Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Lepa hvala vsem za ideje :OK: ; mi je uspelo nekako, skratka zdaj mi dela net.

Me pa zanima ali lahko povežem oba računalnika preko modema :hmm: ?

Sem narobe napisal :headbang: ; mislil sem če se lahko računalnika povežeta skupaj v mrežo, preko modema?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda lahko, preko routerja. Najlažje bo, če na obeh zaženeš "Set up a home or small office network" oz. slovenski ekvivalent. Če potem želiš prenašati datoteke, ne pozabi dati diskov v skupno rabo (sharing). Pa zavedaj se, da če to počneš preko wirelessa brez kakršnekoli zaščite - WEP, MAC filtering, omejeni in fiksni IP-ji; veselo odpiraš svoj računalnik morebitnim nepridipravom v okolici.

Veliko uspeha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

težave imam z računalnikom, mi rad zmrzne....premika se samo miška, vse ostalo ne dela....ponavadi se to zgodi ko sem priključen na net in imam odprtih več programov.....zagnal virus scan, spybot in vse mogoče pa je vse čisto.....

kdaj se mi v kaki igri(online/offline) zgodi, da zadeve za 4 sekunde tečejo zelo počasi, kot da bi imel velik Ping, čeprav le-ta ostaja nespremenjen....

kaka ideja kaj bi lahko bilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni se kaj takega zgodi, ko kakšen program tako obremeni mašino, da ne more nič drugega početi. Podobno se zgodi tudi, kadar priklopim UMTS modem ali kadar CD/DVD writer začenja/zaključuje disk. Pa daleč od tega, da bi imel švoh računalnik.

Lahko je, da si zadnje čase kaj takega inštaliral, kar ti občasno požre vse resurse - če lahko, poglej na task manager in poskušaj ugotoviti za kateri program gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

težave imam z računalnikom, mi rad zmrzne....premika se samo miška, vse ostalo ne dela....ponavadi se to zgodi ko sem priključen na net in imam odprtih več programov.....zagnal virus scan, spybot in vse mogoče pa je vse čisto.....

kdaj se mi v kaki igri(online/offline) zgodi, da zadeve za 4 sekunde tečejo zelo počasi, kot da bi imel velik Ping, čeprav le-ta ostaja nespremenjen....

kaka ideja kaj bi lahko bilo?

ksn Azureus poje vcasih skor 100% proca...k je Java pa to..pa ful zre...za tanove nwm, ta presjnji je pa kar goltal proc. tko da drugic k bo stisn sveto trojico (ctrl + alt + del) + task managar + procesess pa poglej kera stvar ti zre CPU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni mi všeč, kar se mi z računalnikom dogaja...čudne stvari....temperatura je v redu, ram je v redu, disk je star, procesor nov (5 mesecev)...grafična se ne segreva...

kaj me zdaj moti je to, da ko odprem nadzorno ploščo/dodaj odstrani programe (rad bi eno igro uninstaliral), je tam navedenih kakih 20 programov, polovica jih kar manjka...predvsem igre...so samo 3 navedene, imam jih pa 10 +...

je mogoče kaj z diskom narobe? poizkusil sem ga defragmentirat, je naredilo vendar javlja par napak....

:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Thundercat

Predvidevam da imaš XPje, možno da so se ti Windowsi kaj sesuli in se potem obnovili na zgodnejši čas, ko še nisi imel nameščenih vseh igric in programov.

Namesto defragmentacije zaženi pregled diskov z opcijami za pregled in popravilo slabih sektorjev na dsiku.

Rezultat pa poglej pod nadzorna plošča/skrbniška orodja/pregledovalnik dogodkov/application, tu notri pa pod rubriko vir najdi Winlogon.

Poglej tudi še nadzorna plošča/skrbniška orodja/pregledovalnik dogodkov/system, če ti javlja kakšne klicaje ali križe na disku ali sistemu.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala Tboxer zanimiva zadeva...

imam vsak dan po par napak na w32time:

Časovni ponudnik NtpClient: Med DNS iskanjem ročno konfiguriranega drugega računalnika »,0x1« je prišlo do napake. NtpClient bo z DNS iskanjem ponovno poskusil čez 30 minut. Napaka je bila: Prišlo je do poskusa izvedbe operacije vtičnice na nedosegljivem gostitelju. (0x80072751)

Če želite več informacij, si oglejte center za pomoč in podporo na http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

vse drugo je čisto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni mi všeč, kar se mi z računalnikom dogaja...čudne stvari....temperatura je v redu, ram je v redu, disk je star, procesor nov (5 mesecev)...grafična se ne segreva...

kaj me zdaj moti je to, da ko odprem nadzorno ploščo/dodaj odstrani programe (rad bi eno igro uninstaliral), je tam navedenih kakih 20 programov, polovica jih kar manjka...predvsem igre...so samo 3 navedene, imam jih pa 10 +...

je mogoče kaj z diskom narobe? poizkusil sem ga defragmentirat, je naredilo vendar javlja par napak....

:headbang:

Mogoče se pa ne dajo vsi programi kot opcija za odinštalacijo v Add/Remove?

Imajo mogoče Uninstall rutine navedene kar v mapci, ki jo kreirajo v meniju Start?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, to je problem, za določen program ne najdem uninstala, ne v mapi(raziskovalec) ne v start/programi/xxx .....in ga nikakor ne morem uništalirat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC, jaz sem v takšnih primerih uporabil brute force - greš v register in pobrišeš vse ključe, ki vsebujejo ime programa ali softverske hiše, ki ga je izdala. Po rebootu pa pobrišeš še datoteke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam vsak dan po par napak na w32time:

vse drugo je čisto

Ponavadi w32time, javlja napako ker si hoče posodobiti čas preko interneta/mreže in če gostitelj ni dosegljiv javi napako. Za to odpravit pojdi na "nadzorno ploščo", "datum in čas", zavihek "internetni čas" in tam izklopi opcijo za samodejno sinhronizacijo časa.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam en problem:

V računalniku imam vgrajen čitalec kartic, in na namizju (zravn ure, kjer so ikone) mi je kazal, da nej kliknem, če hočm varno odstrant napravo (v čitalcu sem imeu kartico) in sm mislu, da naj bi odstranil kartico, tko je pa odstranil oz. zbrisal driverje za čitalca kartic :blink: :cry: tko da mi zdej čitalca sploh ne zazna. Šou sm na kontrolno ploščo, pa hotu updatat driverje za to, pa mi napiše, da ne morm, ker sem napravo programsko odstranu, nism je pa odstranu fizično! In da morm fizično napravo (čitalec) odstrant, pa pol še enkrt uklopt, da bom lahko updatov driverje.

A mogoče kdo kej ve, kaj se da narest v tem primeru, razn Format C, pa da mi na novo zazna čitalec :)

please help :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probej Control panel / add hardware pa ti bo poiskalo kaj imaš nameščenega.

tut to sm naredu, pa naprave ne najde, pol pa napiše seznam naprav, pa je tut čitalec med njimi, pa ga označm, dam OK, pa napiše, da je biu programsko odstranjen, fizično pa ne :BUA: In da če hočm ponovno ga ˝inštalerat˝ morm ga najprej odklopt, pa pol ponovno prklopt :BUA:

znoru bom :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut to sm naredu, pa naprave ne najde, pol pa napiše seznam naprav, pa je tut čitalec med njimi, pa ga označm, dam OK, pa napiše, da je biu programsko odstranjen, fizično pa ne :BUA: In da če hočm ponovno ga ˝inštalerat˝ morm ga najprej odklopt, pa pol ponovno prklopt :BUA:

znoru bom :headbang:

neumno vprašanje - vsak čitalec ima zraven CD z driverji. tudi če je bil že v kišti ko si jo kupil bi moral dobiti CD. lahko poiščeš driverje ročno na internetu, saj menda veš kakšen čitalec (firma/model) imaš noter.

jaz sem imel podobne težave z usd čitalcem ko sem po pomoti driver zbrisal potem pa mi je najdel opremo driverja pa ne ("napaka pri nameščanju strojne opreme :headbang: "). enostavno sem vse povozil z originalnim driverjem.

lahko da zajebava ke je čitalec "vklopljen", mogoče bi probal prvo čitalec (hardware) "izklopit", naložit driverje in potem vklopit.

juhu za XP-je :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neumno vprašanje - vsak čitalec ima zraven CD z driverji. tudi če je bil že v kišti ko si jo kupil bi moral dobiti CD. lahko poiščeš driverje ročno na internetu, saj menda veš kakšen čitalec (firma/model) imaš noter.

jaz sem imel podobne težave z usd čitalcem ko sem po pomoti driver zbrisal potem pa mi je najdel opremo driverja pa ne ("napaka pri nameščanju strojne opreme :headbang: "). enostavno sem vse povozil z originalnim driverjem.

lahko da zajebava ke je čitalec "vklopljen", mogoče bi probal prvo čitalec (hardware) "izklopit", naložit driverje in potem vklopit.

juhu za XP-je :slap:

za čitalec nism dubu nobenga CD-ja zravn :BUA: Bom pogledu na račun kakšn čitalec je not, pa bom probu na netu najdt kej glede tega. tnx :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!