Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

pa dobit tri delne odgovore, ki lahko situacijo samo še poslabšajo.

Še dobro, da je tu SymRu/brumbrum, ki vse ve :OK:

Vseved :grrr , še zmeraj nisi odgovoril kam se shranijo fajli, v clipboard se samo naložijo ?? :closedeyes:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vseved :grrr , še zmeraj nisi odgovoril kam se shranijo fajli, v clipboard se samo naložijo ?? :closedeyes:

Če pritisne samo PrtScr se slika celega zaslona naloži v odlagališče (Clipboard), potem odpreš recimo PaintBrush ali kak drug program in s funkcijo Paste/Prilepi to sliko vržeš v program, nato jo lahko shraniš.

... torej: po tem postopku je fajl shranjen tam, kamor si ga shranil :devil: :grim

In še enkrat, bolj počasi - s pritiskom na tipko PrtScr ne shraniš slike v fajl, ampak se biti oziroma bajti o barvnem zapisu za zaslonsko sliko shranijo v pomnilnik RAM, v tisti del, ki služi kot repozitorij za podatkovno odlagališče (Clipboard), od tam pa jih lahko prikličeš v katerikoli program za obdelavo slik in pridobljeno sliko potem shraniš na disk ali pomnilniški ključ ali optično ali tračno enoto :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako najbolj enostavno povezati dva računalnika ? Oba imata mrežno kartico, jest povežem s kablom, samo se ne zaznata. Kaj je treba točno narest ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a rabs Crossover kabel? a ga mas ?pa nastimat mors ip naslov pa gateway pa netmask na obeh..

v stilu 192.168.xxx.xxx netmask 255.255.255.0 gateway 192.168.xxx.xxx

seprav...ok recimo da rabs crossover kabl, ker najbrz ga. .kako pogledas a je al ni? oba koca kabla das skupaj pa pogledas al so zicke na istem mestu al so na eni strani drugace postavljene...se vidjo barve..

povezes v oba kompa

nastimas/instalirras mrezne...

recimo da mas kista1 ip 192.168.10.1 kishta2 pa 192.168.10.2

na kishti1 nastimas ip 192.168.10.1 netmask 255.255.255.0 gateway 192.168.10.2

na kishti2 pa ip od kishte2 netmask isti pa gatewy:ip od kishte1

thats it :>

aja pa pazi ce mas siol adsl pa njihov modem callisto ne nastimej nobenga ipja na 192.168.1.1, ker me modem tak ip

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako najbolj enostavno povezati dva računalnika ? Oba imata mrežno kartico, jest povežem s kablom, samo se ne zaznata. Kaj je treba točno narest ?

če nimaš cross-over kabla, pa če maš kej utp kabla odveč, si lahko sam narediš crossover kabel.

pri utp kablu si sledijo žice:

belo-oranžna, oranžna, belo-zelena, modra, belo modra, zelena, belo rjava, rjava

pri crossober kablu pa si sledijo žice:

belo-zelena, zelena, belo-oranžna, modra, belo-modra, oranžna, belo rjava, rjava

upam de sm kej pomagov :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hello

imam vprašanje. Vse karkoli posnamem z mobitelom (k800i :naughty: ) in ko dam na računalnik, so to 3GP datoteke... me pa zanima, s katerimi programi se da to urejat (recimo, na filmu dodat muzko, zmešat več filmov skupi.... ) . če kdo ve kak program, (kot windows movie maker, sam da v tem ne dela) ki se da te stvari v njem delat...

hvala lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali je že kdo od vas prelisičil microsoft oziroma ta genuine windows ki nam ki imamo piratska okna preprečuje nalaganja ms posodobitev .

pa še ta zvezdica spodaj desno je nadležna ko hudič .

vem da obstajo cracki ki to zadevo onemogočijo torej če kdo od vas ve kaj več naj ta info deli mano

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to je to samo ta postopek je prezakompliciran in predolg jaz bi mel samo crack da samo scrackaš pa je

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej moogče bom čist mim udaru, ampak probaj dodat vsako priponko v svojo vrstico, šele potem stisni "objavi".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povejte kaj sem si vklopil, da mi dela dve sliki? Hvala za odgovor. Lp

IPB Slika

Sej moogče bom čist mim udaru, ampak probaj dodat vsako priponko v svojo vrstico, šele potem stisni "objavi".

Ko kopiram ozadje mi naredi moje ozadje in avtomatsko original sliko :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hello

imam vprašanje. Vse karkoli posnamem z mobitelom (k800i :naughty: ) in ko dam na računalnik, so to 3GP datoteke... me pa zanima, s katerimi programi se da to urejat (recimo, na filmu dodat muzko, zmešat več filmov skupi.... ) . če kdo ve kak program, (kot windows movie maker, sam da v tem ne dela) ki se da te stvari v njem delat...

hvala lp :)

Apple QuickTime Pro.

Ko kopiram ozadje mi naredi moje ozadje in avtomatsko original sliko :headbang:

kter program uporabljaš? Opiši postopek, pa te bomo debugirali :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povejte kaj sem si vklopil, da mi dela dve sliki? Hvala za odgovor. Lp

IPB Slika

dva monitorja mas nastimana...

to mam tut jest..sam da mam jest dejansko dva na kompu, teb se je pa vrjetno en sam vklopil, poglej na nastavitve od ozadja, pa graficne, pa izklopi drug monitor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam priključen notebook s tv in to je takole....priključen v računalnik imam majhen kratek 15 cm kabel na eni strani s-video(rač ima s-video izhod) na drugi pa ženski činč ali kako se mu že reče...potem v ta ženski činč imam vkloplen kabel ki ima na vsaki strani činč, ena stran je prikloplena v ta kratek kabel drug del pa v scart na tv...ven mi pa pride črno bela slika na TV...sprobal sem že vse PAL in druge nastavitve, poskusil sem priklopit TV po vključitvi rač in nič ne gre...zato prosim za pomoč...TV ima samo en priklop scart in catv firma Universum, notebook pa ima grafično Mobile intel 945GM chipset 128mb...zvok mi dela normalno če priklopim preko zvočne na tv..pomagate mi lahko tudi če pošljete na: marko.grah@guest.arnes.si

priklopleno mam pa tako...

v notebook tale kabel http://www.mimovrste.com/katalog/product.p...t_id=1140259224 ta je prikloplen v s-video

nato je v ta kabel prikloplen tale http://www.mimovrste.com/katalog/product.p...rds=video+kabel

ta zadnji pa v scart, ki ima vhode video (rumen vhod) audio (rdeč in bel vhod)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dva monitorja mas nastimana...

to mam tut jest..sam da mam jest dejansko dva na kompu, teb se je pa vrjetno en sam vklopil, poglej na nastavitve od ozadja, pa graficne, pa izklopi drug monitor

Mislim, da imaš prav :OK: kako izključim drugi monitor? Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namizje, desni klik, properties, settings, ce imam prav, se ti v okencku polazeta dva monitorja, 2. oznaci z levo tipko, spodaj pa ODklikaj Extend my Windows desktop....bla bla bla

to bi morl biti to :>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!