Skoči na vsebino

Roadtrip Southwest USA


Piksna

Priporočene objave

Pazita nase in srečno !!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri startava cez omenjena parka proti dolini smrti, ceprav kao ne smeva z rentanimi motorji, ker so temperature ubijalske.

kdo je rekel, da ne smeta?

Zakaj ne, to mi ni jasno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav obema!

Malo prosim napišita koliko so cene... soba, pivo itd.

Pa srečno pot!

...pa tetke??! :hmm::?

Včasih so bile nesramno drage. ..:O samo še aidsa ni bilo. :010 :010 (...mi je na ušes reku' p'rjatu... :P)

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo je rekel, da ne smeta?

Zakaj ne, to mi ni jasno?

To je v pogojih najema motorjev. Nocejo tvegat tozb, se meni zdi, ker v takih ekstremih hitro odpove tehnika in telo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao, js sem že tipkovnico zamenjal, ker se je poiskrilo od vseh pocejenih slin.

Slikceee!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj dražiš, mene zanima kaj Barth in Piksna kot kompanjona doživljata, ker če bi bilo vse po željenem planu, pol bi bil js zdele z njima.

Kaj se najde na googlu je pa čist postranska stvar.

Sej bom vse izvedel in slišal ko se vrneta, vendar je neučakanost včas tut sladka.

Barth, Piksna fajn naštudirajta, ker naslednjič grem pa zihr zraven, in se bom pustil voditi. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav bandita. :worship:

Najprej vama želim srečno pot skos do podgurja in pa velik užitkov.Upamo da bomo res pol deležni kakšnga potopisnega večera v kakšni gostilni :rolleyes:

Piksna od tebe bi pa želu še zvedt kaj je s tisto ročko in stopalko, si jo dobil al jaz iščem naprej, dej če maš doma pa povej pa bom jaz do tebe domov skoču pa če bi fotr tu najdu.Stopalko si reku da maš doma ne?

Če bo vse po planih bo konc tedna že vozno, tako da bo treba kam it.

Držta se pa se vidmo ku prletita nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni3ous,

Enostavno receno it's fucking amazing!!! Yosemite, kings canyon, sequoia, death valley so res neverjetne zadeve za videti, zal se bojim, da slike ne bodo mogle pricarati globine in velicine razdalj.

Zal ni casa, da bi se igral s tehniko in nekako uploudal vsaj kako slikco. Tukaj in namaile se javljam preko nokie in se to, ko uspem dobiti free wifi, prek nje pa ne morem nalagati slikc iz fotkica. Jaz sem naredil ze skoraj 1000 slikc in nekaj filmckov, se malo, pa bo 8 gb kartica polna.

Vceraj sva bila skoraj cel dan v dolini smrti in zvecer prisla v las vegas, danes prevozila hoovers dam in del route 66, sedaj pa sva v flagstaffu in jutri letiva na meteor crater in grand canyon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zal ni casa, da bi se igral s tehniko in nekako uploudal vsaj kako slikco. Tukaj in namaile se javljam preko nokie in se to, ko uspem dobiti free wifi, prek nje pa ne morem nalagati slikc iz fotkica. Jaz sem naredil ze skoraj 1000 slikc in nekaj filmckov, se malo, pa bo 8 gb kartica polna.

Lepo napredujeta, sem že mislu, ko o vaju dveh ni bilo dva dni glasu, da sta že kakšne " amerikanke ujela ", ter pozabila na Dolenjsko, čviček, krvavice, pečenice, pa od mame govejo juho, pa tenstan krompir, ....................................

Še kakšen je vreme pri nas: sonce bo, vroče bo,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni3ous,

Enostavno receno it's fucking amazing!!! Yosemite, kings canyon, sequoia, death valley so res neverjetne zadeve za videti, zal se bojim, da slike ne bodo mogle pricarati globine in velicine razdalj.

Zal ni casa, da bi se igral s tehniko in nekako uploudal vsaj kako slikco. Tukaj in namaile se javljam preko nokie in se to, ko uspem dobiti free wifi, prek nje pa ne morem nalagati slikc iz fotkica. Jaz sem naredil ze skoraj 1000 slikc in nekaj filmckov, se malo, pa bo 8 gb kartica polna.

Vceraj sva bila skoraj cel dan v dolini smrti in zvecer prisla v las vegas, danes prevozila hoovers dam in del route 66, sedaj pa sva v flagstaffu in jutri letiva na meteor crater in grand canyon.

Oj!

Predvidevam, da bosta sla samo na South Rim v Grand Canyonu. Predlagam, da se nazaj gredo (itaq gresta mimo) ustavita v iMaxu in pogledata film. Tako lahko dobis ful feeling, kaj GC v resnici je. Ko bosta z vrha gledala skale, si bosta samo domisljala, kaj je narava zmozna naredit, ne vidi pa se do dna, do Colorado River. Za spust v kanjon je treba bit planinsko oblecen, ful vode in kondicije, ter treba je predvesem imeti dovolj casa.

Kar se tice prenocitev vama predlagam www.priceline.com. Tega sem jaz ogromno uporabljal, ima ful enostaven vmesnik, cene pa so dostikrat nizje, kot direktno v hotelu/motelu. Enkrat sem sel celo vprasat v motel, kolk je cena, sel ven in se prhaklal z laptopom na njihov wi-fi , rezerviral in placal preko priceline za 10USD manj, haha. Ne morjo oni balknacev z.jebat :)

Upam, da naletita na vodica Spanca v Meteo Crater, je ful faca in pospestri to sicer kar dolgocasno "jamo". Glih prevec vzhicena ne bosta...

Tko, kot verjetn nista bla nad Route 66 v Flagstaffu. Ce bosta sla se naprej (kar dvomim), je pa za Route 66 zakon Albuquerque. AMpak, to je kar precej dalec od Grand Canyona.

Ajd srecno!

LP

Stabec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hoj,

Meteror creater checked. Grand canyon south rim checked. Je hudo in hkrati nic posebnega, ne vem no, nekako je zbledelo, mogoce pricakujes kaj vec, ko prides na rob in pogledas dol, mogoce pa je bilo prevec lepot v zadnjih dneh, da bi se spet dvignil pritisk.

Prespala v pageu na lake powellu, danes pa prevozila monument valley, nato pa nadaljevala v res fenomenalni glen canyon, ki ima se vrhunsko speljano cesto skozi park. Cannyonlands rules. Sedaj sva v motelu sredi capitol reefa v utahu. Jutri nadaljevanje skozi capitol reef, bryce canyon, zion park do vegasa. Naprej pa skozi mojave in joshua tree desert do LA in po hyw 1 do SF.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hoj,

Meteror creater checked. Grand canyon south rim checked. Je hudo in hkrati nic posebnega, ne vem no, nekako je zbledelo, mogoce pricakujes kaj vec, ko prides na rob in pogledas dol, mogoce pa je bilo prevec lepot v zadnjih dneh, da bi se spet dvignil pritisk.

Prespala v pageu na lake powellu, danes pa prevozila monument valley, nato pa nadaljevala v res fenomenalni glen canyon, ki ima se vrhunsko speljano cesto skozi park. Cannyonlands rules. Sedaj sva v motelu sredi capitol reefa v utahu. Jutri nadaljevanje skozi capitol reef, bryce canyon, zion park do vegasa. Naprej pa skozi mojave in joshua tree desert do LA in po hyw 1 do SF.

Puscava Mojave je zelo vroca, ampak zdaj sta se ze verjetn mal navadila. V Vegasu tudi ponoci temperature ne pade veliko (zdaj morda pod 30 stopinj), je pa fino, ker poletje ni njihova glavna sezona...ergo, je bolj poceni. Tudi sobe na Strip niso predrage. Sicer pa ima vsak hotel svojo veliko parking hiso, kjer je zastonj parking tudi ce nisi gost. Zadnji vodomet pred hotelom Bellagio je ob 24:00 in je najlepsi, voda sprica v ritmu ameriske himne. Sicer pa so na 15 minut vodometi. Vegas je treba doziveti. Je eno redkih ameriskih mest, ki tudi v resnici zgledajo tako kot v filmih.

Ce gresta v L.A., se raje izogibajta spanja in nocnega pohajanja v predelu South Central, ki je eden najnevarnejsih sploh (se Bronx se skrije, hehe). Voznja po L.A. obvoznicah zna biti prava mora, je le drugo najvecje mesto v ZDA... Ob silnih nadvozih podvozih se GPS-u zmesa. Izogibajta se 405, ta zna biti zabita v razlicnih casih dneva. Poglejta Hollywood in se razocarjata nad to ceneno kitajsko ulico polno kurb in dzankijev ter gift shopov, ofkors. Ja, to je Stars Boulevard oz. Walk Of Fame... Na TV cisto drugace izgleda. Ampak, treba videt.

Ce vama ostane kak dan, zapeljita proti jugu do mehiske meje, v San Diego.

V SF pa seveda ne pozabita se na Alcatraz.

Ajde srecno!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravzaprav, tako, kot me je v teh puscavah zeblo, me ni se nikoli, ves cas vozim v windstoper podobleki, nekaj casa celo v se dodatni winstoper jakni (imam racerjevo zracno jakno, ki ima zgolj pol rokavov in pod pazduhami mesh). Le v dolini smrti sva oba vozila le v vinstoper zgornji podobleki (+motoristicne hlace), bilo pa je nekaj nad 30 stopinj na dnu, v zgornjrm delu doline smrti pa naju je ujel celo dez. Skoraj vsak dan videvava obsezne dezne nalive, vendar se cesta na sreco vedno obrne stran od njih. Okoli grand canyona so tudi velike visine med 2,3km in skoraj 3km nadmorske in je huducevo mrzlo, tako da ogrevane rocke kar precej casa delujejo (vozim v rokavicah). Ravnokar prisla iz ziona in bryca, jutri sledi celodnevnu ogled vegasa, ceprav sva si strip ze pred dnevi ogledala z motorjev. Hvala za vse namige, pot prilagajamo sproti, natancnega plana itak nikoli ni bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je res vredno pogkedati v san diegu? Itak greva skozi joshua tree park, pa bi mogoce res zavila se tja.

Tnx

Popravljeno . Popravil Barth
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noro, hudo!

Z veseljem požiram vajine prigode!

Js sem imel pa tačas na testu Aprilio Mano GT 850, z CVT menjalnikom, ki deluje res dobro, tankam na magmo in se drlajsam okoli. Ta vikend sem naredil ene 800 km, med drugim sem zavil še na avstrijsko golico, tko de ne vidva men o lepotah Yosemite, kings canyon, sequoia, death valley, ker sem se vračal čez prelaz na Jezerskem. :P

Naslednji teden imam na testu Moto Guzzi Cafe classic V7, tko da bom mal retro zganjal.

Tle je fajn, vreme ta teden soparno in tko obeta cel teden.

Slikat čimveč in srečno vožnjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je res vredno pogkedati v san diegu? Itak greva skozi joshua tree park, pa bi mogoce res zavila se tja.

Tnx

Nam je bil San Diego izredno vsec. Tako mesto samo, kot okolica. Lepe plaze, znamenita La Jolla Beach ali pa Coronado Beach, kar pa po drugi strani spet ni nekaj posebnega. No ja, to se mi je dogajalo na vseh kalifornijskih plazah, imamo pac visoke standarde glede morja, kajti navajeni smo nasega Jadranskega :) Ceprav je L.A. z okolico dom Bay Watcha, hehe... Razburkano in kalno morje - pac razburkani Pacific. Mi zal nismo imeli srece, da bi nasli kaksno super plazo za kopanje a la morje Adrijansko, hehe. Pa vendar, kot mnoge stvari v Estados Unidos je tudi to treba doziveti in videti, da lahko potem cenis dobre stvari v domovini.

Priporocam San Diego Zoo, vstopnina ni draga. Okrog 30 USD.

Se bolj priporocam Sea World, draga vstopnina (okrog 90$), vendar vredno ogleda. Ampak, to je najmanj pol dneva samo za Sea World. Malo za pokusino tukaj

Raznorazne zivalske vrste iz morskega in obmorskega sveta, od pingvinov, morskih psov, do sov programa z delfini in, najbolje od vsega, sov z orkami. t.i. Shamu Show. Po moznosti pojdita zvecer. Aja, pa pazita, ce se vsedeta na Soak Zone... mislijo resno!! Sov z orkami ponoci

V zalivu blizu baze Miramar je parkirana upokojena letalonosilka USS Midway, poceni vstopnina, ogled vsega. Veliko stvari na aktivnih letalonosilkah ne vidis... npr. bivalni prostori, tja nikoli ne spustijo. Cel kup zgodb in zlahka se vzivis v vlogo... Letala... Vec pa tukaj USS Midway

Hotel sem obiskati Kansas City Barbecue, vendar je par dni pred nasim prvim prihodom v San Diego pogorel... Tragedija... Zgorelo je tudi polno spominkov... So ga obnavljali mesece, in zdaj obnovili. Bar je znan po tem, da imajo najboljsi zar, pravi Kansas ribs... Vendar dvomim, da vama bo to vsec... sladko, pa to. Se bolj je znan, ker so tam posneli znameniti sceni filma Top Gun (Top Gun Sleazy Scene). Ena na klavirju. Druga pa na koncu filma.Vec pa tukaj Kansas City Barbecue

No, da ne pozabim o L.A.... Zeloooo priporocam Six Flags park. Poglej tule Yihaaaa! 0krog 40 roller-coasterjev (vlak smrti ni ravno ustrezen prevod za tisto masinerijo tam.... najmanj 10 jih je prva liga ea a s crtico). Vstopnina je okrog 25 USD.

Eh, ko tole pisem, sem vama pa tudi jaz malo fous... Ceprav sem kar nekaj casa prezivel tam, bi sel takoj zdele nazaj...

Ajde, srecno in varno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lep pozdrav!

Polovica ekipe se že relaksira na stari celini in uživa v spominih..., ter ureja slike.

Highlites:

-Amerika nima stare zgodovine. Zgradba, ... karkoli že je starejše od nekaj desetletij se trži - kot spomenik v času. In to dokaj uspešno.

-avtomobili so ogromni. SUV in pick-up-I so najbolj pogosti. Vse od GMC Youkon-ov do Cadillac Escaladeov. Vse najmanj z motorjem V6, 3+L in vse gre na bencin. Poraba: - skromnih 12L pri vožnji po avtocesti do …no kolikor pač troši v mestni.

-Osupljive so razdalje, dimenzije. Vse od ceste po kateri se pelješ do kmetijskih površin, drevja, kanjonov, vlakov,... Enostavno povedano - slike lažejo - vse je v resnici (še) večje. Primer: - supervlak z 4-imi lokomotivami in preko 75 vagoni na katerih so naloženi kontejnerji v 2 etažah. Upam, da si vsaj malo predstavljate, kot sem dojemal jaz, ko sem se peljal mimo in za hec štel vagone. meni je bil smešen tudi pol-litrski Red bull in pa 7dcl velike plastenke piva. Navadnih pločevink piva 0,33 pa je zelo težko dobiti, posamezno pa sploh.

-eden najlepših mest na najini poti je bil Flagstaff. Kot se je izkazalo je eno redkih mest na najini poti, ki je čisto, ozelenelo in prostorsko urejeno (vsaj deli, v katerih sva bila).

-Indijanci so kot pri nas cigani. Razlika je le v tem, da pred barako,kontejnerjem stoji pick-up. (4.2l, V8,...). Okolica bivališča zgleda kot poslidica naravne katastrofe. Vigvamov ni. Enega sem videl - na stari fotografiji.

-V trgovinah,restavracijah, benc. pumpah (posebej pogosto v okolici indijanskih rezervatov ipd.) delajo indijanci, ki govorijo angleško bolj tako-tako. Še kaj bom jedel je bilo treba nekajkrat kar bolje pokazati s prstom.

-drugje v trgovinah, food-restaurantih, pizza-placeih dela predvsem mladina (pri nas bi temu rekli "vse prek študentskega servisa").

-Vegas: - je primer kaj se vse da narediti. Ne poznajo besed "no-can-do". Za denar vse (velja za center a.k.a. The strip in bližnjo okolico). Nekaj ulic stran pa je slika čisto drugačna. Igralnice me niti niso impresionirale saj so take kot pri nas z razliko, da je na razpolago še mnogo private-room iger ipd. In ne, za časa, ko sem bil jaz tam ni nihče zmagal/zmagoval, če se morda kdo sprašuje..

-Grand Canyon je veeelik. Ko se okoli (dela) njega 2-3 dni voziš postane jasno, zakaj je viden iz vesolja.

-vse ceste (velja za ceste v parke, interstate, highwaye, freewaye) so narejene za množice in da si množice vse ogledajo in do tam pripeljejo. Z 5m-etrskim 3t-onskim pick-upom oz. za nas je to tovornjak. Vsa parkirišča so prostorna in urejena. ceste so široke. Prehitevanja so z 10-20mi/h več. Nikjer ni nobene naglice v smislu "mudi se mi".

-Najboljši in daleč najlepši osek prevožene poti je nedvomno cesta po Glen Canyon-u. Odlikuje je neverjetna okolica, razgibanost ceste, malo prometa,... (čista 10ka!)

-slavna Route 66 je samo še bled spomin (ponekod sploh več ne obstaja). Ohranjene zgodovine ob cesti skoraj ne najdeš (z izjemo ali dvema...)

-highway 1 po zahodni obali, ki je predstavljena kot izjemno lepa in scenic-route, je bolj slaba (slabo označena in se stalno prepleta z drugimi cestami) in hladna (veter!). Najboljši odsek je cca. 40mi pred in 10mi po Big Sur-u.

-Ostalo: - naj slike povedo 1000+besed...

Overall:

-pot naju je vodila od San Francisca na jezero Tahoe, nato na jug v Yosemite Nat. park, Kings Canyon, Sequoya national park, deat Valley, Las vegas, in čez Hooverjev jez v Flagstaff, kjer sva šla pogledat še Meteor crater. Nato sva šla na sever proti Grand Canyonu (južni rob) in Lake Powell, Monument Valley, Natural Bridges Nat. monument, Glen Canyon, Bryce Canyon nat. Park, Zion, mimo jezera Mead nazaj v Vegas. Nato sva pot nadaljevala južno v Mojave desert in Sonoran desert v San diego. Tam pa se po obali odpravila na sever proti izhodišču in sicer po highway 5 v LA, nato pa uspešno lovila zanke in uganke highway 1 skozi Big Sur v izhodišče.

- prevozila sva okoli 6700km,

- pot je trajala 17 dni od tega 16 efektivnih, za vse skupaj pa je bilo potrebnih v kosu 22 prostih dni.

- cena goriva se je gibala med 2,5 in 3,3 USD/gal za "95 oktanskega oz. 2,7 in 3,6USD/gal za 98(100) oktanski Premium. (1gal=3,8l)

- poraba se je gibala okoli 2gal/60mi oz. 7,5l/100km pri 2007 HD Fat Boy 96ci in 9l/100km pri 2007 HD Electra Glide 96ci. (96ci ~ 1573ccm). Za Barthov GS nimam podatkov.

- obrok hrane je v povprečju 10-12 usd (vse od burgerjev do burritiv in kitajske hrane, KFC, najcenejši so KFC McDonalds. Velja pravilo, da bolj naravno je (sokovi,..) dražje je medtem, ko dobiš razna piva, flavoured-vode, Gatorade in podobno za dolar ali dva/0,7l., 1l vode 2-4 USD, 6-Pack Corone okoli 7 USD, 6-pack CCole si dobil tudi že za 2 USD,... - dobro pivo je Mickey's, Corona, Miller, Budwaiser, Sopporo (!), pogost je bil tudi Heineken. Potem je tukaj še malo morje drugih,.... ,ki so bolj "watery-type" in pa nepreizkušeni.

- Bivanje:- hostli (okoli 18-35USD/noč, moteli 35-45USD/noč, hiška 44USD/noč, šotor 33 USD/noč.

-Vstopnine v parke so po 12USD/moped oz 25/avto. različne manjše razgledne točke ipd. pa po 5-10 USD. Vstopnina na Alcatraz 25, akvariji 30+,...

- še o letalu - prevoz je bil indirekten - tja: Venice - Amsterdam (slabi 2h z KLM 7x7-200), Amsterdam - SF (slabih 11h z KLM7x7-400). Nazaj: SF - Amsterdam (9:45 z KLM7x7-400), Amsterdam - Zagreb (1:35 z Croatia Airlines 7x7-200). Skupaj prevoz tako traja okoli 15h v eno smer, vključno z boardingom itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!