Skoči na vsebino

Razodetje na Dolenjskem


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

Moram vam povedati dobro novico, vsaj tistim, ki ste privrženci Formule 1 - Ayrton Senna je živ in zdrav, trenutno vozi turkizno zeleno Ford Fiesto starejšega letnika (če se slučajno v somraku in zaradi skoraj prehitrih akcij omenjenega nisem zmotil) na relaciji med Metliko in Novim Mestom - konkretno, med vasmi Hrast in Dolnja Težka voda nekje ....

Včeraj sem namreč v večernih urah fural na tej relaciji, ko sem doživel cestno razodetje. V koloni voznikov, razni turisti z vseh vetrov Evrope, se je nenadoma pojavil na koncu omenjeni dirkač, ki nas je vse v stilu dirk najvišjega formata prehiteval po tistih tesnih ovinkih. Solze sreče so mi tekle, ko me je prehitel v dokaj preglednem levem ovinku navkreber, ampak prave blažene sreče so bili deležni Švabi v Bajeriše MotorenWerkejih pred mano, ki so imeli to neznansko fortuno, da so gledali mojstra pri delu, ko jih je prehiteval v desne nepregledne ovinke. Mater, kako tista Fiesta gre - po mojem je tudi ojačana po sistemu "death proof", da v primeru, če prileti naproti kakšna malo težja, kovinska mušica, ... no, saj veste.

Skratka - Senna je živ!

Me pa tudi razveseljuje, da sem tam videl po tistih zavozlanih ovinkih ves čas prekinjeno črto - tako je doživetje 'dovoljenega prehitevanja' res popolno. Verjetn so upravitelji cest šparali z barvo, drugega razloga, zakaj tam ni skoraj ves čas polna, neprekinjena črta, si ne znam predstavljati.

Bi morda komentiral kdo od lokalcev?

Aja - je pa fajn, da me je po cirka 800-900 kilometrih v tem dnevu ta tepec dodobra prebudil ... uspelo mu je celo tisto, kar ni uspelo plati Death Magnetic od Metallice ...

PS: fotomateriala tega dolenjskega Stiga seveda nimam ...

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V podgurju je še posebno treba pazit na strice z klobuki, po vsej verjetnosti so imeli Hanzoti z mašino vred klobuke na glavah!!!! :whistle:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V podgurju je še posebno treba pazit na strice z klobuki, po vsej verjetnosti so imeli Hanzoti z mašino vred klobuke na glavah!!!! :whistle:

Brumer, klobuke zaenkrat prepuščam tvoji generaciji :whistle:

Sicer pa me zanima, a tam, v tistih krajih, sploh kdaj 'obratujejo' časomerilci z modrimi kapami in rdečimi 'štoparcami'? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na poti čez gorjance samo pri gostišču prepih ali pa malo nižje na težki vodi, pa še takrat tistega kangooja vidiš 200m preden te sploh lahko izmeri :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem,če bo koga zanimalo, ampak nekateri med njimi sem bil tudi jaz, ki se je vozil na Gorjance po zaprti cesti in to od Prepiha do Vahte z časom 4 min. 03 sek. z povprečno hitrostjo 111 Km/h(Alfa GTA Facetti 1600 z 160 Ps. leta 1970) i in to brez klobuka ampak z čelado in negorljivim kombinezonom. :whistle:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem šel po ˝odprti˝ cesti z mopedom od table Novo mesto do odcepa za Dolž v 4min 25sec :D , ampak v naselju po predpisih :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem,če bo koga zanimalo, ampak nekateri med njimi sem bil tudi jaz, ki se je vozil na Gorjance po zaprti cesti in to od Prepiha do Vahte z časom 4 min. 03 sek. z povprečno hitrostjo 111 Km/h(Alfa GTA Facetti 1600 z 160 Ps. leta 1970) i in to brez klobuka ampak z čelado in negorljivim kombinezonom. :whistle:

Jah, to so bli cajti ... Dans pa samo še turisti gužvo delajo, ko se lepo 70-80 km/h peljejo skozi ... :whistle:

Mater, to alfo si bom enkrat prav šel nekam pogledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha,ha,enkret sem ga žgal gor od Metlike proti Vahti,pa dohitim ene Brajdiče v stojadinki!Ko sem ga poskušu prehitet,se je strgu s ketne in zalagu šikane ko Senna;na zadnji polici pa so viseli 3 pankrti,ki so se smejali na vse pretege,pa mi kazali fakiča!Morm rečt da sem se komi skoncentriru da se nisem še jest režal ko budala!

Ja takle mamo,tle dol!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mašinc..premal se voziš..

to in podobno vidiš ja vsakodnevno na cesti..

se čudim (tudi sebi) da že kdo ni potegnil pištole in streljal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem,če bo koga zanimalo, ampak nekateri med njimi sem bil tudi jaz, ki se je vozil na Gorjance po zaprti cesti in to od Prepiha do Vahte z časom 4 min. 03 sek. z povprečno hitrostjo 111 Km/h(Alfa GTA Facetti 1600 z 160 Ps. leta 1970) i in to brez klobuka ampak z čelado in negorljivim kombinezonom. :whistle:

post-11617-1250588245.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!