Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Če se komu kej sanja, kaj bi to lahko blo, bi prosu, da pove :) Pa čimprej :D

Če je dobra prjatlca, ji lohk jst nađampam disk ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nisem tak genij, kot denimo TC, pa vseeno:

Poglej, da ni disk "nađampan" na slave (sicer ne vem, kako bi to delovalo, ampak vseen)

Pridobi novejšo verzijo WIN in probaj iz BIOSa sformatirat... to bi po mojem šlo

Za kako bolj detalnjo info pa prepuščam kolegom iz tega foha... peace out :fredy:

mi je že Dolenc povedu, kako se to zrihta, hvala useen :)

Poskusi podreti prijateljico na kakšen drug način, s stvarjo, ki jo obvladaš.

:evilgrin: .)

Ne morem se premagati ampak vsak se enkrat znajde v situaciji, ko poskusi "ker je tako zelo dober" prijateljici formatirat disk. Zajeban lajf :D

Če je dobra prjatlca, ji lohk jst nađampam disk ...

nista resna :slap: :lol1:

Sicer sm svoj comp že velikrat formateru, pa je do zdej use štimal ;)

No dost o tem zdej :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A na Visti bi teli driverji normalno delovali, ker pod OS Vista ni navedena :huh: A to so kakšni "after-market" driverji :hmm:

ja aftermarket soi. so pa yakon, ker jih mam jest na laptopu na radeon 16mega, pa mi laufajo novejse igre s ful resolucijo pa zakon fps

Poskusi podreti prijateljico na kakšen drug način, s stvarjo, ki jo obvladaš.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk, mam problem. Prjatlca me je prosila, če ji sformateram comp, in ko sem hotu formaterat, mi napiše, da ne zazna diska :blink: Disk je notr in ko pržgeš comp, pride v windowse, ko pa hočeš formaterat, pa napiše da diska ne najde in da ne more formaterat. Sm pogledu v Biosu, pa diska sploh ni notr :blink: :BUA:

Pa še problem je, ker so te windowsi ki so na compu, novejši od tistih, ki jih mam na CD-ju, pa jih hočem installat na comp. :BUA:

Če se komu kej sanja, kaj bi to lahko blo, bi prosu, da pove :) Pa čimprej :D

Predvidevam da gre za WinXp. Vstavis original winxp cd in boot-as iz njega. ce ti diska ne najde ob instalaciji je moznost da ima SATA disk in da potrebujes gonilnike. najbrz so zraven plate drugace pa ponajdi driverje na netu.

lp,

Gapa:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam da gre za WinXp. Vstavis original winxp cd in boot-as iz njega. ce ti diska ne najde ob instalaciji je moznost da ima SATA disk in da potrebujes gonilnike. najbrz so zraven plate drugace pa ponajdi driverje na netu.

lp,

Gapa:)

ja SATA disk ma. Sej tko sta mi tut dva druga povedala, tko da usem hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima SATA disk, potem je v biosu ena opcija "SATA NATIVE MODE" - nekaj podobnega .... To vključi/ali izključi (ne spomnim se trenutno) in ti bo 100% delalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mimogrede - cenovno ful ugodna ponudba za microsoft office (2007 - word, excel, powerpoint, outlook, onenote), legalna namestitev na 3 mašine ...

http://www.microsoft.com/slovenija/akcija/...ja/default.mspx

primerno za vse tiste, ki s temi programi delajo za svoj kruh, pa se jim je nakup vedno zdel predrag (beri - so uporalbjali piratske verzije sam ozato, ker niso vedeli, kako poceni se da dejansko zadevo dobiti!).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je to samo nadgradnja onovne zbirke Microsoft Office Student & Teacher Edition 2003 (cena cca 145 ojrov),ki pa ni namenjena podjetjem, šolskim ustanovam, drugim organizacijam, oziroma kakršnikoli komercialni rabi.

.)

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je to samo nadgradnja onovne zbirke Microsoft Office Student & Teacher Edition 2003 (cena cca 145 ojrov),ki pa ni namenjena podjetjem, šolskim ustanovam, drugim organizacijam, oziroma kakršnikoli komercialni rabi.

.)

uf, pa res ... but still - bolje to, kot piratske verzije . :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Hitschikers Guide To the Galaxy, DL-jan iz Partisa, HD kvaliteta. File je .mkv, potegnu sem CCCP pack, probal v BSplayerju, zoom playerju in WMP Classic in povsod šteka. Vsake tolko se slika ustavi, zvok dela, potem pa gre naprej...

Rač. pa je Athlon XP 1400mhz in integrirana grafika 64MB...

Divxi mi delajo normalno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, smo ugotovili, prešvoh komp, procesor more bit menda okrog 2.4 Ghz...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap HD kvaliteta je požrešna tudi za HW :BUA: čeprav pri kolegu na Amd 1700+ dela HD bp...

Probaj še z VLC playerjem klik

Popravljeno . Popravil shark357
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Photoshop:

slučajno ve kdo kako shraniš slike sestavljene iz več layerjev kot *.jpg ali *.jpeg sliko? Photoshop taksne slike shrani kot *.psd, *.pdd ?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Photoshop:

slučajno ve kdo kako shraniš slike sestavljene iz več layerjev kot *.jpg ali *.jpeg sliko? Photoshop taksne slike shrani kot *.psd, *.pdd ?

LP

lahko exportiraš v jpg, mislim da pod export ali save as... ampak ti vse združi in ne ohrani layerjev. če to ni problem potem ni panike. layerje ti ohrani če shraniš kot tif.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!

Deluje če uporabiš save as, layerjev ne ohrani vendar to je itak bil tudi namen ker slika ni bila mišljena kot za nadaljne odpiranje s photoshopom, ampak kot navadna *.jpg datoteka.

Jezi me samo to, da tega sam nisem ugotovil :)

lp anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mam en problem naložil sem visto in zdaj mi obupno počasi dela internet, strani je prej dosti hitreje odpiralo ko sem mel xp-je gor, pa nič dol ne vlečem itd... Kaj bi lahko to blo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj kolega je dobil Visto zraven novega računalnika. Rezultat: naslednji dan je dal gor XP.

Bo za Visto očitn treba počakat na SP 12

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj kolega je dobil Visto zraven novega računalnika. Rezultat: naslednji dan je dal gor XP.

Bo za Visto očitn treba počakat na SP 12

Vista je tudi po testih počasnejša kot XP :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vista je tudi po testih počasnejša kot XP :rolleyes:

če je računalnik dovolj zmogljiv (RAM), niti ni... to dokazujejo tudi testi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vista je tudi po testih počasnejša kot XP :rolleyes:

Saj vsak novejši OS je počasnejši od predhodnika pri istem HW.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vsak novejši OS je počasnejši od predhodnika pri istem HW.

lp

ni toliko v OS-u, problem je bolj pri racunalnikih. Pred časom sem imel možnost sodelovati v testiranju, kjer smo na računalniku(4,2GHz,1024MB DDR2) pregledovali sposobnosti Viste, Vista ima tudi možnost da sama oceni zmogljivost OS-a na določenem računalniku, in računalnik je bil ocenjen s 4 od 10. Mislim da to pove veliko o tej različici windows.

Lp Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

računalniku(4,2GHz,1024MB DDR2) pregledovali sposobnosti Viste, Vista ima tudi možnost da sama oceni zmogljivost OS-a na določenem računalniku, in računalnik je bil ocenjen s 4 od 10. Mislim da to pove veliko o tej različici windows.

...

Če bi povečal količino rama na 2GB, bi bile tudi številke drugačne.

Zelo pa se pozna tudi dobra matična plošča, kar pa je velikokrat zanemarjeno.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep. Kar se pa "filinga pri delu" tiče - izklopit čimveč kiča, kakršnega recimo v XP ni, pa je občutek pri delu podobno dober.

In še nekja - pri Visti se splača nekaj dni/tednov vztrajat. Vgrajene ima namreč tehnike za analizo uporabnikovih navad - zato sčasoma začne pri delu vnaprej nalagati v pomnilnik programe, ki jih bo uporabnik "verjetno" zagnal itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsekakor sem dobil občutek ob preizkušanju tega OS-a, da bo požel enako "slavo" kot sta jo XP in pa pred tem 98 Verzija Winsow. Rabi pa samo še nekaj časa da se hardware večine uporabnikov posodobi

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni toliko v OS-u, problem je bolj pri racunalnikih. Pred časom sem imel možnost sodelovati v testiranju, kjer smo na računalniku(4,2GHz,1024MB DDR2) pregledovali sposobnosti Viste, Vista ima tudi možnost da sama oceni zmogljivost OS-a na določenem računalniku, in računalnik je bil ocenjen s 4 od 10. Mislim da to pove veliko o tej različici windows.

Lp Anže

mmimogrede, da ne boš buč prodajal - kolikor vem, je lestvica pri Windows Experience oceni računalnikov od 1 do 5,9. .... in ne do 10, kot trdiš ti.

Imaš kak protiargument?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!