Skoči na vsebino

Uganka za pametnejse


Priporočene objave

u slabih 15 minutah pa je

Yeah right.... potem pa svizec zavije cokolado.... :wink: :twisted: :D

:oops: :oops: :oops:

Ej gregs pa ne da, se pocutis manj vrednega?

Nč bat saj sm se matral z izpisom mal dlje he he he. :twisted: :twisted:

:idea: se mi je pač posvetlo kako resit stvar :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke Vrtnica za Vegovo srebro.

Ali imaš še kaj? Zlato žilo? Pruh? Rodovnik? Vodo v kolenu?

:D :D :D

Mene :twisted: :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke Vrtnica za Vegovo srebro.

Ali imaš še kaj? Zlato žilo? Pruh? Rodovnik? Vodo v kolenu?

:D :D :D

Mene :twisted: :lol: :wink:

Leon misli na stvari s katerimi se lahko (po)hvali...he,he...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leon misli na stvari s katerimi se lahko (po)hvali...he,he...

Z vodo v kolenu? :P Sicer pa - jaz tudi :twisted: :lol: 8) :wink: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke Vrtnica za Vegovo srebro.

Ali imaš še kaj? Zlato žilo? Pruh? Rodovnik? Vodo v kolenu?

:D :D :D

Mene :twisted: :lol: :wink:

Veš kaj cyc s tem se ni za hvalt, če maš ti njo še ni muz de ma ona tebe :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Pa smo polili vroče olje na ogenj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj cyc s tem se ni za hvalt, če maš ti njo še ni muz de ma ona tebe :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Kaj da ne :wink: Sploh bi bil pa to najin problem, ampak problema ni :P 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj cyc s tem se ni za hvalt, če maš ti njo še ni muz de ma ona tebe :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Kaj da ne :wink: Sploh bi bil pa to najin problem, ampak problema ni :P 8)

Pubec nea vrjam babim :twisted: :? :shock: :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poldyu in Greenu nagrado za izjave o zanašanju na izjave žensk. Stari ljudje pravijo, da so ženske pripravljene zamenjati partnerja le, ko je smreka zelena.

A vidite fantje kako ima Cyc veliko več časa in živcev, ker PC njemu služi in ne obratno (Linux rulez). In potem sta z Vrtnico srečna ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poldyu in Greenu nagrado za izjave o zanašanju na izjave žensk. Stari ljudje pravijo, da so ženske pripravljene zamenjati partnerja le, ko je smreka zelena.

A vidite fantje kako ima Cyc veliko več časa in živcev, ker PC njemu služi in ne obratno (Linux rulez). In potem sta z Vrtnico srečna ....

hmm neki bi komentirala glede na izjave zensk...

Sicer ne vem od kje vam ideja da se ni za zanasat na nase besede! Sej ste vi isti!

Glede primera o nama s cycem ... to pa le midva veva ce si iskreno kej poveva al ne. Tko za info kr usi ze vtikate nos kjer mu ni mesto... S cycem sva srecna in on ima mene jz pa njega! Sicer pa kva vas to use briga?? A ste lubosumni al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, a vama podrem zvezo?

A povem Vrtnici, kakšni smo moški u resnici??? Buahahaha. :lol:

Hecam se, uživajta drug z drugim na miru.

Vrtnica, pa ne spustit Cyca z oči, sploh ne poleti na plaži... pa kadar je smreka zelena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova ugankica, nekoliko prirejena:

Prebivalci majhne vasi so bili dveh vrst: ali so govorili resnico ali pa so lagali. Uradnik je dobil nalogo, da ugotovi, kdo govori resnico in kdo je lažnivec. Potrka pri prvi hiši in vpraša možaka, ki mu je odprl: "Ste pri vaši hiši pošteni ali lažnivci?" Možak odgovori: "Oba z ženo sva lažnivca."

Uradnik je na podlagi te izjave hitro ugotovil tako "pripadnost" možaka kot tudi njegove žene. Kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uradnik je na podlagi te izjave hitro ugotovil tako "pripadnost" možaka kot tudi njegove žene. Kako?

Preveril je vse možne variante in za vsako preveril pravilnost :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uradnik je na podlagi te izjave hitro ugotovil tako "pripadnost" možaka kot tudi njegove žene. Kako?

Preveril je vse možne variante in za vsako preveril pravilnost :)

Jasno. Ampak kako - rešitev? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res da je trajalo dolgo ampak sem se navadil odgovarjat na vprašanja v nalogi. V tem primeru je bilo vprašanje kako je ugotovil in ne kaj :)

Okej da ne kompliciram :oops:

Mož laže, žena ne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klemens, točno! Sicer pa - pod "kako" je pri logiki mišljen opis sklepanja, kako se pride do rešitve - s tem pa je seveda podana tudi rešitev sama.

Včeraj sem za razvedrilo spet malce pregledoval knjigice iz časov, ko sem bil še v komisiji za tekmovanja iz logike. Našel sem tudi nekaj zanimivih paradoksov. Eden od njih je tale:

V ponedeljek stopi v razred učitelj in reče: "Ta teden bomo pisali nenapovedan test. Tisti dan, ko bomo test pisali, tega prej ne boste vedeli." Eden od dijakov takrat reče: "To pa ni mogoče."

Pomoč: če testa ne bi pisali do vključno četrtka, ostane možen dan za pisanje le še petek. Poglejte zdaj drugi stavek učiteljeve izjave in razmišljajte naprej... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ena uganka,ki se mi je porodila danes zjutraj-na poti v službo...

Katalonci,Baski,Škoti;Valižani je nimajo-Slovenci pa jo imamao ?

kaj je to ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ena uganka,ki se mi je porodila danes zjutraj-na poti v službo...

Katalonci,Baski,Škoti;Valižani je nimajo-Slovenci pa jo imamao ?

kaj je to ?

Če boš talal za nagrado tko kot ICE, kakšne role delno rabljenega sekret pairja, ti ne bom povedal da države.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ena uganka,ki se mi je porodila danes zjutraj-na poti v službo...

Katalonci,Baski,Škoti;Valižani je nimajo-Slovenci pa jo imamao ?

kaj je to ?

Če boš talal za nagrado tko kot ICE, kakšne role delno rabljenega sekret pairja, ti ne bom povedal da države.

:D

Rana za papeža !

Pa še res je-saj ni bilo pretežko...

Zgodovina

Vedno bolj se mi zdi

da tisti

ki kanalizirajo tok

zgodovine

potiskajo

človeštvo

v

kanalizacijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ena uganka,ki se mi je porodila danes zjutraj-na poti v službo...

Katalonci,Baski,Škoti;Valižani je nimajo-Slovenci pa jo imamao ?

kaj je to ?

MILENO MOČIVNIK :onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ga pišejo danes?

Tako nekako je razmišljal učitelj. Dejansko je bil v opisu paradoksa v knjigi (Raymond Smullyan: Za vedno neodločeno, Ugankarski vodič za Gödela) njegov naslednji stavek: "Vzemite liste, pišemo." Vendar, če razmišljaš tako kot študent, je ponedeljek na koncu prav tako izločen kot vsi ostali dnevi:

- če učitelj odlaša s testom do petka, potem v petek dijaki že zagotovo vedo, da bodo pisali -> ni v skadu z 2. stavkom učiteljeve izjave, zato petek odpade

- če "verižiš" enako razmišljanje, odpade tudi četrtek, pa sreda,...

- ostane ponedeljek - vendar: dijaki vedo, da pišejo danes, to je v ponedeljek - kar spet ni v skladu s profesorjevo izjavo (ko so izjavo dijaki slišali, že vedo, če je pa ne bi slišali, je pa itak vse razmišljanje odveč...). Ta isti paradoks zato prevedejo le na "paradoks enega dne" (npr. ponedeljka).

Kot pravi avtor knjige, je bila na temo tega paradoksa napisana že cela kopica člankov. Avtor se najbolj nagiba k rešitvi, ki nekako upošteva "padanje zaupanja" dijakov v celotno učiteljevo izjavo proti koncu tedna. Precej čudna zadeva, ni kaj... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!