Skoči na vsebino

Oprema


Roky994

Priporočene objave

Mene pa zanima kakšno opremo nosite motosvetovci ko se vozite z vašimi mopedi/skuterji. Predvsem me zanima za mopediste (RS, TZR...) :D ??

dsc03996.jpg

Sam nosim:

-Čelado (itq :D)

-Rokavice

-Tekstilno jakno z ščitniki

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm do zdej meu kr kawbojke.. :D šele en tedn nazaj sm si nabavu jakno ter hlače iz tekstila s ščitniki. rokavic nimam, niti jih nočem met... čelado mam pa od mds. -moped je pa rs. to je to :P:yea1: LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz mam komplet jakno in hlače (dvodelni kombinezon) iz tekstila, pa rokavice in čelado Shark RSF2 Olivier Jacque replika.

To mi je brat dal k je nosu prej na Fazerju.

gilera2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi čelado in jakno, če je fejst hladno še rokavice, ob vročem vremenu in na kratkih relacijah pa samo čelado :whistle:

Čelada je grex, rokavice SPX, jakna pa ta iz Lujza

post-20434-1246121654_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavad samo čelado pa rokavice, če grem v kšn extrem dam še želvo gor pa včasih ko je mrz jakno s ščitniki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm do zdej meu kr kawbojke.. :D šele en tedn nazaj sm si nabavu jakno ter hlače iz tekstila s ščitniki. rokavic nimam, niti jih nočem met... čelado mam pa od mds. -moped je pa rs. to je to :P:yea1: LP

:?:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej rokavice nosiš v glavnem zaradi varnosti ne zato ker bi te prepihalo.

ja vem.. samo jst jih pač nimam ..zato sm tud napisu :) sej vem da vas skrbi zame no.. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kwa ti ni jasn??

Ne razumem da da ti je teško dati cca 80-100 EUR za spodobne rokavice in lastno varnost. Verjetno za vikend v bifeju pustiš četrtino zneska, če se odrečeš 4 večerom si naredil nekaj za svojo varnost.

Verjetno pa sem "prestar" da bi te čisto razumel, vsaj to zakaj voziš brez rokavic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem da da ti je teško dati cca 80-100 EUR za spodobne rokavice in lastno varnost. Verjetno za vikend v bifeju pustiš četrtino zneska, če se odrečeš 4 večerom si naredil nekaj za svojo varnost.

Verjetno pa sem "prestar" da bi te čisto razumel, vsaj to zakaj voziš brez rokavic.

ma ne zapravlam jst po gostilnah ker to glih ni zame..če te že lih zanima. Drgač pa se vozm samo u lepem vremenu in mi grejo rokavice na kurac ker ti švicajo roke. Pač jst jih nimam in jih tud ne bom imeu dokler si ne kupm bolšga motorja.Za na to prdlco k mam zdej, jih ne nucam, če bo pa kdaj ornh motor pršu jih bom pa seveda imeu. Važna je čelada in pamet v glavi, jebeš rokavice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ne zapravlam jst po gostilnah ker to glih ni zame..če te že lih zanima. Drgač pa se vozm samo u lepem vremenu in mi grejo rokavice na kurac ker ti švicajo roke. Pač jst jih nimam in jih tud ne bom imeu dokler si ne kupm bolšga motorja.Za na to prdlco k mam zdej, jih ne nucam, če bo pa kdaj ornh motor pršu jih bom pa seveda imeu. Važna je čelada in pamet v glavi, jebeš rokavice.

Eh ja... Mladost je norost pravijo in očitno imajo prav.

Kadarkoli in kamorkoli padeš pri katerikoli hitrosti in s kakršnimkoli mopedom vedno so roke(dlani) prve, ki skušajo prestreči padec(to je refleksno). Pa ni važno ali padeš pri 5km/h ali pa 50km/h.

Sicer pa. Čelada in rokavice so zame tisti absolutni minimum izpod katerega ne grem pa tudi če se zapeljem le pedeset metrov. Sem se na to tako navadil, da mi je brez čisto čudno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to če kupujš morš ornk kupt... k če kej tko za cenej kupš maš sam u mislih da maš neki ...... k pa padš se pa pokaže da ni nč :S ....... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
hehe .... sam res kaj ti bojo na 125ki rokavice ??? .... hehehe ..... men bi sam težile :P :evilgrin:

sej skuterist je hotu sm povedat da ce ti pr npr. 140km/h pades bos meu take roke da glava boli( ti se zmeri z rokam lovis k pades ne?) :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to smo že pisal v eni dolg pozabljeni temi.. :whistle:

ponavadi cordura jakno, rokavice(usnjene :naughty: ), podkapo, čelado... na daljše ture tud cordura hlače :) na nogah mam pa adidas šuhe za dvoranski fuzbal ki so že odslužli svojemu namenu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mestna vožnja : čelada

rokavice

ledveni pas

včasih jakna

Primestna ali daljše relacije : čelada , včasih podkapa

rokavice

ledveni pas

jakna ( obvezno )

Fantje dovolj , da se enkrat položimo na asfalt pa nam je žal za vsak kos zaščite , ki ga nismo imeli na sebi. Varnost in spet varnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!