Skoči na vsebino

voda skozi oddušek


kenny93

Priporočene objave

Lep pozdrav

Pri KTM lc2 imam težavo. Vodo mi meče ven skozi oddušen, pa ni potrebno da je hladilnik poln. Opazil sem, da na glavi celindra tesnila ni ampak je silikon. Kaj je torej lahko težava, ali je možno da vodo meče zaradi slabega tesnila, zaradi katerega nastaja pritisk. Sicer bom tako ali tako generalno vse uštimal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

Pri KTM lc2 imam težavo. Vodo mi meče ven skozi oddušen, pa ni potrebno da je hladilnik poln. Opazil sem, da na glavi celindra tesnila ni ampak je silikon. Kaj je torej lahko težava, ali je možno da vodo meče zaradi slabega tesnila, zaradi katerega nastaja pritisk. Sicer bom tako ali tako generalno vse uštimal.

Skozi kaj ti mece vodo? Oddusek? To mislis izpusni lonec? XD Al kaj? XD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

Pri KTM lc2 imam težavo. Vodo mi meče ven skozi oddušen, pa ni potrebno da je hladilnik poln. Opazil sem, da na glavi celindra tesnila ni ampak je silikon. Kaj je torej lahko težava, ali je možno da vodo meče zaradi slabega tesnila, zaradi katerega nastaja pritisk. Sicer bom tako ali tako generalno vse uštimal.

To misliš čez cevko na hladilniku ane? Ali si mogoče kaj dolival in jo je preveč pa ti zaradi tega ven meče?

Če jo je preveč jo bo samo enkrat ven zmetalo pa bo mir, če je pa skoz vn meče je pa mogoče krivo prebito tesnilo na glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To misliš čez cevko na hladilniku ane? Ali si mogoče kaj dolival in jo je preveč pa ti zaradi tega ven meče?

Če jo je preveč jo bo samo enkrat ven zmetalo pa bo mir, če je pa skoz vn meče je pa mogoče krivo prebito tesnilo na glavi.

Samo potem bi na glavi puscalo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne če je samo notranja dihtunga, ki loči izgorevalni prostor in vodne kanale, potem pa samo čez ekspanzijsko posodo seka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razdrl bom skoraj celoten motocikel, da preverim vse dele. Sem pa že pri celindru, katerega bom snel jutri zjutraj. Sem se posvetoval pa z enim ktm-jevcem, pa je rekel, da je sigurno tesnilo, ker ko dodaš gas, skozi oddušen bušne malo pare oz. vode.

A ve kdo kje dobiti tesnila za yamaho dt (kakšna trgovina, kjer imajo na zalogi), ker je mašina ista (konstrukcijsko), samo od yamahe bo verjetno ceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predno si šel razdirat bi moral probat brez termostata lahko je samo termostat zaštekal ali pa slaba cirkulacija vode npr.zamašen hladilnik ali celo vodna črpalka .Sicer pa se da to z aparatom ugotovit če ti prihajajo plin(CO) v vodo.Zdaj kar je je zamenjaj dihtungo na glavi in zloži skupaj.Če bo stvar enaka probaj brez termostata in naslednji korak je k mehaniku in izmerit ali imaš v hladilni tekočini CO.in če imaš še vedno CO v hladilni tekočini je lahko počena glava ali celo ris v cilindru. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predno si šel razdirat bi moral probat brez termostata lahko je samo termostat zaštekal ali pa slaba cirkulacija vode npr.zamašen hladilnik ali celo vodna črpalka .Sicer pa se da to z aparatom ugotovit če ti prihajajo plin(CO) v vodo.Zdaj kar je je zamenjaj dihtungo na glavi in zloži skupaj.Če bo stvar enaka probaj brez termostata in naslednji korak je k mehaniku in izmerit ali imaš v hladilni tekočini CO.in če imaš še vedno CO v hladilni tekočini je lahko počena glava ali celo ris v cilindru. :hmm:

Termostat je bil sklopljen. Stvar sem razdrl in je lepo videt, da zadeva ni tesnila. Počenega ni nič. Je pa malo glava povita, vendar bo vseeno še vredu (gre bolj za stotinke). Sem že klical za dele, bom pa ju3 zvedel če dobim, čene bom moral pa še v delta team poklicat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Termostat je bil sklopljen. Stvar sem razdrl in je lepo videt, da zadeva ni tesnila. Počenega ni nič. Je pa malo glava povita, vendar bo vseeno še vredu (gre bolj za stotinke). Sem že klical za dele, bom pa ju3 zvedel če dobim, čene bom moral pa še v delta team poklicat.

Kaj ti to pomeni sklopljen. Jaz govorim o TERMOSTATU , ki samo odpira in zapira in ne o termo stikalu,ki vklaplja in izklaplja ventilator hladilnika!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti to pomeni sklopljen. Jaz govorim o TERMOSTATU , ki samo odpira in zapira in ne o termo stikalu,ki vklaplja in izklaplja ventilator hladilnika!

Žica od termostata je bila izklopljena. Samo termostat ni kriv. Se lepo vidi na tesnilu, da ga je polovica počrnelega, to pa zato, ker tisti del ni dobro tesnil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In pa termotipalo ima tudi žico, ki vključi prisilni ventilator hladilnika. :whistle:

Ventilatorja pa pri LC2 ni. Ma ne vem v glavnem sklopljeno je bilo nekaj, da ti v primeru previsoke temperature prižge lučko na armaturi.

Sem se pa zmenil z enim serviserjem, pa bo naročil tesnila. Sem pisal pa tudi na motorjet, pa je tesnilo za glavo celindra 27€. Pri serviserju bosta pa oba tesnila za yamaho dt - za celinder in glavo prišla pod 20 €. Mašine so pa čisto enake razen na stranicah je na eni napis KTM na drugi pa yamaha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ventilatorja pa pri LC2 ni. Ma ne vem v glavnem sklopljeno je bilo nekaj, da ti v primeru previsoke temperature prižge lučko na armaturi.

Sem se pa zmenil z enim serviserjem, pa bo naročil tesnila. Sem pisal pa tudi na motorjet, pa je tesnilo za glavo celindra 27€. Pri serviserju bosta pa oba tesnila za yamaho dt - za celinder in glavo prišla pod 20 €. Mašine so pa čisto enake razen na stranicah je na eni napis KTM na drugi pa yamaha.

To nekaj pa je takoimenovano termo tipalo.Logično, da jaz nepoznam vseh znamk in tipov motorjev in jih tudi nočem spoznati kajti jaz še vedno in tako bo tudi vnaprej raje popravljam avte kot motorje in po poklicu sem avtomehaik z mojsterskim izpitom delam pa že 30 let samo avtoelektriko!!!

Ps: zadnjih nekal let pa strktno SAMO alternatorje in zaganjače vseh znamk včasih tudi za kakšen motor in pa čoln. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!