Skoči na vsebino

prosim za pomoc


Vrtnica

Kaj ste?  

1 član je glasoval

  1. 1. Kaj ste?

    • Strogi vegeterianec
      1
    • Ne jeste mesa
      4
    • Nop nisem vegeterianec in jem meso
      60


Priporočene objave

Tako je :!:

Tisti, ki ne je mesa, ni pravi bajker :evil: :lol:

Kaj se zdaj tle preseravate. Tam v temi KDO NI BIKER oz. KDO JE BIKER, pa ni noben rekel da mora biker jesti meso.

Mater..., a zdej pa biker ne morem bit če ne jem mesa? :shock:

Lahko po zemlji hodim, če se že peljat ne morem? :x

Sem koga obtožil ker je meso? Ne se hecat, povedal sem sam svoje mnjenje, ki je drugačno od vašga. Fantje, fantje pa vi ste tako strpni do drugih, ko do lanskega snega.

VSI DRUGAČNI, VSI ENAKOPRAVNI... Sej sliši se lepo, pa plakati so bli tud lepi, sam mislt tko, pa delat je pa že mal težje.

A peder tud ne more biti biker? Pa rom?

:evil: :evil: :evil: :evil:

Evo še en link do VEGAN BIKERS strani... Da si mal razširite obzorja.

http://venus.nildram.co.uk/veganmc/vegans.htm

SEVEDA - kako bi pa zgledal zbor brez odojka :D :evil: :D

.

Če bi mal bolj pogledaš po cenikih, opaziš da imajo na večjih zborih tudi ponudbo vegetarijanske hrane (LENDAVA, PULA...)

O manjših zborih in vaških veselicah pa drugič....

MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VSI DRUGAČNI, VSI ENAKOPRAVNI... Sej sliši se lepo, pa plakati so bli tud lepi, sam mislt tko, pa delat je pa že mal težje.

A peder tud ne more biti biker? Pa rom?

:evil: :evil: :evil: :evil:

Tebi je pa nekdo na žulj stopil :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: .... evo še dva :lol: :lol: ... da ne boš preveč resno vzel :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gremo pojest vašga hišnega ljubljenčka! :twisted:

OK. prid, mačka mam že 3 tedne v pac. Dobiš. :twisted: Netopirja pa še ne dam. M'rbet drug let, če se bo kej poredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrtnica, meni pa še vedno ni jasno, kako bi ti pomagali (saj prosiš za pomoč), če si se odločila, da ne boš več jedla mesa :?: :?: :?:

Napisala sm se sprodi da ce so stvari mislim s cim se lahko meso nadomesti tiste hranilne snovi za to sm prosila se enrkat si preber moj prvi post

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kar razočaram nad vašim mnenjem. Sem pričakoval večjo podporo živalim. :x

Sam sem vegetarijanec že 5. leto. Res da sem na začetku še sam jedel ribe, sam zgleda da ne gre drugače.

Mesa sploh ne pogrešam, se mi ne gnusi... Gre zato, da ljudje pojeste preveč živali. Vprašajte koliko mesa pojeste na dan. Pa na teden, pa na leto? Ogromne cifre, dosti življenj:twisted:

In pa način kako živali umirajo....BREZ BESED.

So živali na svetu zato da jih pojemo? :evil:

Gremo pojest vašga hišnega ljubljenčka! :twisted:

http://kid.kibla.org/~marjan/vegan/

Kakorkoli - smo različni, eni jemo meso, drugi ga pač ne, na živce pa mi gre kakršno koli obsojanje. Če ne ješ mesa OK, ne pa zato obsojat drugih in se it moralo koliko živali umre in podobno. Si se vprašal koliko genetsko spremenjenega sadja in zelenjave je, predvsem soje in podobnih živil...

VSI DRUGAČNI, VSI ENAKOPRAVNI - NE POZABIT! Zato je life zanimiv.

:P :P :P

Vsak se sam odloci kaj bo jedeu in kaj ne. Jz nism nikoli obsojevala ljudik jedo meso! Pac ce ti pase jej ce ne pa ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mat zdravnica... pa take kvasi? Ma, nič čudnega, saj ni nujno prehrambeni strokovnjak, svojo doktorsko je pa itak zagovarjala pred davnimi časi, ko so na te stvari gledali drugače. Samo poglej kolk dohtarjev kadi, pacientom pa trosijo, da morajo nehat, ker bo pršla Matilda veliko prezgodaj. :D

Osebno sem bil delni vegič pet let in mi ni bilo žal, pač še ena izkušnja več. Razlog za nepopolno vegetarijanstvo (jedel jajca, ribe, mleko, sir) je bil nekoliko iz prepričanja, ki sem ga težko zagovarjal, ker sem jedel ribe :) :wink: , več pa zaradi zdravja in športa. Res sem imel občutek, da sem se počutil bolje, čeprav sem kasneje ugotavljal, da je bil to predvsem psihološki efekt. Joga, meditacija, postenje - tudi to sem poskusil in se mi je zdelo fino. Ampak, ker sem pač tak, da se vsega enkrat naveličam, sem se tudi teh bolj vzhodnjaških praks. Mesa pogrešal nisem, sem pa imel precej težav s tem, da sem ga "moral" povsod zavračati in iskati nadomestke. Predvsem sem s tem povzročal skrbi drugim, pa nejevoljo, meni pa tudi ni bilo lagodno. In psihično nelagodje dolgoročno škodi bolj kot nekaj kil mesa letno. Ampak ker sem bil trmast, sem nadaljeval in s tem hotel nekako potrjevati svoj prav. V petem letu vegijanstva sem pa začel popuščati, ker sem bil naveličan razlaganja in opravičevanja. Spoznal sem, da zahodni svet nekako še ni dovzeten za to, vsaj ta, v katerem sem se vrtel.

No, pol se mi je pa začela bližati vojska in ker sem hotel priti skozi s čim manj muke in naprezanja, sem se odločil, da ne bom kompliciral s kakšno posebno hrano in sem sprejel dejstvo, da bom jedel vse. Ni mi žal, ker vsaj nisem bil lačen, kot tisti reveži s posebnimi potrebami, ki so žrli "prilagojeno" hrano (krompir pa prikuho).

Po vojski se mi pa ni dalo na stara pota, ker mi je meso pošteno zadišalo, pa si vsaj s prehranjevanjem ne belim več glave. Spoznal sem obe plati in moram reči, da ni bila ne ena ne druga boljša. Me je pa vegetarijanstvo blazno stalo, ker sem zaradi svojih preteklih prehranjevalnih navad pač vedno iskal nadomestke za meso. Tako so razni sojini poleti, zelenjavne paštete, vegi hrenovke močno obremenjevale moj proračun. In to nima smisla.

Še vedno trdim, da se da brez mesa normalno živeti, samo zna bit preklemano drago. Odsvetujem pa odpovedovanje mlečnim izdelkom, ker pol zna pa res bit problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrtnica, meni pa še vedno ni jasno, kako bi ti pomagali (saj prosiš za pomoč), če si se odločila, da ne boš več jedla mesa :?: :?: :?:

Napisala sm se sprodi da ce so stvari mislim s cim se lahko meso nadomesti tiste hranilne snovi za to sm prosila se enrkat si preber moj prvi post

Baje ti manjka samo vitamin B12, ki pa je na žalost samo v živalih. Druge vitamine lahko dobiš iz vege prehrane.

No, če te pa že zanima, lahko najdeš B12 v vsaki Cedeviti, tako da ti ni treba jest živali, da se vse nadomestit. Tko da konc, koncev je tvoja odločitev kaj boš jedla.

Še eno "pametno za na konc, ki sem jo danes prebral: Sudbina je izbor, jer izbor čini sudbinu.

MM :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VSI DRUGAČNI, VSI ENAKOPRAVNI - NE POZABIT!

Tako je :!:

Tisti, ki ne je mesa, ni pravi bajker :evil: :lol:

Lohk je pa prava bajkerca.....

LP BMG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrtnica, meni pa še vedno ni jasno, kako bi ti pomagali (saj prosiš za pomoč), če si se odločila, da ne boš več jedla mesa :?: :?: :?:

Napisala sm se sprodi da ce so stvari mislim s cim se lahko meso nadomesti tiste hranilne snovi za to sm prosila se enrkat si preber moj prvi post

Baje ti manjka samo vitamin B12, ki pa je na žalost samo v živalih. Druge vitamine lahko dobiš iz vege prehrane.

No, če te pa že zanima, lahko najdeš B12 v vsaki Cedeviti, tako da ti ni treba jest živali, da se vse nadomestit. Tko da konc, koncev je tvoja odločitev kaj boš jedla.

Še eno "pametno za na konc, ki sem jo danes prebral: Sudbina je izbor, jer izbor čini sudbinu.

MM :wink:

Aha hja cedevito pa itaq pijem skoz ravnokar sm 0.5l popila ;) Ampak odpovedujem se samo mesu ne mlecnim izdelkom pa jajcem itd... Samo meso vse drugo pa jem... Ampak ce gledam pizzo ne bom sla veget. jest navadno bom ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se zdaj tle preseravate. Tam v temi KDO NI BIKER oz. KDO JE BIKER, pa ni noben rekel da mora biker jesti meso.

Mater..., a zdej pa biker ne morem bit če ne jem mesa? :shock:

Si ti en hecek, ko vse tako resno vzameš... :wink: Če se boš tako jezu boš hitro star pa siten ratal, sploh če ne boš mesa jedel :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mesa, sploh pa lepo po sredi krvavega biftka al pa jagenjčka, odojčka, zajca in rib nikakor ne moreš nadomestit.

Hormonske piščance in purane še nekako, ..... pa da ne govorimo da konja in podobnih stvari tut ne moreš nadomestiti.

Hmm rahlo krvav, sočen biftek, dober za čutila in ohranjanje tiste primarne agresivnosti in instinktov, ki so nam kot plenilcem bili dani.

Če bi nekdo hotu da smo jebeni rastlinojedi nam nebi dal plenilskih orodij, kot so oči spredaj za lažji lov plena, pa poudarjeni podočnjaki za uplenitev in trganje in še in še, sploh so pa prebavila prilagojena predelavi mesa, za biti vegi bi morala biti ravno enkrat daljša.

Tko da, Človek = mesojed

Krava = rastlinojed

Mesojedi jedo rastlinojede

Meso = dobro

Krava = Meso

Meso = Dobro

JEJTE KRAVE! (p.s.: kot tudi vse ostale živali!)

Ammm, ... a je to kej pomagal!? :o

ahhh, sej se mi je zdel da ne! :twisted:

Zoolo The Horrible! :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kako bi jaz zdaj eno fajn veliko bišteko pojedel. Njam, njam. :eating:

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja cedevita je pa ful zdrava :shock: :shock: Včasih je na njej pisalo, da ni priporočljivo popit več kot eno žlico na dan :arrow: sama kemija pa nič drugega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!