Skoči na vsebino

Števec?????


janidrn

Priporočene objave

po vsej verjetnosti rabi samo napajanje in zajlo od hitrosti. blo pa bi treba provat kako je z velikostjo.

sicer malo off-topic ampak me zanima in naslov je pravi.

kako bi se pri Aprilii sr50 r naredilo da bi šel števec čez 80 ne pa da se tam ustavi (je blokiran (problem pa je ker vrti motorček kazalec))???

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še eno vprašanje bi imel sicer ta scooter originalno nima števca za vrtljaje in me zanima je mogoče to dodati in kaj bi potreboval ter kam se ga namesti, lahko je digitaln ali analogen je vseeno. Ali je potrebno zamenjavo števcev homkologirati ?????? sedaj imam takšen števec zato to sprašujem.

post-17853-1241450255_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še eno vprašanje bi imel sicer ta scooter originalno nima števca za vrtljaje in me zanima je mogoče to dodati in kaj bi potreboval ter kam se ga namesti, lahko je digitaln ali analogen je vseeno. Ali je potrebno zamenjavo števcev homkologirati ?????? sedaj imam takšen števec zato to sprašujem.

Da se. Senzor števca je žica, ki se navije okrog žice med cinkšpulo in kapo svečke. Namestiš ga kamor srce poželi, glede homologacije pa nisem čist zihr. Sam pomoje ti zarad tega res noben ne bo šel teži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali mo9goče veš kje se skriva tale cinšpula ker ga tok še nism razdru in na pod plastikami je bil še kabel z okncektorem na koncu vendar ne vem za kaj je zto mogoče kdo ve to je tisti ki je obkrožen z rdečo barvo tsti ki je z zeleno je za luč to vem..... :hmm:

post-17853-1241459676_thumb.jpg

post-17853-1241459720_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kaj bi tole blo nebi vedu. Na skuterje se ne spoznam tko da... Cinkšpula je na koncu žice katera vodi od svečke. Okoli te žice (med svečko in cinkšpulo) se pri večini aftermarket števcev ˝navije˝ senzor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Števec za obrate bom tut jas vrjetno kupo za Zip-a. Ampak mi še vedno ni jasno kak se to nardi. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej...pr večini števcev. Kolikor sem jaz gledal-ne me držat za besedo da pri vseh je zadeva taka: Števec ima žici, ki se priključita na štrom-NAPAJANJE. Potem pa žico aka. senzor ki se navije okoli žice, ki gre na svečko in po kateri poteka štrom, ki daje iskro. Ta žica odčitava (po mojem sklepanju) impulze, ki jih ustvarjajo platine, cdi karkol pač ma motor. Ena iskra en obrat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj bi pa potreboval da bi dal iz analognega števca za speed v digitalnega kaj potrebujem se dobi kakšn pretvornik ali kaj???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Magnetek pa senzor. Podobn kot pr biciklu. Sej se dobi že za ene 100 eur števc, obratomer, termometer pa še ogomno vseh funkcij v enem instrumentu. Jst bom na svojga montiral tako stvar. Se pa še odločam za firmo, obliko, funkcije itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!