Skoči na vsebino

Pomoč pri prodaji


Cestakar

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Ker nisem našel podobne teme, jo bom pa jaz nastavil. V to temo bi prosil, da napišete razne nasvete in na kaj je treba paziti pri prodaji avta (ali motorja) ali pa, če ima kdo kakšno vprašanje glede prodaje.

Bom kar jaz prvi z vprašanjem....midva s punco prodajama avto in sma ugotovila, da če ga prodama v kakšno avtohišo boma fuulll na zgubi, sicer sma dala oglas na avto.net, vendar ker je tam veliko takšnih in podobnih avtov, ni velikega zanimanja. Prodala bi ga pa rada čimprej, ker menjama za drug avto. Sedaj razmišljama, da bi ga peljala na kakšen sejem rabljenih vozil mal pokazat tongue.gif Zamina me pa naslednje: kako sploh poteka prodaja na avtosejmu, je treba na kaj pazit, kje so obiskani avtosejmi? Nebi bila rada nategnjena in na zgubi sad.gif Tuhtama na avtosejem v celju. Ali se splača peljati tja ali raje na kak drug sejem? Pa kdaj in kje je ta sejem v celju sploh?

Hvala za nasvete že vnaprej!

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avto mora bit lep in izpraven, registriran in neka realna ugodna cena, pol imaš pa mogoče nekaj več šans da prodaš.

Ja to imama vse, avto čist na novo registriran....no sicer prodajam citroen saxoja če koga zanima ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočeš na avtosejem hodit, verjemi. :BUA:

Spucaj avto, ga lepo poslikaj ob šončnemu vremenu. Fotki sta porazni in ne pokažeta nič.

Avto se slika z vseh kotov in tudi notranjost. Poslikaj tudi praske, da človek ve kaj kupuje.

Tisto registriran celo leto izpusti, razen če si za to, da se nekdo vozi še eno leto na tvojo zav. polico in imaš sranje, če naredi karambol.

Ne vem tudi, če se zavedaš, kaj je to generalna na motorju? Generalka se dela le, če je večji problem z motorjem...

Redni servis je namreč lahko le mali (olje in filtri) ter veliki (mali+jermeni, napenjalci ter vodna črpalka).

Če imaš račune servisov je to vredno napisati.

Upoštevaj napotke, daj ceno na 1.100€, resnemu kupcu spusti na 1.000 pa je.

Avto je že vreden jurja, samo kaj ko je oglas nezanimiv.

P.S.: Še med znanci razširi glas, da je naprodaj, Slovenija je itak ena mala vas...

P.P.S.: Nisem švercer, delam v marketingu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočeš na avtosejem hodit, verjemi. trance_39_thumbdown.gif

Spucaj avto, ga lepo poslikaj ob šončnemu vremenu. Fotki sta porazni in ne pokažeta nič.

Avto se slika z vseh kotov in tudi notranjost. Poslikaj tudi praske, da človek ve kaj kupuje.

Tisto registriran celo leto izpusti, razen če si za to, da se nekdo vozi še eno leto na tvojo zav. polico in imaš sranje, če naredi karambol.

Ne vem tudi, če se zavedaš, kaj je to generalna na motorju? Generalka se dela le, če je večji problem z motorjem...

Redni servis je namreč lahko le mali (olje in filtri) ter veliki (mali+jermeni, napenjalci ter vodna črpalka).

Če imaš račune servisov je to vredno napisati.

Upoštevaj napotke, daj ceno na 1.100€, resnemu kupcu spusti na 1.000 pa je.

Avto je že vreden jurja, samo kaj ko je oglas nezanimiv.

P.S.: Še med znanci razširi glas, da je naprodaj, Slovenija je itak ena mala vas...

P.P.S.: Nisem švercer, delam v marketingu tongue.gif

Ej hvala ti za nasvet stokrat.... Bom popravu mal oglas tko kot si rekel, drugače pa priznam da ne znam prodajat :P Zakaj se pa ne sejem ne splača it? Bi sam ceno tam zbivali ali kaj? Kak folk sploh hodi na sejme gledat? Rada bi ga pa hitr zato prodala, ker nucama denar za drug avto, ki je pa že delno ogledan... Hvala še enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Ker nisem našel podobne teme, jo bom pa jaz nastavil. V to temo bi prosil, da napišete razne nasvete in na kaj je treba paziti pri prodaji avta (ali motorja) ali pa, če ima kdo kakšno vprašanje glede prodaje.

Bom kar jaz prvi z vprašanjem....midva s punco prodajama avto in sma ugotovila, da če ga prodama v kakšno avtohišo boma fuulll na zgubi, sicer sma dala oglas na avto.net, vendar ker je tam veliko takšnih in podobnih avtov, ni velikega zanimanja. Prodala bi ga pa rada čimprej, ker menjama za drug avto. Sedaj razmišljama, da bi ga peljala na kakšen sejem rabljenih vozil mal pokazat tongue.gif Zamina me pa naslednje: kako sploh poteka prodaja na avtosejmu, je treba na kaj pazit, kje so obiskani avtosejmi? Nebi bila rada nategnjena in na zgubi sad.gif Tuhtama na avtosejem v celju. Ali se splača peljati tja ali raje na kak drug sejem? Pa kdaj in kje je ta sejem v celju sploh?

Hvala za nasvete že vnaprej!

Lp!

Ta avto lahko pucaš in slikaš kolikor hočeš, zanj neboš dobil več kot max. 500 € saj je star 12 let razen, če ga uspeš odrinit kam na jug.Pred parimi tedni sem bil v Novem sadu so taki avti od 2300 do 2800 €. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta avto lahko pucaš in slikaš kolikor hočeš, zanj neboš dobil več kot max. 500 € saj je star 12 let razen, če ga uspeš odrinit kam na jug.Pred parimi tedni sem bil v Novem sadu so taki avti od 2300 do 2800 €. whistle.gif

Glede max. cene 500 € se pa ne morem strinjati s tabo, ker sem vprašal za oceno v eni kar solidni avtohiši, pa mi je rekel, da privat lahko takšen avto kamot prodama okoli 1000 €, če bi ga pa oni vzeli, bi nama pa res dali nekaj malega, oni pa potem naprej prodajali za okoli 800 €, da bi bil s tem eden cenejših in bi ga lahko oni hitro prodali....njim se gre sam za njihovo maržo od prodaje, ne pa da čim dražje in dolgo prodajajo avto.....drugače sem pa tudi na avto.netu pogledu in so vsi kolkrtoliko ohranjeni nad 1000 € ali tam nekje, za 500 € še onih zdrkanih ni....radi bi pa ga kupli kateri za 500 € in ga potem sami naprej prodali za 1000 €, takih je pa dosti ja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede max. cene 500 € se pa ne morem strinjati s tabo, ker sem vprašal za oceno v eni kar solidni avtohiši, pa mi je rekel, da privat lahko takšen avto kamot prodama okoli 1000 €, če bi ga pa oni vzeli, bi nama pa res dali nekaj malega, oni pa potem naprej prodajali za okoli 800 €, da bi bil s tem eden cenejših in bi ga lahko oni hitro prodali....njim se gre sam za njihovo maržo od prodaje, ne pa da čim dražje in dolgo prodajajo avto.....drugače sem pa tudi na avto.netu pogledu in so vsi kolkrtoliko ohranjeni nad 1000 € ali tam nekje, za 500 € še onih zdrkanih ni....radi bi pa ga kupli kateri za 500 € in ga potem sami naprej prodali za 1000 €, takih je pa dosti ja...

Če misliš da se lahko proda za jurja zakaj ga pa neprodaš!!!!Jaz sem ti realno ceno napisal za to ceno bi ga prodal in potem šel kupovat drug avto v to SOLIDNO avtohišo in lepo ceno zbil za 500€ ker nimaš menjave avta in v končni fazi bi za tvojega starega pokasiral 1000€. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem ti, da že v samo ime avta (kjer piše Saxo 1.1x i) dodaš kakšen komentar, kot je npr. "z vsemi računi servisov", "skrbno negovan"...pač domisli se nečesa, s čemer boš privabil kupce!

Poglej na hitro sem za hec pogledal Mazdo 6 (ne vem zakaj ravno njo), da najdem npr. katero bi nabail in sploh pogledal sam - seveda je najbolj pomembna prva slikca in tvoja žal še vedno ni dobra. poglej ta zgled http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3036953&show=1 pa še precej boljši so, a verjemi da je to res pomembno. Če se ti gre, potem še 1x postavi avto tja, kjer misliš da se bi dalo slikati in slikaj! Le tako boš dobil dobro sliko. Več kot jih je boljše zate. Izpostavi, da imaš vse račune od servisov če je to res, izpostavi kdo ga je vozil, kdo servisirl, da si pripravljen it z kupcem do kateregakoli serviserja in avto pregledati....Naredi presledek, otemni... svašta, ti samo piši kar je res in palilo bo! Je pa težko prodat sedaj karkoli, a menim da za 1000€ bi moglo it no, definitivno je vreden če je vse res!

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala še za tvoj nasvet, itak sm dal še en oglas na bolho, ko maš mal več prostih rok kot pri avto.netu (več slik, opisa, že naslov lahko lepš poimenuješ),...drugače še bom pa malo počakal, potem pa kak sejem. Sem pa že mislil, da ni avto vreden 1000 evru, ko je tak malo zanimanje....sam je pa res da je teh saxojev ko listja v oglasih...sam iz saxoja ne moreš naredit exsotike, da bi se lepš prodaltrance_25_naughty.gif glede servisov pa tega je pa res, edino nekaj praks ima kar mislim da za takšen letnik ni nič tazga, in tista mala bunka od rje, kar je tud na sliki vidno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot praviš sam, jih je kot listja, a če ga želiš prodat, moraš pač nekaj naredit, da ga bojo opazili in ko ga bojo opazili, ga bojo pogledali in moraš pač nekaj met, zarad česar bi ga želel kupit in ne druge! Slike so pomembne, iskrenost tudi.

Cena pa je pomoje za OK avto povsem korektna! S punco sva za 2 leti mlajšega Twingota dala slabo leto nazaj 2100€ - a je bilo vse kot je pisalo, vse kot bilo po telefonu dogovorjeno, avto v nulo, res v nulo... potem je cena manjši dejavnik, kot bi milsil!

tistih par prask in rja niso odločilni,so servisi, je lastnik, je izpravnost, vzmetenje, avspuh, jermeni...in če maš račune to izpostavi, ker je to pomembno

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D Hvala. Sj mi je iz bolhe urednik, ko je pregledu oglas, dal nagrado za lep oglas, tako da mi ga je dal med top izbor bolhe ali kaj že majo....sj zdle sm pa tud na avto.netu mal popravu oglas, opis iz bolhe notr dau, naslov oglasa mal dopolnu, edino slike sm pa zaenkrat še pustu te, ko nimam drugih. Škoda da ne moreš meti na avto.netu več slik, tako kot na primer na bolhi. Zdej zastop zakaj nekateri dajo sliko punce zraven avto trance_25_naughty.gif Upam da se bo prodal, ker moja že komaj čaka, da dobi tisto njeno opel tigro.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj si tvoja deklica kako sexi oblekico obleče,pa malo pozira okrog avta. Če kaj druga ne bo uspelo,bo vsaj veliko ogledov na avto.netu.Naj se malo potrudi za Tigrico! Pa brez zamere! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namesto da vestno slikaš tisti flek na haubi, rajši popravi/daj popravit zadevo.

Eh ne, raje mal ceno spustim, kot da bi to dal štrihat, pol pa da še zajebejo slučajno tak ko so men špegl na avtu (morm še enkrat dat štrihat)....to lahk naslednji lastnik rihta, če ga bo motl....pa tak se mi zdi tudi bolj fer, ko pa da ruknemo barvo čez, čez pol leta bo pa nazaj mel pa kr gledu od kod to...treba ornk zrihtat ali pa nič...pa novi lastnik naj vidi kaj je kupil, nisem nategavt da bi neki na hiter počez štrihu pa poliru do onemoglosti, tako kot ponavadi delajo nekateri prodajalci "za mrežami"....itak sm pa gledu se za večje gnare bolj zjahani prodajajo na netu, tko da tist flek po moje sploh ni problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh ne, raje mal ceno spustim, kot da bi to dal štrihat, pol pa da še zajebejo slučajno tak ko so men špegl na avtu (morm še enkrat dat štrihat)....to lahk naslednji lastnik rihta, če ga bo motl....pa tak se mi zdi tudi bolj fer, ko pa da ruknemo barvo čez, čez pol leta bo pa nazaj mel pa kr gledu od kod to...treba ornk zrihtat ali pa nič...pa novi lastnik naj vidi kaj je kupil, nisem nategavt da bi neki na hiter počez štrihu pa poliru do onemoglosti, tako kot ponavadi delajo nekateri prodajalci "za mrežami"....itak sm pa gledu se za večje gnare bolj zjahani prodajajo na netu, tko da tist flek po moje sploh ni problem.

Hitro ceno spusti :hmm: spomlad tudi 500 € neboš več za njega dobil, ti kar drži ceno !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pa sma končno prodala najinega saxoja. Prvi, ki ga je prišel gledat prek oglasa. Vzel ga je za 850 evrov. Sma pa v soboto šla s punco iz obupa na celjski sejem. Tam pa je bil polom...zbirali so se sami preprodajalci (južnjaki) in ona starčki škrti. Če je prišel starček do saxoja itak ni vedu o čem govorim, ko sm mu razlagal ko vse je blo poštimal, ko sm pa reku ceno 800 evru pa sam ufffff pa je šel naprej gledat drug pocen jajc. Oni drugi, šiptarji pa so kr naprej tečnarili okol avta in vsi težili, da več ko 500 evrov ni vreden, ker ima kao tisto pikico rje...pa da je to treba dat vse štrihat pa blablabla..Ko sm mu pa rekel čak mal, na avtu je blo servisov skor za 500 evru, pa šiptar reče, kdo ti je pa reku da morš servisirat, to mene ne zanima....prokleta kurba nategavska, pol sm ga pa v P.M. poslal pa vsedu v avto in šel. Živi dan me nben več ne vidi ne prodajat ne kupovat avta na kakoršnem koli sejmu. Sm dovolj vidu, kok se tm prodaja in nateguje.....Aja svoj motor sm pa prodal prek avto.neta v pol dneva :D Šel za med, hehehe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!