Skoči na vsebino

Lovci na nevihte


Priporočene objave

Nekaj mojih amaterskih zmazkov. Sem sicer začetnik, ampak me zadeva zelo veseli. Edini problem je, da ne najdem nekega kompaktnega fotoaparata z malo šuma. Še najbolj sem zadovoljen s Sonyi, ki ga baje softwaresko odstranijo med procesiranjem slike.

post-1649-1243379213_thumb.jpg

post-1649-1243379273_thumb.jpg

post-1649-1243379312_thumb.jpg

post-1649-1243379595_thumb.jpg

post-1649-1243379670_thumb.jpg

post-1649-1243379864_thumb.jpg

post-1649-1243379937_thumb.jpg

post-1649-1243380006_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj mojih amaterskih zmazkov. Sem sicer začetnik, ampak me zadeva zelo veseli. Edini problem je, da ne najdem nekega kompaktnega fotoaparata z malo šuma. Še najbolj sem zadovoljen s Sonyi, ki ga baje softwaresko odstranijo med procesiranjem slike.

Ufff Tomozuki tole pa je :worship::worship::worship: .

Ko boš še kkšno strelo ujel, jo pa kr prlimi, da jo še drugi lahko občudujemo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, majster, sploh ne :whistle: Ko vidim, kaj delajo majstri, mene kar mine do fotkanja. Tudi fotoaparat mi je že čas povozil in se pripravlja na pokoj po 30.000 fotografijah tako, da gledam za nekim novim. Sicer pa ni težko strele ujeti. Večjo srečo je potrebno imeti, da ne zamudiš lepih strel ravno v času procesiranja slike, ki lahko traja kar nekaj sekund. Zadeva je sila enostavna. Najprej potrebuješ fotoaparat, ki podpira "shutter time" (se pravi čas zaslonke) vsaj do 8 sekund. Dalj časa kot je zaslonka odprta, večjo možnost imaš, da dobiš kakšno strelo noter, vendar se s časom sorazmerno izgublja tudi kvaliteta slike in nastaja tako imenovan šum. Torej, ko najdeš primeren fotoaparat, ki podpira odpiranje zaslonke na čas (nekaj malega je tudi kompaktov), moraš samo še ugotoviti, da slikanje v temi ne dela prevelikega šuma. To ugotoviš predvsem po prebiranju testov različnih modelov. Zaenkrat sem imel s Sonyi naboljše izkušnje (kar se kompaktov tiče). Potem pa stojalo ali pač neka trdna podlaga in lovljenje strel se lahko prične ;) Probajte še sami, če imate to funkcijo na aparatu ;) Lahko vam tudi jaz povem, samo povejte model.

Zgornje fotografije so stare in niso aktualne. Danes zjutraj ob 4:30, sem pa naletel na lepo nevihto, vendar me je začel zafrkavat aparat in je večino slik zamegljeval (zgleda, da je senzor bolj ali manj fuč). Uporabni sta bili zgolj dve, čeprav nista nič posebnega:

post-1649-1243455592_thumb.jpg

post-1649-1243455625_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa ima možnost nastavitve odprtja časa zaslonke pri kompaktih že Canon S2.

Novi Canon S1X ima še poleg vsega tudi motion detection. Mogoče bi se obneslo tudi na streli.

Edit: Strele sem tudi jaz lovil oz. slikal, dokler ni počilo 20m stran od mene :D .

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Canon S2 ima to možnost, kakor tudi njegov predhodnik. Tudi nekateri manjši kompakti jo imajo (recimo moj), vendar vsaj S1 sproducira preveč šuma, ki ga je potem potrebno skrbno odstranjevati v PS3-ju :) A tako blizu je počilo? V tla, streho, drevo...? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

waaaaaaaaaa nore slike, vsaka čast :OK: .....zdle pijem :beer1: pa gledam te slike zraven :D , ta tema pa bo za spremljat, sploh zdej ko so nevihte...sam je pa ornk sekal madona, pazi da kdaj v tebe ne udar med slikanju....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Canon S2 ima to možnost, kakor tudi njegov predhodnik. Tudi nekateri manjši kompakti jo imajo (recimo moj), vendar vsaj S1 .....

Jebeštrgla Tomozuki!

Jst 'mam tud' S1.

Veš kaj bi ti svetoval. Da bi ti, k' imaš dobre reflekse, strele lovil, :O mi bi jih pa v elektriko predelovali. :kva1:

Pa bi zaslužili za dopust!! :010 :grim :OK: Pa še za kakšno mal'co bi ostalo...

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Canon S2 ima to možnost, kakor tudi njegov predhodnik. Tudi nekateri manjši kompakti jo imajo (recimo moj), vendar vsaj S1 sproducira preveč šuma, ki ga je potem potrebno skrbno odstranjevati v PS3-ju :) A tako blizu je počilo? V tla, streho, drevo...? :)

bog se te usmili človek. Kupi si že dostojen DSLR, da boš lahko slikal normalno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Canon S2 ima to možnost, kakor tudi njegov predhodnik. Tudi nekateri manjši kompakti jo imajo (recimo moj), vendar vsaj S1 sproducira preveč šuma, ki ga je potem potrebno skrbno odstranjevati v PS3-ju :) A tako blizu je počilo? V tla, streho, drevo...? :)

Hehe, ja kompakt Canon ta ima to možnost in tudi šuma kr dost pridela (pač ni profi zadeva), sam za mene kot čistega amaterja je OK, sicer pa Sony dela lepše slike, pa mal razmišjam, da bi Sony-a vzel. Ja, poleg mene je počilo že dvakrat in to "oba dva" v drevo :). Enkrat je tako vsekalo, da sem bil nekaj časa čisto gluh :eek: :lol: , potem sem se nehal igrati s strelami :D .

bog se te usmili človek. Kupi si že dostojen DSLR, da boš lahko slikal normalno..

:lol1: prosim te, če ne znaš slikat ti tudi DSLR ne pomaga (sem že tudi take mojstre videl :)), zame ki stisnem vsake tolko časa kakšno slikco je pa čist vredi ane ;) . Evo pa še nekaj slikic, ki sem jih čisto ljubiteljsko na Mobikrogu posnel z Canon S2, ki ga danes rabljenega dobiš že za 100€. Ena od teh slikic je pristala na plakatu.

Sicer pa ne vem, zakaj bi kupil DSLR in potem za objektive zmetal € še za en motor :eek: , pa kufer s seboj trogal, da bi vse notri imel, če mi pa npr. Canon SX1 ponuja 20x optičen zoom, snemanje Full HD posnetkov, ... in to vse za malo več kot 500€ :hmm: . Skratka za amaterja vse v enem. Če pa nakateri kupijo DSLR, da se doma slikajo ko svečke pihajo, pa bi jaz reku, kapo dol fantje :lol1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebeštrgla Tomozuki!

Jst 'mam tud' S1.

Veš kaj bi ti svetoval. Da bi ti, k' imaš dobre reflekse, strele lovil, :O mi bi jih pa v elektriko predelovali. :kva1:

Pa bi zaslužili za dopust!! :010 :grim :OK: Pa še za kakšno mal'co bi ostalo...

Ja ta z elektriko je pa malo lovska :). Ampak kak boš pa strelo ujel, če v bistu vseka od spodaj navzgor (včasih) :naughty: .

Če uloviš mi povej, bova patentirala zadevo. Garant ne bo treba nč delat, pa še pisto bova lahko nardila :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, Tomozuki, slikice so res super!

:worship:

Skriti talent, ni kaj ... pa kje še najdeš čas za vse to? Čelado dol.

Strokovnjaki naj zamižijo na eno oko ... saj si razločno napisal, da gre za amaterske posnetke.

Moje skromno mnenje je, da so več kot odlični, ti amaterski posnetki, za nas, amaterje. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sam je pa ornk sekal madona, pazi da kdaj v tebe ne udar med slikanju....

Ja, porkafiks, tak močen fleš bi mi čisto sliko pokvaril :D Sej nekak pazim, da nisem preveč na odprtem, če pa že, sem v avtu (Faradayeva kletka). Sem pa včasih tudi na hribčku BMX proge za boljši razgled. Ni najbolj varna lokacija, pa še polno železnih štang okoli mene :D Ko kupim novi aparat, se bom pa začel malo voziti okoli in zasledovati. Itak imam tako star stumban avto, da ga toča lahko samo še polepša.

Jebeštrgla Tomozuki!

Jst 'mam tud' S1.

Veš kaj bi ti svetoval. Da bi ti, k' imaš dobre reflekse, strele lovil, :O mi bi jih pa v elektriko predelovali. :kva1:

Pa bi zaslužili za dopust!! :010 :grim :OK: Pa še za kakšno mal'co bi ostalo...

S S1 se že lahko greš iste igrice, samo upoštevaj zgoraj naveden postopek :) Pa seveda... "duck & cover"! Sem že razmišljal o temu, da bi strele lovil pa se držal za 380kV daljnovod, samo bi vam ziher varovalke ven pometalo :D Vbistvu mi je mal`ca dala motivacijo, ker sem skoz lačen...

bog se te usmili človek. Kupi si že dostojen DSLR, da boš lahko slikal normalno..

Ja, jaz tudi upam, da bi se me :D DSLR-a si sicer ne bom mogel privoščiti, vendar bi bil že s kakšnim dobrim kompaktom precej zadovoljen... oči sem vrgel na Sony DSC H5 (predvsem zaradi AA baterij - sicer bi vzel H7), čeprav je pomoje že izven prodaje. Ima pa izredno dobre nočne slike in malo šuma.

Hehe, ja kompakt Canon ta ima to možnost in tudi šuma kr dost pridela (pač ni profi zadeva), sam za mene kot čistega amaterja je OK, sicer pa Sony dela lepše slike, pa mal razmišjam, da bi Sony-a vzel. Ja, poleg mene je počilo že dvakrat in to "oba dva" v drevo :). Enkrat je tako vsekalo, da sem bil nekaj časa čisto gluh :eek: :lol: , potem sem se nehal igrati s strelami :D .

:lol1: prosim te, če ne znaš slikat ti tudi DSLR ne pomaga (sem že tudi take mojstre videl :)), zame ki stisnem vsake tolko časa kakšno slikco je pa čist vredi ane ;) . Evo pa še nekaj slikic, ki sem jih čisto ljubiteljsko na Mobikrogu posnel z Canon S2, ki ga danes rabljenega dobiš že za 100€. Ena od teh slikic je pristala na plakatu.

Sicer pa ne vem, zakaj bi kupil DSLR in potem za objektive zmetal € še za en motor :eek: , pa kufer s seboj trogal, da bi vse notri imel, če mi pa npr. Canon SX1 ponuja 20x optičen zoom, snemanje Full HD posnetkov, ... in to vse za malo več kot 500€ :hmm: . Skratka za amaterja vse v enem. Če pa nakateri kupijo DSLR, da se doma slikajo ko svečke pihajo, pa bi jaz reku, kapo dol fantje :lol1: .

Canonovi S-i so sposobni narediti zelo dobre slike, ko je veliko svetlobe in tudi optični zoom dobro funkcionira. So neka stopnja pred kakimi D-ji, ki so že kar profesionalne stvarce, vendar tudi potrebuješ samokolnico za vso opremo. S takim fotoaparatom se res moraš spravit slikat, medtem ko imaš kompakta skoz nekje v žepu in ga potegneš ven, ko vidiš zanimiv moment. Imel sem kar nekaj digitalnih kompaktnih fotoaparatov in zaenkrat sem bil s Sonyem najbolj zadovoljen. Tudi Nikonovi Coolpixi so OK, zelo hitri, vendar pogrešam nabor raznih funkcij pa malo trše ohišje. Je pa res, da je s fotografiranjem podobno kot s športi. Greš smučat z opremo na interšpar varianto in se od sramu skoraj skriješ pred 1A doteranimi kofetkarji, ki od bifeja naprej ne pridejo :) Ampak tako je, za nekatere je važen prvi vtis. Ampak za nas amaterje je, tako kot si rekel, že SX10 (za cca 380€) skoraj preveč za to, kar lahko izkoristiš. So ti pa slike na Mobikrogu odlično uspele! :naughty:

Sicer se pa s strelami ni za igrat. Vsaj ne, da bi se preveč izpostavljal. Občasno se pojavijo kakšni vodniki, ki gredo po 10km vodoravno in se naenkrat odločijo, da bodo namesto pot v oblak, izbrali proti tlom. Redno spremljam tudi stran, ki postreže z nekaterimi interesantnimi podatki o udarih strel (CG - cloud ground, C - cloud), da vidiš, kam se ti sploh splača peljati oziroma, če nevihta že slučajno ne zamira. Sicer udara v drevo v moji neposredni bližini še nisem doživel, sem pa videl kroglasto strelo kakšnih 500m od sebe, ko je udarilo v električni kandelaber. Sicer mi je pa že dostikrat počilo nad glavo, da sem se posral - za vsak primer so kot dodatna oprema dobre tudi plenice za odrasle :D

Ja ta z elektriko je pa malo lovska :). Ampak kak boš pa strelo ujel, če v bistu vseka od spodaj navzgor (včasih) :naughty: .

Če uloviš mi povej, bova patentirala zadevo. Garant ne bo treba nč delat, pa še pisto bova lahko nardila :)

Hec je bil oziroma vsaj jaz sem tako razumel :D Vbistvu se do nastajajočega vodnika iz negativno nabitega oblaka poveže drugi pozitivno nabit vodnik iz statično nabitih tal (recimo trave) in se združita nekje 10m nad zemljo. Ko se navidez skoraj nevidni iskri združita pride do razelektritve oblaka, ki ga vidiš kot strelo in zaradi segretja ozračja na nekaj 10.000 stopinj poči :) In seveda, če si zraven, spustiš za eno čajno žličko :D Je pa baje tudi res, da če slučajno opaziš, da se ti naježijo kocine (kar pomeni, da si močno statično nabit), moraš hitro poiskati neko zatočišče, ker si potencialni kandidat za šok terapijo :) Smrtnost je sicer majhna, a riskirali ne bomo kakih poškodb. In posranih gat. Kaj bo pa mama rekla?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, Tomozuki, slikice so res super!

:worship:

Skriti talent, ni kaj ... pa kje še najdeš čas za vse to? Čelado dol.

Strokovnjaki naj zamižijo na eno oko ... saj si razločno napisal, da gre za amaterske posnetke.

Moje skromno mnenje je, da so več kot odlični, ti amaterski posnetki, za nas, amaterje. :worship:

Kje najdem čas? Manj se z motorjem vozim pa stanovanja (še) ne renoviram :D No, vsaj ponoči ne, hehe. Sicer pa hvala! Če boš pridna mi lahko prideš marelo držat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ta z elektriko je pa malo lovska :). Ampak kak boš pa strelo ujel, če v bistu vseka od spodaj navzgor (včasih) :naughty: .

Če uloviš mi povej, bova patentirala zadevo. Garant ne bo treba nč delat, pa še pisto bova lahko nardila :)

Kaj no, bikez? Nič ni lovska!

To sta že dva delala, samo nista imela sreče in jih je na koncu skurel!! :kva2: :kva2: :lol1::P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: prosim te, če ne znaš slikat ti tudi DSLR ne pomaga (sem že tudi take mojstre videl :) ), zame ki stisnem vsake tolko časa kakšno slikco je pa čist vredi ane ;) . Evo pa še nekaj slikic, ki sem jih čisto ljubiteljsko na Mobikrogu posnel z Canon S2, ki ga danes rabljenega dobiš že za 100€. Ena od teh slikic je pristala na plakatu.

Sicer pa ne vem, zakaj bi kupil DSLR in potem za objektive zmetal € še za en motor :eek: , pa kufer s seboj trogal, da bi vse notri imel, če mi pa npr. Canon SX1 ponuja 20x optičen zoom, snemanje Full HD posnetkov, ... in to vse za malo več kot 500€ :hmm: . Skratka za amaterja vse v enem. Če pa nakateri kupijo DSLR, da se doma slikajo ko svečke pihajo, pa bi jaz reku, kapo dol fantje :lol1: .

pismo mi gre na jetra ko mi kdo soli pamet, ker misli da ve več samo tako...ker se mu tako zdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pismo mi gre na jetra ko mi kdo soli pamet, ker misli da ve več samo tako...ker se mu tako zdi.

Ej bejba, tvoje mnenje me pa res ampak res čist nič ne zanima, ker od tebe nisem zvedu še čisto nič pametnega na tem forumu in sem nad tvojimi nasveti oz. pridigami (druga še ne znaš!!) že zdavnaj obupal :surrender: . Če pa hočeš dati kakšno pametno izjavo, pa kr, bom res vesel ;) .

BTW: Kupujem še en fotoparat. Sedaj imaš priliko, da se razpišeš o DSLR. Mora pa podpirati Full HD!! Se priporočam :yes: .

Lp, B

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj no, bikez? Nič ni lovska!

To sta že dva delala, samo nista imela sreče in jih je na koncu skurel!! :kva2::kva2::lol1::P

Ja lovska sem napisal ker je to nemogoče, ker se sprosti nekaj 100kV in zelo velik tok v kratem času, kar je nemogoče uloviti oz. zajeti, ker enostavno vse razbije. Kolk jih je probal pa ne vem, so pa vsekakor mogli biti znalci, da so to probal :grim .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pismo mi gre na jetra ko mi kdo soli pamet, ker misli da ve več samo tako...ker se mu tako zdi.

uboga tvoja jetra :unsure: ti si use preveč k src jemleš a veš .... :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: Kupujem še en fotoparat. Sedaj imaš priliko, da se razpišeš o DSLR. Mora pa podpirati Full HD!! Se priporočam :yes: .

Nikon D90

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje najdem čas? Manj se z motorjem vozim pa stanovanja (še) ne renoviram :D No, vsaj ponoči ne, hehe. Sicer pa hvala! Če boš pridna mi lahko prideš marelo držat :D

Da mi ne boš Mutike skuru... :angry: :nono::) !!!Drugače pa res lepe slikce... :worship: men bi res ušlo da moram kaj takega slikat... :grim :blush::)

Kaj no, bikez? Nič ni lovska!

To sta že dva delala, samo nista imela sreče in jih je na koncu skurel!! :kva2::kva2::lol1::P

:kva2::eek::slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!