Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

No od danes tudi jaz lastnik x-litke in sicer 701. Že preizkusil od Velenja do LJ pa se zelo vredu odrezala. Tudi po krajšem dežju v okolici trojan ni bilo težav z zameglitvijo ali vdorom vode. Pohvalit pa moram tudi obilico prostora v okolici ušes, kar sem pri drugih znamkah pogrešal. Bolj izčrpno oceno bom pa lahko podal po malo daljši uporabi... Pohvalit pa moram tudi Compako kjer so mi znali ponuditi veliko informacij ter se ponudili tudi za brezplačne zimske servise čelade.

Se ti ne bi bolj splačalo počakati par dni na razprodajo?

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za informacijo.

Nam lahko posreduješ kakšno povezvo do podrobnejših informacij prosim?

Hvala in lep dan,

Matjaž

Izdelava novih spletnih strani je v zaključni fazi in v kratkem boš lahko tukaj našel vse potrebne informacije.

Tiskana različica kataloga pa je že na voljo. Vabljen na obisk!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ti ne bi bolj splačalo počakati par dni na razprodajo?

lp

Franc

Posezonsko znižanje cen čelad velja za obstoječo zalogo. Letos bomo cene znižali več kot 1000 kosom čelad, vendar pa je pri tem dobro upoštevati dejstvo, da je zaloga takšna, kakršna pač je. Zaradi pričakovanega precejšnjega povpraševanja in omejene količine izdelkov na zalogi, so najbolj prodajani modeli, barvne kombinacije in velikosti, kaj hitro razprodani.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posezonsko znižanje cen čelad velja za obstoječo zalogo. Letos bomo cene znižali več kot 1000 kosom čelad, vendar pa je pri tem dobro upoštevati dejstvo, da je zaloga takšna, kakršna pač je. Zaradi pričakovanega precejšnjega povpraševanja in omejene količine izdelkov na zalogi, so najbolj prodajani modeli, barvne kombinacije in velikosti, kaj hitro razprodani.

Lp, Boris Kompare B)

To sicer drži, ampak, če ne bi dobil na razprodaji, bi jo še vedno lahko kupil za polno ceno (tako kot sedaj). Ali pa potem to ni več možno?

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kompi ... v katere x-lite čelade pa se bo dalo vgradit novi komunikacijski sistem.

do zdaj X-lite čelate niso imele prostora zanj tako kot nolan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo.

Lih sm nabavu motor, sedaj bo treba pa še opremo. Ko sem vozil motor od prodajalca, mi je kolega posodu čelado x-lite 601. Pa me je po pol ure začela ful glava bolet, ker se mi zdi da me je čelada tiščala v čelo preveč in pa še malo na obe ličnici. Sam ne morem rečt, da je bla premajhna, verjetno samo oblika ni kul. Zanima me, če to pomeni, da vse x-lite čelade odpadejo? Ali so modeli drugačni ne samo po kakovosti ampak tudi po notranji obliki?

Pa še to: a je velik preskok v varnosti med polikarbonatnimi in kompozitnimi čeladami?

Popravljeno . Popravil Rokxy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr jst vem če te čelada stiska vzami večjo, oziroma čelada te ne sme stiskat v čelo in po strani glave, pač ne sme te začeti bolet

Sm skor 100% da je bla premajhna čelada

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kompi ... v katere x-lite čelade pa se bo dalo vgradit novi komunikacijski sistem.

do zdaj X-lite čelate niso imele prostora zanj tako kot nolan.

V modelnem letu 2009 bodo za vgradnjo novega N-Com X komunikacijskega sistema pripravljene X-liteove čelade X-1002, X-701, X-602 in X-402.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo.

Lih sm nabavu motor, sedaj bo treba pa še opremo. Ko sem vozil motor od prodajalca, mi je kolega posodu čelado x-lite 601. Pa me je po pol ure začela ful glava bolet, ker se mi zdi da me je čelada tiščala v čelo preveč in pa še malo na obe ličnici. Sam ne morem rečt, da je bla premajhna, verjetno samo oblika ni kul.

Če te je zaradi pritiska v predelu čela začela boleti glava, pomeni, da je čelada premajhna. Pretesna čelada namreč pritiska in opazno mečka lica, povzroča močan pritisk v predelu čela, že po krajšem času povzroči bolečine v sencih in čelu, ki hitro in neprijetno naraščajo.

Ali so modeli drugačni ne samo po kakovosti ampak tudi po notranji obliki?

Modeli se med sabo razlikujejo tudi po obliki notranjosti. Pred nakupom je dobro preizkusiti več različnih modelov, da dobiš občutek za razlike. Po potrebi ti lahko z različno debelimi obraznimi blazinicami in oblazinjenjem uredimo tudi fino nastavitev notranjosti, tako da se bo čelada lepo prilegala obliki glave.

Pa še to: a je velik preskok v varnosti med polikarbonatnimi in kompozitnimi čeladami?

Ni. Razlika je predvsem v udobju. Kompoziti (steklena vlakna z vezivno smolo; steklena vlakna z ogljikom, s kevlarjem itd.) omogočajo, da konstruktorji natančneje razporedijo po lupini material, ki je potreben za prevzem sile udarca. Praviloma je takšna čelada lažja, težišče čelade pa je ugodnejše kot pri čeladah iz polikarbonata.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej so dražje čelade iz kompozitov bolj stvar udobja (lažje, manj hrupa...) kot pa varnosti. Kakorkoli, sem hotel priti v Velenje zaradi nakupa, pa sem opazil da bo imel KMC isto popuste od 1. okt dalje, zato bom kar tule vprašal za nasvet.

Kupil sem f650gs, ne za divjanje, ampak bolj za daljše vožnje. Hitrosti ne bodo presegale 100, 110 na uro (po AC se tud ne mislim vozit). Kaj potem kupit? Gledal sem tele modele: X-602 CONTEST - 19, NOLAN N84 WARPATH N-COM - 48 in NOLAN N62 FAIRYLAND - 46 MAT. A se mi npr. splača dat 250 € za x-602, če z vidika varnosti ni toliko boljša (oz. je isto dobra kot n62). Kolikor jst razumem, so dražje čelade predvsem zato, da pri visokih hitrostih vseeno zagotavljajo normalno vožnjo (stabilnost na glavi, manj hrupa, boljšo aerodinamiko...). Ali se motim?

Seveda moram vse modele še dejansko dat na glavo in videt, ali mi sploh sedejo gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je razlika tudi v varnosti. N-62 je namenjena manjšim hitrostim, X-602 je bolj športna. Pomoje bi ti najbolj odgovarjala N-84. Seveda pa jo obvezno preizkusi na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej so dražje čelade iz kompozitov bolj stvar udobja (lažje, manj hrupa...) kot pa varnosti. Kakorkoli, sem hotel priti v Velenje zaradi nakupa, pa sem opazil da bo imel KMC isto popuste od 1. okt dalje, zato bom kar tule vprašal za nasvet.

Kupil sem f650gs, ne za divjanje, ampak bolj za daljše vožnje. Hitrosti ne bodo presegale 100, 110 na uro (po AC se tud ne mislim vozit). Kaj potem kupit? Gledal sem tele modele: X-602 CONTEST - 19, NOLAN N84 WARPATH N-COM - 48 in NOLAN N62 FAIRYLAND - 46 MAT. A se mi npr. splača dat 250 € za x-602, če z vidika varnosti ni toliko boljša (oz. je isto dobra kot n62). Kolikor jst razumem, so dražje čelade predvsem zato, da pri visokih hitrostih vseeno zagotavljajo normalno vožnjo (stabilnost na glavi, manj hrupa, boljšo aerodinamiko...). Ali se motim?

Seveda moram vse modele še dejansko dat na glavo in videt, ali mi sploh sedejo gor.

Vsi trije modeli so homologirani skladno z varnostnim predpisom ECE 22/05 in kar se tiče varnosti, med njimi ni razlik. Razlika v udobju pa je precejšnja.

Čelada N62 je namenjena doseganju manjših hitrosti, za mestno vožnjo z mopedi in skuterji. Vstopna odrtina pri N62 je precej velika, da čelada gladko zdrsne na glavo. To je sicer dobrodošlo pri pogostem snemanju in natikanju čelade, vendar pa se lahko zato pri doseganju večjih hitrostih, v čeladi pojavi moteč prepih in hrup. Tudi tesnila vizirja so prilagojena za hitrosti, ki se običajno dosegajo v mestni vožnji. N84 je čelada visokega srednjega razreda, že primerna za cestni hitrostni motociklizem. Domišljeno razčlenjena površina umirja zračni tok pri večjih hitrostih in preprečuje tresenje čelade. Oblazinjenje je za razliko od čelade N62 snemljivo in pralno. Spodnja obroba in blazinice tesno objamejo predel lic in vratu, zato je čelada udobnejša in tišja.

X602 pa je že primer napredne tehnologije in kreativnega dizajna. Z ročno izdelano školjko v treh različnih velikostih iz kompozita in z visokim deležem karbona, smo dosegli najnižjo težo, najmanjši aerodinamični upor in optimalno udobje. Za konkurenčno ceno ponuja vrhunsko udobje, zanesljivost in kvaliteto brez kompromisov.

Sicer pa bo odločitev za nakup bo precej lažja, ko boš posadil vse tri modele na glavo in tako dobil občutek za razlike.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz vozim x-lite701 na sv-ju. kar udobno. včeraj pa sem jo poskusila na fazerju in je razlika očitna. čelada je še boljša - predvsem dosti tišja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo probal x602 in x801?

zanima me razlika. sam imam x601 vendar bi zamenjal.

X-801RR je čelada za polno doživetje najbolj dinamične vožnje in športnih občutkov. Za izbran okus. Je atraktivnega videza, izjemne aerodinamike, vrhunskega udobja in majhne teže. X-602 pa za konkurenčno ceno ponuja vrhunsko udobje, zanesljivost in kvaliteto brez kompromisov.

Preizkusi obe čeladi v živo, na lastnem motorju. Ta možnost je še vedno na voljo. Tako boš lahko občutil konkretno razliko in se sam prepričal v ustreznost izbire.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na x-801-R se mi je unicijo tesnilo vizirja, ali se da naročiti samo tesnilo?

Če je tesnilo vizirja poškodovano, ti ga bomo zamenjali z novim. Menjava zahteva nekaj znanja in izkušenj, zato čelado z računom dostavi svojemu prodajalcu, ki bo uredil vse potrebno za zamenjavo v sklopu 5-letne garancije.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kratkem bi kupil n84, pa me zanima če je kakšen zadovoljen lastnik tukaj ali pa katera druga čelada bi še prišla v poštev, tega cenovnega razreda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kratkem bi kupil n84, pa me zanima če je kakšen zadovoljen lastnik tukaj ali pa katera druga čelada bi še prišla v poštev, tega cenovnega razreda?

Po to čelado grem danes ali ju3, pa ti bom v kratkem povedal kakšna je (ko sm jo dau na glavo se mi je od vseh teh ki so jih imeli tam zdela se najboljsa!) :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo probal x602 in x801?

zanima me razlika. sam imam x601 vendar bi zamenjal.

sama sem hotela 801rr in sem šla h kompiju. tam sem probala 801rr in mi ni sedla nekako kot bi mogla, pa sem poskusla 701 in mi je kot ulita.

tako da... poskusi obe na glavi in vidiš, kakšen imaš občutek.

V kratkem bi kupil n84, pa me zanima če je kakšen zadovoljen lastnik tukaj ali pa katera druga čelada bi še prišla v poštev, tega cenovnega razreda?

jaz sem jo kupila za sv650s, vendar glede moje velikosti in drže na motorju ni bila prava izbira.

tudi 701 je bila na sv-ju kar glasna.

sedaj sem menjala motor in ostala na 701 in je razlika očitna. dosti tišja čelada. prejšnji lastnik pa je imel na fazerju nakedu n84 in je bil zelo zadovoljen.

tako da... po moje nimaš kaj zgrešit z nakupom, če ti paše na glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem z mojo n84 (crna - se prodaja) tud zelo zadovoljen, ceprav se letos nagibam k novem nakupu celade.. Kupil bi poslikano n84 ali pa kaksno x - lite.. Moti me predvsem to, da se na x - lite ne da montirat zatemnjenga vizirja (vsaj po besedah mojega trgovca)..Al se motm??

BTW: rossIIe, kje so slikce fazerja? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me so se pa začele na vizirju x-litke 701 pojavljati praskice (na zunanji strani). Ne vem od česa ker na čelado (posebaj pa na vizir) zelo pazim. Glede na to da naj bi imela čelada vizir odporen na praske se kaj takega po moje nebi smelo dogajati. Ima še kdo podobne izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem z mojo n84 (crna - se prodaja) tud zelo zadovoljen, ceprav se letos nagibam k novem nakupu celade.. Kupil bi poslikano n84 ali pa kaksno x - lite.. Moti me predvsem to, da se na x - lite ne da montirat zatemnjenga vizirja (vsaj po besedah mojega trgovca)..Al se motm??

BTW: rossIIe, kje so slikce fazerja? :unsure:

Za čelade X-lite imamo na voljo prozorne, rahlo zatemnjene, zelo zatemnjene in metalizirane vizrje, ki jih lahko samo v dveh potezah namestiš na čelado. Najbrž pa si imel v mislih VPS senčilo (neodvisno od osnovnega vizirja), ki ga na X-lite čelade žal res ni mogoče namestiti.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me so se pa začele na vizirju x-litke 701 pojavljati praskice (na zunanji strani). Ne vem od česa ker na čelado (posebaj pa na vizir) zelo pazim. Glede na to da naj bi imela čelada vizir odporen na praske se kaj takega po moje nebi smelo dogajati. Ima še kdo podobne izkušnje?

Z vizirji na čeladah X-lite nimamo slabih izkušenj, zato me čudi, da se ti je, v tem kratkem obdobju, vizir opraskal z zunanje strani. Bodi prosim tako prijazen in nam pošlji vizir, da bi lahko ugotovili v čem je problem. Po potrebi ti ga bomo seveda brezplačno nadomestili z novim.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!