Skoči na vsebino

Nostradamus


Priporočene objave

Noterdamus al kaj ce me potrdite da mam pru dam v naslov teme ;)

Zdej pa preidimo k stvari... Res zanimiv clovek oz carovnik se mi zdi. Skozi svoje sanje je videu prihodnost ampak ne kdaj se bo to zgodlo... Napovedal je Hitlerja, atentat na dvojcka... sam takrat seveda ni vedel kaj bo to... Opisal pa je.. No da slisim vase komentarje ker zihr ga poznate... Ko koncam domace branje pa knjigo za cankarjevo se bom lotila te knjige zal je psiala v verzih in je zelo zapletena jo bom probala kej postudirat se mi zdi pa da obstaja tudi pomen tega... Napisal je tudi da bo 3. svet vojna.. temu se e bom cudila ce bo res kr za vsak "drek" oprostite izrazu se gredo tolct.. In kakrsno orozje imamo sedaj bo tudi konc nato sveta... Kar pa so strokovnjaki reki da bo po lletu 3000 sam se ne ve se dobro ker vsak drugace pravi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, mene tudi močno skrbi, kaj bo po letu 3000. :?:

To verejtno vedo Kitajci in Židje, ki so s svojima štetjema let že zdavnaj preko številke 3000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, mene tudi močno skrbi, kaj bo po letu 3000. :?:

To verejtno vedo Kitajci in Židje, ki so s svojima štetjema let že zdavnaj preko številke 3000.

Cak iz kje je ze biu od iz Nemcije al kaj? Sam kukr vem je steto od Rojstva Kristusa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko bi dal oceno, ker nisem prebral tistega kar je RES napisal. Kar sem pa prebral o njem, se deli na tiste, ki vidijo v tem napovedi in tiste, ki pravijo, da so to samo izvlečki, ki jih lahko vsak prikaže po svoje. Sama praviš, da gre za težko razumljive verze, kar daje še dodatno možnost za potvarjanje in prilagajanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko bi dal oceno, ker nisem prebral tistega kar je RES napisal. Kar sem pa prebral o njem, se deli na tiste, ki vidijo v tem napovedi in tiste, ki pravijo, da so to samo izvlečki, ki jih lahko vsak prikaže po svoje. Sama praviš, da gre za težko razumljive verze, kar daje še dodatno možnost za potvarjanje in prilagajanje.

Hja tko je on je napisau tole ampak seveda v tezkorazumljivih verzih... Razni znanstveniki in filozofi tole se vedno raziskujejo sam seveda ima vsak svoje misljenje in svojo teorijo... Ampak vazno da je on vedel kaj pise, pac ni nam hotel razjasniti vsega in tudi prav je tako zal se moramo sami s tem soocat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, mene tudi močno skrbi, kaj bo po letu 3000. :?:  

To verejtno vedo Kitajci in Židje, ki so s svojima štetjema let že zdavnaj preko številke 3000.

Cak iz kje je ze biu od iz Nemcije al kaj? Sam kukr vem je steto od Rojstva Kristusa

Iz kje je bil Nostradamus. Michele de Nostradamus se je rodil zivel in skripnil v Franciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Vrtnica pa sej on ni biv čarovnik od kje ti to?? Imam njegovo knjigo sila zanjimiva morm rečt. Sam mal preveč je pisana s prizvokom nadnaravneg. sicer pa če maš željo, da bi jo prebrala povej ni panike!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Vrtnica pa sej on ni biv čarovnik od kje ti to?? Imam njegovo knjigo sila zanjimiva morm rečt. Sam mal preveč je pisana s prizvokom nadnaravneg. sicer pa če maš željo, da bi jo prebrala povej ni panike!

Jaz pa celo ''knjigo'' v elektronski obliki :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Knjiga težko razumljiva, obstaja prostor za prilagajanje........poleg tega je večnost dolga in ni malo možnosti, da se kdaj zgodi kaj takega, kar se nebi dalo "stiščati" v kakšno napoved. Pa to ne pomeni, da vse nadnaravno in nerazložljivo kategorično zavračam.

Kdaj pa je sploh živel??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Knjiga težko razumljiva, obstaja prostor za prilagajanje........poleg tega je večnost dolga in ni malo možnosti, da se kdaj zgodi kaj takega, kar se nebi dalo "stiščati" v kakšno napoved. Pa to ne pomeni, da vse nadnaravno in nerazložljivo kategorično zavračam.

Kdaj pa je sploh živel??

V 16. stoletju. Prerokbe so bile napisane okrog leta 1550.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi pa to en blabla... Mislm, ne Nostradamus (respect)... Ampak to, da ljudje, k ponavad sploh ne zastopjo njegove filozofije, si kr neki zabijejo u glavo, pol pa strasijo okol sebe s koncem sveta, pa s 3. svetovno :shock: ... Ponavad najdejo glih take stvari, k se jih ljudje najbolj bojijo... :roll: Recimo: moja mama (babi) ima doma Nostradamusovo knjigo (pisano v verzih), ki sem jo slucajn enkrat dobila v roke, pa upam, da je ne bom nikol vec. In to enostavn zato, ker me je groza tak ctiv brat... (chicken :oops: ) Zelo nerada berem, kaj naj bi se groznga naredl u prihodnosti... A ne more en sanjat o cem dobrem, kar bi se lahko zgodil v prihodnosti??? :roll:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj fotr je tudi horoskop včasih pisal in ker ga dobro poznam :wink: in tudi sam je povedal, je vse skupaj ena velika kozlarija. On si je stvari enostavno zmišljeval in ljudje so bili čist navdušeni ... pač nakladač po duši :D.

V vsaki stvari, ki je dovolj nedoločno napisana, lahko najdeš svojo verzijo resnice.

Nostradamus je pač malo bolj znan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Vrtnica pa sej on ni biv čarovnik od kje ti to?? Imam njegovo knjigo sila zanjimiva morm rečt. Sam mal preveč je pisana s prizvokom nadnaravneg. sicer pa če maš željo, da bi jo prebrala povej ni panike!

Hmm nm je profesorca za zgodovino rekla da je biu nek carovnik...

Ja pol sm zamesala zdej sm se spomnla da je biu iz Francije... Hmmm ja knjigo sm v nm iskala pa se je ne da dobit... Tko da ce bi se dalo bi mi jo lohko posodu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ko sem pred leti jest bral to zadevo, je v uvodu pisalo, da je Nostradamus namenoma tako nejasno pisal - ker se je možakar bal, da bi ga sicer zakurili na kakšni grmadi :shock: .

Sicer je pa to tako, kot je rekel Hotschko: če si dovolj nejasen, se bodo vsi dogodki našli noter :roll:

Sam pa vseeno ne morem pomagat da me ne bi vsakič malo streslo, ko preberem kakšno hudo kvartino... :?

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On si je stvari enostavno zmišljeval in ljudje so bili čist navdušeni ... pač nakladač po duši :D.

jabolko ne pade dalec od drevesa :twisted: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On si je stvari enostavno zmišljeval in ljudje so bili čist navdušeni ... pač nakladač po duši :D.

jabolko ne pade dalec od drevesa :twisted: !

jaz mu niti do kolen ne sežem :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On si je stvari enostavno zmišljeval in ljudje so bili čist navdušeni ... pač nakladač po duši :D.

jabolko ne pade dalec od drevesa :twisted: !

jaz mu niti do kolen ne sežem :twisted: :twisted:

A si preprican?! Hmm ja ce je tko pol ga pa res ne smes spustit na forum kr bo v hipu prehitel ICEa :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On si je stvari enostavno zmišljeval in ljudje so bili čist navdušeni ... pač nakladač po duši :D.

jabolko ne pade dalec od drevesa :twisted: !

jaz mu niti do kolen ne sežem :twisted: :twisted:

Mamo tud mi enga takega u familiji. Mama pravi, da tako laže, da sam sebi verjame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol kul. Zanimivo, da se je za vsako državo drugač poimenoval.

Je bil pol za Uzbekistan "Telegr-afštanga"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm zdej bom verjetno mim usekala un nostradamus torej iz Francije iz pariza? hmm to ni notrdamski zvonar? sam da se prepricam kr nism vec prepricana ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm zdej bom verjetno mim usekala un nostradamus torej iz Francije iz pariza? hmm to ni notrdamski zvonar? sam da se prepricam kr nism vec prepricana ;)

:idea: Notredamski zvonar je bil grd imel grbo, ime pa mu je bilo Quasimodo (kvazimodo).

No ... pa smo se spet nekaj novega naučili :) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!