Skoči na vsebino

Servisna mreža PIAGGIO ........


primoon

Priporočene objave

Pozdravljeni, v ponedeljek sem se odlocil, da gre moja 6 let stara VESPA ET2 50 na redni servis (15000 km) in zamenjavo zavornih ploščic ter nakup in montažo ter nakup novih gum..........

Pogledam na www.pvg.si in pogledam na servisno mrezo......odlocim se, da najprej stopim na Celovško v Piaggio Center........

1) Na Celovški so bili prijazni, moramo naročiti zavorne ploščice in filtre.....ker nimamo na zalogi...Cena za redni servis je okvirno 50 eurov ce ni vmes kaksnega jermena itd......gum nimamo boste morali drugam (priporocili so mi Živec S.P. ali Tim MG), dogovorili smo se da me pokličejo.....ko bodo deli na zalogi, poklicali so me že naslednji dan in me na prijazen način preprirčali, da bi vespo odpeljal na TimMG ali Zivcu, ker so zelo zasedeni.....DOBRO sem si rekel

2) Pokličem na TimMG na Dolenjski cesti (po 2 dneh mi je končno uspelo dobiti telefonsko zvezo) vse v redu, dogovorjeno toda šele čez 1 mesec ali tocno 3 tedne in 5 dni (motor pripelješ in ga še isti dan odpeljes REDNI SERVIS - MENJAVA PLOŠČIC - IN MENJAVA GUM)...ker vseeno najbolj nujno potrebujem nove gume ne morem čakati tako dolgo..sem se odločil, da povprašam še drugje..cena za 2 gumi z menjavo je 90 eurov in za osnovni redni servis pri 15000 km ....cca. 50 eurov...original zavorne ploščice pa 35 eurov.

3) Se oglasim pri Živec S.P. na Cilenškovi, imajo samo Sava gume, toda trenutno ne na zalogi, dobijo jih v ponedeljek, g. Živec reče pokliči v ponedeljek (samo da me spomiš.... :eek: ) in se bova dogovorila za sredo.....(sem rekel se lahko kar dogovoriva za sredo BREZ KLICANJA V PONEDELJEK pa pravi NE NE MORAS ME POKLICATI v PONEDELJEK (zopet samo da me spomniš??????? :? ) pa se bova dogovorila za SREDO....???????) dobro sem si rekel, gospod potrebuje da mu nekdo osveži spomin, ker beležke in osebni računalniki pri gospodu verjetno ne služijo svojemu namenu :headbang: .....motor naj bi pripeljal zjutraj in ga odpeljal šele naslednji dan...bojda je veliko dela in je treba tudi "AUSPUH" OHLADIT, zato v 1 dnevu to ni mogoce.....

Od doma sem ga še poklical iz radovednosti za redni servis, cez 4 dni.je dejal.. toda približno ceno ni hotel izdati (zračni filter-.....osnovne stvari pri rednem servisu).......za 2 gumi z montažo (SAVA) mi je rekel CENA bo približno 100 Eurov zavorne ploščice okoli 15 Eurov in nekaj denarja za delo.......NE VEM, človek mi ne vzbuja zaupanja (modonca saj tudi cen za svoje blago in storitev NE VE), zato sem se odločil, da povprašam naprej in slika je bila nekako takšna:

4) HABAT MOTO CENTER Šmartinska 199 - ima samo prodajalno in NE servisa kot oglasujejo na www.pvg.si

PETROL HIP-HOP Letliška 38 - nima vec pogodbe s PIAGGIO zato pri njih NI vec servisa kot oglasujejo na www.pvg.si

Torej ker mi Živec S.P. ne vzbuja zaupanja (tudi na forumu sem prebral podobno), sem se odločil, da bom raje pocakal slab mesec na TimMG......sem pa globoko razočaran glede organizacije SERVISNE MREŽE in REZEVNIH DELOV za skuterje PIAGGIO v Ljubljani - DEZINFORMACIJE in DOLGE ČAKALNE DOBE, ce ima kdo kakšen predlog, kje bi lahko vse to opravil hitreje kot v 4 tednih se mu že vnaprej lepo zahvaljujem.....

lp, :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj kolega je gumo zamenat nesu kr navadnmu vulkanizerju in morm rečt da mu je dobr popedenu za 40€ sicer je blo to na enm kitajcu. Tko da rajš se prej pejt poznimat. Zamenu mu je pa AVTO MOJSTR klele na cesti dolomitskega odreda u lj. Sam pač kar noš mogu narest je to da boš mogu sam mal šraufat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ti lahko pove tudi marsikdo tu, se Živca izogibaj kot hudič križa. TIM je boljši a tudi ne brez napak. Sam bi rezervne dele kupil v Piaggio centru in jih nesel kam drugam za vgradnjo. Lahko jih tudi sam, saj to ni ravno raketna znanost.

Pnevmatike pa lahko zamenjaš tudi pri vulkanizerjih, ki prodajajo motorske pnevmatike, sam priporočam Špan Brezovica. Pnevmatike imajo sigurno na zalogi, Sava ali Michelin in tudi servis mislim, da imajo zraven tako, da ti še vgradijo dele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam stran od Živca!!! Timmg so Ok.

Hvala vsem za odgovore.....sem najdu gumo Sava MC22 Elegance 100/80/10 za 28Eurov na internetu, originalne ploščice moram še najdt in se bom res odpeljal do Špana (pri njih imam dobre izkusnje izpred let ), na redni servis pa v TimMG pac sele Junija in to je to.,lp Primož

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ti lahko pove tudi marsikdo tu, se Živca izogibaj kot hudič križa. TIM je boljši a tudi ne brez napak. Sam bi rezervne dele kupil v Piaggio centru in jih nesel kam drugam za vgradnjo. Lahko jih tudi sam, saj to ni ravno raketna znanost.

Pnevmatike pa lahko zamenjaš tudi pri vulkanizerjih, ki prodajajo motorske pnevmatike, sam priporočam Špan Brezovica. Pnevmatike imajo sigurno na zalogi, Sava ali Michelin in tudi servis mislim, da imajo zraven tako, da ti še vgradijo dele.

Včeraj sem bil pri Španu na Galjevici, brez problema, Sava guma MC22 Elegance (na zalogi) + montaža = 39 eurov, čakal dobre pol ure in dobil še brezplačni kupon za kavo......urejeno....za servis pa TimMg čez 3 tedne....

lp Primož

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je že vsak rekel, izogibi se kurčevga Živca, ker je cepljen proti dobremu delu. 1x sm odnesu na servis in nikol več, vprašanje je, če sploh kej menjajo ipd. in boš imel zjeban motor. Sicer je pa že v navadi pri nas, da imajo italjanski izdelki pri nas obupne serviserje, niti ni čudno da potem imajo tak slab image glede kvalitete, lej samo keri kreteni so "usposobljeni" za to. :headbang:

TimMG je vredu, za unga na Celovški pa ne vem, ker so imel servis dolgo časa v prenovi in pač nism še tm bil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 7 mesecev pozneje...

Za info :Danes sem gledav račune za servis gilere vxr, ne morem verjet, za menjavo oljnega filtra, liter olja in delo,je bilo TIM MG 95 €, MOTO SEKCIJA 50 €.

(moto sekcija 1h, tim mg 2 h).

Lahko rečem da je tale tim mg obira ko hudič in sem bil pr njemu prvič in zadnjič. Grrrrrrrrrrrrrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima, koliko približno stane prvi servis (1000km) za Gilero runner 50 (letnik 2009).

Le kaj bi se naj servisiralo po prvih 1k kilometrov??? Saj vem, da je skuter nov in v garanciji in da v knjigci tako piše a res ne vem kaj bi lahko servisiru. Mora pa servis neki zaračunat in upravičiti svoj obstoj pa tudi če to ni potrebno.

Za info :Danes sem gledav račune za servis gilere vxr, ne morem verjet, za menjavo oljnega filtra, liter olja in delo,je bilo TIM MG 95 €, MOTO SEKCIJA 50 €.

(moto sekcija 1h, tim mg 2 h).

Lahko rečem da je tale tim mg obira ko hudič in sem bil pr njemu prvič in zadnjič. Grrrrrrrrrrrrrrr

Pa poglejmo, popolnoma sintetično olje 5W40 je ~10€, filter olja pa recimo, da tudi nekaj takega, čeprav je manj in delo? Pol urce najenostavnejšega dela. Odviješ čep, spustiš staro olje, odviješ filter, priviješ nov filter, priviješ čep in naliješ novo olje. Simpl k pasulj, oz. še bolj :)

Cene sevisov so visoke in me sploh ne bi motile če bi se za strokovno ceno skrivalo tudi kako strokovno zananje ali delo, pa se večinoma ne in moraš potem ti popravljati strokovne napake in pišmeuhovstvo serviserja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!