Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

-poskusil sem model 701 M velikost,pa mi je precej pritiskalo ličnice (sicer imam bolj močne ličnice,visok sem 192cm in imam cca 90kg))

tudi meni je 701 bila preozka v ličnicah in mi je Kompi v velenju v par min porihtal zadevo tako da sem danes super zadovoljen. ni ti treba odpisat 701, samo malo strokovne kompijeve roke potrebuje :whistle:

idi v velenje in probaj vse na motorju pa ni vrag da ne boš nekaj našel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam eno vprašanje za kompi-ja.

Se da dobit čelado x-lite x-602 start (brez možnosti vgradnje Ncom sistema) bele barve ? Ter kakšna je cena za omenjen model.

Sem jo že mislil naročit iz tujine pa bi vseeno raje prej prašal kako je v sloveniji, ker servis oziroma garancija v čimkrajšem času je pa vseeno nekaj vredna.

Hvala

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje za kompi-ja.

Se da dobit čelado x-lite x-602 start (brez možnosti vgradnje Ncom sistema) bele barve ? Ter kakšna je cena za omenjen model.

Sem jo že mislil naročit iz tujine pa bi vseeno raje prej prašal kako je v sloveniji, ker servis oziroma garancija v čimkrajšem času je pa vseeno nekaj vredna.

Hvala

LP Rok

Seveda! Vse čelade iz Nolanovega programa so dobavljive tudi pri nas.

Od letos dalje je X-602 na voljo le kot verzija, ki je pripravljena za vgradnjo N-Com komunikacijskega sistema. To pomeni, da lahko N-Com kadarkoli naknadno vgradiš v čelado. Maloprodajna cena znaša 299,- EUR.

Sicer pa je tako, da v Sloveniji vsako leto pripravimo slovensko izdajo kataloga Nolanovih čelad, kamor uvrstimo izbor najbolj prodajnih barvnih kombinacij in modelov čelad, ki jih imamo stalno na zalogi in so dobavljive takoj. Vse ostale modele iz ponudbe skupine Nolan (preko barvnih 400 kombinacij v šestih velikostih – tudi X-602 Start N-Com 4 – Metalno bela) pa lahko zagotovimo po posebnem naročilu. Cena zato ni nič višja, le rok dobave je malce daljši – cca 3-4 tedne.

Lp, Boris Kompare B)

p.s. cene v Sloveniji so za 5% nižje, kot so recimo v Avstriji in Nemčiji, samo pri nas pa ponujamo tudi brezplačne servisne preglede, …

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans bil v BTC-ju v eni moto štacuni in v Litiji pa še nikjer nimajo X-lite 802 modela čelad???

Kako to? Jutr je že motogp dirka, jst pa še čelade nimam! cccc... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes v Velenju nabavil dve X-lite 701 čeladi, vse pohvale kompiju in sodelavcem za prijaznost in strokovnost. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem preizkušal preklopne čelade in med njimi tudi Nolan 103. Če se prav spomnim, so govorili, da ima tudi certifikat J (lahko se voziš z odprtim predbradnim delom). Ne vem, če je to res, vendar se pri rahlem sunku ta del samodejno zapira, kar pri vožnji ne more biti niti prijetno, kaj šele varno. Ne vem ali sem jo nepravilno odprl ali pa preizkušana čelada ni bila v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje za kompija

na xlite 701 se mi pogosto dogaja da se mi nosnik snema..

ne med vožnjo ampak pri npr. snemanju in prenašanju čelade in me malo moti da ga morem

skoz popravljat not..

ali je kaj narobe če bi ga zalepil not ali kak drugače malo bolj trdno fixiral?

hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans bil v BTC-ju v eni moto štacuni in v Litiji pa še nikjer nimajo X-lite 802 modela čelad???

Kako to? Jutr je že motogp dirka, jst pa še čelade nimam! cccc... :krneki:

Kompi bo potrdil, da je prva pošiljka, ki so jo dobili bolj vzorčnega značaja...vsega nekaj kosov. Zato je še nihče od nas prodajalcev nima, čeprav so naročene. Kdaj pa pridejo, bo pa sam bolj točno povedal.

lp

Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem preizkušal preklopne čelade in med njimi tudi Nolan 103. Če se prav spomnim, so govorili, da ima tudi certifikat J (lahko se voziš z odprtim predbradnim delom). Ne vem, če je to res, vendar se pri rahlem sunku ta del samodejno zapira, kar pri vožnji ne more biti niti prijetno, kaj šele varno. Ne vem ali sem jo nepravilno odprl ali pa preizkušana čelada ni bila v redu.

Meni se sama od sebe še ni zaprla, je pa res da se s odprtim predbradnim delom vozim samo po mestu, drugače je zaprta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje za kompija

na xlite 701 se mi pogosto dogaja da se mi nosnik snema..

ne med vožnjo ampak pri npr. snemanju in prenašanju čelade in me malo moti da ga morem

skoz popravljat not..

ali je kaj narobe če bi ga zalepil not ali kak drugače malo bolj trdno fixiral?

hvala, lp

tudi sama imam iste probleme, zato čakam na odgovor kompija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole bo prava tema..

in sicer kje na štajerskem koncu dobiti zatemnjen (max možno zatemnjen - za sopotnico) vizir za čelado NOLAN n81e. oz lahko tud izven štajerskega konca, samo v tem primeru bi bilo fajn, če se da naročit preko interneta.

hvala za odg.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole bo prava tema..

in sicer kje na štajerskem koncu dobiti zatemnjen (max možno zatemnjen - za sopotnico) vizir za čelado NOLAN n81e. oz lahko tud izven štajerskega konca, samo v tem primeru bi bilo fajn, če se da naročit preko interneta.

hvala za odg.

LP

Sprehodi se po nekaj straneh nazaj, pa ti bo popolnoma jasno, kje.

Velenje.

Jaz svoje 801 nisem kupila tam, pa mi jo je h Kompiju (sicer ga osebno ne poznam, a ziher ga bom spoznala drugo leto, ker čelade ne kupim več drugje, kot tam - možnost testiranja čelade je zakon!) odnesel KeC in Kompi mi je čelado porihtal v nulo - brezplačno!

Res je, naše glave so zelo različne, zato so tudi čelade različne.

Odkar vem zase imam pač Nolanke, spomnim se še tistih starih, ko vizir sploh vizir ni bil, temveč le kos plastike, vdelane v čelado. Kakšen nastavljiv ali gibljiv vizir ... :slap: . Joj, s čim smo se včasih vozili ... sploh obvezne niso bile, te naše drage, pomembne čelade.

Pa lep dan!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans bil v BTC-ju v eni moto štacuni in v Litiji pa še nikjer nimajo X-lite 802 modela čelad???

Kako to? Jutr je že motogp dirka, jst pa še čelade nimam! cccc... :krneki:

Kot je bilo načrtovano, je redna proizvodnja nove X-802 stekla konec meseca marca. Povpraševanje po njej je izjemno, zato proizvodnja le stežka sledi zahtevam. V začetku aprila smo prejeli prvo vzorčno količino, ki je že na ogled v Velenju. 23. aprila pa pričakujemo novo, konkretno količino X-802. Takrat bomo startali tudi z redno distribucijo, brezplačnimi testnimi vožnjami …

Danes v Velenju nabavil dve X-lite 701 čeladi, vse pohvale kompiju in sodelavcem za prijaznost in strokovnost. :worship:

Hvala Vanga! Želim ti veliko udobnih in varnih kilometrov.

Danes sem preizkušal preklopne čelade in med njimi tudi Nolan 103. Če se prav spomnim, so govorili, da ima tudi certifikat J (lahko se voziš z odprtim predbradnim delom). Ne vem, če je to res, vendar se pri rahlem sunku ta del samodejno zapira, kar pri vožnji ne more biti niti prijetno, kaj šele varno. Ne vem ali sem jo nepravilno odprl ali pa preizkušana čelada ni bila v redu.

Nolan edini uporablja mehanizem, ki obrazni del odpira po eliptični krožnici in na ta način med drugim preprečuje tudi samodejno zapiranje predbradnega dvižnega dela. Prav tako pa odprta čelada ne štrli visoko v zrak, ima najbolj ugodno težišče in zato ne obremenjuje vratu. N103 ima dopolnjeno homologacijo tipa P/J, ki dovoljuje vožnjo tudi z odprtim obraznim delom.

eno vprašanje za kompija

na xlite 701 se mi pogosto dogaja da se mi nosnik snema..

ne med vožnjo ampak pri npr. snemanju in prenašanju čelade in me malo moti da ga morem

skoz popravljat not..

ali je kaj narobe če bi ga zalepil not ali kak drugače malo bolj trdno fixiral?

hvala, lp

Usmerjevalnik izdihane sape je pripravljen tako, da ga lahko enostavno namestiš ali snameš. Če te moti, ga lahko brez škode odstraniš, nič pa ne bo narobe, če ga boš učvrstil v položaju. Po želji ti lahko to uredimo tudi na našem brezplačnem servisu.

tole bo prava tema..

in sicer kje na štajerskem koncu dobiti zatemnjen (max možno zatemnjen - za sopotnico) vizir za čelado NOLAN n81e. oz lahko tud izven štajerskega konca, samo v tem primeru bi bilo fajn, če se da naročit preko interneta.

hvala za odg.

LP

Nadomestne dele, tudi za častitljivo stare modele čelad Nolan, lahko kupiš pri vseh pooblaščenih prodajalcih širom Slovenije. Lahko pa ti ga pošljemo tudi s pošto po povzetju. Kakor bi ti pač bolj ustrezalo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

G. Kompare

-ta teden ne bom mogel prit v Velenje,tudi v Mariboru ne bom našel čas za sprobat čelado 801 RR,tudi če mi jo prodajalec zaupa

-zanima me,ali bo jih še kaj na zalogi v črni barvi velikosti L,eventualno M,mogoče bi mi v soboto uspelo prit v Velenje,če bo le vreme dopuščalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

G. Kompare

-ta teden ne bom mogel prit v Velenje,tudi v Mariboru ne bom našel čas za sprobat čelado 801 RR,tudi če mi jo prodajalec zaupa

-zanima me,ali bo jih še kaj na zalogi v črni barvi velikosti L,eventualno M,mogoče bi mi v soboto uspelo prit v Velenje,če bo le vreme dopuščalo?

Žal te moram obvestiti, da smo vse čelade X-801RR Start v M in L velikosti, že razprodali.

Lp, Boris Kompare

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-torej mi ne preostane drugega,da probam kateri drug model,recimo X-602,ali doplačam za barvno X-801RR?

-ali bi X-602 bila dostojna alternativa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-torej mi ne preostane drugega,da probam kateri drug model,recimo X-602,ali doplačam za barvno X-801RR?

-ali bi X-602 bila dostojna alternativa?

X-801RR je čelada za polno doživetje najbolj dinamične vožnje in športnih občutkov. Za izbran okus. Je atraktivnega videza, izjemne aerodinamike, vrhunskega udobja in majhne teže. X-602 pa za konkurenčno ceno ponuja vrhunsko udobje, zanesljivost in kvaliteto brez kompromisov.

Preizkusi obe čeladi v živo, na lastnem motorju. Ta možnost je še vedno na voljo. Tako boš lahko občutil konkretno razliko in se sam prepričal v ustreznost izbire.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam čelado N103. Ali ima še kdo poleg mene problem z notranjo sončno zaslonko. Ta se mi med vožnjo čez kako luknjo sama zapira približno do polovice. Kako bi lahko odpravil to napako? Kljub servisu zamenjavi "gumice" na zaslonki se napaka ponavlja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam x-lite x 602, velikost m za 200, kupil letos v luisu, ker takšne komb. pri nas nisem dobil(črna+dve beli progi mat) za 360, nošena cca 5-krat, brez praske, kot nova. Prodajam, ker mi je prevelika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam čelado N103. Ali ima še kdo poleg mene problem z notranjo sončno zaslonko. Ta se mi med vožnjo čez kako luknjo sama zapira približno do polovice. Kako bi lahko odpravil to napako? Kljub servisu zamenjavi "gumice" na zaslonki se napaka ponavlja.

Morda samo zamenjava gumice ni bila dovolj. Pošlji nam prosim čelado in po potrebi bomo zamenjali še mehanizem VPS senčila.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašanje za strokovnjaka, g. borisa!

imam "nagca" zato seveda nobene vetrne zaščite, hitrosti pa so kar konkretne. trenutno uporabljam N84 (staro cca. 1 leto), seveda kupljeno v velenju :rolleyes: .

in še vprašanje. ker se mi zdi, da mi kar pošteno "žvižga" okoli ušes, bi prosil za nasvet glede primerne čelade z asortimana nolana?!

že v naprej hvala.

M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašanje za strokovnjaka, g. borisa!

imam "nagca" zato seveda nobene vetrne zaščite, hitrosti pa so kar konkretne. trenutno uporabljam N84 (staro cca. 1 leto), seveda kupljeno v velenju :rolleyes: .

in še vprašanje. ker se mi zdi, da mi kar pošteno "žvižga" okoli ušes, bi prosil za nasvet glede primerne čelade z asortimana nolana?!

že v naprej hvala.

M

X-lite 701 se meni obnese odlično, sigurno tudi x-801 in x-802

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in še vprašanje. ker se mi zdi, da mi kar pošteno "žvižga" okoli ušes, bi prosil za nasvet glede primerne čelade z asortimana nolana?!

že v naprej hvala.

M

zraven si verjetno dobil neke vrste čepkov, ki pridejo v vdolbine za ušesa v čeladi. Brez tega je kar fajn glasna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!