Skoči na vsebino

Volitve v Evropski parlament


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

Saj so nas učili da imajo ljudje takšno vlado ali parlament oziroma demokracijo kot si jo kot celta želijo, ali bolje zaskužijo.

Tako tudi mi potrebujemo nekaj časa , da kot družba dozorimo.Net pa nam tu pomaga in manj bo v rokah katerekoli elite

hitreje bo tekel ta proces.

Kot družba zorimo že nekaj časa in mislim, da ne bomo še tako kmalu zreli. Preblizu je Balkan, preveč je idej in 'idej', imamo se za EU outsiderje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot družba zorimo že nekaj časa in mislim, da ne bomo še tako kmalu zreli. Preblizu je Balkan, preveč je idej in 'idej', imamo se za EU outsiderje ...

Ni sam Balkan problem.Tudi ostali svet oziroma EU ni nić boljša.Kaka Švica mogoće.Drugač pa je za ljudi demokracija v tem da imajo čim več dobrin ne glede na ceno, ki jo za to plačajo.USA je tipičen primer.Svojo demokracijo so pripravljeni izvažati tudi z vojsko, pa je na koncu razlog v čisto drugačnih motivih.Sicer pa so že Rimljani izumili hruha in iger.Občutek imam da je cel svet v nekem slepem kotu, pa da ta naša demokracija ne funkcionira več,oziroma nikoli ni. samo je zadostovala, posledice (okolje, izguba idealov in vrednot) še niso bile tako usodne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LOL,sam eni so pa ZARES smotani s svojimi ZARES glupimi slogani :)

Ljudje smo prvi...hja,smo vidl v pol leta ja,kolk smo prvi na "udaru"

Da o tem,kolk kdo zmore in da se mi zelodc obraca,ko vidim Kresalko u boksarskih rokavicah raj neb...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Mašina, jest sm gor copy paste une navednice ki si jih pokomentiral, da se ve o čem si domneval. Dobr so ti ble na poti. Moja barva je oranžna predvsem zaradi budihov , zakaj sem te najdu v okvirčku mi je tudi jasno,

in ob nedeljah mi ni dolgčas :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Popravljeno . Popravil pirurirko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če kje danes talajo zastojn golaž? Ne lubi se mi kuhati :naughty: :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če kje danes talajo zastojn golaž? Ne lubi se mi kuhati :naughty: :naughty: :naughty:

v srednjih šolah. .) kuhajo in mečejo stran. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja......da še obrazložim svoj glas......ker pričakujem kup raznih neumesnih pripomb:

ad1....ker ga spoštujem kot človeka

ad2....ker mu privoščim poslansko plačo

ad3....ker bo....po moje.....edini pravi Motorist v evropskem parlamentu.......z velikim "M".....al pa Bajker...kakor hočete

ad4....ker je po mojem mnenju eden redkih na slovenski politični sceni.......brez kilogramov masla na glavi

Kateri politični stranki pripada.......mi je pa popolnoma vseeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ad3....ker bo....po moje.....edini pravi Motorist v evropskem parlamentu.......z velikim "M".....al pa Bajker...kakor hočete

kolikor me spomin ne vara, sta vsaj dva ze v parlamentu. cistokrvna motorista. en je z dezevnega otocja (GB) drugi pa iz obljubljene dezele (D).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pi*da

Janša je s podkupnino, ki jo je dobil za Patrije, kupil evro volitve

Psiho, bedak!

Namesto, da bi spizdo na Bahame in užival, nas še naprej jebe

A smo se za to borili!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, sem se bal da bo še slabše :)

Desni pol (SDS + NSi) ima po predčasnih 41,17%

Levi pol (SD + LDS + Zares) ima pa 41,39

Če k prvim prištejemo še veliko poraženko teh volitev SLS z 2.77 in k drugim Desus z 8.13 so cifre 43,94 proti 49,52 za levico.

Kar pa ob upoštevanju, da je volilna udeležba bila resnično majhna in da ponavadi pri majhni udeležbi prednjačijo desne stranke, sploh ni tako slab rezultat.. Ampak že kar vidim kako bodo Janša in tisti kekci iz nove slovenije imeli polna usta kako so oni oh in sploh zmagovalci teh volitev, čeprav dejansko nimajo niti večine :)

Aja, tudi tokrat sem bil v volilni komisiji.. Ker sem v enem manjšem volišču na vasi, lahko povem da je to rundo prišlo glasovat 102 folka od 380, od tega skoraj same mame in ati od maše, rezultat seveda temu primeren. Kadar je na tem istem volišču udeležba malce večja, ko se tudi tisti sloj pod 50/60 let spravi volit, se razmerje sil vedno bolj izenači. To samo v pojasnilo predhodni izjavi o boljšem rezultatu za desne stranke v primerjavi majhne udeležbe na podlagi praktičnega primera. drugače je pa itak splošno znano in bilo že večkrat dokazano, da pri zelo nizkih udeležbah močno prednjačijo..

Tako, da ne bi jaz iz teh 20% volivcev poslploševal na splošno stanje in se veselil, da sem 3. najmočnejša stranka, kot sem prej po tvju slišal govorit une NSi kekce :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, sem se bal da bo še slabše :)

Desni pol (SDS + NSi) ima po predčasnih 41,17%

Levi pol (SD + LDS + Zares) ima pa 41,39

Če k prvim prištejemo še veliko poraženko teh volitev SLS z 2.77 in k drugim Desus z 8.13 so cifre 43,94 proti 49,52 za levico.

Kar pa ob upoštevanju, da je volilna udeležba bila resnično majhna in da ponavadi pri majhni udeležbi prednjačijo desne stranke, sploh ni tako slab rezultat.. Ampak že kar vidim kako bodo Janša in tisti kekci iz nove slovenije imeli polna usta kako so oni oh in sploh zmagovalci teh volitev, čeprav dejansko nimajo niti večine :)

Aja, tudi tokrat sem bil v volilni komisiji.. Ker sem v enem manjšem volišču na vasi, lahko povem da je to rundo prišlo glasovat 102 folka od 380, od tega skoraj same mame in ati od maše, rezultat seveda temu primeren. Kadar je na tem istem volišču udeležba malce večja, ko se tudi tisti sloj pod 50/60 let spravi volit, se razmerje sil vedno bolj izenači. To samo v pojasnilo predhodni izjavi o boljšem rezultatu za desne stranke v primerjavi majhne udeležbe na podlagi praktičnega primera. drugače je pa itak splošno znano in bilo že večkrat dokazano, da pri zelo nizkih udeležbah močno prednjačijo..

Tako, da ne bi jaz iz teh 20% volivcev poslploševal na splošno stanje in se veselil, da sem 3. najmočnejša stranka, kot sem prej po tvju slišal govorit une NSi kekce :)

ker ti rezultat ni po godu se zgovarjaš na majhno volilno udeležbo?

jure..bil bi še bl fajn dečko če ne bi takih stresal ;)

aja..jest še nisem 60+ pa sem volil ;)

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fredi je že zdavnaj rekel, da je vse relativno

Če ne bi bilo tako bi marsikdo se težko zjutraj pred ogeldalom bril

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker ti rezultat ni po godu se zgovarjaš na majhno volilno udeležbo?

jure..bil bi še bl fajn dečko če ne bi takih stresal ;)

aja..jest še nisem 60+ pa sem volil ;)

Nič se ne zgovarjam, še manj pa kaj stresam. V volilni komisiji sem že 6 leto na vseh volitvah, ki so bile, od tega na 2 različnih podeželjskih voliščih. In govorim iz lastnih izkušenj, da nizka udeležba "leži" desno usmerjenim strankam. To je dejstvo, ki ne temelji samo na tem mojem opazovanju, ampak je bilo tudi v preteklosti že večkrat potrjeno s strani raznih analitikov, ki se s temi zadevami profesionalno ukvarjajo. Starejše volilno telo je načeloma bolj konzervativno usmerjeno, to ni nobena skrivnost. In pri volitvah, ki nimajo prizvoka kot "zelo pomembne" je ta del telesa bolj aktiven kot ostali, ker veliko ljudem se zdi pač neumno it volit.. Jaz tega sicer ne podpiram. če so volitve, naj si vsak vzame tiste pol ure časa in odda svoj glas pa bo..

Drugače pa ne morem reči, da mi ni po godu. Sicer ni nobena skrivnost, da sem bolj liberalnega političnega prepričanja, vendar to rundo nisem dal glasu nobeni izmed treh največjih koalicijskih strank, ker me je nekdo drug pač bolj prepričal to rundo.

Vendar kljub vsemu pa mi gre na živce postopanje in obnašanje nekaterih desnih politikov, ki bodo iz enih volitev z 20% udeležbo, na katerih nis skupne večine nimajo, naredili celo štalo..

Predvsem tisti iz NSi so mi daleč najmanj prebavljivi osebki slo politične scene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro blago se samo hvali a ne?

če te noben drug ne, se moraš pa sam..

in politika je cel kup ene samohvale..

sej se je LDS tut hvalila na zadnjih volitvah ko da so najmanj 30% glasov pobral..

kje si takrat "kekce polne samohvale" kritiziral..

sicer pa mene več ali manj B.K. za tole..

na konc se sam vidi da noben nč ne nardi..

prvič zarad tega ker NOBEN nima jajc..

drugič zarad tega ker sami seb nočjo odškrtnt par €€

mi ni jasno, kako si (ne nekateri ampak vsi politiki do sedaj) upajo naprimer kupit avto za 30k € k se lahk lih tko peljejo v avtu za 10k€..ob vsem primanjkljaju ki ga na koncu davkoplačevalci plačajo..

če nimaš, pač nimaš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej se je LDS tut hvalila na zadnjih volitvah ko da so najmanj 30% glasov pobral..

kje si takrat "kekce polne samohvale" kritiziral..

sicer pa mene več ali manj B.K. za tole..

na konc se sam vidi da noben nč ne nardi..

prvič zarad tega ker NOBEN nima jajc..

drugič zarad tega ker sami seb nočjo odškrtnt par €€

mi ni jasno, kako si (ne nekateri ampak vsi politiki do sedaj) upajo naprimer kupit avto za 30k € k se lahk lih tko peljejo v avtu za 10k€..ob vsem primanjkljaju ki ga na koncu davkoplačevalci plačajo..

če nimaš, pač nimaš..

Tudi LDSu sem namenil svoj kos kritike in ne samo enkrat..

Sicer pa ja, se strinjam da je politika kot taka v veliki meri tiste sorte, samo gobec vrtet pa hvalit se, pa malo ali nič nardit. Verjamem pa, da so v politiki tudi posamezniki, ki se tudi trudijo in so tam s pravim namenom. Ampak na žalost jih je bistveno premalo..

Zato pa jaz nikoli absolutno ne zagovarjam ne enih ne drugih, ker so vsi daleč od brezmadežnih in popolnih, zato pravim, da na volitvah ne zmiramo tistega, ki je najbolj super, ampak tiste, ki so manj slabi v kombinaciji z enimi normalnimi sodobnimi in pozitivnimi načeli..

Kar pa za NSi ne morem rečt :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hec strankarske politike je tudi v tem, da imajo stranke izjemno malo članov ... človk bi mislil,d a je vsaj 200-300 tisoč slovencev v strankah ... realnost je taka, da je skupno v stranke vpisanih maksimalno 40.000 posameznikov ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako speljati pobudo za referendum, na katerem bi se odločili, da bi bile volitve ob sobotah.

Garant bi se to zelooo poznalo na Slo politični sceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja nizka volilna udeležba na vasi resda bolj leži desnim strankam, si pa "pozabil"povedat, da nizka volilna udeležba v mestih leži predvsem levici. Ker pa vemo, da v večjih mestih živi večina prebivalstva, se nizka volilna udeležba najbolj negativno pozna desnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pi*da

Janša je s podkupnino, ki jo je dobil za Patrije, kupil evro volitve

Psiho, bedak!

Namesto, da bi spizdo na Bahame in užival, nas še naprej jebe

A smo se za to borili!

Kurba si se hilal hvalit za PC.... :evilgrin: :naughty:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piratska stranka na Švedskem sigurno osvojila 1 sedež v EU parlamentu, morda celo 2 -

Zanimivo, ja :)

Me zanima, kako daleč bo "nesel" ta njihov populizem :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem strankarskih veljakov, nekaterih novinarjev in posameznih tukajšnjih komentatorjev, kako izgubljajo rdečo nit teh volitev. Volili smo 7 poslancev, (ki v EU parlamentu predstavljajo manj kot 1%, zatorej je njihov vpliv...kakšen???) in nič drugega. Ne strank, ne velike ali male koalicije...ampak preprosto 7 imen.

In vsakršna interpretacija izidov mimo sedmih imen, je brezpredmetna. Katera stranka je pridobila, katera ne, kam se nagiba volilno telo...bulšit.

Levica ima 4 imena, desnica 3. To je edini pravi izid. In Zmagovalec je torej....

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!