Skoči na vsebino

Nostradamus


Vrtnica

Priporočene objave

Hmmm zdej bom verjetno mim usekala un nostradamus torej iz Francije iz pariza? hmm to ni notrdamski zvonar? sam da se prepricam kr nism vec prepricana ;)

:idea: Notredamski zvonar je bil grd imel grbo, ime pa mu je bilo Quasimodo (kvazimodo).

No ... pa smo se spet nekaj novega naučili :) 8)

Ne, Hotscko misli, da nas je neki novga naučil :wink: 8) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm zdej bom verjetno mim usekala un nostradamus torej iz Francije iz pariza? hmm to ni notrdamski zvonar? sam da se prepricam kr nism vec prepricana ;)

:idea: Notredamski zvonar je bil grd imel grbo, ime pa mu je bilo Quasimodo (kvazimodo).

No ... pa smo se spet nekaj novega naučili :) 8)

aha ok pol le nism narobe mislila.... Sam me je ein mal zmedel biu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

konec koncu pa nostradamus ni napisal, da bo glik Hitler tak kakršen je bil (se je pa profilno ujemal z besedilom), kar je bila to čista propaganda z strani angležev ( hitler je pač bil vreževeren fantič ). Itak pa če preberete te horoskope so tako pisani, da se ti te stvari itak skos v življenju dogajajo, samo ko ti to en poudari si bolj pozorn nanje!

Tko da, verjamem v preroke, samo da jih ni toliko na svetu, kot se prikazuje!

Danijeve zvezde- Prerok ali dober psiholog! to je sedaj vprašanje

:idea: :idea: :idea: :idea: :lol: :lol: :0X:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rabš bit blazno psihologa za taka jajca (Danijeve z.), sej se itak fore ponavljajo, en model za vse ljudi... :( :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha ok pol le nism narobe mislila.... Sam me je ein mal zmedel biu....

S cim, sem te pa jaz zmedel???

Hmm tko ej sm mislila da je biu iz Nemcije pa si pol reku da je biu iz Francije pa sm se spomnla na tega notrdamskega zvonarja ap sm prasala ce je to on sam sm vedla da bom mim usekala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michel de Nostredame je bil rojen 14. decembra 1503 v St. Remy de Provence.O njegovem poreklu je malo znanega , eni pravijo da je bil iz znamenite židvosko-italjanske zdravniške družine, ki je delovala na dvoru anžujskih kraljev.Drugi spet pravijo da je bil iz predvsem preproste družine.bil je nadvse bistoumni mladenič in ga je ded že kmalu naučil osnov latinščine , grščine, hebrejščine in astrologije.Po dedovi smrti je odšel na pravi študij v Avignon.Bil je zelo napreden kar za tisti čas ni bilo dobro(čas inkvizicije) zato so ga starši poslali na študij medicine v Montpelier.Potoval je po Franciji in kaj kmalu postal znan zdravnik .Za tedanji čas je imal nadpovprečno izobrazbo.Njegova izobrazba je obsegala znanje latinščine, grščine,hebrejščine, francoščine, provansalščine,znanje medicine, astrologije,alkemije in poznavanje sodobne grške in rimske zgodovine.SEveda pa tudi obsežno znanje o okultnih vedah in židovske kabale.

Vse to pa se odraža v njegovih kvartinah:- vrstni red kvartin je določen naključno, le redko se nahajata dve povezani ena za drugo, pa še te zato, ker je avtor njihovo zaporednost pri urejanju spregledal

-kadar je le mogel je Nostradamus imena izpustil, še raje pa je uporabljal anagrame

-imena držav so izpuščena in označena z mesti, kjer se le-ta nahajajo. Ob vseh ozemeljskih spremembah,do katerih je prišlo, to tudi ni čudno

-velikokrat je omenil mesta, ki jih je spoznal na svojih potovanjah

- pisec je vnet francoski patriot, če le more,svari svojo ljubljeno domovino.Kvartine se razumljivo ukvarjajo večinoma s Francijo in njenimi sosedami, le manjši del z usodo Evrope in sveta.

-Nostradamus je živel v času verskih bojev v Franciji kot zagrizen katoličan.Verska nestrpnost veje povsod, kjer ima opravka s protestanti, ki so mu bili trn v peti

- če ne more napisati pravega imena stvar opiše( npr. atomsko eksplozijo)

- v kvartinah uporablja avtor izraze iz vseh jezikov, ki jih je poznal, nekatere kvartine so v celoti provansalske

- pogosto se pojavljajo alkemijski izrazi

- datiranja so izpuščena, le redke izjeme so tako točne, da je poplnoma ratumljivo. Nostradamus je raje uporabljaj astrološke označbe časa

- astrologija je opazna gtudi pri opisovanju dogodkov.

Na podlagi tega lahko sklepamo da je bil Nostradamus prav zvit in bistoumen. Njegove kvartine se lahko nanašajo na kakršenkoli dogodek, ki je zgodil ali pa se bo še zgodil v prihodnosti.

Nekateri so mnenja da je lahko potoval skozi čas. Kakorkoli že bil je poseben človek, ki je poskrbel za svojo nesmrtnost.

dr.looney :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko da ce bi se dalo bi mi jo lohko posodu?

Ma ni panike Povej kok pa kdaj pa gasa brat :wink:

Hmm jz do Kocevja bom zelo tezko prisla... Bi pa cez par mesceu zacela brat sele kr amm zdej druge opravke tko da bo mal tezka bomo vidl kako mi bo s solo ce se mi v tem solskem letu ne bo nic izslo se bova pa med poletnimi pocitnicami spozlala ko bom ze v LJ

aja pa hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dr.Looney :twisted: je prava enciklopedija...

se še spomenete lanskega 11.sep, ko je prišlo na dan več različnih verzij Nostradamusovega tolmačenja napada na WTC?

Ker se raznorazne piz... ponavljajo, je bil Nostradamus univerzalc (tko kot Hočkotov fotr za horoskope :lol: )

Mene bl zanima, kaj je pogruntou Nikola Tesla mal preden je umrl (menda koriščenje energije iz 'drugih' virov) in ker je šlo novopečenim bogatašem (štrom yuppie-ji po njegovi zaslugi) v nos, da bi jih znal s tem prikrajšat, je umrl v čudnih okoliščinah...

Je Nostradamus kej napisal tud o tem? :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dr.Looney :twisted: je prava enciklopedija...

se še spomenete lanskega 11.sep, ko je prišlo na dan več različnih verzij Nostradamusovega tolmačenja napada na WTC?

Ker se raznorazne piz... ponavljajo, je bil Nostradamus univerzalc (tko kot Hočkotov fotr za horoskope :lol: )

Mene bl zanima, kaj je pogruntou Nikola Tesla mal preden je umrl (menda koriščenje energije iz 'drugih' virov) in ker je šlo novopečenim bogatašem (štrom yuppie-ji po njegovi zaslugi) v nos, da bi jih znal s tem prikrajšat, je umrl v čudnih okoliščinah...

Je Nostradamus kej napisal tud o tem? :shock:

To ne, je pa napisal da boš ti o tem vprašal na MOTOSVETU.

Seveda ni bil tako direkten, ampak če dobro skup sestaviš, kar je napisal, je zagotovo to omenil.

:D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko da ce bi se dalo bi mi jo lohko posodu?

Ma ni panike Povej kok pa kdaj pa gasa brat :wink:

Hmm jz do Kocevja bom zelo tezko prisla... Bi pa cez par mesceu zacela brat sele kr amm zdej druge opravke tko da bo mal tezka bomo vidl kako mi bo s solo ce se mi v tem solskem letu ne bo nic izslo se bova pa med poletnimi pocitnicami spozlala ko bom ze v LJ

aja pa hvala

Posluš na pod avatarjem piše s kje sm. pa ni panike tudi po pošti ti jo pošljem, sam če češ brat (pa nej se mladina izobražuje) :P :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ne, je pa napisal da boš ti o tem vprašal na MOTOSVETU.

še en tolmač Nostradamusovih verzov :lol:

Ma dej ga srat.

Tolk verjamem kot ti, ali pa še manj.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm tko ej sm mislila da je biu iz Nemcije pa si pol reku da je biu iz Francije pa sm se spomnla na tega notrdamskega zvonarja ap sm prasala ce je to on sam sm vedla da bom mim usekala

Aha... in edini francoz, ki se ga spomnis je bil Quasimodo? :)

eh, kaj pa Charles De Gaulle npr :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Kok" pomeni "kako" po kočevsko :D :D 8) !

Od kje pa tebi Kočevje pubec a?

Nism reku, da si ti s Kočevja, pubec, ampak da je izraz iz tam :? :D

Preberi prej....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Kok" pomeni "kako" po kočevsko :D :D 8) !

Od kje pa tebi Kočevje pubec a?

Nism reku, da si ti s Kočevja, pubec, ampak da je izraz iz tam :? :D

Preberi prej....

No zdej sm pa tih, pa še prlizvat se bom začev!! Sorry :oops: :oops: :cry: :oops: :cry: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm umm sele letos smo zacel Slovenijo obdelovt pa se to sm pri zacetku... kje je Savinjska dolina?

Halo, ej ne ti mene z******** :evil:

Pr Zidanim mostu levo, pa do Kopra, nato čez Alpe, dol do prve cerkve, nato v hrib pri kužnem znamenju navzdol in prideš do kasarne. Se spočiješ, pot nadaljuješ kontraazimut90 stopinj prideš do kmetije no tam pa vpraši :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :shock: :? :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!