Skoči na vsebino

Rakitna


D-D

Priporočene objave

Tony, končn se mal javu....Kaj pol boysi bo kdo dons gor, če bo vreme zdržu?

Popravljeno . Popravil casper7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah men se na ride ne gre, tm so sam divjaki :whistle:

Ne zna bit da bo umes scal, in mi je rakitna velik velik bliži + tega resnično ne maram rid vozt....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons težka: šola pa trening, če pa greste kej gor pa še zame kšn ovink odpelte :whistle: Drgač pa jutr, sobota in nedela, upam da use 3 dni pridem kej pogledat :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvič:

komentiral sem slike

drugič:

vidim da še prehitr eni dobijo izpit..mogoče bi se lahk mal po @Igorr-ju zgledval..

tretjič:

sej k bo folk mel vsega vrh glave boste naenkrat dubl domov take lepe slikce s plačilnimi nalogi pa boste lahk rejserji na PS-ju ;)

Prvi: Trikrat hura zate :grupni::grupni::grupni:

Drugič: Kaj pa je Igorr da bi se mogu zgledovat po njem? Še veilk motoristov je takih kot on oz.

še bolj izkušenih in z večjo kilometrino kot on.....pa kaj?......nj vozi tko kot hoče in nj dela dolge ture....

bmk.....ne bom se pa zato zgledoval po njem.....vsak vozi tako kot mu paše.....

Tretjič: Edini problem Rakitne je hrup.....se strinjam.....in domačine to moti.....kakor moti domačine

Planine (t.i. "kačje ride") da se motoristi ganjajo čez vas z odprtimi izpuhi itd., ampak na Planini je hiš

xxx, na mestu kjer motoristi obračamo pa sta samo dve....od Gornje Brezovice pa do Rakitne je

ena polharska koča drugače ni niti ene stanovanjske hiše....ista fora kot Planina.....samo manj obiskana lokacija.

Da ne začnem govort kdo se smeši....

Popravljeno . Popravil _Mihaa_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da si ti Biker77 najjači motorist kle u Sloveniji, pošl svoje predloge k Pahorju, da zgradi najboljše dirkališče u evropi...Res svaka čast..Hodm na rakitno že dolg časa, pa mi ti kle težiš, ker sm po nesreči pelou čez črto, pizda kaj pa uni k se drajsajo po 3 ure skupi pa se mersikej drucga v ozadju k nimaš pojma. Sam, da pač oni ne dajejo stvari na net zato jih ne morš kritizerat...BOT RAJŠ TIH ČE NIMAŠ POJMA!!! :headbang: :headbang: Fak me to pogreje. :trance_33_sleep:

PS: U kačje ride temo pa ne upaš it drkat, čeprov tm tud polagajo...Ker veš da bi te zdrkal...pa napizdil...

PS2: Kje u temi si prebrou, da se delam hudga zdej k sm polagu na rakitni??? Najd mi en tak post, da sm se hvalu...Vedno lepo rečem če pride kdo gor...

Popravljeno . Popravil MoTo G_P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah men se na ride ne gre, tm so sam divjaki :whistle:

Ne zna bit da bo umes scal, in mi je rakitna velik velik bliži + tega resnično ne maram rid vozt....

hehehehehe mah niso nobeni posebni divjaki tm:P

glede dža mas pa prou....sam tut tle ful prewec piha:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam kle če se uščije, sm pol dost hit doma....

PS. Tist zrd divjakov si narobe razumeu, kurcajo sam ns k rakitno vozmo, une k so pa na ridah, pa marija reka pa še kej bi se najdl pa vsi lpo namir pustijo....

Ajd se vidmo, konc šihta...

Popravljeno . Popravil casper7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem kej pametovat, ker se tudi sam rad pobrusim kolena na takih lokacijah, ampak vožnja čez črto je pa vsega obsojanja vredna.. Ne bom komentiral tistih slik, ker tam je vseeno malo videt in mogoče drugje ok peljete..

Ampak v nepreglednih ovinkih bit na črti ali celo čez je pa največja bedarija, kar jo lahko počneš po cesti. Ne samo, da ogrožaš sebe, ampak tudi ostale, če kdo nasproti pripelje.. Sem že parkrat imel "bližnja" srečanja s takimi in podobnimi projektili na Ridah in Rakitni, pa je k sreči vsakič šlo za las mimo, ker sem jaz pripeljal lepo po svojem pasu in se imel še čas umaknit.

Me pa to pogreje do amena, če me bo kdaj en snel na mojem pasu, zato ker je letel po ovinku čez črto naj samo moli, da se ne bom pobral takrat..

Skratka kaj hočem povedat.. Veliko nas je, ki se radi kdaj malo bolj oreng peljemo.. In tudi če smo pri tem previdni, je to še vedno nevarno početje za nas in za druge.. Ampak dejmo bit tolk odgovorni, da če se že odločimo kdaj it tiščat na Rakitno in podobne lokacije, da probamo vsaj zminimalizirat ogrožanje sebe in drugih, kolikor se pač da. Zavoljo vseh. In vožnja po svojem pasu je najmanj kar se lahko naredi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem kej pametovat, ker se tudi sam rad pobrusim kolena na takih lokacijah, ampak vožnja čez črto je pa vsega obsojanja vredna.. Ne bom komentiral tistih slik, ker tam je vseeno malo videt in mogoče drugje ok peljete..

Ampak v nepreglednih ovinkih bit na črti ali celo čez je pa največja bedarija, kar jo lahko počneš po cesti. Ne samo, da ogrožaš sebe, ampak tudi ostale, če kdo nasproti pripelje.. Sem že parkrat imel "bližnja" srečanja s takimi in podobnimi projektili na Ridah in Rakitni, pa je k sreči vsakič šlo za las mimo, ker sem jaz pripeljal lepo po svojem pasu in se imel še čas umaknit.

Me pa to pogreje do amena, če me bo kdaj en snel na mojem pasu, zato ker je letel po ovinku čez črto naj samo moli, da se ne bom pobral takrat..

Skratka kaj hočem povedat.. Veliko nas je, ki se radi kdaj malo bolj oreng peljemo.. In tudi če smo pri tem previdni, je to še vedno nevarno početje za nas in za druge.. Ampak dejmo bit tolk odgovorni, da če se že odločimo kdaj it tiščat na Rakitno in podobne lokacije, da probamo vsaj zminimalizirat ogrožanje sebe in drugih, kolikor se pač da. Zavoljo vseh. In vožnja po svojem pasu je najmanj kar se lahko naredi!

Če hočeš pelat ovink kot je spodnji na Rakitni morš met že pred ovinkom zadost veliko hitrost.....če je nimaš

dodaš preveč gasa v ovinku in si posledično na koncu svojega pasa oz. zelo blizu črte...

Sam poskušam vozit po svoji strani kakor se da.....je pa obup če srečaš avtobus/tovornjak/kombi k zajame

ovink "na polno"....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ovink moraš peljat tako, da si skozi na svojem pasu in konec. Komur je pa problem kontrola vstopne hitrosti, oziroma doziranje gasa v samem ovinku, ki te prisili do črte ali čez, potem pa pač Rakitna ni plac za učenje, ampak se gre lepo na Raceland ali Marof, kjer se naučiš tako obvladat motor, da lahko 100% nadzoruješ kako se bo obnašal v ovinku.

Pa poskušat vozit po svoji strani ni dovolj, po svoji strani je treba vozit! Ne samo zaradi ogrožanja drugih, saj je treba tudi sebe konec koncev malo pazit. Kot si omenil, velikokrat se najdejo avtobusi/tovornjaki/kombiji, ki precej korajžno peljejo čez ovinek, včasih tudi čez črto.. In če si še ti na črti takrat, kaj bo? 1x lahko ugibaš kdo bo odnesel celo kožo kdo pa postal pašteta..

Sej pravim, nočem pametovat in moralizirat, ker nisem prava oseba za to.. Ampak vožnja po svojem pasu je pa tisti minimum, ki se ga mora VSAK držat in ima tudi vsak izmed nas pravico se malo "spizdit", če ni tako..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ovink moraš peljat tako, da si skozi na svojem pasu in konec. Komur je pa problem kontrola vstopne hitrosti, oziroma doziranje gasa v samem ovinku, ki te prisili do črte ali čez, potem pa pač Rakitna ni plac za učenje, ampak se gre lepo na Raceland ali Marof, kjer se naučiš tako obvladat motor, da lahko 100% nadzoruješ kako se bo obnašal v ovinku.

Pa poskušat vozit po svoji strani ni dovolj, po svoji strani je treba vozit! Ne samo zaradi ogrožanja drugih, saj je treba tudi sebe konec koncev malo pazit. Kot si omenil, velikokrat se najdejo avtobusi/tovornjaki/kombiji, ki precej korajžno peljejo čez ovinek, včasih tudi čez črto.. In če si še ti na črti takrat, kaj bo? 1x lahko ugibaš kdo bo odnesel celo kožo kdo pa postal pašteta..

Sej pravim, nočem pametovat in moralizirat, ker nisem prava oseba za to.. Ampak vožnja po svojem pasu je pa tisti minimum, ki se ga mora VSAK držat in ima tudi vsak izmed nas pravico se malo "spizdit", če ni tako..

Narobe si me razumel glede vožnje po svojem pasu.....normalno da vozim po svojem, ampak včasih pride situacija

ko si prisiljen v ovinku zapelat na notranjo stran.....recimo kolesarji, pešci ki so 1m od desnega roba ceste....v takem

primeru ni druge kot da se pomakneš bolj proti črti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe si me razumel glede vožnje po svojem pasu.....normalno da vozim po svojem, ampak včasih pride situacija

ko si prisiljen v ovinku zapelat na notranjo stran.....recimo kolesarji, pešci ki so 1m od desnega roba ceste....v takem

primeru ni druge kot da se pomakneš bolj proti črti....

No, ti prej nisi napisal tega..

Če hočeš pelat ovink kot je spodnji na Rakitni morš met že pred ovinkom zadost veliko hitrost.....če je nimaš

dodaš preveč gasa v ovinku in si posledično na koncu svojega pasa oz. zelo blizu črte...

Sam poskušam vozit po svoji strani kakor se da.....je pa obup če srečaš avtobus/tovornjak/kombi k zajame

ovink "na polno"....

Se pa strinjam, da so situacije, ko se je potrebno umaknit bolj proti sredini.. Ampak kolesarji/pešci in podobno so na Rakitni stalnica in vsak, ki se gre tja vozit mora vsak ovinek tako vzet, kakor da bo na sredini kolesar ali pešec. Ker to je odprta cesta in ne pista. Zato je na vseh nas, ki hodimo "tiščat" na take lokacije, da če že počnemo to, najprej pri sebi razčistimo, da ne bo konec sveta če bomo ovinek vzeli z 80 ali 90% in ne 100, ali celo čez..

Fora je v tem, da smo mi tisti, ki smo najboj šibki in že če vse naredimo prav, je lahko prehitro pizdarija. Če pa še izzivaš potem se pa šase eksponentno povečajo, poleg tega, da so ogroženi še vsi drugi.

Skratka kar se mene tiče, me brušenje drsnikov na cesti popolnoma nič ne moti, dokler tisti, ki to počne ve, da ni na Grobniku ampak na javni cesti. Kdor se ne more kontrolirat ko je na motorju, naj se odloči prej in namesto da gre na Rakitno, lepo en izlet do Krškega pa je..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ti prej nisi napisal tega..

Ja ne. Po sredin ceste se vozim :D Se bomo enkrat dobil na kofetu da eno rečemo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dobro zate, da se ne :)

Pridem drug teden kej pogledat, če bo kdo gor, gremo lahko na en đus u brunaco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle je Jure kar fajn tole povedal, opisal. Takrat, ko ste slikal tele fotke sm se tut jaz (Ninja-zelen) vozil po Rakitni oz. sem glih šel domov. Točno na tem ovinku, kjer ste se slikal sem se jaz peljal navzdol, ko mi je v tem ovinku z gsx-r 600 pripeljal po mojem pasu(motor na svojem pasu on ležal na mojem pasu). Dobr da sem peljal po sred svojega pasu, da sva se srečala. Če bi jaz takrat namesto motorja peljal avtobus...lahko razmišljaš. Sem tudi za vami pripeljal nazaj na vrh Rakitne in povedal onemu na ninji, ki ga na videz poznam da naj svojim fantom reče, da naj vsaj po svojem pasu vozijo..drugače bo 'štala'. Na Rakitni nismo samo motoristi, ki smo malce hitrejši, ampak tudi domačini z avtomobili, ki poznajo u nulo cesto in ne peljejo ravno počasi..zna bit 'štala', če se s takim srečaš. Vozi po svojem pasu!!minimalna zahteva kot je rekel Jure.

Toliko malo o tem..uživejte pa po pamet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle je Jure kar fajn tole povedal, opisal. Takrat, ko ste slikal tele fotke sm se tut jaz (Ninja-zelen) vozil po Rakitni oz. sem glih šel domov. Točno na tem ovinku, kjer ste se slikal sem se jaz peljal navzdol, ko mi je v tem ovinku z gsx-r 600 pripeljal po mojem pasu(motor na svojem pasu on ležal na mojem pasu). Dobr da sem peljal po sred svojega pasu, da sva se srečala. Če bi jaz takrat namesto motorja peljal avtobus...lahko razmišljaš. Sem tudi za vami pripeljal nazaj na vrh Rakitne in povedal onemu na ninji, ki ga na videz poznam da naj svojim fantom reče, da naj vsaj po svojem pasu vozijo..drugače bo 'štala'. Na Rakitni nismo samo motoristi, ki smo malce hitrejši, ampak tudi domačini z avtomobili, ki poznajo u nulo cesto in ne peljejo ravno počasi..zna bit 'štala', če se s takim srečaš. Vozi po svojem pasu!!minimalna zahteva kot je rekel Jure.

Toliko malo o tem..uživejte pa po pamet...

Je res, da so se fantje s kerimi sm se pelu parkrat pelal čez črto, bomo nrdil glede tega enkrat orng setank!!! da nau več takih piz***** A to k maš na profilu je pa dirkališče, od kdaj so pa na dirkališču polne črte? :whistle::whistle::? Hec, lahko da je pregledn ovink, lahko da ti je kdo gledal, samo hec :D če pa boste kej gor pa napište tuki pa se skupi dobimo pa se zmenmo glede telih polnih črt, pa ostalih varnostnih ukrepov, pa tisti k ste bl izkušeni daste kšne nasvete nam bl neizkušenim motoristom :)

LP, kawc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je res, da so se fantje s kerimi sm se pelu parkrat pelal čez črto, bomo nrdil glede tega enkrat orng setank!!! da nau več takih piz***** A to k maš na profilu je pa dirkališče, od kdaj so pa na dirkališču polne črte? :whistle::whistle::? Hec, lahko da je pregledn ovink, lahko da ti je kdo gledal, samo hec :D če pa boste kej gor pa napište tuki pa se skupi dobimo pa se zmenmo glede telih polnih črt, pa ostalih varnostnih ukrepov, pa tisti k ste bl izkušeni daste kšne nasvete nam bl neizkušenim motoristom :)

LP, kawc

heh..jaz pameten pa sam cez crto :whistle: ...drgač je tole slikan na jadranski magistrali(Paklenica) pregledn ovink..vidš še 100m naprej od konc ovinka,predno ga na kolen rukneš..tko da brez problema lahk furaš po nasprotnem pasu če si tolk nor...drgač se pa probam strikno držat čim bolj svojega pasa...zase in druge...se vidmo kej na Rakitni..ajd

p.s. bom zamenjal fotko da ne bom zgled drugim :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Rocco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle je Jure kar fajn tole povedal, opisal. Takrat, ko ste slikal tele fotke sm se tut jaz (Ninja-zelen) vozil po Rakitni oz. sem glih šel domov. Točno na tem ovinku, kjer ste se slikal sem se jaz peljal navzdol, ko mi je v tem ovinku z gsx-r 600 pripeljal po mojem pasu(motor na svojem pasu on ležal na mojem pasu). Dobr da sem peljal po sred svojega pasu, da sva se srečala. Če bi jaz takrat namesto motorja peljal avtobus...lahko razmišljaš. Sem tudi za vami pripeljal nazaj na vrh Rakitne in povedal onemu na ninji, ki ga na videz poznam da naj svojim fantom reče, da naj vsaj po svojem pasu vozijo..drugače bo 'štala'. Na Rakitni nismo samo motoristi, ki smo malce hitrejši, ampak tudi domačini z avtomobili, ki poznajo u nulo cesto in ne peljejo ravno počasi..zna bit 'štala', če se s takim srečaš. Vozi po svojem pasu!!minimalna zahteva kot je rekel Jure.

Toliko malo o tem..uživejte pa po pamet...

Hm...Jst ne pomnm, da bi teb nasprot prpelu, jst sm pršu gor zlo pozn. Pol smo skupej šli dol pa sm edin za tabo vozu, k smo se pa mi slikal ste pa vidva s casperjem že šla... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dj fantje puzabte une slike ane nwm kwa ste se tok fuknli na uno...pac usak ma swoje mislenje men je useen ce furam cez crto itak bom jst kasiru ce bom ane...tko da ne tok pisat

Polna luna še drži, kaj ?

zgleda da še čedalje bl :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glih tist čas, ko ste se fotkal sem z biciklom na polno dol uletel.......zleda bil prehitr da bi me fotograf ujel :evilgrin: .........ps.......en ducati zadnje dve cifri 46 na reg.....pred kakimi 14 dnevi si mim mene uletel ko da sem količek na slalomu za svetovni pokal........mal bodi obziren do drugih......no, sem te tud v tor.videl......ti gre že bolš :rolleyes:

Kriv, priznam :unsure: . še posebno če je blo takrat k me je trio kolesarjev ornh, ampak res pošteno razjezil. Vozil so se vsi trije v štric, jim je že avto pred mano trobil, oni pa nič. No, ker sem pol jezo zarad njih nad tabo in ostalimi kolesarji tisti dan stresal, se opravičujem. Ponavad sem do kolesarjev precej obziren. Ponavadi :winkiss: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dj fantje puzabte une slike ane nwm kwa ste se tok fuknli na uno...pac usak ma swoje mislenje men je useen ce furam cez crto itak bom jst kasiru ce bom ane...tko da ne tok pisat

zgleda da še čedalje bl :slap:

Vse kritike glede polne črte/svojega pasu so bile na mestu in za tvoje lastno dobro, sam očitno no comprende sloveniš....pa na žalost ni nujno, da sam ti kasiraš(lahko tud nekdo, ki se nasproti pravilno po svojem pasu pripelje), če pa seveda hočeš imet mercedes(ali drugi, ki bo takrat na voljo) znak sred čelade, me pa osebno nič ne moti in je to popolnoma tvoja stvar...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dj fantje puzabte une slike ane nwm kwa ste se tok fuknli na uno...pac usak ma swoje mislenje men je useen ce furam cez crto itak bom jst kasiru ce bom ane...tko da ne tok pisat

zgleda da še čedalje bl :slap:

Ja sej dejansko se ne gre samo zate, smo še tukaj ostali udeleženci v prometu. Ne rečem, da v kakšnih kriznih situacijah prevoziš polno, če pa delaš to namenoma, pa dost slabo zate.

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!