Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Tudi obračanje nažalost ne pomaga.

Izkušnje kažejo, da pri zgoraj opisanem vzdrževananju, vložek učinkovito deluje več let, ne da bi opraskal vizir.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je spraskal vezir, ker ko odpiram/zapiram vezir se podrgne ob zgornje tesnilo in zgleda ga malo premakne, pa se je zgornji rob spraskal, tko da zaenkrat sem ga odstranil. Čelada je x801rr

Prjatu ma pa x701 se mu pa lepo nič ne drgne, tudi obračal ga še ni letos in je brez praske

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....L.P...

Ja o tem NFR vložku bi se dal marsikatero grajo napisat glede pritrditve na vizir pri nolanovih čeladah!!Sam imam n-102 in sem ga stran zabrisal ker enostavno se ga nemore ali neda fiksirat tako da ne povzroča prask na zgornjem delu vizirja(znotraj).Rešitev bi bila edino da je več čepkov za pritrditev--no kot je pa za opazit so pri nolanu uvidel težavo in so čepke zamenjal z malo večjimi tako da se vložek -nfr-lažje fiksira--bolj na trdno :unsure: !!!Glede pa uporabnosti čelade n-102 nimam nekih večjih komentarjev---sem jo za boljšo polovico isto n.102 nabavil -novo ,pa se je isto po 200 km uporabe,videlo par manjših prask na vizirju in sem prav tako vložek s te čelade dal dol!!Tako da kompi mislim da bo treba na tej zadevi v nolanu še mal gruntat in upam da pogruntajo,da se problem reši!!

ajd.....no frks no paniks :rolleyes:

L.P.MAX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je spraskal vezir, ker ko odpiram/zapiram vezir se podrgne ob zgornje tesnilo in zgleda ga malo premakne, pa se je zgornji rob spraskal, tko da zaenkrat sem ga odstranil. Čelada je x801rr

Prjatu ma pa x701 se mu pa lepo nič ne drgne, tudi obračal ga še ni letos in je brez praske

Tudi jaz imam X801RR in je situacija ista kot pri tebi. Pinlock sem odstranil. Montiran je samo na prozornem vizirju, ki pa je nažalost spraskan na zgornjem robu, čeprav sem pinlock obračal. Čelada je stara 1 leto, tako da bo potreben nakup novega vizirja in pinlocka, kajti ponoči, v kolikor me le ta ujame, ne vidim dobro zaradi prask. Možno je, da se pinlock ne prilega dobro ob mrzlem vremenu, kajti z prozornim sem vozil samo spomladi in možno je, da je takrat plastika trša zaradi nizkih temperatur in se pinlock vizirju ne prilega oz. ga ne objame tako kot bi moral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je spraskal vezir, ker ko odpiram/zapiram vezir se podrgne ob zgornje tesnilo in zgleda ga malo premakne, pa se je zgornji rob spraskal, tko da zaenkrat sem ga odstranil. Čelada je x801rr

Prjatu ma pa x701 se mu pa lepo nič ne drgne, tudi obračal ga še ni letos in je brez praske

Tudi jaz imam X801RR in je situacija ista kot pri tebi. Pinlock sem odstranil. Montiran je samo na prozornem vizirju, ki pa je nažalost spraskan na zgornjem robu, čeprav sem pinlock obračal. Čelada je stara 1 leto, tako da bo potreben nakup novega vizirja in pinlocka, kajti ponoči, v kolikor me le ta ujame, ne vidim dobro zaradi prask. Možno je, da se pinlock ne prilega dobro ob mrzlem vremenu, kajti z prozornim sem vozil samo spomladi in možno je, da je takrat plastika trša zaradi nizkih temperatur in se pinlock vizirju ne prilega oz. ga ne objame tako kot bi moral.

Če se vizir ali vložek proti megljenju pri odpiranju zatikata ob tesnilo vizirja, potem je najbrž premaknjen mehanizem za nastavitev prileganja vizirja k čeladi, ali pa ta morda ni dobro nastavljen. Ta poseg sicer lahko izvedeš sam (glej navodila za uporabo), vendar ti nastavitev radi uredimo tudi na našem servisu.

Ja o tem NFR vložku bi se dal marsikatero grajo napisat glede pritrditve na vizir pri nolanovih čeladah!!Sam imam n-102 in sem ga stran zabrisal ker enostavno se ga nemore ali neda fiksirat tako da ne povzroča prask na zgornjem delu vizirja(znotraj).Rešitev bi bila edino da je več čepkov za pritrditev--no kot je pa za opazit so pri nolanu uvidel težavo in so čepke zamenjal z malo večjimi tako da se vložek -nfr-lažje fiksira--bolj na trdno :unsure: !!!Glede pa uporabnosti čelade n-102 nimam nekih večjih komentarjev---sem jo za boljšo polovico isto n.102 nabavil -novo ,pa se je isto po 200 km uporabe,videlo par manjših prask na vizirju in sem prav tako vložek s te čelade dal dol!!Tako da kompi mislim da bo treba na tej zadevi v nolanu še mal gruntat in upam da pogruntajo,da se problem reši!!

ajd.....no frks no paniks :rolleyes:

L.P.MAX

Gruntamo, gruntamo in vsak dan se naučimo kaj novega. Vendar pa, če vložka, kljub vzdrževanju in obračanju, ni mogoče pravilno namestiti tako, da bi se obe prvšini tesno stikali, potem je stvar zrela za reklamacijsko zamenjavo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi a tele ta nove serije x801 majo še vedno zajle notr za nastavljanje odpiranja vizirja ?

Nič več. Tak sistem nastavitve odpiranja vizirja sta imeli le X-901 in X-902.

X-801 ima na mehanizmu vizirja dva nazobčana nastavka. S premikanjem nazobčanega dela ploščice po nazobčanem delu nastavka mehanizma vizirja, se lahko poljubno določi zatesnitev vizirja: naprej (slabša zatesnitev) in nazaj (močnejša zatesnitev).

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako se ,,vložek proti megljenju" pravilno odstrani z vizirja?

Najprej odstraniš s čelade vizir skupaj z vstavljenim vložkom. Ker ne vem, kateri model čelade uporabljaš, bo najbolje, če za demontažo vizirja pogledaš k čeladi priložena navodila. Potem na mehki podlagi na široko razpneš vizir tako, da ga s prsti potiskaš po obodu, brez bojazni, da bi vizir počil. Ko bo vizir razprt do konca, lahko vložek enostavno snameš iz ležišča (obeh čepkov).

Lp, Boris Kompare B)

post-1784-1219677207_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkušnje kažejo, da pri zgoraj opisanem vzdrževananju, vložek učinkovito deluje več let, ne da bi opraskal vizir.

Lp, Boris Kompare B)

no zdaj, ko sem odstranil vložek, sem opazil, da spodaj ni bila umazanija, ampak sta kar lepo popraskana tako vizir, kot tudi vložek in to po samo tisoč in nekaj sto kilometrih uporabe. nisem pa opazil nobenega zatikanja ali odstopanja vložka, pa tudi rosilo se mi nikoli ni...

@prefix

Oglasi se prosim pri nas, da lahko ocenimo škodo in ugotovimo, kakšne so možnosti za uveljavljanje garancije.

Lp, Boris Kompare B)

kakšni pa so pogoji in verjetnost za uveljavljanje garancije, namreč Velenje mi ni tako blizu, da bi se kar tako peljal mimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zdaj, ko sem odstranil vložek, sem opazil, da spodaj ni bila umazanija, ampak sta kar lepo popraskana tako vizir, kot tudi vložek in to po samo tisoč in nekaj sto kilometrih uporabe. nisem pa opazil nobenega zatikanja ali odstopanja vložka, pa tudi rosilo se mi nikoli ni...

Ni tako važno koliko kilometrov si prevozil, temveč, koliko časa je bil vložek montiran na čelado. Dlje časa, ko je bil vstavljen med oba čepka, več možnosti je, da se je ukrivil po podobi vizirja in tako izgubil kontakt z njim. Med obe površini se v takem primeru zalezeta vlaga in prah, med vožnjo pa zaradi vibracij prah med površinama povzroča praske. Čiščenje in obračanje vložka zato priporočamo vsaj na vsaka 2 meseca – natačne napotke najdeš tudi v navodilih za uporabo.

kakšni pa so pogoji in verjetnost za uveljavljanje garancije, namreč Velenje mi ni tako blizu, da bi se kar tako peljal mimo?

Če vložka, kljub vzdrževanju ter obračanju, ni mogoče pravilno namestiti tako, da bi se obe površini tesno stikali, potem je stvar zrela za reklamacijsko zamenjavo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni tako važno koliko kilometrov si prevozil, temveč, koliko časa je bil vložek montiran na čelado.
hja lahko je vložek nedotaknjen na vizirju 2 leti pa bo brez praske, če se čelada ne uporablja in zato so kilometri tudi pomemben podatek. in to da ima, kakih šestkrat (ali 1200km) uporabljena čelada, vidne praske na vizirju in vložku (medtem ko je sharkova 8 let stara in vsaj pol cenejša čelada z več kot 40Mm praktično brez) tudi ni ravno zavidljivo, kar se mene tiče. 

Če vložka, kljub vzdrževanju ter obračanju, ni mogoče pravilno namestiti tako, da bi se obe površini tesno stikali, potem je stvar zrela za reklamacijsko zamenjavo.

Lp, Boris Kompare B)

po mojem mnenju se površini že od nakupa naprej tesno stikata, tako, da se mi očitno ne splača vozit v Velenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja lahko je vložek nedotaknjen na vizirju 2 leti pa bo brez praske, če se čelada ne uporablja in zato so kilometri tudi pomemben podatek. in to da ima, kakih šestkrat (ali 1200km) uporabljena čelada, vidne praske na vizirju in vložku (medtem ko je sharkova 8 let stara in vsaj pol cenejša čelada z več kot 40Mm praktično brez) tudi ni ravno zavidljivo, kar se mene tiče.

Pomembnejši proizvajalci čelad (Arai, X-lite, Shoei, Nolan, Shuberth, …) zoper meglenje vizirja uporabljamo isto rešitev: ploščico (vložek) proti meglenju, izdelano po licenci Pinlock. Nolan že od leta 1997, Arai od leta 2005 … Trenutno je to zagotovo najbolj cenjena in v praksi potrjena ideja proti meglenju vizirja. Vsi ponudniki čelad, ki so opremljene s Pinlockovo rešitvijo proti meglenju vizirja, tudi povdarjeno opozarjamo na pomembnost vzdrževanja: ploščico je potrebno čistiti in obračati. Žal ne gre drugače. Ploščica, ki je vpeta med dva čepka, se po naravi stvari, krivi po podobi vizirja. Na ta način izgubi kontakt z vizirjem, med obe površini se zalezeta vlaga in prah, …, itd, itd. Sicer pa ti razlagam stvari, ki si jih že itak prebral v navodilih za uporabo čelade, kajne?

po mojem mnenju se površini že od nakupa naprej tesno stikata, tako, da se mi očitno ne splača vozit v Velenje?

Težko rečem, preden ne vidim zadeve. Najbolje bi bilo, če bi se lahko oglasil pri svojem prodajalcu, ki ti bo najbrž znal svetovati. Seveda pa lahko vse skupaj pošlješ tudi k nam, da bomo lahko ocenili škodo in ugotovili, kakšne so možnosti za uveljavljanje garancije. Ne pozabi priložiti računa in potrjene garancije.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-

Vsi ponudniki čelad, ki so opremljene s Pinlockovo rešitvijo proti meglenju vizirja, tudi povdarjeno opozarjamo na pomembnost vzdrževanja: ploščico je potrebno čistiti in obračati. Žal ne gre drugače. Ploščica, ki je vpeta med dva čepka, se po naravi stvari, krivi po podobi vizirja. Na ta način izgubi kontakt z vizirjem, med obe površini se zalezeta vlaga in prah, …, itd, itd. Sicer pa ti razlagam stvari, ki si jih že itak prebral v navodilih za uporabo čelade, kajne?
ne navodil nisem prebral, ker nisem kupil neke vesoljske high tech elektronike, ampak eno navadno čelado. nisem si pa tudi mislil, da sem kupil takšno sranje, ki ga je treba vsake dva tedna razstavljati in čistiti, če nočeš da se po nekajkratni uporabi pošteno popraska. najbrž mi ni treba pisat, da mi prodajalec tega tudi slučajno ni omenil, saj je potem itak ne bi kupil...

Težko rečem, preden ne vidim zadeve. Najbolje bi bilo, če bi se lahko oglasil pri svojem prodajalcu, ki ti bo najbrž znal svetovati. Seveda pa lahko vse skupaj pošlješ tudi k nam, da bomo lahko ocenili škodo in ugotovili, kakšne so možnosti za uveljavljanje garancije. Ne pozabi priložiti računa in potrjene garancije.

Lp, Boris Kompare B)

,,moj prodajalec" je v Velenju, zato sprašujem kakšna je verjetnost za uveljavljanje garancije, saj mi to ni blizu in si ne bi rad delal še dodatnih nepotrebnih stroškov... kaj pa vpliva na to ali se garancija prizna ali ne? če je pogoj obvezno dvotedensko obračanje vložka, potem sem pač sam kriv, ker si nisem prebral navodil in nimam zdaj kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- ne navodil nisem prebral, ker nisem kupil neke vesoljske high tech elektronike, ampak eno navadno čelado. nisem si pa tudi mislil, da sem kupil takšno sranje, ki ga je treba vsake dva tedna razstavljati in čistiti, če nočeš da se po nekajkratni uporabi pošteno popraska. najbrž mi ni treba pisat, da mi prodajalec tega tudi slučajno ni omenil, saj je potem itak ne bi kupil...

,,moj prodajalec" je v Velenju, zato sprašujem kakšna je verjetnost za uveljavljanje garancije, saj mi to ni blizu in si ne bi rad delal še dodatnih nepotrebnih stroškov... kaj pa vpliva na to ali se garancija prizna ali ne? če je pogoj obvezno dvotedensko obračanje vložka, potem sem pač sam kriv, ker si nisem prebral navodil in nimam zdaj kaj...

Nolan ne odgovarja za napake, ki bi jih lahko delno ali v celoti pripisali opustitvi predpisane nege. Nolan prav tako ne odgovarja za škodo, nastalo zaradi neupoštevanja navodil za uporabo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nolan ne odgovarja za napake, ki bi jih lahko delno ali v celoti pripisali opustitvi predpisane nege. Nolan prav tako ne odgovarja za škodo, nastalo zaradi neupoštevanja navodil za uporabo.

Lp, Boris Kompare B)

se mi je zdelo, da bo nekaj takega.

bi bilo pa dobro, če bi spodnjo (neresnično) trditev vi in ostali zares začeli izvajati ob vsaki prodaji, saj bi s tem preprečili očitno nemalo težav...

Vsi ponudniki čelad, ki so opremljene s Pinlockovo rešitvijo proti meglenju vizirja, tudi povdarjeno opozarjamo na pomembnost vzdrževanja: ploščico je potrebno čistiti in obračati.
Popravljeno . Popravil BC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- ne navodil nisem prebral, ker nisem kupil neke vesoljske high tech elektronike, ampak eno navadno čelado. nisem si pa tudi mislil, da sem kupil takšno sranje, ki ga je treba vsake dva tedna razstavljati in čistiti, če nočeš da se po nekajkratni uporabi pošteno popraska. najbrž mi ni treba pisat, da mi prodajalec tega tudi slučajno ni omenil, saj je potem itak ne bi kupil...

potem po tvojih izjavah lahko predidevamo da tudi mrcesa z zunanje strani vizirja ne cistis?.. in ce pride do nesrece bo kriv proizvajalec?

svasta :headbang:

Kompi tut jest mam vprasanje .. mam X-lite 801 in mam enake probleme z notranjim vlozkom kot ze prej omenjeno..

bolj me pa zanima kako naj sploh obrnem vlozek? ker silikonska obroba je samo na eni strani vlozka pa se to samo do polovice

torej ce ga obrnem tako da bo stran s silikonom (ki je sedaj obrnjena proti vizirju) obrnjena v notranjost celade, med vizirjem in vlozkom ne bo nobenega tesnila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma vložek se bo isti držov obrnjen, sam pač če ti zdej rpaska, ti bo tud pol :D

Jst sem mislu počakat na zimski servis, da vidmo kaj bodo naredel, ker se mi res ne zdi fer da čelada tazga ranga, pa da ob normalni rabi, jst sem jo celo vzdrževal, enkrat celo tesnila premazu :D, pa da se vezir spraska sam od sebe. Sej ni moteče, sam ne prčakuješ tega od čelade za skor 500eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa sam to zanima. In sicer imam čelado nolan N84, pa si želim kupiti temen vizir. Pa grem v trgovino pa mi prodajalc reče da če me policaj dobi ko je vsaj malo temno da mi da kazen. No in danes sem imel ''privilegij'' da vprašam policaja in kaj mi reče...da on neve za noben zakon da nebi dovoljeval ta temnega vizirja.

Pa da še vas vprašam, a ma trgovc prav ali policaj (jst sm za policaja :naughty: ) ????

Popravljeno . Popravil macak333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi tut jest mam vprasanje .. mam X-lite 801 in mam enake probleme z notranjim vlozkom kot ze prej omenjeno..

bolj me pa zanima kako naj sploh obrnem vlozek? ker silikonska obroba je samo na eni strani vlozka pa se to samo do polovice

torej ce ga obrnem tako da bo stran s silikonom (ki je sedaj obrnjena proti vizirju) obrnjena v notranjost celade, med vizirjem in vlozkom ne bo nobenega tesnila?

Vložki so po obeh straneh obdelani s snovjo, ki preprečuje megljenje vizirja. Ne glede na silikonsko obrobo, jih je potrebno obračati. Stran s silikonsko obrobo je uporabna predvsem takrat, ko so temperaturne razlike res velike in je vlaga v zraku še posebej velika. Silikonska obroba na vložku namreč skrbi predvsem za to, da ploščica še bolj tesno in lepše nalega na vizir.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa sam to zanima. In sicer imam čelado nolan N84, pa si želim kupiti temen vizir. Pa grem v trgovino pa mi prodajalc reče da če me policaj dobi ko je vsaj malo temno da mi da kazen. No in danes sem imel ''privilegij'' da vprašam policaja in kaj mi reče...da on neve za noben zakon da nebi dovoljeval ta temnega vizirja.

Pa da še vas vprašam, a ma trgovc prav ali policaj (jst sm za policaja :naughty: ) ????

Zakon konkretno ne prepoveduje uporabe zatemnjenih vizirjev, zato lahko vožnjo z zelo zatemnjenim vizirjem primerjaš z vožnjo s sončnimi očali. Ob močnem soncu je uporaba sončnih očal primerna, ponoči pa se z njimi vidljivost zmanjša do take mere, da niso več dovoljena. Zelo zatemnjeni in metalizirani vizirji so torej primerni za uporabo samo ob lepem in sončnem vremenu. Zelo zatemnjenih in metaliziranih vizirjev nikoli ne uporabljaj ponoči, v slabem, v deževnem, v meglenem … vremenu, ker je lahko uporaba takšnih vizirjev, zaradi zmanjšane vidljivosti, izjemno nevarna. In nasprotno - ob močnem soncu je uporaba takšnih vizirjev celo priporočljiva, saj preprečujejo sončno zaslepitev in omogočajo boljšo preglednost.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa sam to zanima. In sicer imam čelado nolan N84, pa si želim kupiti temen vizir. Pa grem v trgovino pa mi prodajalc reče da če me policaj dobi ko je vsaj malo temno da mi da kazen. No in danes sem imel ''privilegij'' da vprašam policaja in kaj mi reče...da on neve za noben zakon da nebi dovoljeval ta temnega vizirja.

Pa da še vas vprašam, a ma trgovc prav ali policaj (jst sm za policaja :naughty: ) ????

Zaradi tega: UN ECE Regulation 22

http://www.unece.org/trans/main/wp29/wp29regs/22rv4e.pdf

6.15.3.4. Visors shall have a luminous transmittance τv $ 80%, relative to

the standard illuminant D65. A luminous transmittance

80% > τv $ 50%, measured by the method given in

paragraph 7.8.3.2.1.1., is also permissible if the visor is

marked with the symbol shown in figure 2 and/or with the English

words ADAYTIME USE ONLY@. The luminous transmittance shall be

measured before the abrasion test.

Če ne prestane testa ni hologirana... Če se da policaju gledat E certifikate tudi na vizorju, potem te lahko zeza..... malo verjetno če nimaš popolnoma črno.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne prestane testa ni hologirana... Če se da policaju gledat E certifikate tudi na vizorju, potem te lahko zeza..... malo verjetno če nimaš popolnoma črno.........

Čelade v uporabi so lahko atestirane tudi skladno s starejšimi verzijami predpisa ECE 22 (01, 02, 03, 04), ki še niso predvidevale minimalne stopnje prepustnosti svetlobe, pa so kljub temu še vedno homologirane. Torej policaj te načeloma ne more nadlegovati, če na vizirju ni E certifikata.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!