Skoči na vsebino

Težave z lučmi in prvimi bremzami


Priporočene objave

Pozdravljeni,

Torej imam že zelo star skuter Piaggio Typhoon. Ima narejenih čez 30k km, vendar zaenkrat kar dela. No pred časom se mi je zgodilo, da se niso hotele luči prižgati. Ker je bila takrat tema, sem potem nekaj časa prižigal ugašal, nakar so začele delat.

Potem zdej sem se spet enkrat peljal, so kar med vožnjo začele delat, sedaj pa ne delajo več.

Ravnokar sem mal pogledal. Sumim, da bi bilo lahko stikalo. Ker vse ostalo v povezavi z elektriko dela (hupa, žmigavci, tudi stop luč dela). Samo luči in pa osvetlitev števcev ne dela. Zaradi tega sem dal ven stikalo, in zgleda vse ok, tudi žičke so vse ok, potem sem mal našprical, vendar ne pomaga.

Ali je možno, da je stikalo fuč? Ali je kakšna varianta, da bi kar obšel stikalo, ter da bi bile luči ves čas prižgane? Se pravi, da bi une štiri žičke nekako tako povezal, da bi luči, ko dam kontakt vedno delajo?

Druga težava se mi je pa pojavila nazadnje, ko sem se spuščal iz enega hriba, ki je bil zelo dolg in sem mogel dolgo bremzat. Ko že pridem na ravnino, opazim, da skuter ne doseže končne hitrost. Potem ugotovim, da mi prva bremza po malem brezma, se pravi, da ni spustila. Potem sem nekaj časa ne bremzal na prvo bremzo in potem je spustila. Kakšna ideja, kaj bi bilo v zvezi s tem narobe oziroma kaj popravit.

Gre pa za Typhoon, ne vem kolk letnik, pomojem tm nekje okol 98 letnika (feltne imajo tri krake). Že vnaprej hvala za odgovore.

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če praviš da so se ti luči vžgale ko si se peljal potem je lahko kaj narobe z navitjem , če ti pa zdaj ne delajo več tudi ko pritisneš na gas je pa lahko kakšen kontak šel, glede bremz pa je možno da se kje zatika zavorna tekočina pa ne popusti (zvita cev) ali pa poglej zavorne plošćice če je vse ok mogle bi biti kakšne 4mm od diska tako da se ga ne dotikajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo,

Bremze so sedaj ok, luči pa sploh ne. Zdej sploh nič več ne delajo. Zaradi tega, sem prej dal dol prvo masko, ter pgoledal, če je kaj narobe s kakšnimi kontatki, vendar vse izgleda lepo. Ima kdo kako idejo, katere kontakte še naj pogledam. Tiste zadaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam ti da zmeriš napetost v žicah. :) Kaj pa zadnja luč & žmigavci ti dobro delajo?

Popravljeno . Popravil yamahaengine
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pregledal elektroniko oz. žice, ki vodijo od cinšpule? Mogoče so se kje snele ali kaj takega ... Najboljša rešitev je sicer ga peljat na servis da mehanik to vidi, ker mi navsezadnje tukaj lahko le "ugibamo". :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

Normalno mi delajo žmigavci, stop luč, hupa.

Ne dela mi prva glavna in pomožna luč ter zadnja luč

Kakšna ideja?

Torej, če ti ne dela nobena lič ki je vezana preko stikala za luči je verjetnost da je pokvarjeno prav stikalo zelo velika. Zavore, je potrebno razstaviti in očistit, spet skupaj pa bo šlo spet nekaj tisoč km.

Če si kje iz okolice MB, lahk pišeš na PM in ti lahko pomagam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

pozdravljeni! je to kaj narobe ,ce imam prizgane luci med voznjo in vklopim smerokaz ,ter mi jemlje elektriko na luceh oz. ko se smerokaz vklopi mi sprednje luci v tistem trenutku gorijo manj in obratno skuter je se nov ni imel se prvega servia

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni! je to kaj narobe ,ce imam prizgane luci med voznjo in vklopim smerokaz ,ter mi jemlje elektriko na luceh oz. ko se smerokaz vklopi mi sprednje luci v tistem trenutku gorijo manj in obratno skuter je se nov ni imel se prvega servia

Če si Korejca kupil se boš moral kar sprijaznit s to napako.Če bi pa npr.Hondo zoomer kupil bi imel elektriko 1 A :hmm:

Ps: po toči zvonit je prepozno! :headbang:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!