Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Kaj preko usbja ne bo šlo?

Disk lohka dam vn,notr pa ne ker ma tist rač.še garancijo.

potem rabim utp kabl??morm bit na kaj pazljiv ko kupujem?

Ali pa si sposodiš, kupiš usb ohišje za zunanji disk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

............

Fora crossover kabla je da grejo žice takole:

12345678

| | | || | | |

| | | || | | |

87654321

pri navadnem pa

12345678

| | | || | | |

| | | || | | |

12345678

Ni ravno tako.

Obstajata dva standarda EIA/TIA568A in EIA/TIA568B.

Za kable za računalnike se ponavadi dela po 568B standardu.

[attachmentid=90805]

pri navadnem kablu (patch)gre razpored žic

1-1 2-2 3-3 4-4 5-5 6-6 7-7 8-8

pri crossoverju pa zamenjaš samo na enem koncu in sicer 1->3 2->6 3->1 6->2, tako da je

1-3 2-6 3-1 4-4 5-5 6-2 7-7 8-8

Ta crossover kabel po 568A standardu, za 568B je pricip isti le barve žic so druge.

[attachmentid=90806]

lp

Popravljeno . Popravil TBoxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ravno tako.

Obstajata dva standarda EIA/TIA568A in EIA/TIA568B.

Za kable za računalnike se ponavadi dela po 568B standardu.

[attachmentid=90805]

pri navadnem kablu (patch)gre razpored žic

1-1 2-2 3-3 4-4 5-5 6-6 7-7 8-8

pri crossoverju pa zamenjaš samo na enem koncu in sicer 1->3 2->6 3->1 6->2, tako da je

1-3 2-6 3-1 4-4 5-5 6-2 7-7 8-8

Ta crossover kabel po 568A standardu, za 568B je pricip isti le barve žic so druge.

[attachmentid=90806]

lp

Nč ne bom trdil, ampak tako so nas naučili v Srednji šoli. Vegovi Tehniški gimnaziji, ki ni lih nek texas .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nč ne bom trdil, ampak tako so nas naučili v Srednji šoli. Vegovi Tehniški gimnaziji, ki ni lih nek texas .)

:lol1:

Pa si s takim kablom kdaj tudi poskusil povezati dva računalnika :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

Pa si s takim kablom kdaj tudi poskusil povezati dva računalnika :hmm:

Nisem, ker mi ni bilo treba, uporabljam Switch oz. wouter.

V glavnem takega kabla kukr sm jest sm opisal sploh ni. Kar pomeni da so to verjetno bli neki old school kabli. Kolega ki se dosti ukvarja z omrežji je rekel da obstaja samo patch(navaden) in Crossover ki ima zamnjane samo 4 kable. kukr je dal TBoxer slikco. Nas so pa učili za še vsaj en dodaten kabel ki naj bi se uporabljal izključno za nastavljanje routerja/switcha. nisem čist prepričan ker je že par let od kar sem se to učil. Itak pa smo se mi tm učili same neke oldskul stvari, ki niso ble v rabi že 20-30let...

Tko da se posipljem s pepelom :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HI Snoopy!

Evo kako moraš povezat UTP kabel, da boš lako povezal dva računalnika brez stikala.

To deluje sigurno večkrat preverjeno!!

Naj te ne zmotijo lepotičke! Barve kopalk so barve žic v kablu. Pa kaj ti razlagam saj menda nisi :closedeyes: .

Veliko veselja pri delu!

Še to!

Lahko si napraviš takšno kockico s križno povezavo iz prejšnje objave in potem za povezavo uporabiš dva navadna povezovalna kabla (ima vsaka rač. trgovina) :D .

Velikokrat zelooo uporabno.

post-7865-1170186385_thumb.jpg

post-7865-1170186949_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej mam problem, računalnik prižgem en čas dela pol pa zašteka pa morem resetirat...

Ko zašteka se čuje v pcju tak ko da bi kaki rele izklopil... Je možno da se disk izklapla ker lučka tudi več ne sveti ko zašteka pc?? Mogoče se pregreva disk?

Lp!

Grafična je bila :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako se naj rešim trojanskega konja.Imam pa protivirosni program F-secure 2006.Saj najde virus pa zbriše ga tudi, samo vsakih cca. 20 minut mi napiše opozorilo za virus.Pol se pa to ponavla :?

Zanima me tudi zakaj se mi samodejno posodabljanje samo izklaplja(vsakič se mi izklopi ko prižgim rač.)

Popravljeno . Popravil tinček113
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako se naj rešim trojanskega konja.Imam pa protivirosni program F-secure 2006.Saj najde virus pa zbriše ga tudi, samo vsakih cca. 20 minut mi napiše opozorilo za virus.Pol se pa to ponavla :?

Zanima me tudi zakaj se mi samodejno posodabljanje samo izklaplja(vsakič se mi izklopi ko prižgim rač.)

Če se mi kaj podobnega zgodi, običajno z neta potegnem program "sav32cli" (to odtipkaj v googlu). Gre za antivirus firme Sophos, zaženeš ga pa v safe modu (sicer pa vse piše na strani, kjer ta program downloadaš)

Popravljeno . Popravil lojzek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebemti :headbang:

v mreži imam 3 računalnike in 2 printerja. na enem računalniku laufa win 98, na drugem win 2000 in na tretjem XP. sedaj imam pri xp-jih pod printerji prazno in mi ne zazna nobenega printerja??????

ker bi rad dodal še enega (še nisem nič spreminjal) pa mi ko hočem dodati napiše???? (glej sliko?)

bemti :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

print spooler (ali kater drug service v services.msc) mogoče ni zagnan?

Samo malo lepše napisano, drugače pa pomeni enako:

Meni start->Zaženi->services.msc, tam poiščeš Print Spooler->desni klik->Zaženi

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK rešil sem problem z eno izjemo, ne morem namestiti mrežnega tiskalnika ki je priklopljen direktno na router. driver mam, zgleda pa se zalomi pri nastavitvi vrat preko katerih naj tiska.

torej imam dve varianti, namestitev omrežnega kjer ne

na izbiro imam com,lpt in tcp/ip vrata, logično bi bilo da izberem tcp/ip ampak pri teh vratih ne znam/ne vem nastavit IP-ja. kako ugotovim IP printerja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se mi kaj podobnega zgodi, običajno z neta potegnem program "sav32cli" (to odtipkaj v googlu). Gre za antivirus firme Sophos, zaženeš ga pa v safe modu (sicer pa vse piše na strani, kjer ta program downloadaš)

Hvala

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na izbiro imam com,lpt in tcp/ip vrata, logično bi bilo da izberem tcp/ip ampak pri teh vratih ne znam/ne vem nastavit IP-ja. kako ugotovim IP printerja?

pri vseh omrežnih tiskalnikih, ki sem jih priključil je bil zraven CD z gonilnikom in programom za namestitev v omrežju -> preišče celotno omrežje, najde priključen tiskalnik ter naloži gonilnik

sicer pa tiskalnik verjetno omogoča tudi izpisa nastavitev na LCD zaslonu tiskalnika oz. lahko natisneš nastavitve na papir

p.s. če imaš aktiven DHCP probaj preko routerja dobiti IPje priključenih naprav, ki jim je router dodelil IPje

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......ne morem namestiti mrežnega tiskalnika ki je priklopljen direktno na router. driver mam, ....

Kateri driver imaš oz. za kakšno napravo ??

Ponavadi za print server na routerju je treba najprej omogočit možnost v samem routerju, kjer določiš tudi IP tiskalnika.

Na samem računalniku pa je potem več možnosti. Preveri če gre preko dodaj nov tiskalnik, izberi vrata tcp/ip in vnesi IP številko ki si jo dodelil tiskalniku na routerju. Mogoče pa boš moral namestit gonilnik/odjemalec, ki ga dobiš zraven routerja da ustvari nova vrata preko katerih lahko printaš.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uredil ampak sem skoraj popizdil ko sem na slepo nastavljal zadeve.

skratka ip routerja se konča z 1.1., ip printerja z 1.9., potem pa je še milijon drugih pizdarij. sem si vse zapisal, ker bedak bi si prihranil cel dan če bi si že prejšnjič zapisal nastavitve :slap:

aja predvsem je bil problem ker gre v bistvu za tiskalni vmesnik - rip za canon fotokopirca in je zadeva stara in brez cd-jev.

kot rečeno, zdaj pa grem na pir ali osem :whistle:

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr punci majo nov računalnik(sicer že neki časa.) ) in sm pogruntov(med igranjem igric seveda :D ) da se "komande"kar zaskočjo;npr:tiščim tipko za premikanje naprej in ko jo spustim lik še vedno teče naprej in se nikakor ne ustavi.Po nekaj poizkusih sem problem rešil s stalnim(vsakič ko se je zataknilo) vračanjem v main menu.

Ko sem jo prasal(punco), če ji to dela dalj časa je rekla da za igrice sicer ne ve, da pa se ji med pisarjenjem rado zgodi da zadeva ne funkcijonera kot bi morala...

Pa praktični predstavitvi je pri pisarjenju težava da se vklopi shift funkcija oz. neki podobnga saj ji stalno označuje tekst,kolešček za premikanje strani gor/dol pa stran zoomera.

Ima kdo rešitev za to?

PS:upam da nisem preveč "posral" opisa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej, dobil sm računalnik za sformatirat in sicer sem na veliko biksal da mam zdej cel šmorn in mi gre že na kozlanje od tega preseravanja...zadeva je taka:

torej, na računalniku so bili prej windows 98, formatiram, ter na novo naložim windows 2000, ter pretvorim disk pred inštalacijo v NTFS....inštalacija se je prekinla zarad napake pri branju s cdja...torej, grem naprej, dobim windows me (za katere sm čul da so boljši)...

tu se mi je pa ornk zataknilo: najprej sem sistem komaj zbootal z zagonsko od win me, nakar mi je javljo, da ni nobenga diska ker je disk v NTFS formatu, in ga je potrebno z fdiskom pretvort....

grem s komando FDISK in hočem pretvort po teh navodilih:

boot ur computer using a win98 or winme boot disk (you can download it at http://bootdisk.com). choose to boot without cd-drivers and at the dos prompt type: fdisk Say "yes" to enable large paritions (this is FAT32).Choose to delete "non-dos partitions". Now create a new dos partition. Restart and using ur boot disk goto the dos prompt and type: format Now ur harddrive is fat32.

zdej, tko sm jst naredu, upajoč, da bo delalo (ker replyji na ta post so bli same hvale za navodila in taka jajca)....meni je pretvorlo celih 500mb od 12gb diska...pa sm stokrat šu ponovit pa nkol ni zaznal več kot 500mb :/

torej, zdej mam gor uspešno posnete windows me, za katere je treba met 456mb prostora, tko, da je men ostal ogromnih 44mb za inštalacijo igrc in ostale navlake (ponavljam da so gor samo win me, brez kakršnihkoli bonbončkov)...

torej, mene zanima s katerim programom/postopki/čudeži naj jst vbijem tej kišti u glavo, da mora vidt 12gb ne sam 500mb??

mi lahko kdo svetuje oz. pomaga z natančnimi navodili....lepo prosim, ker sm čist na koncu :/

hvala very mač!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

instalirej PowerQuest partition magic

pa pretvor ostal disk v FAT32

al pa si nekje dob BOOT CD, s temu programom, pa bootej s tega cdja komp, pa s tem programom FAT32

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm...ja, imam samo 44mb frej na disku....(so samo surovi win me gor) tko, da res ne mroem nikjer spraznt več, tolk da bi za silo toleinštaliru...

mogoče še kdo ve kako pot? i'm desperate, to mi požira živce, da spat nom dons mogu :/

thanx!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm...ja, imam samo 44mb frej na disku....(so samo surovi win me gor) tko, da res ne mroem nikjer spraznt več, tolk da bi za silo toleinštaliru...

mogoče še kdo ve kako pot? i'm desperate, to mi požira živce, da spat nom dons mogu :/

thanx!

Jest sem imu iste probleme... Od mislim da 120GB diska mi je zaznal NAJVEČ 32GB. običajno pa tam okoli 7GB. Šlo je pa za Hitachijev disk. Pa sem obupal. Če boš težavo rešil, prosim sporoči

Popravljeno . Popravil lojzek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede SHIFT (ALT, CTRL) tipke ... lahko imas nastavljeno funkcijo StickyKeys (Accessability Options). Ce pa to dela na katerikoli tipki ... pa lahko da je tipkovnica fuc.

Glede diskovja ...

Ce BIOS prepozna HD prave velikosti, potem si dobite WinXP ... ob instalaciji imate moznost nastaviti particije in vse ostalo.

Ce BIOS ne prepozna HD prave velikosti, potem edino pomaga nadgradnja BIOS-a in nato WinXP ..., ce pa tudi nadgradnja BIOS-a ne pomaga ... potem si pa nabavite novejso plato (v tem primeru bolje kupiti nov racunalnik).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr punci majo nov računalnik(sicer že neki časa.) ) in sm pogruntov(med igranjem igric seveda :D ) da se "komande"kar zaskočjo;npr:tiščim tipko za premikanje naprej in ko jo spustim lik še vedno teče naprej in se nikakor ne ustavi.Po nekaj poizkusih sem problem rešil s stalnim(vsakič ko se je zataknilo) vračanjem v main menu.

Ko sem jo prasal(punco), če ji to dela dalj časa je rekla da za igrice sicer ne ve, da pa se ji med pisarjenjem rado zgodi da zadeva ne funkcijonera kot bi morala...

Pa praktični predstavitvi je pri pisarjenju težava da se vklopi shift funkcija oz. neki podobnga saj ji stalno označuje tekst,kolešček za premikanje strani gor/dol pa stran zoomera.

Ima kdo rešitev za to?

PS:upam da nisem preveč "posral" opisa :)

v preveč radi tipke tiščite, se men zdi...

hmm...ja, imam samo 44mb frej na disku....(so samo surovi win me gor) tko, da res ne mroem nikjer spraznt več, tolk da bi za silo toleinštaliru...

mogoče še kdo ve kako pot? i'm desperate, to mi požira živce, da spat nom dons mogu :/

thanx!

najprej napiš, kakšen računalnik imaš (ram, procesor, disk), potem ti bomo svetovali, katere windows gor dat, zraven ti bom pa še svetoval, kako uspešno formatirat disk, da bo vse ok.

Mogoče bi razmislil o novem računalniku? Mislim, 12 GB je prastara zadeva po mojem ...

Jest sem imu iste probleme... Od mislim da 120GB diska mi je zaznal NAJVEČ 32GB. običajno pa tam okoli 7GB. Šlo je pa za Hitachijev disk. Pa sem obupal. Če boš težavo rešil, prosim sporoči

joj, ljudje - kaj pa, če bi si vi našli v lokalnem okolju kakšnega "znalca" ki bi vam rešil težave?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!