Skoči na vsebino

Oživitev avtomatika


redstar82

Priporočene objave

Lep pozdrav!

Sem nov na tem forumu in sem se po kar dolgi pavzi začel zopet zanimati za motorje. Sklenil sem narediti izpit za A kategorijo i si kupiti nekaj konkretnejšega za začetek npr. ER-5 ali CBF500/600.

Ker to še ne bo tako zelo hitro, lušti pa so veliki sem iz garaže privlekel svoj stari zvesti avtomatik A35 sprint letnik 97, ki bi mi vsaj za silo olajšal muke ob čakanju, da se zbere še preostanek financ.

No, problem je v tem, da se po tistem, ko sem naredil izpit za avto nisem skoraj nič več vozil z njim. Motor je na tačkah praktično stal celih zadnjih 7 let, brez da bi ga kdo poskušal vsaj 1x vžgati in če povem po pravici, si ga sedajle niti ne upam.

Zanima me kaj vse bi moral narediti, preden ga lahko sploh poskušam prižgati da ne bo kaj narobe?

Verjetno sprazniti tank in zamenjati bencin, zamenjati olje v menjalniku, zamenjati svečko itd...

Bi moral razdreti celo mašino in narediti generalko - menjava tesnil, batnih obročkov, vse na novo podmazat itd ali ni nujno?

Ker ni mi pa, da bi ta trenutek vložil 200€ ali več v star motor, ker za ta denar že dobim rabljenega - delujočega.

Hvala za pomoč.

Aja pa še to...

Če ima kdo načrt avtomatikove mašine bi bil zelo vesel, ker je pokvarjena tačka za vžig in bom moral tam verjetno kakšno stvar zamenjat... Imam kolega mehanika, ki je razstavil celo mašino na prafaktorje in jo ni nikoli več skupaj spravil :). Jaz tega namena nimam bi pa rabil nek vpogled v vsaj osnovne stvari, da ne bom kaj narobe naredil heheh.

L.P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh moja 6ka je stala celih 20 let in sedaj dela. Sicer pa, menjaj bencin, menjaj olje in bo delovalo. Aja in ketno malo pošpricaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, pol bom kar to probal - olje in bencin zamenjat, pa mal bom forgazer očistil, pa čok mi tudi ne dela (se noče premaknit) in mogoče platine? pošmirglal. Načrte in sheme sem že dobil na netu :).

Bi pa vprašal naslednje, če ima kdo takšenle pokrov mašine za prodat , ker se mi je zlomil, kot je razvidno na sliki. Tega se mi pomoje ne splača neki švasat mora pa bit, da lahko zaganjač pravilno montiram tako, da bo fedra funkcionalna.

Vprašal bi tudi kako je z bremzami pri avtomatiku - je treba to kaj razstavit in menjat ali čistit te bobnaste zavore na vsakih nekaj 1000 km?

Pa še nekaj - olje za mnenjalnik - katerega? Se da to kar na petrolu kupit? Nisem še nikoli menjal tako, da nimam pojma...

Ja ja, še kr neki dela me čaka preden ga bom lahko pognal po zavrtih

post-23899-1242766440_thumb.jpg

post-23899-1242766460_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pakne mal pobrusi z šmirglom če ne primejo dobro. Če spo izrabljene menjaj, drugače pa brez veze komplicirat. Platine bi jst na tvojem mestu tud pustu, če je iskra dobra. Za menjaln ik ATF olje dobiš skor na vsaki bencinski. Kar se pa pokrova tiče se pa učlani na moped forum-zagotovo bo kdo imela kakšnega od več za male dnarje. Tega se švasat zihr ne splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, pol bom kar to probal - olje in bencin zamenjat, pa mal bom forgazer očistil, pa čok mi tudi ne dela (se noče premaknit) in mogoče platine? pošmirglal. Načrte in sheme sem že dobil na netu :) .

Bi pa vprašal naslednje, če ima kdo takšenle pokrov mašine za prodat , ker se mi je zlomil, kot je razvidno na sliki. Tega se mi pomoje ne splača neki švasat mora pa bit, da lahko zaganjač pravilno montiram tako, da bo fedra funkcionalna.

Vprašal bi tudi kako je z bremzami pri avtomatiku - je treba to kaj razstavit in menjat ali čistit te bobnaste zavore na vsakih nekaj 1000 km?

Pa še nekaj - olje za mnenjalnik - katerega? Se da to kar na petrolu kupit? Nisem še nikoli menjal tako, da nimam pojma...

Ja ja, še kr neki dela me čaka preden ga bom lahko pognal po zavrtih

pokrove loh popravs s tekočo kovino. aluminijasta stane cca 10€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
 Motor je na tačkah praktično stal celih zadnjih 7 let, brez da bi ga kdo poskušal vsaj 1x vžgati in če povem po pravici, si ga sedajle niti ne upam.

L.P

Ja kva a misls da ti bo bat izgnal  :lol1: Ti sam bncin nov natoc k je zihr ze zgubu oktane pa zakurbli pa ma da vzge

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!