Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Čelado N103 z vgrajenim Basic Kitom2 lahko z ustreznim povezovalnbim kablom enostavno povežeš na različne PMR postaje (komunikacija motor-motor). Tabelo kompatibilnih postaj lahko najdeš tukaj. Originalni povezovalni kabli so preizkušeni, zagotavljajo visok kakovostni nivo prenosa zvoka in so opremljeni z obveznim gumbom „push-to-talk“. Tudi zato ti toplo priporočam, da žrtvuješ 39,-EUR in uporabiš originalni povezovalni kabel. Na ta način si boš zagotovil ustrezen nivo kakovosti prenosa zvoka, poleg tega pa se boš izognil morebitnim poškodbam sistema ter radijske postaje, do katerih lahko pride zaradi napačne vezave.

Lp, Boris Kompare B)

Hvala za odgovor.

Naredil sem že veliko kablov in s pomočjo sheme vezave, mi tudi tega ne bo problem naredit. Stal me bo en ali dva evra. Pa še dolžina bo po moji želji. PTT stikalo je prej ovira kot prednost. Če postaja nima VOXa itak ni uporabna za na motor. Verjetno ti ne bo problem objaviti shemo vezave, oz. podatek, kaj pripeljat na kateri pin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi dobil tist plastičen štift, ki drži pinlock (proti rošenju) na vezirju? Sem ga namreč nekak zgubu.... Čelada je N81

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi dobil tist plastičen štift, ki drži pinlock (proti rošenju) na vezirju? Sem ga namreč nekak zgubu.... Čelada je N81

Oglasi se pri nas, kjer ti lahko čepke namestimo na vizir. Lahko pa nam sporočiš svoje želje ter naslov in poslali ti jih bomo po pošti.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompi:

V začetku leta sem kupil pri vas x-602 (no v Mb) pa me zanima ali je v paketu te čelade tudi notranji vizir pinlock. V škatli namreč tega nisem dobil, bila je le tista plastika za nos.

Saj ni panike, samo zanima me, če je to potrebno dokupiti ali je zraven.

Sicer zadeve sploh nisem pogrešal, dokler mi ni znanec pokazal, saj je tisti ščitnik za nos dovolj učinkovit in se čelada ne rosi.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompi:

V začetku leta sem kupil pri vas x-602 (no v Mb) pa me zanima ali je v paketu te čelade tudi notranji vizir pinlock. V škatli namreč tega nisem dobil, bila je le tista plastika za nos.

Saj ni panike, samo zanima me, če je to potrebno dokupiti ali je zraven.

Sicer zadeve sploh nisem pogrešal, dokler mi ni znanec pokazal, saj je tisti ščitnik za nos dovolj učinkovit in se čelada ne rosi.

LP

V serijsko opremo čelade X-602 sodi tudi vložek proti megljenju vizirja (Pinlock). Priložen je v škatli s čelado.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me koliko pride podbradni vložek za N 62? Aja pa cena pinlocka? Gre se pa za model PULSAR.

Hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me koliko pride podbradni vložek za N 62? Aja pa cena pinlocka? Gre se pa za model PULSAR.

Hvala, lp

Protivetrna zaslonka za čelado Nolan N62 stane 9,- EUR, vložek proti megljenju pa 17,- EUR.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A imate še kakšno N 62 PULSAR v beli kombinaciji na zalogi? Ali je v akcijski ceni? Številko XS bi potreboval.

Hvala za odgovor. Prilagam še sliko čelade, v primeru nerazumevanja.

post-10955-125714997014_thumb.jpg

Hvala,

LP Be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A imate še kakšno N 62 PULSAR v beli kombinaciji na zalogi? Ali je v akcijski ceni? Številko XS bi potreboval.

Hvala za odgovor. Prilagam še sliko čelade, v primeru nerazumevanja.

post-10955-125714997014_thumb.jpg

Hvala,

LP Be wild

Žal ne. Trenutno je na voljo na temni osnovi (barva 59).

N62 Pulsar na beli osnovi (barva 62) seveda lahko priskrbimo, vendar po posebnem naročilu in po običajnih prodajnih pogojih.

Lp, Boris Kompare B)

post-1784-125715142202_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kompi imam vprašanje zate in sicer glede vizirja za X-601. Imam problem s pinlock-om že od začetka, ker me je zmotilo to, da kljub rednemu čiščenju vizirja in vložka, le ta pušča praske na vizirju. Stvar sem nekako razumel, saj pač hočeš nočeš drgneta med sabo. Vendar sem sedaj opazil, da je vizir začel pokati na spodnjem robu ob ročaju za odpiranje, najverjetneje zaradi vstavljanja pinlocka v vizir. Lexan iz katerega je narejen vizir, pa mislim, da pokati ne bi smel, ker ima po normativih ravno obratne fizične lastnosti?? Je vizir defekten ali obstaja kakšna razlaga za to. Umivam ga samo z milom in vodo, tako vizir, kot čelado, da ne bo pomote. Med drugim imam doma starejše in manj kvalitetne čelade za skuter, ki jih uporabljam vsak dan in ne pazim toliko na njih, pa so vizirji kot novi, brez prask ali razpok!?

Hvala za odgovor in lep pozdrav še enkrat!

Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simon75... jaz imam x-lite 701 in se meni dogaja točno to, kar ti opisuješ.

tiste praske so se pojavile že kakšen teden po nakupu čelade in jih je vedno več, čeprav redno skrbim za te zadeve. pokanje pa se je tudi pojavilo kar kmalu po nakupu.

mogoče pa bo le kompi vedel rešitev oz. vzrok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kompi imam vprašanje zate in sicer glede vizirja za X-601. Imam problem s pinlock-om že od začetka, ker me je zmotilo to, da kljub rednemu čiščenju vizirja in vložka, le ta pušča praske na vizirju. Stvar sem nekako razumel, saj pač hočeš nočeš drgneta med sabo. Vendar sem sedaj opazil, da je vizir začel pokati na spodnjem robu ob ročaju za odpiranje, najverjetneje zaradi vstavljanja pinlocka v vizir. Lexan iz katerega je narejen vizir, pa mislim, da pokati ne bi smel, ker ima po normativih ravno obratne fizične lastnosti?? Je vizir defekten ali obstaja kakšna razlaga za to. Umivam ga samo z milom in vodo, tako vizir, kot čelado, da ne bo pomote. Med drugim imam doma starejše in manj kvalitetne čelade za skuter, ki jih uporabljam vsak dan in ne pazim toliko na njih, pa so vizirji kot novi, brez prask ali razpok!?

Hvala za odgovor in lep pozdrav še enkrat!

Simon

Simon75... jaz imam x-lite 701 in se meni dogaja točno to, kar ti opisuješ.

tiste praske so se pojavile že kakšen teden po nakupu čelade in jih je vedno več, čeprav redno skrbim za te zadeve. pokanje pa se je tudi pojavilo kar kmalu po nakupu.

mogoče pa bo le kompi vedel rešitev oz. vzrok.

Bodita prosim tako prijazna in nam pošljita vizir v pregled. Še bolje, pošljita kar čeladi – sedaj je namreč čas za brezplačne servisne preglede.

Če so na vizirju vidne raze, ki niso nastale zaradi vložka proti megljenju, potem je najverjetneje poškodovan nanos proti praskam na vizirju. V takšnem primeru vama bomo vizir zamenjali z novim.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodita prosim tako prijazna in nam pošljita vizir v pregled. Še bolje, pošljita kar čeladi – sedaj je namreč čas za brezplačne servisne preglede.

Če so na vizirju vidne raze, ki niso nastale zaradi vložka proti megljenju, potem je najverjetneje poškodovan nanos proti praskam na vizirju. V takšnem primeru vama bomo vizir zamenjali z novim.

Lp, Boris Kompare B)

zdravo!

jaz se bom oglasila enkrat pri vas, pa ne zaradi vizirja, pač pa zaradi servisa (je treba odstranit mušice iz zračnikov).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-no,ker je bolj malo priložnosti za vožnjo (vreme,temperature pa to...) sem danes malo peljal mašinco

-moja X-701 je zdaj pri nižjih temperaturah še bolj "zračna",pač ne morem se znebit pihanja pri desnem očesu in okoli ust,čeprav smo v Velenju že nastavljali čelado

-danes sem iskoristil priložnost lepega vremena (cca 17°C) in sem čelado sprobal na Z750,torej naked

-položaj za volanom je bolj pokončen,šipe ni in se čelada boljše obnese,čeprav kroženje čutim,je znosno

-nič,spomladi bomo spet obiskali mojstre v Velenju,itak imam motor da se peljem,cesta do tam je zakon:winkiss:

-v najslabšem primeru,bom čelado dal probat ženi,pa bomo poiskali drug model,najbrž v isti trgovini:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljen Kompi.

Dve vprašanji bi imela, če boste znali odgovoriti. 701x sem lani kupila v Louisu, sedaj pa se mi je začela trgat gumica okrog vizirja. Velja za vsa tesnila 5 letna garancija? Pa še, ali ima Nolan načeloma povsod, tudi v tujini te brezplačne letne obnovitven servise, a je to le vaša odlična ideja?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Kompi.

Dve vprašanji bi imela, če boste znali odgovoriti. 701x sem lani kupila v Louisu, sedaj pa se mi je začela trgat gumica okrog vizirja. Velja za vsa tesnila 5 letna garancija? Pa še, ali ima Nolan načeloma povsod, tudi v tujini te brezplačne letne obnovitven servise, a je to le vaša odlična ideja?

Hvala.

No o tem je že bila 1x debata in pri nas NE velja garancija ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikjer ni spraševala, če pri nas velja garancija za kupljeno čelado v avstriji.

njo samo zanima, če velja 5 let garancije tudi na tesnila.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Kompi.

Dve vprašanji bi imela, če boste znali odgovoriti. 701x sem lani kupila v Louisu, sedaj pa se mi je začela trgat gumica okrog vizirja. Velja za vsa tesnila 5 letna garancija? Pa še, ali ima Nolan načeloma povsod, tudi v tujini te brezplačne letne obnovitven servise, a je to le vaša odlična ideja?

Hvala.

Za raztrgano tesnilo načeloma velja, da ga skupina Nolan popravi v sklopu 5-letne garancije. Garancijski zahtevek se praviloma uveljavlja pri prodajalcu čelade.

Privilegij brezplačnih servisnih pregledov čelad pa imajo zgolj kupci čelad Nolan v Sloveniji. Compaco je namreč edini zastopnik čelad Nolan, ki svojim kupcem nudi tovrstne usluge.

Lp, Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodita prosim tako prijazna in nam pošljita vizir v pregled. Še bolje, pošljita kar čeladi – sedaj je namreč čas za brezplačne servisne preglede.

Če so na vizirju vidne raze, ki niso nastale zaradi vložka proti megljenju, potem je najverjetneje poškodovan nanos proti praskam na vizirju. V takšnem primeru vama bomo vizir zamenjali z novim.

Lp, Boris Kompare B)

V decembru imam pot v MB, tako, da se mimogrede oglasim pri vas.

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

G. Kompi zdravo!

Zadnjič sva po telefonu govorila o čeladi Nolan N62 pulsar na beli osnovi. Sedaj sem že trikrat klical a vas nikoli ni bilo, potem pa tudi sam nisem imel časa poklicati nazaj, kot mi je rekla prodajalka. Moja napaka. Zato bom vprašal kar tukaj:

Ali jo bo možno dobiti sedaj ali šele po novem letu z novo pošiljko?

Hvala, lp Be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

G. Kompi zdravo!

Zadnjič sva po telefonu govorila o čeladi Nolan N62 pulsar na beli osnovi. Sedaj sem že trikrat klical a vas nikoli ni bilo, potem pa tudi sam nisem imel časa poklicati nazaj, kot mi je rekla prodajalka. Moja napaka. Zato bom vprašal kar tukaj:

Ali jo bo možno dobiti sedaj ali šele po novem letu z novo pošiljko?

Hvala, lp Be wild

Imam dobro novico. Posebej naročena Nolan N62 Pulsar je na poti v Slovenijo. Prevzel jo boš lahko predvidoma že ta petek, 04.12.2009.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

G. Kompare, hvala Vam lepa!

Vam uporabniki motosveta pa povem, če je katera trgovina vredna zaupanja potem je to ta..

Kot ste lahko že prej prebrali sem klical za čelado N62 pulsar, bela barvna podlaga, ker moji deklini tista na črni ni tako zelo všeč. Ker ji bom to čelado kupil kot presenečenje za rojstni dan sem res potreboval čelado. Drugače sploh nebi težil.

Tako pa mi je G. Kompare zrihtal, kljub temu, da letos ne dobijo več pošilke, je samo zame naročil še eno posebno pošiljko s samo to čelado!

Takšne prijaznosti iz strani prodajalca še nisem doživel.. Je res, da sem še dokaj mlad "mulc", in me v večini trgovin sprejmejo kot nepomembno stranko :BUA: ...

Iz strani Compaca in Kompija pa.. Nemorem prehvalit.

Odločil sem se tudi, da mojo Sharkovo RSF2i postavim na stranski tir takoj, ko pride ven nova N-85, če mi bo le ustrezala..

Vem da sem zelo :topic: ampak se mi zdi, da tudi pohvale morajo padet. Če čisto za nič drugega za motivacijo Compaca za nadaljne odlično delo!

Hvala še enkrat :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

G. Kompare, hvala Vam lepa!

Vam uporabniki motosveta pa povem, če je katera trgovina vredna zaupanja potem je to ta..

Kot ste lahko že prej prebrali sem klical za čelado N62 pulsar, bela barvna podlaga, ker moji deklini tista na črni ni tako zelo všeč. Ker ji bom to čelado kupil kot presenečenje za rojstni dan sem res potreboval čelado. Drugače sploh nebi težil.

Tako pa mi je G. Kompare zrihtal, kljub temu, da letos ne dobijo več pošilke, je samo zame naročil še eno posebno pošiljko s samo to čelado!

Takšne prijaznosti iz strani prodajalca še nisem doživel.. Je res, da sem še dokaj mlad "mulc", in me v večini trgovin sprejmejo kot nepomembno stranko :BUA: ...

Iz strani Compaca in Kompija pa.. Nemorem prehvalit.

Odločil sem se tudi, da mojo Sharkovo RSF2i postavim na stranski tir takoj, ko pride ven nova N-85, če mi bo le ustrezala..

Vem da sem zelo :topic: ampak se mi zdi, da tudi pohvale morajo padet. Če čisto za nič drugega za motivacijo Compaca za nadaljne odlično delo!

Hvala še enkrat :worship:

Se strinjam!!!

Poleg tega super trgovina in storitve. Pred kakšnim mesecem prosil Kompija za čepke za pinlock. Dobil naslednji dan po pošti-brezplačno :) Da o moji X-litki sploh ne zgubljam besed :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

G. Kompare, hvala Vam lepa!

Vam uporabniki motosveta pa povem, če je katera trgovina vredna zaupanja potem je to ta..

Kot ste lahko že prej prebrali sem klical za čelado N62 pulsar, bela barvna podlaga, ker moji deklini tista na črni ni tako zelo všeč. Ker ji bom to čelado kupil kot presenečenje za rojstni dan sem res potreboval čelado. Drugače sploh nebi težil.

Tako pa mi je G. Kompare zrihtal, kljub temu, da letos ne dobijo več pošilke, je samo zame naročil še eno posebno pošiljko s samo to čelado!

Takšne prijaznosti iz strani prodajalca še nisem doživel.. Je res, da sem še dokaj mlad "mulc", in me v večini trgovin sprejmejo kot nepomembno stranko :BUA: ...

Iz strani Compaca in Kompija pa.. Nemorem prehvalit.

Odločil sem se tudi, da mojo Sharkovo RSF2i postavim na stranski tir takoj, ko pride ven nova N-85, če mi bo le ustrezala..

Vem da sem zelo :topic: ampak se mi zdi, da tudi pohvale morajo padet. Če čisto za nič drugega za motivacijo Compaca za nadaljne odlično delo!

Hvala še enkrat :worship:

Se strinjam!!!

Poleg tega super trgovina in storitve. Pred kakšnim mesecem prosil Kompija za čepke za pinlock. Dobil naslednji dan po pošti-brezplačno :) Da o moji X-litki sploh ne zgubljam besed :wub:

točno to.

tudi midva s fantom sva že večkrat doživela prav negativni odnos prodajalcev. enega pred kakšnim mesecem, ko sva kupovala nov 4-kolesnik. v delta-teamu se jim enostavno ni dalo. pa sva kupovala tudi smuči za poletne športe, pa tudi niso imeli posluha.

pa sva tako potem čez 2 dni odšla nazaj k "staremu" prodajalcu, ki nama je že prodal 2 nova motorja, še po 4-kolesnik.

isti odnos sva ob kupovanju dobila pri promotrju v drešinji vasi. takrat sva kupovala xt-ja. pa se prodajalec (lastnik) ni menil nič za to. prav smejal se je.

in to oboje sva kupila na gotovino, pa jim ni bilo mar.

pri kompiju pa sva bila parkrat, ko sva testirala čelade. vedno je bil pripravljen pomagat, se pogovorit, svetovat, ponudit čelado v test. pri njim osebno nisva kupila nobene čelade, ker sva jih dobila z večjim popustom pri "starem" prodajalcu motorjev, vendar sva se vsekakor odločila za nolan in nolan x-lite. konec koncev pa gre tako ali tako vse to preko kompija.

lahko pa tega gospoda samo pohvalim, ker vedno ko prideva (čeprav malokdaj), poskrbi za najini čeladi :worship:

še večkrat prideva :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!