Skoči na vsebino

Rakitna


D-D

Priporočene objave

Minimum, kar je vsak od 'dirkačev' dolžan naredit, je, da shut the fuck up in nehate jokcat ko pičkice, kaj vse je narobe na cestah.

Če se človek vozaka normalno, ne pa "športno", je načeloma vse predvidljivo in čisto ok in ni tako zelo stresno, kot za vas.

Svoj adrenalin+endorfin shot iščete sami.

Čak mal, tale je pa mal bosa. Se ne gre za nobeno jokcanje. Neglede na to kako hitro se nekdo pelje ima pravico pokomentirat in izpostavit če na cesti vidi paciente, ki se vozijo po nasprotnem pasu, prehitevajo v škarje, v nepregledne ovinke in podobno.

Nikoli nisem rekel, da je hitrejša vožnja čez Ride ali Rakitno upravičena. Vsi ki presežemo 90km/h pač kršimo CPP, smo v prekršku in bomo zanj odgovarjali če nas ustavijo, oziroma če bognedaj naredimo pizdarijo. Je pa BISTVENA razlika med nekom, ki se pelje hitreje v skladu s svojimi sposobnostmi in tako da lepo ostane na svojem pasu, prehiteva kjer je frej in nekom, ki misli da je na zaprti GP stezi kjer je treba vzet idealno linijo neglede na pas in bognedaj spustit gas če slučajno prideš za avto pred nepreglednim ovinkom, ker boš zgubil dragocene sekunde. Oboji so v prekršku ampak mislim, da se vsak normalen človek strinja, da je drugi način ene 100x bolj ogroža promet kot prvi. Pa ne opravičujem prvih, sam v isti koš pa ne metat, sploh ker močno dvomim, da sam nikoli ne prekšiš omejitve.

Kar se pa tiče normalne in športne vožnje.. Slednja je pri meni omejena na par specifičnih lokacij, saj se sicer peljem relativno počasi. In lahko rečem, da je bilo veliko več stresnih situacij ko sem se peljal "normalno" ker pacienti na cesti so prisotni povsod. Ni treba it na Ride al pa Rakitno da ti nekdo s staro Hondo po sredini prleti nasproti. Ja, če si počasen imaš več šans, da rešiš napako drugega, to me je že velikokrat rešilo. Ni pa zato nič manj stresno in edino prav je, da se vožnjo po nasprotnem pasu, prehitevanje v ovinkih in podobne bedarije obsoja in gleda da tega NE POČNEŠ! Pa če si "tišač" al pa "upokojenc"!

Pa še nekaj glede rid in rakitne (pa tudi ostalih cest) Eni so enostavno totalni bedaki. Vendar se to sploh ne omejuje na motoriste, ampak je čist isto pri avtomobilih.. Lani je prišel v Planino en pacient z M3, odpeljal dve rundi gor pa dol in to tako, da je za dol pri počivališču pripeljal po nasprotnem pasu, postavil avto počez in driftal čez cel ovink čez oba pasa. Videl ni nič kaj se pelje nasproti. In če bi nekdo takat pripeljal gor, magari 40 na uro, garantiram da se ne bi imel niti časa, niti prostora umaknit na tistem mestu, ampak bi usekalo. In manevrov, ki so odvisni od gole sreče je na cestah enostavno preveč.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@mashina .... ti si str in ne razumeš nas mladih :whistle:

Sj vse skupaj ni tooooook grozno in dramatično .... ampak vehamentno pisanje, da naj se vsak vozi po cesti, kot si sam zamišlja, je po domače povedano, neumnost.

Nisem videl, da bi kdo drsal po cesti in zbil drugega (kot mi je znano ga ni zbil, ampak samo tok butnu, da je zlomil šalheber in ni padel), mi je bilo tako rečeno in mislim, da se je to zgodilo v petek al soboto. Če so mene nalagal sem tudi jaz vas.

Kar se mene tiče, lahko se kolenčka po svojem pasu kokr hoče, ampak, ko se kaj zgodi, prosim brez jokcanja. Nisem angelček in nisem nikoli bil, sem pa vseeno vsaj malo upošteval, da so tudi drugi udeleženci v prometu, ki imajo svoje pravice na cesti, znanje (kakršno pač imajo, kljub opravlenemu izpitu) in se vedno zavedal, da nisem sam na cesti.

Ni moraliziranje in se rad čez Rakitno zapeljem, kot sem se že pred več kot 20 leti :P . Kot se se bežno spomnim, sem se parkrat še po makadamu gor pelju :whistle: Upam, da se kmalu vidimo na Rakitni in kakšno pametno rečemo, pa tudi če nau pametna :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem videl, da bi kdo drsal po cesti in zbil drugega (kot mi je znano ga ni zbil, ampak samo tok butnu, da je zlomil šalheber in ni padel), mi je bilo tako rečeno in mislim, da se je to zgodilo v petek al soboto. Če so mene nalagal sem tudi jaz vas.

Kolega je tako 1 leto nazaj tragično preminil, ga je drug motorist bočno butnu, pa je bilo zadost, da je šlo proti ograji salamoreznici :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej motorist bi naj tud vozil ob desnem robu, le kaj on išče na sredini pasu, tist k vozi motor, pa je naredu izpit bi mogu to vedt ;)

mgp motorist bi mora vozit 1m od roba ceste to pa po mojih izračunih nanese na dobri polovici

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo joka? Tisti k so enkrat letno na Rakitni! Pol so pa zgroženi nad vožnjo tistih "ta domačih" k poznajo cesto kt lastnga tiča :closedeyes:

Pa ne mi fafat da je kje kj drgač...Ride, Marija reka, Kočevje-Dvor--->povsod drgnejo eni in isti+ostali drugi. Tko kt Rakitna.

:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo joka? Tisti k so enkrat letno na Rakitni! Pol so pa zgroženi nad vožnjo tistih "ta domačih" k poznajo cesto kt lastnga tiča :closedeyes:

Pa ne mi fafat da je kje kj drgač...Ride, Marija reka, Kočevje-Dvor--->povsod drgnejo eni in isti+ostali drugi. Tko kt Rakitna.

:slap:

diiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihej :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr vola, tle bi mogl vsi mal bl dihat... :winkiss:

ritkeeeeeeeeee, se vam zdi d ta debata kam pelje? razn na rakitno, raj kej lepga povejte, se fočkite pa kako slikco nalimite, kukr pa tle gor en drugmu glavo solit k nau haska... kar je v glav je v glav, ni kej :whistle:

uglavnem beeeee nice, se vidmo kej gor :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr vola, tle bi mogl vsi mal bl dihat... :winkiss:

ritkeeeeeeeeee, se vam zdi d ta debata kam pelje? razn na rakitno, raj kej lepga povejte, se fočkite pa kako slikco nalimite, kukr pa tle gor en drugmu glavo solit k nau haska... kar je v glav je v glav, ni kej :whistle:

uglavnem beeeee nice, se vidmo kej gor :P

Pr večini nč :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

diiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihej :evilgrin: :evilgrin:

:D

matr vola, tle bi mogl vsi mal bl dihat... :winkiss:

ritkeeeeeeeeee, se vam zdi d ta debata kam pelje? razn na rakitno, raj kej lepga povejte, se fočkite pa kako slikco nalimite, kukr pa tle gor en drugmu glavo solit k nau haska... kar je v glav je v glav, ni kej :whistle:

uglavnem beeeee nice, se vidmo kej gor :P

Si zadela bistvo...druženje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ovinkih v spodnjem, strmem delu je od danes dopoldne po novem še beton po cesti. Zgleda da je bil nekdo preveč naložen.

edit: Sem šel po bližnjici v Ljubljano da me ne bo kdo obsojal da hodim dirkat. :surrender:

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si zadela bistvo...druženje ;)

jp, učeri ni zneslu drgč k virtualnu, so furce letele na kontra stran :)

pa drug dan :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

primer so tut kolesarji...

kaj oni iščejo sred ovinka na sredini voznega pasu??

tle pa ni ovir motorist/avto... usak ga lahko nabaše...

no no ujem me če me morš

jst sm tok hitr da nobenga nemorm drugi mene

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesto zapret, nardit izletne cone (drevesa posekat) pa mamo pisto zraven Ljubljane.

Tko ja B)

Tm u sred na jasi bojo pa boksi :P

Popravljeno . Popravil RVT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zato nekateri težimo. Ker pazimo nase. Ker nočemo, da nas kak tak "model", kadar tudi mi obiščemo Rakitno, "sname" kje na poti ...

In tudi tak burek bi lahko pazil, da ne bo sebi in še komu nakopal poškodb zaradi lastnih 'užitkov'. S poškodbami so povezani tudi stroški ...

ej jaz grem v soboto ali pa nedeljo mogoče čez rakitno domov... če boš slučajno tam , pazi da me ne napičiš od zadaj ker boš zeloooo hitrejši ...

cesta pa je od vseh ... karkoli bo kdo rekel se imamo vsi pravico tam furat ... no pa saj ko grem kam ponavadi itak napovem počasen objekt na ovinkih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Kako to, danes kr nobenga gor :D.

Je pa blo res fajn, pol se je še sonček pokazu :yes:.

drugič morš kej povedat da boš gor pršu pa bo sigurn kdo gor :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

hotu prejsen teden v torek na raktino...pa sam vidim da ni ceste spodaj ooo vse poplavljeno (tista dolga ravnina nevem kako se tam reče preden se vzpneš na raktno)...smo se samo obrnili...vprašamo nekega gasilca kje je obvoz pa pravi, da moramo čez ig...smo samo rekli papa...:) :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker so zraven nardili hotel in kafič menda preselili v pritličje hotela. Verjetno ni podoba pašala k fensi hotelu..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!