Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

za čitalec nism dubu nobenga CD-ja zravn :BUA: Bom pogledu na račun kakšn čitalec je not, pa bom probu na netu najdt kej glede tega. tnx :)

prvo še enkrat preglej škatlo ki si jo dobil, ponavadi je med CD-ji za matično ploščo, grafično itd. tudi cd z gonilniki ostale opreme ki jo imaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo kej ve, kaj se da narest v tem primeru, razn Format C, pa da mi na novo zazna čitalec :)

please help :unsure:

Nisi navedel kateri program uporablja ta čitalec kartic. Primer: Pri instalaciji programa ENTRUST ta točno zahteva, kdaj priklopimo čitalec in kdaj in katere gonilnike instaliramo zanj in so priloženi na CD-ju programa. Če pred instalacijo programa priklopimo čitalec lahko OS instalira gonilnike operacijskega sistema in program ne bo zaznal čitalca, kar se je meni pametnjakoviču tudi zgodilo. Preberi navodila instalacije programa, ki uporablja ta čitalec in boš morda našel odgovor. Morda je rešitev v ponovni instalaciji programa, ki uporablja čitalec!

Osebno mislim, da so čitalci kartic koristni, če jih uporabljamo za shranjevanje certifikatov ProKlik, Sigenca in Sigovca ali drugih, drugače pa so nepotrebna navlaka.

Popravljeno . Popravil Icy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno mislim, da so čitalci kartic koristni, če jih uporabljamo za shranjevanje certifikatov ProKlik, Sigenca in Sigovca ali drugih, drugače pa so nepotrebna navlaka.

:eek: kaj pa kartice iz digitalcev???? jaz nikoli ne prilopim fotoaparata ampak poberem kartice - ni je bolj simpl :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi navedel kateri program uporablja ta čitalec kartic. Primer: Pri instalaciji programa ENTRUST ta točno zahteva, kdaj priklopimo čitalec in kdaj in katere gonilnike instaliramo zanj in so priloženi na CD-ju programa. Če pred instalacijo programa priklopimo čitalec lahko OS instalira gonilnike operacijskega sistema in program ne bo zaznal čitalca, kar se je meni pametnjakoviču tudi zgodilo. Preberi navodila instalacije programa, ki uporablja ta čitalec in boš morda našel odgovor. Morda je rešitev v ponovni instalaciji programa, ki uporablja čitalec!

Osebno mislim, da so čitalci kartic koristni, če jih uporabljamo za shranjevanje certifikatov ProKlik, Sigenca in Sigovca ali drugih, drugače pa so nepotrebna navlaka.

Program? Nobenga programa ni ;)

Sej zdej mi je že kolega zrihtu, tko da zdej spet dela :OK:

hvala useen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lohka kdo pove kak program za čiščenje laserja v cd pogonu??? če to sploh osbstaja :? sm slišu da se da dobit cd je k jih zalavfaš pa notr daš... pa ti cd pogon spucajo oz. laser... ali pa ima kdo idejo kak nej to spucam :?

hvala :)

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avtomatsko se mi uklaplja microsoft NET service, karkoli je že to in me povezuje na MSN :angry:

Kje se to izklopi?????? :headbang:

to ni tisto kjer si pri outlooku ali v sistemu ob zagonu nastaviš da se avtomatsko poveže na msn!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

c:\program files\messenger\

c:\program files\msn messenger\

tam pobriši vse, kar leze in gre

pa v registru malo poglej, če sta kje omenjena tista .exe filet ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lohka kdo pove kak program za čiščenje laserja v cd pogonu??? če to sploh osbstaja :? sm slišu da se da dobit cd je k jih zalavfaš pa notr daš... pa ti cd pogon spucajo oz. laser... ali pa ima kdo idejo kak nej to spucam :?

hvala :)

Kupiš čistilni CD in to je to ali pa si ga sposodiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za čistilni CD ne vem kako se obnese.

Tole na sliki se pa sigurno. Palčka in malo čistega alkohola :OK: ne kakga češpovca!

Bodi pazljiv drugače bodo veseli trgovci.

post-7865-1168889904_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Torej mam problem, računalnik prižgem en čas dela pol pa zašteka pa morem resetirat...

Ko zašteka se čuje v pcju tak ko da bi kaki rele izklopil... Je možno da se disk izklapla ker lučka tudi več ne sveti ko zašteka pc?? Mogoče se pregreva disk?

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ima molex za disk slab kontakt? Z izvijačem popraviš kontakte. Pri mojem se je isto dogajalo, je disk ugasnil, pol je pa še računalnik zaštekal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avtomatsko se mi uklaplja microsoft NET service, karkoli je že to in me povezuje na MSN :angry:

Kje se to izklopi?????? :headbang:

to ni tisto kjer si pri outlooku ali v sistemu ob zagonu nastaviš da se avtomatsko poveže na msn!!!

start -> run - > services.msc poišči messenger/msn in daj na manual ali disabled

pa tole je tudi dober programček....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

start -> run - > services.msc poišči messenger/msn in daj na manual ali disabled

pa tole je tudi dober programček....

ooooo gracias! :OK: nisem vedel tega - uporabno :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kako bi povezal 2 računalnika med sabo ne da bi za to potreboval 2 ekrana(folm dvd formata bi rad prenesel na drug comp kjer imam dvd burnerja).a bi šlo preko mrežne kartice?Al prek usb kabla?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kako bi povezal 2 računalnika med sabo ne da bi za to potreboval 2 ekrana(folm dvd formata bi rad prenesel na drug comp kjer imam dvd burnerja).a bi šlo preko mrežne kartice?Al prek usb kabla?

Rabš UTP kabel, torej kabel na eni strani vštekaš v en komp, na drugi v drugega V mrežno kartico, that is. ČE imaš Win XP-je bi ti moglo samo uredi povezavo in vse. Včasih si rabil crossover kabel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kako bi povezal 2 računalnika med sabo ne da bi za to potreboval 2 ekrana(folm dvd formata bi rad prenesel na drug comp kjer imam dvd burnerja).a bi šlo preko mrežne kartice?Al prek usb kabla?

Al pa vzemeš disk iz enga računalnika in ga daš kot slave v drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zmeraj rabiš crossover kabel, z navadnim utp se lahko povežeš samo pc - switch. Torej v trgovini rečeš za crossover kabel, opazna razlika je to da ima priključke zelene barve, utp pa sive(je pa tudi razlika v zaporedju paric).

Potem pa v windowsih /Control Panell / Network Connections / LAN / TPC/IP nastaviš pri obeh IP Address in Subnet mask. Ip za enega recimo 192.168.168.1 , za drugega pa 192.168.168.2 , maska pa za oba 255.255.255.0. (s tem da to velja, če nimaš že zasedene mrežne za internet recimo)

No mreža naj bi ti sedaj delala.

Greš še enkrat v /Control Panell / Network Connections in imaš na levi strani malo na majhno "Set up a home or small office network", lepo klikaš next in izbiraš kar velja za tvojo povezavo, al imaš internet ali ne in če želiš omogočit deljenje datotek. Isto narediš na drugi kišti.

Potem pa samo še desni klik na kaj bi si rad delil, recimo cd rom / sharing and security, klikneš na link in tam omogočiš deljenje.

Za dostop do map, ki jih deliš v sosednjem PCju pa samo klikneš na My network places, ki se ti bo ostvarila ob My computer. In že vidiš vse kar si dal v "share" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iščem program za posodabljanje driverjev na pc ju

hvala :OK:

to obstaja?

Driverjev načeloma ne rabiš posodabljat, razen za grafično kartico. Če si bolj navijaške sorte, kak BIOS nadgradiš, drugače je pa to vse. V Xp-jih imaš itak vse že vgrajeno. Rabiš le z agrafično. Če maš ATI Radeona imaš na tej strani že naštimane driverje: KLIK

Dolenc, pri novejših računalnikih ne rabiš Crossover kabla, ker rač. sam zazna in softwersko obrne kabel. če pa nimaš nobenega kabla, pa vzami za vsak slučaj crossover. IMO je pa najlažje disk preklopit, pazi da zamenjaš jumper na zadku diska na slave :D Če ne lohk explodira :devil:

Fora crossover kabla je da grejo žice takole:

12345678

| | | || | | |

| | | || | | |

87654321

pri navadnem pa

12345678

| | | || | | |

| | | || | | |

12345678

Popravljeno . Popravil Stric Burek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to obstaja?

Driverjev načeloma ne rabiš posodabljat, razen za grafično kartico. Č

No, včasih je vendarle fajn kake gonilnike posodobit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj preko usbja ne bo šlo?

Disk lohka dam vn,notr pa ne ker ma tist rač.še garancijo.

potem rabim utp kabl??morm bit na kaj pazljiv ko kupujem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!