Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

externi usb disk sem uspel sformatirat na FAT32 tako, da sem na njem (velik je 80gb) ustvaril 3 particije (dve po 30 gb in eno kar je ostalo prostora).

prvič sem napako delal v tem, ker sem hotel cel disk spravit v eno particijo na FAT32 sistem. :slap:

mucho gracias muchachos y muchachas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Informacija je kar prava. Najboljše bi bilo zadevo sformatirat na mašini Win 98 Ali pa dobiti kje klonirano particijo FAt32 pa Ghost pa 3 minute in si gotov. (disk je treba pa direkt v mašino prklopit takrat).

Zanimivo ????

Boot v biosu CDROM, not windows xp, zbrišeš stare particije in narediš nove po želji tudi 32 fat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Iz meni neznanega razloga ob zagounu Thunderbirda, zahteva kreiranje novega računa, dosedanjega ne odpira, čeprav odklikam to opcijo.

Je komu znana ta stvar?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prov zanima, če maš ti licenčno verzijo Windowsov :devil:

Sicer sm pa napisu, da mi je uspel tisto sranje zbrisat :OK:

Ja, štiri licence, eno pa za polni Office, s katerim služim kruh. Pa eno za Mac OS X in eno za Mac Office.

Eno Win XP sem pa nekomu pred leti šenkal.

Iz meni neznanega razloga ob zagounu Thunderbirda, zahteva kreiranje novega računa, dosedanjega ne odpira, čeprav odklikam to opcijo.

Je komu znana ta stvar?

Predvidevam, da si mašino vmes tudi resetiral itd? Je možno, da so kakšni fajli "zaklenjeni", al pa da kakšne začasne datoteke kje ne pustijo "postupanja po P.S.-u"? Verjetno si na windows, ali na Linuxu?

Popravljeno . Popravil brum brum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da si mašino vmes tudi resetiral itd? Je možno, da so kakšni fajli "zaklenjeni", al pa da kakšne začasne datoteke kje ne pustijo "postupanja po P.S.-u"? Verjetno si na windows, ali na Linuxu?

Jap, stvar je bila ugasnjena, resetirana....zaklenjeni fajli? Do včeraj je bilo vse popolnoma enako kot danes, tako da mi ni čisto jasno zakaj ta pizdarija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom sem nabavil miniSwitch čisto osnovni (za cca 7.000 SIT) 8Port 10/100M Ethernet.

Zanima me kako priklopit zadevo pravilno. Ko imam priklopljen en računalnik in ga povežem na splet in ko priklopim drugega in ga poskusim povezat, povezave ne more vzpostaviti, v stilu geslo je že v uporabi. Poskušal sem že z ustvarjanjem povezav, hišnih omrežjih itd. na kontrolni plati ampak vedno brez uspeha.

Če ima kdo kakeršnokoli idejo.. se priporočam :ninja:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom sem nabavil miniSwitch čisto osnovni (za cca 7.000 SIT) 8Port 10/100M Ethernet.

Zanima me kako priklopit zadevo pravilno. Ko imam priklopljen en računalnik in ga povežem na splet in ko priklopim drugega in ga poskusim povezat, povezave ne more vzpostaviti, v stilu geslo je že v uporabi. Poskušal sem že z ustvarjanjem povezav, hišnih omrežjih itd. na kontrolni plati ampak vedno brez uspeha.

Če ima kdo kakeršnokoli idejo.. se priporočam :ninja:

lp

S to napravico ne moreš delit interneta na več PC jev. Za to rabiš router. Switch omogoča le povezavo več PC-jev v lokalno omrežje.

Nekateri DSL "modemi" omogočajo hkratne 2 povezave na internet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@bmwslo

Ne, ne se da nastavit da vsi dostopajo do interneta, tudi samo s switchem, brez routerja.

To za modem da ne omogoča več hkratnih povezav, slišim prvič, ponavadi je bila omejitev pri ponudniku interneta.

@exe`FZS

Najprej pa bi rad vedel kakšen dostop do interneta imaš in ponudnika.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

siol :BUA: 1.024 / 256 kbit/s

Poskusil sem da se prvi računalnik poveže na splet, drugi pa potem na prvega. Nameščene imam vse elemente tega omrežja (qos packet, client service for netware,.. itd) ampak vseeno ne dela. :?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom začel na osnovi, najprej poveži vse računalnike in adsl modem na switch.

Iz lastnosti za mrežno povezavo briše vse ven razen TCP/IP protokola,

Odjemalca za Microsoft omrežja,

Skupna raba datotek in tiskalnikov.

Na vseh računalnikih nastavi povezavo za ADSL, če imaš XPje uporabi vrgajeni odjemalec za ADSL, ne nameščat Siolove programske opreme.

Siol ti omogoča da se istočasno vzpostavijo 4 povezave z internetom preko istega uporabniškega imena in gesla, razen če imaš dodeljen fiksni IP naslov, tedaj je omejitev na 1.

Če je vse vredu bi se moral povezat na internet z bilo katerega računalnika v mreži (do 4ih hkrati).

Če ne dela sporoči, bomo nadaljevali, po drugi poti.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam fiksni IP.. <_< damn

Ne obstaja nobena možnost da bi pa povezavo ustvaril s fiksnim? Torej naj dam prošnjo da bi imel spet dinamičen IP. Hvala za pomoč

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da, se da, samo bo dosti več telovadbe in če boš hotel dostopat z drugega računalnika na internet bo moral biti ta prvi (tisti z ADSL povezavo) vklopljen. Kakšne Windowse imaš ??

Če te to moti, potem ti preostane samo da si nabaviš router ali pa zaprosiš za dinamičen IP.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam fiksni IP.. <_< damn

Ne obstaja nobena možnost da bi pa povezavo ustvaril s fiksnim? Torej naj dam prošnjo da bi imel spet dinamičen IP. Hvala za pomoč

lp

zelo enostavno - ICS...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda se da...Orodja/filtri sporočil, nato izberi Novo, Pošiljatelj in napiši e-mail...spodaj označi izbriši sporočilo.....pa bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam se shranijo fajli kadar stisneš "print screen"? :hmm: :blush:

Pritisni zraven še Alt pa se bo slika shranila v ClipBoard.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem nikamor, so v ramu oz. swap fajlu.

lp

V starem dobrem DOS-u se je zgodilo točno to kar piše na tipki.

Vsebina ekrana se je izpisala na tiskalniku (Lpt1) :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V starem dobrem DOS-u se je zgodilo točno to kar piše na tipki.

Vsebina ekrana se je izpisala na tiskalniku (Lpt1) :D .

Torej, potemtakem se ni zgodilo tocno to kar pise na tipki!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam se shranijo fajli kadar stisneš "print screen"? :hmm: :blush:

prilepiš jih lahko recimo v Slikarju, stisni Printscreen potem pa prilepi v Slikarju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Nenadoma se mi je pojavil čuden problem: Ko zaženem računalnik, se mi ob prijavi v windows-e avtomatsko restarta. Sploh ne pridem do prijavnega okenca. Ne pomaga niti zagon v varnem načinu, da bi pognal kak antivirusni program in pregledal, kaj se dogaja. Gre pa za XP SP2. Vsak nasvet, kako sploh priti do tega, da bom lahko vpisal kak ukaz ali pognal kak antivirus bi bil zelo dobrodošel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam se shranijo fajli kadar stisneš "print screen"? :hmm: :blush:

Pritisni zraven še Alt pa se bo slika shranila v ClipBoard.

Po mojem nikamor, so v ramu oz. swap fajlu.

lp

Če pritisne samo PrtScr se slika celega zaslona naloži v odlagališče (Clipboard), potem odpreš recimo PaintBrush ali kak drug program in s funkcijo Paste/Prilepi to sliko vržeš v program, nato jo lahko shraniš.

Če pritisneš kombinacijo tipk Alt+PrtScr pa se zgodi enako, le da se ne zajame cel zaslon, ampak samo vsebina trenutno aktivnega programskega okna.

PS: Windows ima tudi sistem za pomoč (Help), dosegljiv s tipko F1. Tam se najde marsikaj.

Popravljeno . Popravil brum brum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!