Skoči na vsebino

Internet in Nigerijska prevara


paris2

Priporočene objave

Danes sem dobil neko povpraševanje, da bi rad nekdo kupil mojga fotkiča za sina v Nigeriji, on je pa v Londonu. Mail zgleda pa takole od zgoraj navzdol:

----------------

Hello,

thanks for the reply, my name is Marian Marian, i live in London, i want

the item sent to my son in Nigeria for you have to send it

through speed post (priority),am ok with the condition, i want you

to reply with the price and the

shipment price so that i can send the money to you through bank to

bank transfer.

here are the information needed for me to make the payment

Bank name:

Name on account:

Account number:

Iban number:

Swift Code/BIC:

here is the shipping address the item will be sent to

Name: Kola James

Address: 6 Onikolobo, Road

City : Abeokuta

State: Ogun state

Zip code: 23439

Country: Nigeria

Phone: +234 8074624850

thanks and reply soon

On 7/7/09, **** ****** <****.******@telekom.si> wrote:

> Greetings,

>

>

>

> It's 1 year old and has still 2 years warranty.

>

> Bought 15.7.2008 in BigBang - Ljubljana.

>

>

>

> Best regards,

>

> ****

>

>

>

> From: marian [mailto:mmreal1@googlemail.com]

> Sent: Tuesday, July 07, 2009 10:30 AM

> To: **** ******

> Subject: poizvedba: Digitalni fotoaparat Nikon Coolpix S200

>

>

>

>

> Hello,

>

> i like to buy your item,how old is it?

>

> Regards

>

>

> Oglas: http://www.bolha.com/oglas383081896

-----------------

Ko pogooglate stvar boste porajtali da to nekako ne diši po resni kupčiji in gre za prevaro.

Zato opozarjam ostale če bodo še kaj podobnega dobili naj jim ne nasedajo.

lp ****

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

on naj ti kar nakaže denar, ti pa fotkiča obdržiš. :)

Ja tut to je dost folka misll, sam se že tukaj zatakne... ti ne dobiš denarja temveč sam uporabjo tvoje podatke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa prvo poslal,,da bi rad kupo,če še imam al tak nekak.Pa sem mu napisal "bring money" pol mi je pa odpisal isto kot to tebi.Pa sem samo dal pod nezaželjena pošta :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa prvo poslal,,da bi rad kupo,če še imam al tak nekak.Pa sem mu napisal "bring money" pol mi je pa odpisal isto kot to tebi.Pa sem samo dal pod nezaželjena pošta :krneki:

In v čem je problem? Še pri vsakem E-Bay nakupu sem od prodajalca potreboval in dobil točno te podatke (IBAN, SWIFT, ...) - brez tega mu denarja ne morem nakazat...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In v čem je problem?

V prvi vrsti,da sem stvar že prodal!Drugače pa mi je v zvezi z Nigerijo vse sumljivo.Sem kako leto nazaj non-stop maile dobival,da bi kao kdo motor kupo.Pol,daje ful bogata in da ne more iz države,ker nima denarja.V Švici pa milijone...in mi bu dala sam naj nakažem...Eni so pol čeke pošiljali,ko si jim dal naslov....(ne meni.par frendom pa)

Brez veze se sploh ukvarjat z njimi,če veš,da boš itak prodal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V prvi vrsti,da sem stvar že prodal!Drugače pa mi je v zvezi z Nigerijo vse sumljivo.Sem kako leto nazaj non-stop maile dobival,da bi kao kdo motor kupo.Pol,daje ful bogata in da ne more iz države,ker nima denarja.V Švici pa milijone...in mi bu dala sam naj nakažem...Eni so pol čeke pošiljali,ko si jim dal naslov....(ne meni.par frendom pa)

Brez veze se sploh ukvarjat z njimi,če veš,da boš itak prodal

No, to je jasno, da je nateg... In verjetno bi se tudi ta zadeva s fotoaparatom nadaljevala v tej smeri - češ da on iz Londona ne more sinu poslat denarja, pa bi on tebi nakazal 5000 EUR, ti bi pa njegovemu sinu poslal fotoaparat ter gotovino (zadržal pa bi kupnino za fotoaparat)... Ali pa kake podobne fore s čeki ipd., ki jih potem prekličejo.

Mene bolj zanima, kaj bi lahko kdo naredil z mojimi podatki (številka računa, banka, ...), če bi mu jih jaz poslal? Kako bi jih lahko zlorabil? Navsezadnje je to edini način, da mi kdorkoli kaj nakaže...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe zdej že bolho napadajo Nigerijci :rolleyes:

Jest ko sem na mobile.de avto prodajal sem dobil skor vsak dan kakega nigerijca ki je v UK in bi kupil avto, potem se je šlo o nekih ambasadah pa da moram plačat 300€ da njegovi ljudje pridejo po avto :slap:

Drugi pogosti so pa neki ameriški vojaki ki rabijo avto in so nastanjeni v NATO bazi v Sloveniji (aja, kateri pa haha) . In so v iraku z nekimi oljnimi posli zaslužili milijone $ in bi ti dali procente če lahko preko tvojega računa nakažejo, seveda moraš prej plačat precej :slap::slap:

Je pa smeh ko teli scammerji ne vem če niso kar avtomatski generični responderji, ko sem dobil tretji mail za avto kolko je zadnja cena pa v kakšnem stanju je, sem napisal da je čista totalka, zadnja cena pa 10x višja kot je bila v oglasu, pa jim je bilo ok :lol1: Nekem vojaku sem rekel da je zadnja cena 3 mio $ ali delna menjava za F-22 pa je tudi naslednji mail bil tista pravljica o olju na NATO bazaj :grim

Popravljeno . Popravil igralec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe zdej že bolho napadajo Nigerijci :rolleyes:

Jest ko sem na mobile.de avto prodajal sem dobil skor vsak dan kakega nigerijca ki je v UK in bi kupil avto, potem se je šlo o nekih ambasadah pa da moram plačat 300€ da njegovi ljudje pridejo po avto :slap:

Drugi pogosti so pa neki ameriški vojaki ki rabijo avto in so nastanjeni v NATO bazi v Sloveniji (aja, kateri pa haha) . In so v iraku z nekimi oljnimi posli zaslužili milijone $ in bi ti dali procente če lahko preko tvojega računa nakažejo, seveda moraš prej plačat precej :slap::slap:

Je pa smeh ko teli scammerji ne vem če niso kar avtomatski generični responderji, ko sem dobil tretji mail za avto kolko je zadnja cena pa v kakšnem stanju je, sem napisal da je čista totalka, zadnja cena pa 10x višja kot je bila v oglasu, pa jim je bilo ok :lol1: Nekem vojaku sem rekel da je zadnja cena 3 mio $ ali delna menjava za F-22 pa je tudi naslednji mail bil tista pravljica o olju na NATO bazaj :grim

:lol1: hahah F-22, to bi tut jst mel :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nigerija, a to je tam, kjer imajo Nigerijske slapove? :unsure:

:lol1: ...hehe, ne tisto je pa Niagarija... O:-) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heheh.....

očitno se ni samo meni javil tle John Joel...ali kakor koli že....

sem prodajala omnio in je bil strašno zainteresiran, da bi jo kupil za njegovo ženo v Nigeriji.... kriza.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Bi prosil, če mi Admin izbriše ime in priimek ter mail pri 1. objavi in ga zamenja z X Y!

hvala!

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!