Skoči na vsebino

Zamenjava Mašine na APN 6


padlyAPN

Priporočene objave

Rad bi izvedel če je težko zamenjati motor na APN 6 in katera orodja potrebujem!

Sam sem star 13 let, če ne pa mi lahko pomaga od najboljšega prijatelja ata!

Hvala! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor na "štirki" boš pa ja zamenjal. Rabiš pa osnovno orodje za tomosa, 10, 13, 17 kluč :whistle: pa kakšen izvijač.

Motor je samo na treh vijakih se mi zdi, dol ga daš pa tako, da prvo odstraniš vse kar gre na motor, torej zajlo za gas ter sklopko pa cinšpulo. Potem daš zadnjo gumo tok naprej da gas lahko ketno iz zobnika, odšravfaš prej omenjene 3 vijake in motor je dol :worship: 15min dela :) .

Seveda sem to opisal na hitro, spomin mi ne seže več tok nazaj, da bi se vsega spomnil, na grobo je pa tako :blush:

Lp, Blaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor na "štirki" boš pa ja zamenjal. Rabiš pa osnovno orodje za tomosa, 10, 13, 17 kluč :whistle: pa kakšen izvijač.

Motor je samo na treh vijakih se mi zdi, dol ga daš pa tako, da prvo odstraniš vse kar gre na motor, torej zajlo za gas ter sklopko pa cinšpulo. Potem daš zadnjo gumo tok naprej da gas lahko ketno iz zobnika, odšravfaš prej omenjene 3 vijake in motor je dol :worship: 15min dela :) .

Seveda sem to opisal na hitro, spomin mi ne seže več tok nazaj, da bi se vsega spomnil, na grobo je pa tako :blush:

Lp, Blaž

pa še kladivo si pozabil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne samo to, tudi na to da bi vprašal v ustrezni temi, je pozabil.....Mislim,da bo tu hitro sledil en klonk..... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš obdržal vplinjač potem ne rabiš zajle za gas snemat, odviješ samo 2xM6 (ključ 10) vjiaka.

Elektrika če je 12V ima "cinšpulo" in jo samo odklopiš, zajlo za sklopko pa bo treba res dol snet.

Od orodja rabiš tudi 11 ključ in gedoro ("kurbel" in glava na cilindru) pa "abziger" za magnet dol snet.

Pa malo moraš poznat nastavitev vžiga, razen če boš menjal komplet mašino z nastavljenim vžigom.

komplet mašino pa res lahko v 15min zamenjaš če vse dela BP in če je enaka napetost (obstaja 6V, 12V, avtomatski "vžig" brez platin. Za vsakega je drug magnet)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi izvedel če je težko zamenjati motor na APN 6 in katera orodja potrebujem!

Sam sem star 13 let, če ne pa mi lahko pomaga od najboljšega prijatelja ata!

Hvala! :worship:

Kako se meni tukaj zdi da nas nekdo nateguje :unsure: , ali pač.

Sicer pa pri tomosu rabiš samo univerzalno orodje, to pa je kladivo, ali pa uporabiš večjega brata macolo. Joooj kaj sm zloben.

Fantič provaj malo kako se šraufa. Je pa res kot je bilo omenjeno, da so samo trije vijaki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!