Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Je pa nova X-Lite preklopna čelada bojda enaka kot Nolan, le da je iz boljših materialov (mehanizmi ipd. pa da so enaki)...

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet jaz, moja čelada še vedno pušča. :(

Opazil sem, da ima N101 drugačne gumice, ki imajo rob, se jih da dobiti?

V okviru brezplačnega servisa bomo skušali poskrbeti tudi za to. Bodi prijazen in nam, prosim, dostavi čelado.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa nova X-Lite preklopna čelada bojda enaka kot Nolan, le da je iz boljših materialov (mehanizmi ipd. pa da so enaki)...

  D.

Eliptično oblikovan mehanizem za dviganje predbradnega dvižnega dela in sistem enoročnega odpiranja sta enaka za N101 in X1002 (tudi za N100E in X-1001). Sicer pa je X-1002, za razliko od N101, ročno izdelana iz specialnih materialov (karbon, kevlar, kural, steklena vlakna), bistveno se razlikujeta tudi v obliki zunanje školjke, notranji opremi ... in pa seveda tudi v ceni.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V okviru brezplačnega servisa bomo skušali poskrbeti tudi za to. Bodi prijazen in nam, prosim, dostavi čelado.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Hvala, vas pokličem, pa se bomo dogovorili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo imam težavo odločiti se za velikost čelade! Med velikostjo L in M. Čez glavo imam 59 cm če merim tesno kot piše v navodilih. Imam nolan n70. Na glavi mi stoji super. Težave pa so sledeče:

- stisne mi lica da dobim gubo pod očmi

- brada mi skoraj gleda malo ven

-ježek za brado se mi komaj zapre. Imam bolj podolgovat obraz

- probal velikost L in mi je bolj udobna. Ko sem probal zasukati čelado je šla malo levo in desno.

Kaj mi predlagate kot strokovnjaki? Naj raje menjam za večjo?

Lp pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj še kako drugo znamko/model!

Tudi meni čelada malo naguba lica! A si s tem ne belim glave. Samo da dobro objame glavo! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to da ti naguba lice ni nic slabega ce le ob tem ne obcutis bolecine ali pa ti gube ne ovirajo pogled, ce se v celadi dobro pocutis potem ne menjat, ce te pa nasteto moti in se ne pocutis dobro potem pa ne sprasuj ampak se podaj v iskanje primernejsega "olupka"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo imam težavo odločiti se za velikost čelade! Med velikostjo L in M. Čez glavo imam 59 cm če merim tesno kot piše v navodilih. Imam nolan n70. Na glavi mi stoji super. Težave pa so sledeče:

- stisne mi lica da dobim gubo pod očmi

- brada mi skoraj gleda malo ven

-ježek za brado se mi komaj zapre. Imam bolj podolgovat obraz

- probal velikost L in mi je bolj udobna. Ko sem probal zasukati čelado je šla malo levo in desno.

Kaj mi predlagate kot strokovnjaki? Naj raje menjam za večjo?

Lp pero

Čelado smo zamenjali za večjo številko. Pero3000, upam, da bo sedaj vse OK, sicer pa bodi prijazen in nas pokliči.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večja pa je kot ulita za mojo šmešno glavo!!!!!!!!!!!!!

Kompi 100 krat hvala. Res se spoznaš na svoje delo. Za kazen pa predem še po čelado za mojo Lady ki si jo tako prijazno sprejel.

Še enkrat 1000 krat Hvala!!!!!

Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

A ima kdo čelado x-lite 801 in kakšne so izkušnje z njo ??

Je čelada zelo glasna, kako je s stabilnostjo pri velikih hitrostih, kakšna je zračnost čelade :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja edina izkušnja z njo je, ko sem jo spravil na glavo in takoj čutil bolečino v predelu čela. Ko sem dal na glavo X-901, je sedla kot ulita. In še danes je tam .) Zelo zadovoljen z nakupom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo čelado x-lite 801 in kakšne so izkušnje z njo ??

Je čelada zelo glasna, kako je s stabilnostjo pri velikih hitrostih, kakšna je zračnost čelade  :hmm:

Različni ljudje pač različno gledajo na svet in ti zagotovo najbolj zaupaš svojim občutkom, kajne!? Izkoristi brezplačne testne vožnje, ki jih vsem potencialnim kupcem omogočamo pri nas. Verjamem, da boš, po odpeljanih nekaj kilometrih na svojem motorju, sam zelo hitro vedel kako se obnaša X-lite 801 oz. če ti le-ta tudi odgovarja.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo čelado x-lite 801 in kakšne so izkušnje z njo ??

Je čelada zelo glasna, kako je s stabilnostjo pri velikih hitrostih, kakšna je zračnost čelade  :hmm:

Jaz imam to čelado - meni je super. Dobro mi paše na glavo, stisne dovolj, da ne miga, obenem pa ima na kritičnih mestih (pri meni - ušesa) dovolj prostora, da ne povzroča bolečin (kar mi prejšnja čelada je - a to žal ugotoviš šele po nekaj urah uporabe).

Če imam zgornje zračnike zaprte, je čelada zelo tiha (no, vsaj dosti tišja od moje prejšnje - Nolan X), če pa zgornje zračnike odprem, pa postane precej glasnejša, a je prezračevanje dobro izvedeno in zgornjih zračnikov ponavadi ne uporabljam. Predjnji zračnik zadošča tudi za razroševanje očal, ki so ob uporabi pinlock-a edina stvar, ki se rosi... :OK:

Pinlock dela super in zadeva se ni rosila tudi na motornih saneh pri temperaturi precej pod 0. Šele po nekaj urah uporabe so se ob robu pinlock-a začele nabirati kapljice, ki so se potem razširile čez cel vizir. A temu verjetno ni rešitve. :?

Edino kar me moti, je to, da pokrovčki prednjih zračnikov, ko so odprti, niso fiksni in se zato včasih začnejo tresti in rožljati.

D.

PS: Letošnji modeli imajo tudi snemljivo in pralno notranjost - dodaten plus, ki ga moja -lanska- čelada še ne premore... :(

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Moj sosed jo ima in je čisto zadovljen z njo. Na začetku ni verjel, kako je pinlock koristna zadeva, sedaj je pa čisto navdušen nad čelado.

Ima pač tako glavo, da mu paše gor.

Moj brat ima pa 81E že par let in mu tudi dela bp. in se nikoli še ni pritoževal nad njo.

Oba pa vozita "še kar hitro"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam letosnji model x-lite 801...na zacetku mal cudno tiscala v celu zdej pa full lepo sede....zracnost in vse OK...glede brzine pa.. :? ...se se nisem pelu z njo vec kot 160 :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Izkušnje z N93E? Jutri jo baje dobim sem jo moral naročit - no ja prodajalec jo je. Odgovori lahko tudi na PM.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so pri N93 zmedle velikosti! Prej sem imel N82 velikost S, pa mi je bila kot ulita, pa sem N93 tud naroču v velikosti S, a je bila prevelika. Čudno. :blink: Sedaj imam XS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

V soboto preizkusi svojo novo čelado Nolan N101 Classic plus, katero so mi ugodno prodali in poslali na dom iz Compaca. Kompi, hvala!

Res je kar precej tišja od stare N100, predvidevam da zaradi protivetrne zaščite okoli vratu in ostalih izboljšav. Prosil sem za vgradnjo pinlocka s slilikonskim robom. Preizkus v dokaj mrzlem vremenu je pokazal dobro funkcioniranje tega vložka. Tudi preglednost je boljša kot v stari čeladi in z originalno priloženim pinlockom.

Za povrhu je še v barvi motorja (približno). Zadovoljen! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosil sem za vgradnjo pinlocka s slilikonskim robom. Preizkus v dokaj mrzlem vremenu je pokazal dobro funkcioniranje tega vložka.

Kakšen pa je ta s silikonom obloženi pinlock? Koliko pa stane?

To bi tudi mene zanimalo, ke rmi po parih urah čudnih razmer (dež, veliuka vlaga ipd.) začne zadeva rosit ob straneh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen pa je ta s silikonom obloženi pinlock? Koliko pa stane?

To bi tudi mene zanimalo, ke rmi po parih urah čudnih razmer (dež, veliuka vlaga ipd.) začne zadeva rosit ob straneh...

To je športni vložek proti rošenju s silikonskim robom. Je nekaj dražji, pa ne vem iz glave koliko. Najbolje, da pokličeš trgovino in se pozanimaš tako za ceno, kot tudi, če sploh odgovarja za tvojo čelado. Tel št. oz. link imaš na osnovni strani MS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

:whistle:

ja jaz sem v soboto tud postal novi lastnik nolan 101 matrix VPS

sem zelo zadovoljen ,zdaj samo da se motor nabavim drug mesec pa da probamo  :OK:

no povej mi kakšna je ta čelada. pa če jo ma še kdo drug naj mi pove kakšna je pa kako se obnese :P ker js jo bom jutri šel kupit :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla, Kompi!

Tudi jaz imam vprasanje na temo velikosti. Obseg glave nad obrvmi imam 58, kar bi zneslo cisto M-stevilko. Vendar me je po 10min M celada (N101) zacela prevec stiskati okrog glave in v sencih. Ko sem pomeril L, me je popolnoma dobro drzala okrog glave, pa tudi v predelu "pantov" celjusti je bila udobnejsa (ne prevelika!) Ali se res celada se toliko poda, da bi moral vzeti M, ali pac zaradi oblike glave ne nalega optimalno po celem obsegu in naj vzamem L (ki je udobnejsa, ne pa prevelika) :? Koliko se zanesti na siviljski meter in koliko na obcutek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!