Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

:hmm: Morda bi pa pomagale debelejše obrazne blazinice, ki bi bolj tesno objele vrat in obraz?

Lp, Boris Kompare B)

Na te blazinice tudi sam sumim, saj drugo mislim da ne more bit. Sej sem o teh blazinicah že govoru ravno s tabo, da bi jih uzel (po PM-jih), vendar se nekako ne vem odločit. Res pa je, da drugo mi ne pride na pamet, kaj bi lahko bilo.

Koliko so te blazinice (X-lite 701 M velikost). Pošljete jih po pošti ne?

LP, DavidB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra dva meseca nazaj sem testiral X-701(dve uri AC in mestne vožnje po Lj), pa mi je bila skoraj preveč zračna, zato sem nabavil X-602.

Po cca 3k km po Istri in Dalmaciji v tej vročini se mi zdi prava izbira in sem zelo zadovoljen. Tudi v hladnih jutrih dobro tesni.

Ja, pa v Veleju mi je Kompi namontiral debelejše obrazne blazinice (hvala, Kompi).

Toliko za info, vsekakor pa priporočam test.

LP, Sailor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na te blazinice tudi sam sumim, saj drugo mislim da ne more bit. Sej sem o teh blazinicah že govoru ravno s tabo, da bi jih uzel (po PM-jih), vendar se nekako ne vem odločit. Res pa je, da drugo mi ne pride na pamet, kaj bi lahko bilo.

Koliko so te blazinice (X-lite 701 M velikost). Pošljete jih po pošti ne?

LP, DavidB

Debelejše obrazne blazinice lahko pošljemo v Gruntar Moto Sport v Koper, kjer jih bodo namestili v tvojo čelado. Na testni vožnji preizkusi učinek in šele če boš zadovoljen, se bomo dogovorili za posel. Redna maloprodajna cena novega para blazinic za X-701 je sicer 43,00 EUR.

Lp, Boris Kompare B)

p.s. v kolikor se odločiš za ponujeno možnost, nam prosim sporoči velikost čelade, saj imamo na voljo več različnih velikosti obraznih blazinic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

seveda je možno vgraditi slušalke. midva imava komplet od conrada in deluje normalno.

n-com pa ne bo šlo vgradit.

Vse se da, samo malo improvizacije je potrebno. Glej N-ComX, kjer je vse manjše in se lažje nekam skrije.

LP, M.

ok. in na kakšen način bi to naredila?

poleg tega pa... ti n-com in n-comx niso namenjeni motor - motor. ali se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo!

Jaz sem pred mojo Nolan X-lite 701 imela Nolan N84. N84 je dosti manj zračna. Če pa ti bi pihalo, pa ti težko rečem.

Veš kaj še lahko poskusiš? Meni je od začetka pri 701 tudi pihalo v čelado in od spodaj, kjer je odprtina med vratom in tisto zaščito za zrak. Pa sem šla v Velenje in mi je kompi uredil. Dal mi je drugo zaščito, ki je večja. Od takrat pa nimam več težav.

Pokliči v Velenje, povej kompiju kaj te muči in ga prosi, če ti lahko tisto zaščito pošlje po pošti in poskusi s tistim. Pri meni pomaga. In to ZELO!

Pozdravljen

Probaj X lite 801 RR. Sem prezadovoljen z njo.worship.gif Kljub temu, da je RR čelada se na mojem nekid-u edinstveno obnese ne glede na hitrost. Nikoli mi ne trese glave in tudi piha mi ne nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen

Probaj X lite 801 RR. Sem prezadovoljen z njo.worship.gif Kljub temu, da je RR čelada se na mojem nekid-u edinstveno obnese ne glede na hitrost. Nikoli mi ne trese glave in tudi piha mi ne nič.

sem dala 801rr na glavo, pa se mi ni lepo vsedla. kupila sem 701 tudi zato, ker mi sedi na glavi, kot da je narejena zame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kaj pravite na čelado Nolan n84 jo je prodajalec v LOTEKS Trebnje zelo hvalil in sem jo potem kupil mi je kar dobra paše na glavo nevem pa kake so kaj iskušnje z njo ??:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravite na čelado Nolan n84 jo je prodajalec v LOTEKS Trebnje zelo hvalil in sem jo potem kupil mi je kar dobra paše na glavo nevem pa kake so kaj iskušnje z njo ??:naughty:

kake got so, zdaj je že tvoja, tako da si lahko sam narediš vtis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravite na čelado Nolan n84 jo je prodajalec v LOTEKS Trebnje zelo hvalil in sem jo potem kupil mi je kar dobra paše na glavo nevem pa kake so kaj iskušnje z njo ??:naughty:

mam Nolanko n80 serijo že dolgih 7 let in mi je super čelada...je pa čas za zamenjavo, saj mi notranja obloga ni več zadovoljiva, pa tudi kakšen del bi rad že počasi odpadel. Kilometrov računaj da je to ene 70Kkm, tako da bo za nekaj časa menda dobra :) Men je kar se vsega tiče OK čelada, v srednjem razredu je zlo solidna. Nategnil se nisi, bi pa ne bilo butasto počakat še 2 tedna, ker bojo velke Nolan razprodaje v Oktobru!

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm pozabu dopisat, da morš vedet kaj želiš od čelade, šele potem boš vedu katero nabavit. Za normalne hitrosti, z nekaj vetra, malo premetavanja, z dokaj dobro zračnostjo, OK vizirjem... je n80 serija super. Za kaj več bo treba it na X-lite če želiš ostat v družini! :)

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

postal sem ponosni lastnik nolan N-84 n-com. Čelado sem testiral z 90km vožnjo.. Zraven čelade dobiš še pinlok, protivetrno zaslonko in VPS senčilo. Do hitrosti 100 kilometrov na uro čelada ni glasna- z odprtimi začniki. Z zaprtimi zračniki sem brez problema peljal 150km/h, tako da sem skril glavo pod ščit- lahko bi še hitreje ampak ni bilo ceste za tako hitrost. Čelado sem testiral 2 uri in nisem opazil nobenega pihanja v oči, VPS senčilo zelo dobro zaščiti oči pred soncem, protiverna zaslonka dobro ublaži hrup. Za ta denar 200€ je to ena boljših čelad, pa čeprav ni iz kompozitnih vlaken. Moti me edino teža čelade ki je malo večja kot v primerjavi z čeladami iz kompozitnih vlaken. Prej sem imel AGV daystar iz kompozitnih vlaken, ki ni bila niti senca nolana N-84. Čelado sem kupil pri Moto centru laba v Mariboru. Prijazen prodajalec je svoje delo opravil zelo profesionalno in mi dovolil, da bi lahko imel čelado na galvi tudi 30 min, da bi ugotovil, če mi paše. Takih prodajalcev moto opreme bi moralo biti še več.

Denis-Maribor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MA daj sej je čist dobra meni osebno boljša od vseh x-lite ker ma frend eno pa se mi moja bl dopade.

Nažalost pa ne morm trenutno isprobat in še nekej časa ne bom mogu ker imam gips na nobi in bergle :headbang::krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

G. Kompi, kdaj imate jesensko znižanje - 25 % :?

Ali se da pri vas v Veleju kupiti čelado N103 z debelejšimi ličnicami, da jih nebi potem pri novi čeladi posebej kupoval ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

G. Kompi, kdaj imate jesensko znižanje - 25 % :?

Ali se da pri vas v Veleju kupiti čelado N103 z debelejšimi ličnicami, da jih nebi potem pri novi čeladi posebej kupoval ?

Magični datum je 01.OKTOBER. Takrat bomo vsem čeladam NOLAN IN X-LITE na zalogi cene znižali za 25%.

Pri nakupu nove čelade ti lahko brezplačno vgradimo tudi različno debele obrazne blazinice, s katerimi poljubno uravnamo, kako tesno naj čelada sede obraz.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Magični datum je 01.OKTOBER. Takrat bomo vsem čeladam NOLAN IN X-LITE na zalogi cene znižali za 25%.

Pri nakupu nove čelade ti lahko brezplačno vgradimo tudi različno debele obrazne blazinice, s katerimi poljubno uravnamo, kako tesno naj čelada sede obraz.

Lp, Boris Kompare B)

Hvala, se vidimo po prvem :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno vprašanje. sem našel v prašnem kotu ene staro x-lite čelado solidno ohranjeno. vizir kot nov! Nevem pa ker model je in kaj je njena namembnost. vse kar piše gor je:

na zunanji strani: NOLAN Xlite in controlled weight 1380g. ter composite fibre

v notranjosti na trakcu: 0452967-059643 E3 ter top comfort padding Sanitized treated Nolan

Čelada ima vizir lock in zaščito pri nosu ter pod brado. grafika pa sta ogenj in voda, ki se zadaj združita v kapljo, ki pada na ogenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem uporabnik omenjene čelade,z njo sem letos naredil 13.000 km,prodajalec mi je že 2 x menjal gumice,ker se hitro obrabijo,

ker je čelada preklopna ?

Je zelo glasna in šumeča,zaradi tega čedalje bolj razmišljam,da za to ceno nisem dobil dobre kvalitete čelade ?

Prosim za mnenje uporabnikov tega modela čelade ???? Brane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem.

Lani in letos naredil 40.000 km.

Šumeča v razen povsem pokončnem položaju glave.

Vgrajena sončna očala:

tako vrtinčijo zrak okoli oči, da so praktično uporabna le pri res majhnih

hitrostih, recimo v naselju. Brez običajnih, prav oblikovanih očal ne gre,

vsaj pri meni ne, pa sem vroče sorte.

Zaresne praktične primerjave z drugimi pa še ni bilo.

Kolega ma C2 pa bo treba pošteno probat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam N-101, isto glasna. Pa ni panike, itak ne vozim hitro. (glasna je bila, ko še nisem imel sprednje šipe, sedaj ne več, ker gre ves piš preko glave)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno vprašanje. sem našel v prašnem kotu ene staro x-lite čelado solidno ohranjeno. vizir kot nov! Nevem pa ker model je in kaj je njena namembnost. vse kar piše gor je:

na zunanji strani: NOLAN Xlite in controlled weight 1380g. ter composite fibre

v notranjosti na trakcu: 0452967-059643 E3 ter top comfort padding Sanitized treated Nolan

Čelada ima vizir lock in zaščito pri nosu ter pod brado. grafika pa sta ogenj in voda, ki se zadaj združita v kapljo, ki pada na ogenj.

Mislim, da gre za kompozitno, ročno izdelano in športni vožnji namenjeno čelado Nolan N92 W&F iz leta 1999.

Lp, Boris Kompare B)

post-1784-125300706721_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako naj odpravim pihanje zadaj pri vratu. Obrazne blazinice so bile že zamenjane, tako, da tam vse lepo paše. Če z roko pokrijem zadaj pri vratu, je razlika full očitna in rata čelada normalno tiha. mislim pa, da je velikost čelade dobro izbrana in ni prevelika.

hvala za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam N102, pa je ravno tako glasna. To je, po mojem, glavna zamera temu modelu. Ima pa zelo dobro zračenje, ne zdi se mi pretežka in dobro je opremljena. Jaz sem jo dobil za 160€, zraven pa še pinlock proti rosenju. Tako, da se ne pritožujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!