Skoči na vsebino

Gilera Ice


speedbostjan

Priporočene objave

dunker:ziher je njegovih 85 hitrejsih kot tvojih 85, ker si presilo stevec al kaj si ti naredo:)

digitalni stevci so pa bolj tocni ja, ampak mislim da je realno okoli 80...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš digitaln (kolesarski) števec in optimalno naštiman obseg gume, ti kaže vsaj na 0'5 km/h natančno. Realno hitrost pač.

Verjetno si bom z naslednjo štipendijo omislil Sigmo 800 - brezžičen števec.

A ima kdo kaj izkušenj s tem in ali ga ostala elektronika kaj mede?

Lep pozdrav, Anže

PS: Zdej lahko pa z gotovostjo trdim. Moj števec kaže 0 do 2 kilometra na uro MANJ kot tisti na prijateljevi Yamahi Aerox. Zdej pa najboljše, da še njegov števec spljuvate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, pa dejmo :)

Eh sej ne. Aerox ma itak tak zabit števec, da težko zračuneš če sta lih 2kilometra manj...

Drgač pa glede števca na motorju. Sosed ga je mel na Štirki, pa je kazal pribljižno tak kot avto - naštelali so mu ga pa na servisu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pot pa nisem nič računal. :lol: :lol: :lol:

Pač sva se peljala vzporedno. Praktisch, ane? :lol:

Pomojem najbojl, da se ti zmaniš z fotrom, pa mu reči, da nej se on pelje 80km/h ti pa lepo za njim. Računj pa, da povprečen avto pri 80km/h fali za okol 5km/h (ni takih razlik kt pr i skuterju...ene 3-7km/h povprečno).

Pa buš dubo najbojl realno hitrost.

Alpa posluši, kje kaj stojijo radarji, in... :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MotoRossi, moji tastari mislijo da mi gre 50. Ne morem rečt, da naj pelje pred mano 80. :lol:

Hecam se. Sej vedo da gre po števcu okol 100, ampak sem jih trdno prepričal da to ni več kot 80. No, sej je u resnici skor tako. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunker:zanimivo je, da naprimer stevec do 80 kaze kolko tolko prav, pol pa ga zacne zlo metat naprimer. Tako pr 70 meni in prijatlu na NRGju kaze isto, ko pa se jaz peljem 85, pa njemu kaze ze 90:)

pa to stari model nrgja...o novih nem govoro;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš digitaln (kolesarski) števec in optimalno naštiman obseg gume, ti kaže vsaj na 0'5 km/h natančno. Realno hitrost pač.

Verjetno si bom z naslednjo štipendijo omislil Sigmo 800 - brezžičen števec.

A ima kdo kaj izkušenj s tem in ali ga ostala elektronika kaj mede?

Lep pozdrav, Anže

PS: Zdej lahko pa z gotovostjo trdim. Moj števec kaže 0 do 2 kilometra na uro MANJ kot tisti na prijateljevi Yamahi Aerox. Zdej pa najboljše, da še njegov števec spljuvate.

pr tem brezžičnem je možno da ga bo vsa tista elektrika sfukala. zato rajši kupi navadnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kuko lohk daš števc od kolesa gor. Kam ga pa priterdiš. Pa dol na kolesi tut ne vem, če je dost placa :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest si bom 90% verjetno omislil Sigmo 800. Brezžično.

Upam, da bo delala kljub elektroniki. Pravzaprav mora delat.

Drugač je pa pr meni tko, da če tisto plastično zadevico nalepim na feltno, senzorček pa na zavorni cilinder (al kako se že reče uni zadevi), je umes manj kot 0'5cm.

Upam, da bo delalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam ga daš pa na balanco :?:

Sej se dajo nektere stvari tut prilimat a veš? In to tut tako, da dol ne padejo pa če gre sneg, dež alpa toča po njih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljse v tem primeru je kupir Jezka. Lepo en del nalepis ma motor, na stevec pa drugi in ko rabis, samo gor pritrdis z jezkom, dol pa tudi ne bo padlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš digitaln (kolesarski) števec in optimalno naštiman obseg gume, ti kaže vsaj na 0'5 km/h natančno. Realno hitrost pač.

Verjetno si bom z naslednjo štipendijo omislil Sigmo 800 - brezžičen števec.

A ima kdo kaj izkušenj s tem in ali ga ostala elektronika kaj mede?

Lep pozdrav, Anže

PS: Zdej lahko pa z gotovostjo trdim. Moj števec kaže 0 do 2 kilometra na uro MANJ kot tisti na prijateljevi Yamahi Aerox. Zdej pa najboljše, da še njegov števec spljuvate.

Moj števec na Aeroxu za kurac kaže. Se pravi, da ker na Mondeotu kaže isto, je tut Mondeov števec za en še večji kurac (ker je pač avto).

Ma sej ti pravim stari, tvoj skuter je itak 1A. Nevem zakaj sva se z Jrk0 tolko mučla pa neke dele kupovala pa nevem kake športne dodatke za najine mašine, ki za tvojo še vedno zaostajajo za 15km/h krožnega izseka. Brezveze, če pa kupiš SpeedFighta 2 pa ti gre v originalu (skorajda brez blokad) 105-110km/h. V malem klančku pride števec nevarno do plastike in če ti piha veter v rit, samo še roke daš narazen in že lahko oponašaš lahko motorno letalo. Če bom kdaj glasoval za skuter leta (in fenomena) bo to ziher tvoj. Mogoče pa dobiš nagrado in ne rabiš štipendije. To pomeni, da če boš še malo "pogledal" v mašino boš lahko razvil neverjetna 2 macha in pol.

Will you be able to handle it?

Illusion is nothing without SpeedFight 2 :wink:

P.S.: ko mi boš pri vzporednem štartu na avtocesti pokazal, da ti res leti več kot moj (ki je vsaj bolj friziran od tvojega) in da moj cajger švingla bolj kot tvoj, bom šou do Peugeota in zahteval, da mi dajo SpeedFighta 2 s 70ccm in ZX-om. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam ZXa.

In ne vem s čim sem spet sprožil tale plaz. Števec mi kaže 2 km/h manj kot kolegu z Aeroxom. In?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kul. Brezveze se tu neke kregat:)

Bolje bi blo to sprobat nekako. med pocitnicami bi lahko neke naredli. v mariboru. Dunker pa itak komot pride do tja. ce ti gre 120 al kolko, pa se v nizino se spuscas, saj ste vi bolj visoko, torej bo letelo se vec. manj kot ura pa si tam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kul. Brezveze se tu neke kregat:)

Bolje bi blo to sprobat nekako. med pocitnicami bi lahko neke naredli. v mariboru. Dunker pa itak komot pride do tja. ce ti gre 120 al kolko, pa se v nizino se spuscas, saj ste vi bolj visoko, torej bo letelo se vec. manj kot ura pa si tam...

Sem takoj zato. Dunker: sprožo si plaz, ker ti spet nič ne verjamem. Imaš samo cilinder in auspuh (moja napaka, se opravičujem, res ni ZX) in naj bi ti šou 125, po Aeroxovem števcu 140? Seveda je treba upoštevat, da krivulja odstopanja raste. Vem za SpeedFighta, ki je imel zamenjano skoraj vse in je šou 135km/h po ProVidi. Vem, da si reku, da lahko, da števec laže, ampak tvoj laže pa kar konkretno. Nič osebnega, samo takega primera SpeedFighta pa še nisem vidu. Niti ostalih modelov skuterjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Če se že kregate koliko gre kateri scoot,pol pa še zraven napišite težo ki jo vozi ta motor na sebi.

Ker če eden ima 60 kg,drugi pa 90 kg,isti motor,iste predelave,kateremu gre hitreje? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!