Skoči na vsebino

PRIMERJAVA CEN AVTOMOBILOV V SLO ZDA IN AVS


bna

Priporočene objave

za štos sem se spravil preverjat avtomobilske cenike slovenskih prodajalcev avtomobilov Volva, Volkswagna, Honde in Toyote,- naproti zastopnikom teh znamk v ZDA in Avstraliji.

za izhodiščno ceno sem vzel VSTOPNO ceno posameznega modela; tako je povsem mogoče, da so si (vstopni) motorji in oprema za posamezni trg različni. modele teh znamk sem izbral naključno.

Volvo s40

Slo:- 20.900€

ZDA:- 21.157€

Avs:- 22.474€

Volvo c30

Slo:-18.400€

ZDA:-17.637€

Avs:-19.651€

Volvo xc60

Slo:-37.900€

ZDA:-27.567€

Avs:-32.600€

VW Golf

Slo:-16.096€

ZDA:-12.079€

Avs:-14.620€

VW Tiguan

Slo:-25.880€

ZDA:-17.192€

Avs:-19.121€

VW Eos

Slo:-24.769€

ZDA:-23.428€

Avs:-26.979€

Honda CRV

Slo:-31.159€

ZDA:-15.744€

AVS:-19.852€

Toyota Yaris

Slo:-10.480€

ZDA:-9.044€

Avs:-8.826€

Toyota Prius

Slo:-25.500€

ZDA:-16.303€

Avs:-21.039€

zdaj pa vi znalci meni povejte, KJE VSE se skrivajo takšne razlike v cenah, da se v Sloveniji kupujejo očitno zelo (pre)dragi avtomobili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simpl.

V tem da smo z dajatvami najbolj obremenjena država.

Še kaj? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojeg dajatev je tu še politika cen...

Recimo za VW Tiguan: te karjole od avta v ZDA ali AVS ne bi nihče kupil za 25.000 €, kolikor zanj plačujejo slovenčki, saj je VW nartaboljša znamka avtomobilov na svetu in se z njim potem lahko, ker stane 25.000 € in je najboljši, postavljajo pred sosedi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj pa vi znalci meni povejte, KJE VSE se skrivajo takšne razlike v cenah, da se v Sloveniji kupujejo očitno zelo (pre)dragi avtomobili.

Ko odpelje avto iz fabrke, ma isto ceno za dilerja v ZDA in za tistega v Evropi. Ostalo naprej so pa dajatve, tudi za varstvo okolja in podobne ... sej veš ... ZDA pa Kyoto pa te fore ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro, da nisi primerjal cene Hummerja v SLO in ZDA; tu je šele razlika.

No, vsaj včasih je bila skoraj 100%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa cenejš bencin pa cenejši džankfood v mkdonalcu pa cenejše kompjuterje

pa ful dražje zobarje pa zdravstvo pa te fore

mogoče se pa to kaj pokompenzira in se temu reče bolj/manj socialna država? :-)

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, ne morem dokazat, ampak vem da sem vidu nekje ceno pod 20 000$, kar je blo v zlatih casih eura najvec 10 do 12 tisoc €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, ne morem dokazat, ampak vem da sem vidu nekje ceno pod 20 000$, kar je blo v zlatih casih eura najvec 10 do 12 tisoc €

aja, okej ... sej pr Černetu je bla tut krepko pod tisto ceno, katero si navedu kot 'uradno ceno' v Sloveniji?

Zdej se odloč - al primerjaš uradne al "pr raznih čudakih" cene?

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mimogrede, kolk šele Jodlarje odirajo - kawasaki versys z ABS stane pri nas 7157 €, v Jodlariji pa 8850 € ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ostalo naprej so pa dajatve, tudi za varstvo okolja in podobne ... sej veš ... ZDA pa Kyoto pa te fore ...

Kaj ma pa to veze??? Boš rekel, da Slovenija nameni to razliko v ceni avtomobilov za varovanje okolja?? Ha,ha,ha,ha,ha...

Pa v ZDA imajo kar stroge zakone glede izpuha avtomobilov. katalizator in neosvinčen bencin sta tam obvezna že od srede 70tih let. Novi Am. avtomobili imajo en kup stvari, da čistijo izpuh. Primer moj avto letnik 92 ima serijsko tri katalizatorje enega za drugim! Vsak je velik, kot športni lonec na kakšnem fiatu ali hondi! Še prej gre izpuh čez "air pump", to zadevo poganja jermen pri motorju, sicer ne vem kako deluje vendar v ZDA brez tega v večini držav ne smeš vozit in tudi to so prvi avtomobili tam imeli že v sedemdesetih. Zagotovo pa pomaga saj avto tudi v SLO kljub starosti brez problema prestane test izpuha. Aja, pa motor je 4.9l.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!