Skoči na vsebino

Piaggio Typhoon ali Sfera


astraboy

Priporočene objave

Kupujem skuter za vsakodnevno vožnjo v službo in nazaj in še kakšen manjši opravek v poletnem času (Vespe mi je škoda).

Nekako 15-20 km dnevno>

Nekako sem se osredotočil na Typhoona ali Sfero.

Zanima me kakšne so kaj vaše izkušnje z omenjenima.

Kaj so možne okvare, kako je z deli in na kaj je potrebno biti previden pri nakupu.

Hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem skuter za vsakodnevno vožnjo v službo in nazaj in še kakšen manjši opravek v poletnem času (Vespe mi je škoda).

Nekako 15-20 km dnevno>

Nekako sem se osredotočil na Typhoona ali Sfero.

Zanima me kakšne so kaj vaše izkušnje z omenjenima.

Kaj so možne okvare, kako je z deli in na kaj je potrebno biti previden pri nakupu.

Hvala za pomoč

sam imam typhoona in ti ga zelo zelo priporočam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dele dobiš na vsakem koraku, jst mam prevoženih 20k kilometrou pa se mi ni niti 1x pokvarla mašina, tko da ti priporočam typhoona

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Sfero sem "začel". Je zelo nezahtevna (vzdrževanje) in uporabna za mestno in primestno "dejavnost". S deli ni problem, pa še poceni so. Mehanika ne rabiš, meni kot laiku jo je uspelo (po manjšem karambolu :headbang: , samo počena plastika) v eni zimi popolnoma razstaviti in sestaviti (glej slike :whistle: ). Dele sem dobil na Ebayu (plastiko), vse ostalo kar sem obnovil je imel lokalni Piaggio trgovec. Vsekakor bi poiskal "tako" kot sem imel jaz - novejšo. Brez predelav je letela 65km/h po števcu. Za tehničnega sem samo vstavil podložko v izpuh in :krneki:. Čeprav je malo starejši skuter (2T) je že imela ločen rezeroar za olje, kar zadevo še poenostavi.

Če ima isti motor kot Typhoon ne vem, ampak verjetno so vgrajevali "enak" motor v različne modele skuterjev (tudi sedaj je takšna praksa) tako da obstaja možnost da je pogonski agregat "enak".

post-4877-125208916359_thumb.jpg

post-4877-125208919733_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!