Skoči na vsebino

NEODVISNA REPUBLIKA ISTRA


Priporočene objave

Ne, mi bomo ostali majhni. Ma čiste krvi, nočemo mešat. BLUE BLOOD NOBODY WANTS TO MIX

pol boste čefurje izselil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kdo ste potem vi? So istrani kak narod? Kateri jezik govorite?

Da mi smo ISTRIJANI ki nimamo veze z ničemer. Posebej klasa. Kot motoGP.

Jezik ki se uporablja je italjanski več ali manj.

Na SLO se enastavno podelamo bi rekli vi. Sulla slovenia, noi ci caghiamo sopra

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tipično... Eni bi za italiansko penzijo takoj postal makaronarji... Sam hudič je, ker makaronarji na njih gledajo kot na slovansko sodrgo... In potem si je v maniri pedrov in ciganov (geji in romi) treba izmislit istrani da se lepše sliši?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena malo bolj resna na to temo; dejstvo je da smo zadnja leta bolj malo imeli od Slovenije in od patriotizma ob "osvobodilni vojni", vsa primorska podjetja ki so leta bila motor razvoja naših krajev z banko vred so po čudnih privatizacijskih manevrih pristala v rokah "žabarskih" tajkunov, ki so jih eno za drugim finančno izčrpali, napolnili so lastne žepe, nekateri imajo po 4 vile, ker je ena pač premalo,da ne govorimo o hektarjih istsrke zemlje na elitnih lokacijah, ki so bile dolga leta nezazidljive, umetno so nam dvignili cene kvadratnih metrov zemlje in stanovanj na nivo Monte Carla, da normalen Primorc v sanjah ne more kupiti stanovanja v Kopru, Izoli, Ankaranu, ker je to pač namenjeno samo eliti iz Slovenije, domačine pa ko jebe če zaslužita z ženo po 1000€ na mesec kar ni ravno malo, je pa za naše kraje čista mizerija, za nakup stanovanja ali parcele, tako da je ideja o meji na Črnem Kalu že nekaj časa prisotna med ljudmi, tiho sovraštvo do "žabarjev" pa tudi. Da pa bo mera polna so si "žabarji" izbrali par (dobesedno) par lokalcev tipa Popovič, Guberac in njim podobnih avtohtonih primorcev, ki jim za prej omenjene usluge praktično dovolijo vse kar si zaželijo... zato je temu tako in moj mladi prijatelj SN je na svoj način in morda še z veliko mero tolerance, malo v šali malo zares, napisal to kar nam je večini domačinom že dolgo v glavi ali srcu in dejstvo je da imamo pun kurac tega početja, ki bo zaznamovale generacije vsaj za naslednjih 50 let.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je prav če je italjanščina. Sej pravim, to bi se moglo narest in bi blo vse OK. In naredit enankopraven režim za vse. Se pravi kdor karkoli zagreši bo enako kaznovan, tako kmet kot najvišji politik. Če kej ukradeš ali podobnega zagrešiš te peljemo na Titov trg pokličemo publiko in pred vsemi odrežemo glavo stran. Tako kmetu, kot najvišjemu politiku.

Ko se bo to zgodilo 300X bojo ljudje razmislili in ne bodo več počeli tega.

Druga stvar glede plačila. Nihče ne bo imel plače 500€ in bil umetnik z njimi preživet, kot je to sedaj.

Sedaj je tako razporejeno, direktor nekega podjetja ima plačo 4 mio EURO recimo. 3 miljone zadrži zase, miljon pa razdeli med delavce da imajo vsi lih najnižjo možno plačo. Tako je pač, lih toliko da preživijo in da ga država ne more tožiti.

Če bi on imel en miljon zase(kar je več kot preveč) in vsakemu delavcu dal 2000€ plače, noben ne bi pomislu na bolniško, nedelo ampak bi vsi bili zadovoljni in bi produktivnost zrastla na 40 miljonov. Se pravi bi bil tako srečen tisit ki služi, pravtako pa delavci.

:lol: kere neumnosti.

Ne, mi bomo ostali majhni. Ma čiste krvi, nočemo mešat. BLUE BLOOD NOBODY WANTS TO MIX

A nisi ti enmal Busanca tut? Tko da ne vem, kaj bi ti v NRI iskal ...

In kdo ste potem vi? So istrani kak narod? Kateri jezik govorite?

govorijo balkansko italjanščino :naughty:

Da mi smo ISTRIJANI ki nimamo veze z ničemer. Posebej klasa. Kot motoGP.

Jezik ki se uporablja je italjanski več ali manj.

Na SLO se enastavno podelamo bi rekli vi. Sulla slovenia, noi ci caghiamo sopra

mamoneti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena malo bolj resna na to temo; dejstvo je da smo zadnja leta bolj malo imeli od Slovenije in od patriotizma ob "osvobodilni vojni", vsa primorska podjetja ki so leta bila motor razvoja naših krajev z banko vred so po čudnih privatizacijskih manevrih pristala v rokah "žabarskih" tajkunov, ki so jih eno za drugim finančno izčrpali, napolnili so lastne žepe, nekateri imajo po 4 vile, ker je ena pač premalo,da ne govorimo o hektarjih istsrke zemlje na elitnih lokacijah, ki so bile dolga leta nezazidljive, umetno so nam dvignili cene kvadratnih metrov zemlje in stanovanj na nivo Monte Carla, da normalen Primorc v sanjah ne more kupiti stanovanja v Kopru, Izoli, Ankaranu, ker je to pač namenjeno samo eliti iz Slovenije, domačine pa ko jebe če zaslužita z ženo po 1000€ na mesec kar ni ravno malo, je pa za naše kraje čista mizerija, za nakup stanovanja ali parcele, tako da je ideja o meji na Črnem Kalu že nekaj časa prisotna med ljudmi, tiho sovraštvo do "žabarjev" pa tudi. Da pa bo mera polna so si "žabarji" izbrali par (dobesedno) par lokalcev tipa Popovič, Guberac in njim podobnih avtohtonih primorcev, ki jim za prej omenjene usluge praktično dovolijo vse kar si zaželijo... zato je temu tako in moj mladi prijatelj SN je na svoj način in morda še z veliko mero tolerance, malo v šali malo zares, napisal to kar nam je večini domačinom že dolgo v glavi ali srcu in dejstvo je da imamo pun kurac tega početja, ki bo zaznamovale generacije vsaj za naslednjih 50 let.....

Dej mi nekaj povej - preden so bile te parcele, podjetja in druge dobrine v rokah 'žabarskih tajkunov', so bila v vaših rokah, če se ne motim? Kdo je pol bil tak peder, da je vse to izročil/prodal v roke tajkunom? ...

Skratka - zajebali ste sami, zdej pa javkate in bi se šli revolucijo? Njet work ...

Mislim, da je posredi samo faušija? ...

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej mi nekaj povej - preden so bile te parcele, podjetja in druge dobrine v rokah 'žabarskih tajkunov', so bila v vaših rokah, če se ne motim? Kdo je pol bil tak peder, da je vse to izročil/prodal v roke tajkunom? ...

Skratka - zajebali ste sami, zdej pa javkate in bi se šli revolucijo? Njet work ...

Mislim, da je posredi samo faušija? ...

beri vse kar piše in ne provociraj kot ti je v navadi, napisal sem čudna pota privatizacije podjetij... kar je bilo domačinom nepristopno,.... zemljišča so bila nezazidljiva in so spet po nekih čudnih poteh postala zazidljiva in so se prodajala kot kapital občin na dražbah!!!, to kar imam jaz v Ankaranu pa spet zaradi čudnih poti občinske politike ne more biti zazidljivo itd..., pač nisem "žabar"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

beri vse kar piše in ne provociraj kot ti je v navadi, napisal sem čudna pota privatizacije podjetij... kar je bilo domačinom nepristopno,.... zemljišča so bila nezazidljiva in so spet po nekih čudnih poteh postala zazidljiva in so se prodajala kot kapital občin na dražbah!!!, to kar imam jaz v Ankaranu pa spet zaradi čudnih poti občinske politike ne more biti zazidljivo itd..., pač nisem "žabar"

da ne boš mislil da se to dogaja samo vam bogim in od žabarjev pojebanim..

jest sploh vedu nism da lahko en kos enga brega zazidam, ko sem predlani dobil položnico z ohoho zneskom ker imam zazidljivo parcelo in ni nič gor..

je bil skor občinski udar pri nas "na vasi"..

sam jokate no..

žabarji, tajkuni, jebejo vas ker se z dolgimi vozite..

sej vam pa ni nujno met zimske opreme pozimi..

mir dajte k vam je prelepo

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

beri vse kar piše in ne provociraj kot ti je v navadi, napisal sem čudna pota privatizacije podjetij... kar je bilo domačinom nepristopno,.... zemljišča so bila nezazidljiva in so spet po nekih čudnih poteh postala zazidljiva in so se prodajala kot kapital občin na dražbah!!!, to kar imam jaz v Ankaranu pa spet zaradi čudnih poti občinske politike ne more biti zazidljivo itd..., pač nisem "žabar"

MMa kaj so vam vaše občine vodili 'žabarji'???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žabarji, tajkuni, jebejo vas ker se z dolgimi vozite..

a z dolgimi lučmi? :D

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam primere iz Trsta, ko otroka pezdetje raje dajo v italiansko šolo, da se ja ne bi naučil slovensko, ampak manjšinski evroti jim pa nč kej preveč ne smrdijo...

Mal me na slovence v Avstriji spominjajo... Ko se je blo treba za korist lastne riti priklonit Avstriji, so to brez vprašanja naredil na referendumu, ker pa iz svojga denarja ne bi dali za svoje ustanove, je pa spet "mati Slovenija" dobra... :winkiss:

Zadnjič sva se z najdražjo ustavila na Korenskem sedlu v Kompasovi trgovini, ker sva si nahitro zaželela sladoleda. Pred nama sta stali dve ženski, ena stara okrog 45, druga okrog 65. Seveda sta se dami s prodajalcem menile v nemščini, kar ni nenavadno, ker veliko korošcev hodi na Korensko po cigarete. Ko sva prišla ven, sva videla dotični dami, kako sta se usedli v avto polepljen z logotipi domače firme. Glej ga zlomka... Slovenski priimek... :whistle:

Vse Popoviče in podobne vodstvene kadre ste izvolili sami, pa polna usta so celega Kopra, kaj je vse naredil za Primorce češ da se prej 50 let ni nič premaknilo...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Poznam primere iz Trsta, ko otroka pezdetje raje dajo v italiansko šolo, da se ja ne bi naučil slovensko, ampak manjšinski evroti jim pa nč kej preveč ne smrdijo...

Mal me na slovence v Avstriji spominjajo... Ko se je blo treba za korist lastne riti priklonit Avstriji, so to brez vprašanja naredil na referendumu, ker pa iz svojga denarja ne bi dali za svoje ustanove, je pa spet "mati Slovenija" dobra... :winkiss:

Zadnjič sva se z najdražjo ustavila na Korenskem sedlu v Kompasovi trgovini, ker sva si nahitro zaželela sladoleda. Pred nama sta stali dve ženski, ena stara okrog 45, druga okrog 65. Seveda sta se dami s prodajalcem menile v nemščini, kar ni nenavadno, ker veliko korošcev hodi na Korensko po cigarete. Ko sva prišla ven, sva videla dotični dami, kako sta se usedli v avto polepljen z logotipi domače firme. Glej ga zlomka... Slovenski priimek... :whistle:

Vse Popoviče in podobne vodstvene kadre ste izvolili sami, pa polna usta so celega Kopra, kaj je vse naredil za Primorce češ da se prej 50 let ni nič premaknilo...

Prijatelj Bernardek je vse objasnil kar je bilo potrebno.

Glede Popoviča, prej se res ni nič premaknilo v primerjavi z danes. Veliko, zares veliko stvari je novih v Kopru. Sedaj vsaj imamo malo boljši občutek, glede tega kam gre naš denar od davkov. Še zmeraj je pa malenkost v primerjavi s tem, kaj bi lahko mi naredi če bi davek zbirali na en račun in potem po svoje gradili. Se pravi 90% denarja gre v LJ. Sej pravim, mi vas ne rabimo vi pa nas ja. Zato je tudi to tako. Postavimo mejo, ne nas prašat nič, mi ne bomo vas nanka nič. Pijemo lahko še zmeraj skupaj. Seveda vsak naslonjen na rampo na svoji strani.

Lep pozdrav

P.S ne govorim za posebne osebke, vendar poslušujem. Ti in še marsikdo boš vedno dobrodošel, je pa 80% ljudi ki jih enostavno ne moremo videt.

Popravljeno . Popravil SEOI-NAGE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelj Bernardek je vse objasnil kar je bilo potrebno.

Glede Popoviča, prej se res ni nič premaknilo v primerjavi z danes. Veliko, zares veliko stvari je novih v Kopru. Sedaj vsaj imamo malo boljši občutek, glede tega kam gre naš denar od davkov. Še zmeraj je pa malenkost v primerjavi s tem, kaj bi lahko mi naredi če bi davek zbirali na en račun in potem po svoje gradili. Se pravi 90% denarja gre v LJ. Sej pravim, mi vas ne rabimo vi pa nas ja. Zato je tudi to tako. Postavimo mejo, ne nas prašat nič, mi ne bomo vas nanka nič. Pijemo lahko še zmeraj skupaj. Seveda vsak naslonjen na rampo na svoji strani.

Lep pozdrav

P.S ne govorim za posebne osebke, vendar poslušujem. Ti in še marsikdo boš vedno dobrodošel, je pa 80% ljudi ki jih enostavno ne moremo videt.

se mi dozdeva, kaj bi pisalo v ustavi..in sicer 4.člen :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........ Ti in še marsikdo boš vedno dobrodošel, je pa 80% ljudi ki jih enostavno ne moremo videt.

In kdo bo odločal, kdo lahko pride in kdo ne? :unsure:

A lahk kar zdaj koj dobim vizo za ta vikend al je treba pisno prošnjo napisat pa s plavo kuverto podmazat? :blush:

Bull shit SN. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločal ne bo nihče, ne pomaga več nič.

Lahko ti pa povem, da so to naše sanje in če bi vedli kako jih ne maramo bi naš vi marali še manj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pač ne delim ljudi na primorce, štajerce, ljubljančane, zelene, bele, rumene, roza.... ampak samo na tiste, ki so odprti, prijazni, širokogledni ljudje in na tiste, ki so ozkogledni človečki in vidijo samo in izključno samo svoj prav na svojem dvorišču.

Se pravi, da se bom še naprej z veseljem družila s tistimi prvimi. In ja, med njimi so tidi krasni ištrijani, ki jih ne moti, da sem ljubljančanka al pa štajerka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oranžni ne boste mogl v republiko istro ;)

:rolleyes: was that the sound of my heart braking?

emmmm :unsure: ....

nope :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

absolutno za borovce porušit in jih spraut gor na istrska vrata in uni kastelski tunel naredit da ne bo maj več tunel!

motomarsovci, ses prduljami se gonte do petrinj in ne več po črnokalskih ovinkih! mirne duše vam vrnemo bavčarja in jorasa, šenkamo vam rokometni klub koper, koprivo in robido. pa še kakega finega gospodiča. istra naj bo multietična kukr je bla nekoč, brez žabarof, hrvatov in bosancev, pač dežela istrijanov, katerih jezik je mišela slovenščine, hrvaščine in taljanščine. turisti raus.

slovencelni, luko si sezidajte nekje tam vzhodno od reke al zahodno od trsta, oboje je pač istra in vmes nimate kej iskat.

ligazabojprotivturizmauistripress

Popravljeno . Popravil BRANE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO NO NO SO PRIŠLE OKREPITVE:))))))

SEM VAN REKU DA NISEM EDINI;....

vsaki petok ista štorja dura dosti let,

žabar hodi k nam na murje pet ino sret

niso trko bužci kurki verjemo mi

veture drage ino velike imajo usi

ko tučajo šajete in uliva daž

žabar najde usako bužco ku en mikin miš

poln je šoldou njihou takvin

zatu je saki žabar na obali rad fin

oni znajo kadaj in kaku je treba sfehtat kraj od nas

ljublančarje pomalem imeli bojo use

oni furbaste so usi

usaki vodnjih en mikin kos kupi

ljubljančarje, pograbli kmali bojo useeee, useeee

vre od dosti daleč čuja sa raca ta, ker ki uopre usta: ''živ a veš kva?''

anka grapci gor na strehi znajo refren: ''dej no dej stari a bi produ teren''

velika jimajo usta in velika oči ino so konvinti da se sak jih boji

pero sem ču že dosti vodnjih ki govori na črnem kali da se lep konfin naredi

oni znaju kadaj in kaku je treba svehtat kraj od nas

ljubljančarje, pomalem imeli bojo usa

oni furbasti so usi, usaki vodnjih en mikin kos kupi,

ljubljančarje, pograbli kmalim bojo useeee, useee

oni zanju kadaj in kaku je treba sfehtat kraj od nas

oni furbasti so use, vsaki vodnjih en mikin kos kupi

ljubljančarje, pograbli kmalim bojo useee, use

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!