Skoči na vsebino

ZAKAJ GA DUŠI? SLABI POSPEŠKI! POMOČ!!!


rojcek5

Priporočene objave

Lep pozdrav. Imam skuter aprilio sr 50 replico (letnik 2000). Pred kratkim sem gor dal nov izpuh leovince zx, menjani so bli tut valjčki pa fedrce. Zej končna hitrost je kr fajna 110km/h po števcu, okrog 100km/h realnih. Problem pa je da vmes dober pospešuje pol pa vmes spet slab, pa mal ga duši.

Takle je: do 20km/h gre slabš, pol do 65km/h naenkrat orng potegne pol pa od tam pa do ene 85km/h gre fejst počas pa obrati se znižajo, pol pa spet do 110 fajn vleče.

Zej nevem ka bi lahk blo. Al so valjčki pretežki, al fedrce niso vrejo al pa je olje krivo (zej sn not dav castrol tts za 2 taktne krose).

Proso bi za čim več odgovorov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
samo valjčki so pretežki, čisto nič drugega ni narobe

lp

Je možno da motor ne potegne kot bi moral zaradi zdelanega jermena?? Danes sem namreč menjal valjčke za lažje ( skombiniral 5g in 4g, pol/pol ) in je motor prve nekaj minut super delal, potem pa se je začelo pojavljati spet vse po starem ko sem imel notri 5.5g valjčke, v samem štartu motor ni dobro zavrtelo ampak je dobival počasi potem pa pri nekje 20-30kmh ( prej pri starih valjčkih je zavrtel normlano šele pri 50kmh ) potegnil in vlekel normalno, kdaj predvsem ko sem probal mrzlega je pa normalno spet zagrabil in cuknil, se mi izplača menjati jermen-izgleda res bolj bogi ali je možno da so valjčki ŠE VEDNO pretežki-v kar dvomim, motor je pa Benelli 491 in je popolnoma original?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjaj fedrce u kuplangi (polini rumene ali modre). prvo to, pol pa delaj kaj naprej z valčki ker dokler ti motor ne bo držal konstante nad nekimi obrati z dobrim izkoristkom, je bv, da sploh vozš motor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjaj fedrce u kuplangi (polini rumene ali modre). prvo to, pol pa delaj kaj naprej z valčki ker dokler ti motor ne bo držal konstante nad nekimi obrati z dobrim izkoristkom, je bv, da sploh vozš motor :)

OK hvala za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nzk. sporoči, kako se bo obneslo :)

Včeraj sem šel po druge fedrčke, vendar nisem mogel podreti skuterja, ker nisem imel pravega orodja, zato sem izkoristil priliko in sem valjčke ponovno vzel ven in jih malo namazal z litijevo mastjo oz. neko podobno stvarjo, tko da sedaj se že več kot 1 dan vozim brez problema oz. motor deluje in vleče v štartu in v hrib odlično, končna je malenkost slabša, ampak nič zato, meni je bolj pomemben navor v nižjih hitrostih, upam samo da se nebo zgodba začela ponavljati, ko bodo začeli čezdalje bolj suhi-manj mastni ratat...btw prej jih nisem nič podmazal, ampak kar direkt montiral, lahko da je bilo tudi to krivo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js osebno ne uporabljam te masti, kr mam pač izkušnje, da se nekaj orng dolgo ne drži gor. če ti dela super, hvalabogu, upam da ti bo še dolgo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js osebno ne uporabljam te masti, kr mam pač izkušnje, da se nekaj orng dolgo ne drži gor. če ti dela super, hvalabogu, upam da ti bo še dolgo :)

Zaenkrat še dela BP, pa sem naredil že preko 200km pa od tega 75% samo treniranje po zadnjem-to mi je full v veselje početi oz. zato sem si tudi porihtal te valjčke :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!