Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Res je do skora 6 gre.

Problem pa ni samo v strojni opremi, saj ni da sam OS deluje počasneje, ampak tudi programi, recimo igre, kjer šteje kolk šiba :), pa gonilniki še zmerej niso vsi uštimani, pri meni recimo za zvočno niso vredu, kar je bil glavni razlog da so šli XP nazaj :).

Bo pa, čez čas sigurno nadomestil XP, ker ima stvari ki so dobre, sam mal jih je potrebno še izpilit, pa proizvajalci se morjo prilagodit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej mam problem, mam xp-je pa sem gor naložil Vista Inspirat 2 skin (z partisa) potem sem to naložil, no problem je pa taki ko se zaženem se mi ne pojavi to ko se geslo vpiše (slika)

ampak namesto tega pokaže samo neko navadno okence. No potem sem pa šel pod uporabniški računi, da si tam probam to spremenit in mi napiše tole (slika2)

Popravljeno . Popravil ||cheff||
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm a mi lahko kdo pomaga????

na racunalniku mi zadnje case tole pise...

win3_money.jpg

:alien1: :evilgrin: :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, zanima me, če obstaja oziroma kje bi dobil program za avtomatski zagon računalnika ob določenem času. Ker sem med delavnikom zdoma, bi mi zelo prav prišel kakšen program, ki bi mi vklopil in izklopil računalnik. Utorrent ima možnost samozagona, pravtako nekateri programi za defragmentacijo diska in antivirusni programi. Vse to bi lahko laufalo, ko me ni doma, vendar načeloma ne laufa, ker moji starši navadno radi pozabijo (da je računalnik vklopljen ali izklopljen).

Hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bo kdo pokazal kaj enostavnejšega. Sam tega še nisem delal je pa opcija uporaba Wake On Lan funkcije v BIOS-u (zahteva pošiljanje sporočila računalniku, naj se zbudi) ali pa tega programja ki počne isto, le avtomatizirano. Ena od možnosti je tudi, da premostiš stikalo za napajanje tako, da bo računalnik zmeraj ON kadar je tok prisoten. Potem pa lahkovmes daš še programsko urno stikalo, če hočeš točno določiti kdaj naj se vklopi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na nekaterih platah se da v biosu naštimat, kdaj naj se prižge.

Če pa nočeš da ga kdo ugaša, pa nalepi na monitor NE UGAŠAJ, lol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, zanima me, če obstaja oziroma kje bi dobil program za avtomatski zagon računalnika ob določenem času. Ker sem med delavnikom zdoma, bi mi zelo prav prišel kakšen program, ki bi mi vklopil in izklopil računalnik. Utorrent ima možnost samozagona, pravtako nekateri programi za defragmentacijo diska in antivirusni programi. Vse to bi lahko laufalo, ko me ni doma, vendar načeloma ne laufa, ker moji starši navadno radi pozabijo (da je računalnik vklopljen ali izklopljen).

Hvala za pomoč!

teoretično vprašanje - če je računalnik izklopljen, kako naj program laufa, da ti ga bo vklopil?

sicer ti je pa že fritz povedal - poglej v biosu, če imaš mogoče funkcijo za samodejni vklop mašine notri. če nimaš, potem obstaja še ena rešitev - da kupiš strojni "timer" za električno vtičnico... in potem v biosu računalnika nastaviš, da naj se vedno, ko "zmanjka" el toka, potem samodejno vklopi (ko ta spet kao "pride").

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Imam datoteko BIN, pa me zanima, s katerim programom jo lahko odprem. Datoteka naj bi vsebovala servisna navodila.

LP Klajba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Imam datoteko BIN, pa me zanima, s katerim programom jo lahko odprem. Datoteka naj bi vsebovala servisna navodila.

LP Klajba

BIN datoteka je po vsej verjetnosti CD image, kar pomeni, da ga lahko zapečeš recimo z Nero.

Lahko pa uporabiš Damon Tools, ki ti simulira navidezni CD-ROM pogon iz te datoteke, tako da ti ni potrebno snemati na CD medij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Imam dva problema:

1. Doma na enem od računalnikov nikakor ne morem postaviti mreže. Oz jo postavim vendar z računalnikom ne moram dostopati do nje. kao nimam pravic za dostopanje do omrežje. Na drugih računalnikih se vidi računalnik, kateri ne deluje. Mrežo vidim tudi pod moj računalnik->lastnosti->Ime računalnika. Ima kdo kakšno idejo kako rešit zadevo Včasih je delovalo. VSe je vezano prek routerja, ki normalno deluje. Povsod je Win Xp

2. Ko hočem zalaufat kak film se mi sesuje BS Player in Windows explorer. Ubistvu se to zgodi že ko odprem datoteko/cd kjer je film naložen oz. shranjen. Precej nadležna zadeva.

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. So dinamični IPji ja. Vsi so pingable.

2. Igrc niti ne špilam. Vendar krajši filmi iz neta in podobne zadeve(youtube, metacafe) delujejo normalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potavljanje mreže zna bit nočna mora. Probaj še z statičnimi ip-ji.

Za kompjuter pa poženi kakšen prime95 ali orthos, 3dmark in memtest. Če je strojna oprema brezhibna, je verjetno težava na programskem delu.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A so povsod winxp Prof? In ali je to nov pc ki si ga na novo priklopil na mrezo? pod moj računalnik->lastnosti->Ime računalnika ali na vseh pc-ih pise isto ime za "workgroup"? Mapo do katere zelis moras imeti "share-ano". Lahko da imas nastavljene pravice za dostopanje do te mape pa tega uporabnika ki zeli dostopati nimas vkljucenega (ce je spremenjen uporabnik na tem racunalniku zna biti tudi problem).

Ce prav razumem imas problem gledanja filmov. Filmi so na pc1 gledal pa bi na pc2. Poiskusi dostopati do racunalnika tudi takole:

na racunalniku kjer bi rad gledal pojdi na start->run(zazeni) in vpisi \\ime_pc_na_katerem_so_filmi. Ce bos videl mapo kjer so filmi je ok ce ne bos pa moral dati mapo z filmi v "share".

Malo se napisi kaj tocno je problem ker iz posta nisem razbral najbolj tocno.

lp,

Gapa:)

Zdravo

Imam dva problema:

1. Doma na enem od računalnikov nikakor ne morem postaviti mreže. Oz jo postavim vendar z računalnikom ne moram dostopati do nje. kao nimam pravic za dostopanje do omrežje. Na drugih računalnikih se vidi računalnik, kateri ne deluje. Mrežo vidim tudi pod moj računalnik->lastnosti->Ime računalnika. Ima kdo kakšno idejo kako rešit zadevo Včasih je delovalo. VSe je vezano prek routerja, ki normalno deluje. Povsod je Win Xp

2. Ko hočem zalaufat kak film se mi sesuje BS Player in Windows explorer. Ubistvu se to zgodi že ko odprem datoteko/cd kjer je film naložen oz. shranjen. Precej nadležna zadeva.

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!