Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Vprašanje.

Koliko bi bil vreden tale sistem:

Asus motherboard ATX - Intel 875P MCH - Intel - Celeron, Pentium 4 - DDR - 4 GB RAM Supported - 5 PCI Slots

INTEL PENTIUM IV 2.4G, 512K, S478, 533FSB

Transcend DDR 1GB @ 333MHz

Seagate 200GB @ 7200rpm

ATI Radeon 9550 256Mb

SB Live 5.1

Ohišje in 400W napajlc

Prosim za čimprejšen odgovor :D

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

200-270 evrov ... odvisn, a je zgonjen disk, a je kdo kaj overclockal itd ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj me zanima...če kdo kaj ve...

mam procesor amd64 3000+ winchester jedro.... ko ga navijam... mi pri bus speed 280 MHz oz hitrost procesorja je takrat okol 2.5 GHz enostavno sesuje cel sistem in morm win na novo loadat.... pri 2.4 GHz na bus speed 270 MHz dela povsem normalno...temp. procesorja pri 100% obremenitvi ne pride čez 35°C(mam zalmana cnps9500)..plata pa je asus A8V deluxe. rami pa so geil 2 × 512 ddr...

voltaža je tut stabilna pa HT link je ql...

a je mogoče kriv napajalnik(360W) ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj me zanima...če kdo kaj ve...

mam procesor amd64 3000+ winchester jedro.... ko ga navijam... mi pri bus speed 280 MHz oz hitrost procesorja je takrat okol 2.5 GHz enostavno sesuje cel sistem in morm win na novo loadat.... pri 2.4 GHz na bus speed 270 MHz dela povsem normalno...temp. procesorja pri 100% obremenitvi ne pride čez 35°C(mam zalmana cnps9500)..plata pa je asus A8V deluxe. rami pa so geil 2 × 512 ddr...

voltaža je tut stabilna pa HT link je ql...

a je mogoče kriv napajalnik(360W) ???

Za kakrsno koli navijanje...

(po mojem)

1. pravilo (zelo kvaliteten /poslednicno drag napajalnik!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam enga "nagledanega" ko bo 100€ viška, ga nabavim... sam teh viška 100€ bo vrjetno šlo prej za motor :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj me zanima...če kdo kaj ve...

mam procesor amd64 3000+ winchester jedro.... ko ga navijam... mi pri bus speed 280 MHz oz hitrost procesorja je takrat okol 2.5 GHz enostavno sesuje cel sistem in morm win na novo loadat.... pri 2.4 GHz na bus speed 270 MHz dela povsem normalno...temp. procesorja pri 100% obremenitvi ne pride čez 35°C(mam zalmana cnps9500)..plata pa je asus A8V deluxe. rami pa so geil 2 × 512 ddr...

voltaža je tut stabilna pa HT link je ql...

a je mogoče kriv napajalnik(360W) ???

Koliko imaš voltaže na procu? A ti linije napajalca kej nihajo? Kolk imaš divider za ram? Lahko ti chipset ne prebavi višjega fsb-ja, ali pa bolj verjetno procesor ne gre višje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam enga "nagledanega" ko bo 100€ viška, ga nabavim... sam teh viška 100€ bo vrjetno šlo prej za motor :D

Svoj čas sem počel podobno, zato ti iz lastnih izkušenj predlagam, da 100€ raje prišparaj in če že moraš, si drugo leto kupi nov PC. Ker toliko denarja metat stran za tistih "3%" je brez veze, ker itak jih ne rabiš oz. jih ne opaziš, razen na testih. Pa še sistem je bolj nestabilen.

lp

P.S. Sem ti podal samo en pameten nasvet, mogoče ga sedaj ne boš sprejel, ampak čez par let ti bo jasno, da je to le metanje denarja stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

200-270 evrov ... odvisn, a je zgonjen disk, a je kdo kaj overclockal itd ...

disk je star 2 meseca (še v garanciji), rabljen recimo da 15ur na teden (kolikor je vžgan računalnik pač), navito ni bilo nikoli NIČ, domača uporaba, word, PS pa vsaketolko kak film pogledan :D

ga imam doma, pa razmišljam o prodaji :P

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v wordu imam sezname firm itd., ki bi jim zdaj vsem poslal en mail. seznam je urejen - naslov, kontaktna oseba, www, mail in tako dalje, vsako v svoji tabeli.

kako bi sedaj vse te maile spravil v eno outlook express sporočilo brez da bi jih imel v adresarju, se pravi uvoz v adresar ni opcija ker je preveč teh mailov, poslal bom pa samo enkrat? :hmm:

no saj ni nujno da gre sporočilo iz outlooka samo da se pošlje!

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko bi resil v PHP-ju...

nafilal v array in sparsal mail naslove, ter vsem poslal isti mail (mailing lista)

Ce rabis.... ZS :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede navijanja...

Kupi LCPower 550W napajalc, če nimaš res požrešne grafe in procesorja, pol ti bo več kot dovolj.

Navijaj postopoma, ko se ti ne zboota zvišaj voltažo... ne dat do konca, ampak počasi višaj...

Ko dosežen javečjo FSB frekvenco znižaj HT speed, spet ponovi postopek višanja FSBja... poglej kake hitrosti ima RAM, več kot tolkj tudi RAMi ne delajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am..napajalnik je kriv za to ja.. sem priklopo na kolegovega akasa650w pa je šel na 2.5 ghz.. več pa nism ker ni blo cajta.... aja voltažo mam 1.45 V rami so na 220MHz...da procesor nebi šel višje pa dvomim ker sem že vido enakega na 2.6GHz.. sicer pa se res nebom več spuščal v navijanje..pa bom teh 100€ bolj pametno porabo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ok, naj še js vprašam nekaj, kar mi meša glav zadnje dni.. Bom kar skopiral svoje prispevke iz slo filesharinga!

dravo!

Pred kratkim sem nabavil MMC spominsko kartico za moj telefončič (Symbian). Do danes je delala dobro.. Pa sem v šoli za hec probal nekaj programov, jih nato zbrisal, pa še nekaj.. in sedaj imam, kot telefon pravi "Pomnilniška kartica poškodovana!". Ko jo poskusi formatirati, spodleti. Ko probam formatirati prek card readerja, tudi spodleti. Probam v DOS-u, tudi ne gre..

Navedek:

C:\Documents and Settings\Nejc>format M: /fs:fat

Insert new disk for drive M:

and press ENTER when ready...

The type of the file system is RAW.

The new file system is FAT.

Verifying 490M

Invalid media or Track 0 bad - disk unusable.

C:\Documents and Settings\Nejc>

To javi v dosu. Windows pravi da ni mogel dokončati formatiranja, program za kartice formatirat pa pravi "Can't write to MBR". Kaj pomeni MBR vem, ampak si ne znam pomagati.. Mogoče kdo ve kaj bi še lahko naredil?

LP, Nejc

Ok, je stric zamenjal brez problema.. prvo kar sem sedaj z novo nardil sem jo formatiral v telefonu, da si pač ustvari gor kar nuca.. Upam da bo kul delalo! Hvala za pomoč!

LP

edit:

Hja se vračam.. tokrat z zelo podobnim problemom z NOVO kartico! Kako lahko pride do tega ne vem, telefonu sem napravil hard reset, ampak tudi sedaj ne morem formatirati kartice prek njega.. Kako je do tega prišlo? Kolega mi je probal poslat en mp3 preko bluetootha.. Pošilja, do cirka 10%, nakar prekine.. Ok, probam še enkrat, ne gre! Homeč odpret sporočila.. sistemska napaka.. enako je bilo za vse drugo. Programi in stvari niso bile več dostopne na kartici, telefon se je upiral.. Ampak sedaj mi še vsaj ne napiše pomnilniška kartica je poškodovana (na telefonu), kar bi pomenilo še eno katastrofo.,. Torej še zadnjič Rabil bi neke uber super programe za formatirat preko kompa, ker še enkrat nebom nosil kartice nazaj, kker se niti ni sama pokvarila in sem sam kriv.. (nevem kako,..) In če mi to ne rata rešit bom raje drug telefon kupil, ker se mi z jajci od Nokie ne da več zajebavati.. (vse je delalo perfektno zeloo dolgo z original 16mb kartico, ampak kaj.. ko si z njo ne moreš nič kaj pomagati. Torej, mogoče ve kdo za kak uber super duper program ki bi lahko izvedel format?

LP, Nejc

Da vidim če obstaja majster ki bi meni znal pomagati :rolleyes: Hvala vnaprej :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno kratko vprašanje... kak se da podnapise na divx e :? :? :? nism še nikol delov pa ne znam

tnx LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam laptopa (Centrino 1.60Ghz,512mb rama,Radeon 9600/9700 mobilty,... ) in danes na Linuxu nalagam neke driverje za grafično nakar se mi sesuje grafično namizje in se noče več pokazat.Si rečem OK,inštaliram Visto Ultimate in po celem zaslonu artefakti (modre črte ali pa kvadratki), na čase slika postane jasna a ne za dolgo.Ima kdo kakšen nasvet kaj naredit, je sigurno grafična kar tako šla? :eek: :(

Hvala

Popravljeno . Popravil Roky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

servis, sej mas se garancijo ane ?

dokler mas se to sanso se ne splaca zajbavat

Žal nimam, ker sem že sam menjov disk.Ampak to že dost dolgo nazaj tko, da ni vzrok artefaktov zaradi menjave diska :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam laptopa (Centrino 1.60Ghz,512mb rama,Radeon 9600/9700 mobilty,... ) in danes na Linuxu nalagam neke driverje za grafično nakar se mi sesuje grafično namizje in se noče več pokazat.Si rečem OK,inštaliram Visto Ultimate in po celem zaslonu artefakti (modre črte ali pa kvadratki), na čase slika postane jasna a ne za dolgo.Ima kdo kakšen nasvet kaj naredit, je sigurno grafična kar tako šla? :eek: :(

Hvala

Na frišno daj xp-je gor in ene dobre driverje za grafično. Moralo bi bit v redu. Pa med 9600 in 9700 je konkretna razlika, to še zdaleč ni ena in ista grafična.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.Si rečem OK,inštaliram Visto Ultimate in po celem zaslonu artefakti (modre črte ali pa kvadratki), na čase slika postane jasna a ne za dolgo.Ima kdo kakšen nasvet kaj naredit, je sigurno grafična kar tako šla? :eek: :(

Hvala

mogoče je pa zaslon odletel in je grafična še v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na frišno daj xp-je gor in ene dobre driverje za grafično. Moralo bi bit v redu. Pa med 9600 in 9700 je konkretna razlika, to še zdaleč ni ena in ista grafična.

simonsi,vem, da je med 9600 in 9700 konkretna razlika ampak v Device Managerju,SisSandri in vseh benchmark programih mi navede, da imam ATI Radeon 9600/9700 Mobilty :huh: Tud men ni blo od začetka nč jasno ampak okej nekak se požvižgam na to.Bom poskusil z XPji

SiR,nekako dvomim, da bi zaslon kar tako šel :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk, mam problem. Prjatlca me je prosila, če ji sformateram comp, in ko sem hotu formaterat, mi napiše, da ne zazna diska :blink: Disk je notr in ko pržgeš comp, pride v windowse, ko pa hočeš formaterat, pa napiše da diska ne najde in da ne more formaterat. Sm pogledu v Biosu, pa diska sploh ni notr :blink: :BUA:

Pa še problem je, ker so te windowsi ki so na compu, novejši od tistih, ki jih mam na CD-ju, pa jih hočem installat na comp. :BUA:

Če se komu kej sanja, kaj bi to lahko blo, bi prosu, da pove :) Pa čimprej :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk, mam problem

Sicer nisem tak genij, kot denimo TC, pa vseeno:

Poglej, da ni disk "nađampan" na slave (sicer ne vem, kako bi to delovalo, ampak vseen)

Pridobi novejšo verzijo WIN in probaj iz BIOSa sformatirat... to bi po mojem šlo

Za kako bolj detalnjo info pa prepuščam kolegom iz tega foha... peace out :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk, mam problem. Prjatlca me je prosila, če ji sformateram comp, in ko sem hotu formaterat, mi napiše, da ne zazna diska :blink: Disk je notr in ko pržgeš comp, pride v windowse, ko pa hočeš formaterat, pa napiše da diska ne najde in da ne more formaterat. Sm pogledu v Biosu, pa diska sploh ni notr :blink: :BUA:

Pa še problem je, ker so te windowsi ki so na compu, novejši od tistih, ki jih mam na CD-ju, pa jih hočem installat na comp. :BUA:

Če se komu kej sanja, kaj bi to lahko blo, bi prosu, da pove :) Pa čimprej :D

Poskusi podreti prijateljico na kakšen drug način, s stvarjo, ki jo obvladaš.

:evilgrin: .)

Ne morem se premagati ampak vsak se enkrat znajde v situaciji, ko poskusi "ker je tako zelo dober" prijateljici formatirat disk. Zajeban lajf :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!