Skoči na vsebino

Ponesrečeno flashanje BIOS-a


Priporočene objave

Mam eno osnovno ploščo od kolega, pri kateri se je ponesrečilo flashanje Biosa. Bios s katerim je blo flashano ni bil pravi za to ploščo. Plošča pa je Chaintech.

A se da kako sflashat stari bios nazaj, ali kako drugače usposobit ploščo??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekatere maticne imajo moznost resetiranja BIOSa ... ampak menda samo boljse. Nisem pa toliko v tem fohu da bi vedel tocno kako je s tem od plosce do plosce ...

Pobrskaj/vprasaj na SloTechu, tam se s tem bavijo na veliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce imas navodila od plosce bos ziher nekje videl jumper za resetiranje plosce. dovolj je ze, ce z izvijacem naredis stik cez tista dva pina.

Drugace je varianta tudi da baterijo ven vzames.

Za oba nacina sem malo skepticen, da bo ratalo, ker mislim, da to resetiranje pomaga samo za nastavitve biosa ne pa bios kot tak.

Splaca se probati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najdi tipa ki ima ravno tako ploščo in jo je pripravljen posodit. (serviserji)

Bootas kisto, npr v DOS. Kopiras BIOS nekam, vzames cip ven in ga zamenjas s svojim. Sprogramiras s kopiranim BIOS-em in vola, dela.

Tvoj BIOS je enak kot prej in dela naprej. Malo pazis na okolico cip, npr. z pri ugasnjeni kisti ga razrahljas,...

srecno na delo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo to je pravilen potopek :) lahko tole tud nardis na drugih ploscah samo ne deluje povsod. Razlika v cipovju katerega mislis flashat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo na Chaintech-ovi strani sem našel nekaj, opisan je postopek v primeru če spodleti flashanje. Potrebuje se ISA grafična kartica. Na disketo se mora dat bios+program za flashanje.

Tko zdaj rabim staro grafično kartico ki je na ISA vodilu. A ma mogoče kdo kakšno staro grafično (ISA)???

Hmm, Jackal-ov postopek bi tud blo vredno probat, sam nevem kje naj dobim enako ploščo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ales ja ta postopek ki si ga dobu na strani naj bi pomagov v lazjih primerih. V mojem ni in sm bios (samo čip) poslal v mlacom (če se ne motim), kjer so mi ga na novo sflešali z awrdovim biosom. Cena okoli 3k sit... Jebiga.

Pa tisti stik je lovdat default nastavitve (resetirat bios) in ne za backup nedelujočega biosa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je še atualno...

Če si bios mimo speku in to kvalitetno mimo, pojdi z njim do kante za smeti in ga noter vrži.

Novega lahko dobiš, če pokičes 02/3003 560, povej kaj si naredil, pa točen model mamaplate moraš povedat. Flashnili ti bodo novega z zadnjo verzijo in se zmeni, naj ti ga pošljejo po pošti.cena sitnica + 900 sitnih za GP.

(p.s. če ne bodo pripravljeni za tako sodelovanje-včasih onega tam kaj pikne-mi napiši, bom podregal...)

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enim ljudem tu bi se kar smejal...pa se nem;)

Se dobro, da vsaj nekdo ve, kaj mora svetovat,

Dual bios pa majo Gigabyte maticne, tak da tam lahko zajebes en bios, pa pol drugega uporabis, hehe:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam eno ISA grafično, lahko posodim b.p.

Sicer sem iz LJ, pošlji mail pa se kej zmenimo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!