Skoči na vsebino

tomos alpino novi model z alu cilindrom


davidxxx88

Priporočene objave

Razmišljam o nakupu novega alpinota z alu cilindrom. Zanima me končna hitros z mf power izpuhom ali pa z lipnikom (meni se mi bolj dopade lipnik). Če se ta cilinder mogoče kaj pregreva.. In še drugi koristni nasveti. Hm pa vzmetenje me zanima predvsem sprednje vilice se mi zdijo nekam trde.... :rolleyes:

post-23872-1241948346.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o nakupu novega alpinota z alu cilindrom. Zanima me končna hitros z mf power izpuhom ali pa z lipnikom (meni se mi bolj dopade lipnik). Če se ta cilinder mogoče kaj pregreva.. In še drugi koristni nasveti. Hm pa vzmetenje me zanima predvsem sprednje vilice se mi zdijo nekam trde.... :rolleyes:

Ma en frend enakega novga, morm rečt da supr mašinca, končno hitrost ma pa stock okoli 45-50 km/h. Drgač na končni pa sm jz z mf-om (06 alpino) dubu lih ene 2 km/h :D, pa mau se je na pospeških poznal :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o nakupu novega alpinota z alu cilindrom. Zanima me končna hitros z mf power izpuhom ali pa z lipnikom (meni se mi bolj dopade lipnik). Če se ta cilinder mogoče kaj pregreva.. In še drugi koristni nasveti. Hm pa vzmetenje me zanima predvsem sprednje vilice se mi zdijo nekam trde.... :rolleyes:

js mam letnik 2005...pač cilinder je isti, se mi zdi da je edina razlika v sedežu pa tankom...

Stock je končna 50km/h

z MF pa sm js pridobil 10km/h + večji zobnik spredi = 65km/h

Pregreva se NE.

Spredne vilce so pa res trde ja :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi se pregrevalo?!?

Aluminij bolj hladi kot železo.

Sicer pa meni moja leti okoli 80 km/h (res pa je da je letnik 83 hh). Samo zobnike menjaj, ter MF Cobro, ali Lipnika je boljše. Aja pa menjaj bat. V Velotu dobiš Meteorja,ki je super(L bat, res da ni ELKO ampak je pa zelo podoben in cenejši). Torej menjaj z Meteorjem, aja in sornik je 10, če še nisi nič predelaval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

L bat bi še šol...če bi hotu dat 39+ pa nevem če bi šlo ker se mi zdi da se te tanove cilindre ne da brusit..se mi zdi... :D

drgač pa če kupiš novga, ne razdirej mašine oz. cilindra ker če ti karkol crkne ti garancija nebo veljala :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

L bat bi še šol...če bi hotu dat 39+ pa nevem če bi šlo ker se mi zdi da se te tanove cilindre ne da brusit..se mi zdi... :D

drgač pa če kupiš novga, ne razdirej mašine oz. cilindra ker če ti karkol crkne ti garancija nebo veljala :trance_33_sleep:

Alu cilindra ne morš brusit. oz. če ga brusiš moraš vanj zaprešat pušo oziroma ga nest nikasilat. Drugače se pa neribnjenga cilindra itak ne splača brusit. Pa tko kot je Gasperr reku-ne razdiraj po nepotrebnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam letnik 2005...pač cilinder je isti, se mi zdi da je edina razlika v sedežu pa tankom...

Stock je končna 50km/h

z MF pa sm js pridobil 10km/h + večji zobnik spredi = 65km/h

Pregreva se NE.

Spredne vilce so pa res trde ja :trance_33_sleep:

hm a ti imaš tudi peto prestavo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In od koliko zobnik mi priporočate spredaj, zadaj bi raje pustil original?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In od koliko zobnik mi priporočate spredaj, zadaj bi raje pustil original?

Pospeški: Pustiš isto

Končna: spredi 14, zadaj 32

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm a ti imaš tudi peto prestavo

ne nimam

-------------------

js mam uspredi 14 zobnik uzadi pa original pa mam in pospeške dobre (sam je tut to da sm js lahek) končna pa tut ni slaba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne nimam

-------------------

js mam uspredi 14 zobnik uzadi pa original pa mam in pospeške dobre (sam je tut to da sm js lahek) končna pa tut ni slaba

Kolk ti stegne? Meni sedaj po ravnem ene 78 km/h :) V hrib jo pa zmanjka, to pa zaradi zobnikov. Sicer pa 5 marča je bolj 4fun, da ne martraš motorja ko greš v dolino. Ker težko boš s stock dosegel 5 marčo oz. jo boš samo ti bo ''mjavkalo''.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk ti stegne? Meni sedaj po ravnem ene 78 km/h :) V hrib jo pa zmanjka, to pa zaradi zobnikov. Sicer pa 5 marča je bolj 4fun, da ne martraš motorja ko greš v dolino. Ker težko boš s stock dosegel 5 marčo oz. jo boš samo ti bo ''mjavkalo''.

Po števcu 65...če pa gledam tam na tistih tablah ko ti kaže kolk se pelaš pa vidim da bi števc premal kaže..tk da tam okrog 70km/h...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

jst tut zdej kupujem motor pa sm tut ta model gledou...mi je všeč ker je robusten, zanj ni slabega vremena in slabe podlage...problem mi je edino, ker nima 2 sedeža (homologiranega) ker jst bi vozu brata pa tut kerga druzga...tko d me pr temu motorju sam to mot...zato pa skuterje gledam, čeprov bi rajš mel tomosa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst tut zdej kupujem motor pa sm tut ta model gledou...mi je všeč ker je robusten, zanj ni slabega vremena in slabe podlage...problem mi je edino, ker nima 2 sedeža (homologiranega) ker jst bi vozu brata pa tut kerga druzga...tko d me pr temu motorju sam to mot...zato pa skuterje gledam, čeprov bi rajš mel tomosa...

Jaz pa APN6S prodajam, registriran še do junija 2011. Grem na skuterja - ker ima sedež za dva. Če si interesent, mi pošlji na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst tut zdej kupujem motor pa sm tut ta model gledou...mi je všeč ker je robusten, zanj ni slabega vremena in slabe podlage...problem mi je edino, ker nima 2 sedeža (homologiranega) ker jst bi vozu brata pa tut kerga druzga...tko d me pr temu motorju sam to mot...zato pa skuterje gledam, čeprov bi rajš mel tomosa...

Ta stari alpinoti kolikor vem majo 2 sedeža. Ne samo zaradi tega kupovat skuterja če so ti tomosu všeč. Ali pa kupi dobro staro 6-ko. bol trpežnega motorja (v kolikor ga ni predelan) skorajda ni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz pa APN6S prodajam, registriran še do junija 2011. Grem na skuterja - ker ima sedež za dva. Če si interesent, mi pošlji na PM.

nisem interesent, ker ravno zaradi sedeža ne bom kupil alpinke. je pa res, da se pela bolš od usazga skuterja!! drugače je pa robusten motor, ni kaj! tomos je še vedno tomos! :naughty:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Jast imam novo alpinko letnik 2010 pa me mal zanima kolk je končna pa ali se res ne pregreva kajti se mi zdi da ko se malo vozim cilinder postane kar vroč ali je to normalno? pa kok bi kej pridobil če dam lipnika gor pa mogoče 32 zobnik zadi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jast imam novo alpinko letnik 2010 pa me mal zanima kolk je končna pa ali se res ne pregreva kajti se mi zdi da ko se malo vozim cilinder postane kar vroč ali je to normalno? pa kok bi kej pridobil če dam lipnika gor pa mogoče 32 zobnik zadi?

Ja probi kolk leti ane xD. Moj brat ma isto, in gre popolnoma orginal 55km/h, seveda po števcu... Pregreva se pa 100% ne in se nebo, prej se boš ti pregreu kot pa motor, ma en frend isto, pa ni blo nikol težav pa je zlo grdo delu z motorjem...

Grejo pa te ta nove Alpince kr dobro, če boš dau lipnika boš dubu ene par km/h pa na moči se bo precej spoznal, tkao da se ti pomojem splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja probi kolk leti ane xD. Moj brat ma isto, in gre popolnoma orginal 55km/h, seveda po števcu... Pregreva se pa 100% ne in se nebo, prej se boš ti pregreu kot pa motor, ma en frend isto, pa ni blo nikol težav pa je zlo grdo delu z motorjem...

Grejo pa te ta nove Alpince kr dobro, če boš dau lipnika boš dubu ene par km/h pa na moči se bo precej spoznal, tkao da se ti pomojem splača.

aha sej važn mi je to da se ne pregreva drugače pa morem rečt da lepo ravnam z motorjem.

Pa kok misliš do bo šel ko bo lipnik gor jst računam na 60-65km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pospeški: Pustiš isto

Končna: spredi 14, zadaj 32

kaj pa če bi dal sam zadej 32 bi se kaj poznalo??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

js mam alpinota letnik 99. mam 5 prestavo, pa avspuh mf power. bat mam original 38. menjal sem tudi obrocke. zanima me za zobnike. rad bi da gre po ravnem bolj hitro. mam pa original zobnike????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

js mam alpinota letnik 99. mam 5 prestavo, pa avspuh mf power. bat mam original 38. menjal sem tudi obrocke. zanima me za zobnike. rad bi da gre po ravnem bolj hitro. mam pa original zobnike????

Ja z zobniki je tako: spredaj večji- zadaj manjši = višja hitrost, manj navora; spredaj manjši- zadaj večji = nižja hitrost, več navora. Najbolje je najti neko ustrezno razmerje glede na to, kje se voziš (ravnina ali hrib).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Ja probi kolk leti ane xD. Moj brat ma isto, in gre popolnoma orginal 55km/h, seveda po števcu... Pregreva se pa 100% ne in se nebo, prej se boš ti pregreu kot pa motor, ma en frend isto, pa ni blo nikol težav pa je zlo grdo delu z motorjem...

Grejo pa te ta nove Alpince kr dobro, če boš dau lipnika boš dubu ene par km/h pa na moči se bo precej spoznal, tkao da se ti pomojem splača.

Hhahahaha upraša kok kej gre alpino..pa doma ga ma :kva2: :kva2: :kva2:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!