Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Prav tako preveri, ali je vizir pravilno vstavljen v mehanizem za odpiranje. Pri moji N103 se mi je že dvakrat zgodilo, da se mi je sam premaknil - razloga, zakaj se je to zgodilo, nisem uspel ugotoviti.

Da nekaj ni v redu z vizirjem, pa sem ugotovil na način, kot ga ti opisuješ - rahlo pihljanje.

Hvala za nasvet. Vizir sem ponovno snel in ga namestil nazaj, sedaj je vse OK. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da dobiti kakšno večjo vetrno zaslonko pod brado za N103, ali so pač vse enake?

Večje protivetrne zaslonke za čelado N103 žal ne obstajajo. Če bi bile večje, bi bile v napoto pri dvignjenem predbradnem delu. Bomo pa imeli v začetku novembra na voljo nove, ergonomično oblikovane obrazne blazinice, ki bodo še bolj tesno objele prednji del lic, vrat in ušesa.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te vetrne zaslonke bi morale biti izdelane v različnih velikostih. samo tako bi bilo prav za kupce. tudi sama sem imela problem z veterno zaslonko pri x-lite 701, potem mi je kompi dal eno drugo, ki sicer ni za x-lite, pa je ustrezna in je sedaj veliko bolje. če pa bi še bila kakšen milimeter večja, pa sploh ne bi bilo nič narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večje protivetrne zaslonke za čelado N103 žal ne obstajajo. Če bi bile večje, bi bile v napoto pri dvignjenem predbradnem delu. Bomo pa imeli v začetku novembra na voljo nove, ergonomično oblikovane obrazne blazinice, ki bodo še bolj tesno objele prednji del lic, vrat in ušesa.

Lp, Boris Kompare B)

"Grejo" nove blazinice na garancijo?

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa (X-lite 701) precej piha v oči. Kot sem opazoval pa ne čez šipico (sem jo premikal). Piha mi pa direktno v oči (rahlo pihanje) zaradi česar sem celo dobil vnetje (daljše ture, sedaj ko je že malo mrzlo). Čelado pa imam kupljeno v sosednji Italiji. Lahko uveljavljam garancijo v SLO? (glede na to, da je EU)

LP, DavidB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mani je tudi pihalo zaradi premajhnega podbradnega dela.

je kompi menjal in je zdaj veliko bolje. je pa vse odvisno od same drže.

garancija? kompi je že velikokrat napisal, da lahko pri njih servisiraš, vendar plačaš po uradnem ceniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa (X-lite 701) precej piha v oči. Kot sem opazoval pa ne čez šipico (sem jo premikal). Piha mi pa direktno v oči (rahlo pihanje) zaradi česar sem celo dobil vnetje (daljše ture, sedaj ko je že malo mrzlo). Čelado pa imam kupljeno v sosednji Italiji. Lahko uveljavljam garancijo v SLO? (glede na to, da je EU)

LP, DavidB

Možno pa da imaš samo vezir nastavljena tako, da ostane med tesnili ter le tem majhna odprtina? To se pa drugač štela z gumbom na vpetju vizirja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te vetrne zaslonke bi morale biti izdelane v različnih velikostih. samo tako bi bilo prav za kupce. tudi sama sem imela problem z veterno zaslonko pri x-lite 701, potem mi je kompi dal eno drugo, ki sicer ni za x-lite, pa je ustrezna in je sedaj veliko bolje. če pa bi še bila kakšen milimeter večja, pa sploh ne bi bilo nič narobe.

Od katerega modela pa je, če veš slučajno? Mene tudi moti, ko je bolj hladno. Zadnjič sem za silo rešil tako da sem dal en papirnat robček za zaslonko.

Pa je tudi ta mrežasta al je usnjena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem v Gama centru v BTC-ju vzel na probo N 84. Zelo zadovoljen in odločil sem se za nakup. Vzel sem model Target (mat srebrna), ker svetleče srebrne ni bilo na zalogi :( (menda je nimajo niti v Compacu), oziroma imeli so eno, vendar je bila precej popraskana.

post-11200-1224691488.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nastopil je čas za zamenjavo čelade in sem se odpeljal v prodajalno KMC Yamaha na Rudniku. Poizkusil sem tako model X-602 kot X-701, vendar se mi X-701 ni najbolje prilegala, medtem ko sem v X-602 zelo dobro počutil. Vseeno nisem bil 100% prepričan, če mi čelada ustreza (1x sem se že opekel in kupil čelado (Shark RSR), vendar me je po ca. 30 minutah vožnje začela boleti glavi in je tako nikakor nisem mogel nositi) zato sem povprašal če je možen kak test. Kljub temu da niso imeli testne čelade omenjenega modela, so mi šli fantje na roko in so izmed aktualnih modeov v prodajalnil vzeli čelado in jo namenili za testni model in mi tako omogočili preizkus. Jutri jo bom dodobra preizkusil in če mi ustreza jo bom kar lepo obdržal, v kar pa ne dvomim. Moram pohvaliti fante, da so mi pomagali svetovati in res so zelo dobro strokovno podkovani.

Le tako naprej :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

do milana sem mislil da je moja mat črna x-lite 701 RR najlepša čelada ampak ta poslikava x-lite 701 RR me je prislilila da mi je žal da nisem počakal z nakupom do naslednjega leta :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanima me ali lahko čelado Nolan N42 z N-Com Bluetooth kitom brezžično povežem z Garmin Nuvi 660 navigacijo. Poskušal sem (šel sem po postopku za zumote), vendar mi je navigacija N-com zaznala kot telefon in zahtevala vpis gesla (1234), ki ga seveda nisem mogel vpisati. Je potem edina rešitev multimedijski kabel?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do milana sem mislil da je moja mat črna x-lite 701 RR najlepša čelada ampak ta poslikava x-lite 701 RR me je prislilila da mi je žal da nisem počakal z nakupom do naslednjega leta :headbang:

Pa kupiš še eno...:P

Sexy :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali lahko čelado Nolan N42 z N-Com Bluetooth kitom brezžično povežem z Garmin Nuvi 660 navigacijo. Poskušal sem (šel sem po postopku za zumote), vendar mi je navigacija N-com zaznala kot telefon in zahtevala vpis gesla (1234), ki ga seveda nisem mogel vpisati. Je potem edina rešitev multimedijski kabel?

Lp

Brezžične povezave z Bluetooth slušalkami in navigatorjem Nüvi 660 žal ni mogoče vzpostaviti, ker navigatorji serije Nüvi ne ponujajo te možnosti. Pri povezovanju namreč zahtevajo vnos gesla, ki pa ga zaradi primanjkljaja tipkovnice na vseh Bluetoothovih slušalkah, ne moremo vnesti.

Za vzpostavitev povezave med Nuvijem 660 in N-Com sistemom bo potrebno uporabiti multimedijski kabel.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...evo Boris ,da se ti zahvalim :worship: še tle takole virtualno za servis moje n-102---(nov sistem za flip up in nov notranji pralni del al kakor koli že)...vse OK...si :hooray: :hooray: !!!

L.P. MAX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rad bi pohvalil idejo oz. novost nolana da uvede tudi xxs velikost čelade (če se ne motim za vse 3 znamke - nolan, x-lite in grex)

super odlično, upam da bo boljši polovici sedaj pasala nolanka na buč(k)o :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

...v čem je fora pri čeladi x-802, namreč na enih fotkah ima gor napis nolan na drugih x-lite, drugače po obliki pa zgleda čist enako :unsure: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kak pri x-lite 701 snames vizir dol ? mi nerata pogruntat tistih knofow na vizirju :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vizir odpreš do konca gor, stisneš okrogel gumbek z znakom X in z drugo roko mal proti sprednji strani čelade potegneš vizir, da skoči iz zaklepa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...v čem je fora pri čeladi x-802, namreč na enih fotkah ima gor napis nolan na drugih x-lite, drugače po obliki pa zgleda čist enako :unsure: :hmm:

Gre za eno samo čelado X-802, razlika je le v tem, da sta Casey Stoner in Marco Melandri sponzorsko podprta z blagovno znamko Nolan, zato tudi napis Nolan na njunih čeladah (in replikah). Na vseh ostalih izvedenkah čelade X-802 pa je napis X-lite.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vizir odpreš do konca gor, stisneš okrogel gumbek z znakom X in z drugo roko mal proti sprednji strani čelade potegneš vizir, da skoči iz zaklepa...

Kaj pa lahko pocnes z gumbom/stikalom na desni strani okvirja ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kak pri x-lite 701 snames vizir dol ? mi nerata pogruntat tistih knofow na vizirju :P

Vizir dvigni do najvišjega položaja. Pritisni in zadrži sredinski gumb na vpetju vizirja. Vizir rahlo premakni v smeri puščice na prvi sliki.

Lp, Boris Kompare B)

post-1784-1233005995.jpg

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!