Skoči na vsebino

Netscape Mail: tezave z logiranje na dolocen streznik


Priporočene objave

Banda!

Ce bo slucajno kdo vedel...

Konfiguracija: Win XP, Netscape 6.2

tezava: ne morem dobiti maila z nekega streznika (sluzbeni). Vse nastavitve so ostale iste, samo zdaj se noce povezati.

vedno napise: Could not connect to the server; the connection was refused.

Vsi nasi ljudje v tujini nimajo tezav s pobiranjem poste in prav tako jo lahko poberem z drugim odjemalcem (recimo preko Yahooja, ki omogoca POP jemanje). Prav tako lahko v Netscapu z drugega accounta poberem posto in dela (res pa je, da je ta preko IMAPa).

Ce uporabim PING, mi pokaze povezavo... torej prepozna streznik...

Pismo, resno razmisljam, da si ubodem kaksen drug jemalec za posto...

Ima kdo kaksen predlog?! pa da bo tako uporaben, kot je netscape... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vedno napise: Could not connect to the server; the connection was refused.

Heh ... pusti ti za hip NS Mail lepo pri miru, pa vzemi telnet ... telnetaj se na port kjer caka postni streznik (110 za POP3, 143 za IMAP).

In ce ti tam ne napise v startu connection refused, se poskusi se logirat ...

Skratka nekaj v stilu

andraz@ripley:~$ telnet localhost 110

Trying 127.0.0.1...

Connected to localhost.

Escape character is '^]'.

+OK ripley Cyrus POP3 v1.5.19 server ready

USER username

+OK Name is a valid mailbox

PASS ********

+OK Maildrop locked and ready

Ukaz za login prek POP3 je USER uporabnisko_ime in PASS tvoje_geslo ... ce dobis OK mas problem z mailerjem, ce ne ... poisci svojega sistemca.

Aja IMAP ...

Nekaj takega:

andraz@ripley:~$ telnet localhost 143

Trying 127.0.0.1...

Connected to localhost.

Escape character is '^]'.

* OK ripley Cyrus IMAP4 v1.5.19 server ready

1 login username ********

1 OK User logged in

2 select INBOX

* FLAGS (Answered Flagged Draft Deleted Seen)

* OK [PERMANENTFLAGS (Answered Flagged Draft Deleted Seen *)]

* 0 EXISTS

* 0 RECENT

* OK [uIDVALIDITY 1020501327]

2 OK [READ-WRITE] Completed

Se pravi ko se telnetas na port 143 das 1 login uporabnisko_ime geslo Ce dobis "OK" imas tezave s clientom, ce ne ... poisci sistemca in naj ti pove ce je dostop kako blokiran, tvoj IP na kaki shit listi ipd.

Telnet je pa predpogoj, ce ti zavrne povezavo na dolocen port, potem z raznimi MUA nimas kaj praskati, ker ne bos nicesar opravil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Scenarij 1:

grem v Command prompt, odtipkam tole: telnet <ime_streznika>

Ko me sprejme, lahko odtipkam username in password... mi sporoci, da imam posto in potem me vrze ven.

Scenarij 2:

grem v Command prompt, odtipkam tole: telnet <ime_streznika> 110

Mi izpise: Could not open connection to the host, on port 110. No connection could be made because target machine actively refused it.

Torej?! Kaj naj bi pomenilo?!

Po mojem je tezava v mailerju, ker prijava na streznik je uspela. Torej $"!#%$!#$%!#$%#&" Netscape.... zamenjaj ta jajca, Gregor... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi izpise: Could not open connection to the host, on port 110. No connection could be made because target machine actively refused it.

Torej?! Kaj naj bi pomenilo?!

Po mojem je tezava v mailerju, ker prijava na streznik je uspela. Torej $"!#%$!#$%!#$%#&" Netscape.... zamenjaj ta jajca, Gregor...  :wink:

Hahahahhah :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Odprt mate telnet (port 23), mail je pa zaprt? :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol:

Ne Gregs, z mailerjem ni nic narobe, ce se ne mores telnetat na port 110 ... Aja! Poskusi se port 143, morda pa imate samo IMAP, POP3 pa ne ... Je pa to butasto v vsakem primeru.

Kako lahko krivis mailer, ce ti telnet na port 110 ne dela, saj mailer tu se uporabljen ni? Ce das pa telnet brez porta, gre avtomaticno na port 23, kjer telnet daemon dejansko je, ampak to potem z mailom nima nic, lahko pa tam caka kak programcic prek katerega lahko posto pogledas, Arnes ima recimo tako to narejeno.

Poskusi se port 143, morda POP3 nimate ... :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse nastavitve so ostale iste, samo zdaj se noce povezati.

A to je od EF? Oni majo en majcken malo probleme s svojim postmasterjem :D Mislim, ne dela jim, vem, ker ocetu ne dela :lol: Menda so posiljali okol maile da imajo tezave in da ne vedo kdaj bodo odpravljene ...

Ni izkljuceno da morda POP3 ne dela vec, vprasanje je pa, ce IMAP dela se :twisted:

OK, zdaj bom predpostavil, da imas problem z EF ...

[root@vrana local]#nslookup mail.ef.uni-lj.si

Server: marand-m.marand.si

Address: 193.77.218.5

Non-authoritative answer:

Name: mail.ef.uni-lj.si

Address: 193.2.82.198

[root@vrana local]#telnet 193.2.82.198 143

Trying 193.2.82.198...

Connected to 193.2.82.198.

Escape character is '^]'.

Connection closed by foreign host.

[root@vrana local]#telnet 193.2.82.198 110

Trying 193.2.82.198...

Connected to 193.2.82.198.

Escape character is '^]'.

+OK Microsoft Exchange 2000 POP3 server version 6.0.6249.0 (ml370.ef.uni-lj.si) ready.

Ummm ... :shock: Ti verjetno nimas problemov s tem, ker tu se POP3 oglasa, tebi je pa zavrnilo .... :?: Na EF POP3 je, IMAPa pa ni. Zgleda ... Pa celo SMTP jim dela hehehe, Microsoft ESMTP MAIL Service.

Ah ja ... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!