Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Gugo

Priporočene objave

Matična podpira PCI-E, al more še kaj drugega posebnega???

ne, PCI-E je dosti da dela, so pa zdej te tanove ze s PCI-E2 vodilom ki je malo hitrejsi, samo bi moralo delati tudi na PCI-E 1...

no pa dobr napajalnik mora bit,mislm da na 400W pa novih procih bl ne dela stvar...poleg tega da rabis tud dost dobr procesor, da ti bo lepo delalo,da nebo procesor ozko grlo ipd :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje: noče mi inštalirat windowsov xp sp3, ko formatiram disk in mi skopira datoteke, se računalnik sam ponovno zažene (to tud napiše), pol pa mi ob ponovnem zagonu napiše ''disc boot failure'', pa sem probal na dva različna diska inštalirat. Ko sem probal naložit xp sp2 mi pa še preden pridem v inštalacijo napiše, da je c disk ''corrupted'', čeprav je bil pred tem formatiran.

Kako pa se inštalira visto ? Dal sem noter DVD od viste in sploh ne prime disc boot. A to pomeni da dvd pogon ni podprt za boot ali kaj ? A se da inštalirat s kakšnega USB medija ?

Naj mi kdo ki se spozna malo svetuje, prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje: noče mi inštalirat windowsov xp sp3, ko formatiram disk in mi skopira datoteke, se računalnik sam ponovno zažene (to tud napiše), pol pa mi ob ponovnem zagonu napiše ''disc boot failure'', pa sem probal na dva različna diska inštalirat. Ko sem probal naložit xp sp2 mi pa še preden pridem v inštalacijo napiše, da je c disk ''corrupted'', čeprav je bil pred tem formatiran.

Kako pa se inštalira visto ? Dal sem noter DVD od viste in sploh ne prime disc boot. A to pomeni da dvd pogon ni podprt za boot ali kaj ? A se da inštalirat s kakšnega USB medija ?

Naj mi kdo ki se spozna malo svetuje, prosim.

Dej najprej prever kable od diska pa jumper na disku, kuko maš nastavlen, pol pejt pa v bios pa tm nastav cd enoto na first boot device pa bi moral inštalirat in iz cd-ja in iz dvd-ja, če maš dvd rom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo priporoči čimboljšo grafo do 100€ za igrce špilat...hvala :worship:

v tem cenovnem rangu boš največ dobil z ATI grafičnimi ala 4830, 4850 ali pa novejšo 4770. Za 120€ pa dobiš že kar zelo dobro 4870.

4870 bo zlahka premagala vse Nvidia grafične kartice v istem cenovnem razredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

eno prašanje. Sm glih na novo vinse gor dal, pa mam MS ofice naložene na drugi particiji že od prej, ampak nikakor mi ni nikol ratalo da bi še kdaj odprl word, asses... je sploh možno? zmerm dol ofice dajem ko formatiram, zdj sm se pa zapiknu da nebi več :) V glavnem bližnic v start menuju ni več, v program files pa ni nč pametnega za odpret, sm pa prej pozabu pogledat katero lokacijo so mele bližnce,da bi zdj pogledal. No če ma kdo kašno idejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno prašanje. Sm glih na novo vinse gor dal, pa mam MS ofice naložene na drugi particiji že od prej, ampak nikakor mi ni nikol ratalo da bi še kdaj odprl word, asses... je sploh možno? zmerm dol ofice dajem ko formatiram, zdj sm se pa zapiknu da nebi več :) V glavnem bližnic v start menuju ni več, v program files pa ni nč pametnega za odpret, sm pa prej pozabu pogledat katero lokacijo so mele bližnce,da bi zdj pogledal. No če ma kdo kašno idejo.

Nanovo moraš namestiti office saj med namestitvijo dosti datotek skopira v windows mapo system32.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam nek problem in sicer mi računalnik javi neko napako: dwwin.exe - Application Error kaj naj bi to pomenilo in kako bi lahko to odpravil?

Aja pa še to zginila mi je opravilna vrstica.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam nek problem in sicer mi računalnik javi neko napako: dwwin.exe - Application Error kaj naj bi to pomenilo in kako bi lahko to odpravil?

Aja pa še to zginila mi je opravilna vrstica.

Hvala

Nekakšen program v startupu windowsov naredi napako (mogoče črv mogoče virus) preskeniraj celo mašino. Opravilno vrstico lahko tudi povrneš tako da pritisneš kombinacijo CTRL+ALT+DEL in pritisneš na zavihek Procesi in pogledaš če je zagnan proces explorer.exe , če ni zagnan klikni na Datoteka - Novo opravilo (zaženi) in vpiši explorer.exe ter pritisni Vredu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekakšen program v startupu windowsov naredi napako (mogoče črv mogoče virus) preskeniraj celo mašino. Opravilno vrstico lahko tudi povrneš tako da pritisneš kombinacijo CTRL+ALT+DEL in pritisneš na zavihek Procesi in pogledaš če je zagnan proces explorer.exe , če ni zagnan klikni na Datoteka - Novo opravilo (zaženi) in vpiši explorer.exe ter pritisni Vredu

Ja ampak ko pritisnem CTRL+ALT+DEL mi javi to napako tako da tega ne morem. Poskusil sem tudi v varnem načinu pa tudi noče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

imam problem z connectanjem zunanjega hard diska na prenosni računalnik.

ko priključim trdi disk(klik) na netbookmi ga več ne zazna.

prej sem normalno priklopil in vse je lepo delalo, kar na1x pa ga nekega dneva ni hotu zaznat.

na drugem računalniku (identičen tistemu na katerem ne zazna) pa dela vse normalno.

normalno ko HD priključim začne rahlo vibrirat in lučka se prižge.

zdaj ko ga priključim lučka gori, vendar teh vibracij ni- torej ne "bere podatkov"?

če odprem moj računalnik mi ne kaže ikone, ko grem na "device manager" ga tam tudi ne kaže.

kaj bi lahko blo? če dela na onem računalniku brez software-a pol bi tu tud moglo delat, ni mi jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam problem z connectanjem zunanjega hard diska na prenosni računalnik.

ko priključim trdi disk(klik) na netbookmi ga več ne zazna.

prej sem normalno priklopil in vse je lepo delalo, kar na1x pa ga nekega dneva ni hotu zaznat.

na drugem računalniku (identičen tistemu na katerem ne zazna) pa dela vse normalno.

normalno ko HD priključim začne rahlo vibrirat in lučka se prižge.

zdaj ko ga priključim lučka gori, vendar teh vibracij ni- torej ne "bere podatkov"?

če odprem moj računalnik mi ne kaže ikone, ko grem na "device manager" ga tam tudi ne kaže.

kaj bi lahko blo? če dela na onem računalniku brez software-a pol bi tu tud moglo delat, ni mi jasno.

Mogoče kakšna okvara USB portov. Preveri v biosu če so vse usb opcije vključene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj druge naprave mi vse zazna!!

ko prključiš not kakšno napravo se ti odpre en taki pop-up window, piše: odpri mapo, ne naredi ničesar, predvajaj v wmp, prikaži slike itd.... tam sem odkljukal "odpri mapo" mapo in možnost "izvrši vedno to operacijo kadar priključim napravo" al nekaj v takem smislu. samo dvomim, da ma to kaj veze z tem?

kot pravim, druge naprave vse zazna, samo z hard diskom ma probleme...

in še eno vprašanje: rad bi imel dual boot (windows xp in windows 7) in rabim en SIMPL program za ustvarjanje particij... sem probal že vrsto programov in v enem mi je celo uspelo zbrisati hard disk (na srečo se je pri deinstalliranju spet nazaj pokazal)... mogoče sem na tak način tud "blokiral" prenosni disk da mi ga zdaj ne zazna??

če pozna kdo kakšen free program, al program k je skrekan naj prosim pove!

zakaj rabim? (nimam cd/dvd rom drive-a in bi rad pognal drugi windows preko usb)

hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo od vas dela al pa pozna koga ki dela na Lenovo.... zanima me ce je neka serija IdeaPadov dobavljiva v SLoveniji :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Impulz

Naj ti pokaže vse gonilnike za vse naprave v device managerju (tudi tiste, ki niso priklopljene). Odstrani gonilnik za zunanji HD, restartaj in ponovno priključi HD.

Win7 in XP imajo tudi pri inštalaciji možnost ustvarjanja particij. Inštaliraj winXP in potem dodaj še Win7.

Če pa že imaš WinXP na single particiji..poguglaj ali poglej na 'zalivu' za kak partition manager. Paragon je dober, recimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam en problem. Imel sem viruse na racunalniku, instaliral sem avast antivirus 2009 in jih je pobrisal. Nato je bil en cas mir. Potem pa mi je sam windows javil, da je odkril spyware in trojan groznje. Vprasal me je ali naj instalira program antispyware in sem potrdil. Zdaj mam v security central pod firewall namescen program antivirus pro 2010, pod antivirus protection pa ni avasta noter :hmm: Firewalla pa se ne da nikakor izklopit.

In problem je, da mi kar naprej javlja ene groznje in prosi, naj registriram program in moram vsakih 3min zapirati ta okna

kar mi je postalo zelo nadlezno. Tega programa nikakor ne morem odstraniti, klasicno ga ne morem izbrisati, pod "odstrani programe" tud ne. Racunalnik pa mi nemoteno dela.

Zanimivo je da vsakic, ko pridem na motosvet javi, da hoce racunalnik VFR prevzeti nadzor nad mojim :blink:

Programa ne registriram, ker ni brezplacen, mi je pa cudno da windows nima integrirane taksne zascite.

Zanima me, ali je sploh mozno odstraniti to programsko sranje ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da, ker je windows zadeva, se je stvar namestila pod win programe, tam kjer greš dodaj/odstrani programe, klikni na zavihek "dodaj/odstrani windows komponente"(neki tazga) in poglej če se skriva kje tam.

Če tam ni pa poskusi v google, antivirus pro 2010 uninstall

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POzdravljeni... jst mam en problemcek z zvokom na compu tko cudn je pa odmevajoc.. kr samo od sebe je nastal nastavitve so od samga zacetka iste sm probu z zvocniki in slusalkami pa nc ni bols...ma kdo kako idejo kwa bi blo to??? tnx za odgovor... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kje se nastavi katere programe ti zažene ob zagonu compa? Ker 75 procesov na prenosniku je kr mal velik. Ene 60 bi bilo ravno prav. Mam pa XP-je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!