Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Jst sem si jo tudi nabavu za toplejše dni in mestno vožnjo, in sem zelo zadovoljen z njo. Res je zelo zračna in zelo pregledna. Ne da se pa vozit samo z zatemnjenim vizirjem in odprto čelado, ker se zrak vrtinči pod očmi. Ampak nad 30km/h tudi ni potrebe imeti odprt vizir. Druge take pa nisem zasledil. Neki podobnega ima givi, samo se mi tale nolanka zdi precej boljša. Dober kompromis med varnostjo in zračnostjo. Iskal sem čelado za motor, ki je zelo zračna hkrati pa ima zaščito brade, ker odprte jet čelade se mi zdijo zelo neprimerne. Za daljše ture pa vseeno raje vzamem integralko, je le bolj varna, pa občutek je boljši. Za po mestu/medmestje pa je N43Air zmagovalka. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kupil Nolan N43 air in sem prezadovoljen. Zelo je tiha,praktična pri sestavi in še možnost bluetooth ima . Plačal 229€ a veljavsak cent.

Za zračnost ne skrbi je zelo dobro poskrbljeno . Z zaprtim vizirjem je zeli pregledna.,

Le teža me moti - morda zato ker sem bil navajen na jet čelade ki pa so manjše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nolan N85? nekaj takega :)?

2010-catalogue-00.jpg

2010-catalogue-01.jpg

2010-catalogue-03.jpg

2010-catalogue-04.jpg

Če bo pa takšna pa takoj mojo Sharkovo postavim na stran in kupim to....

Pa za to ceno...

Bravo NOLAN!Komi sem čakal nekaj takšnega!

G. Kompi a ta čelada bo nekje približno isti rang kot je X-lite 701?

LP Be wild

Popravljeno . Popravil Be wild
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem dal cca 200eur zanjo. vse super, samo zdi se mi glasna. zrak se mi bolj vrtinči na levi strani, tam kjer je gumb za zatemnjen vizir.

drgač pa ful pregledna.

lpm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... me zanima katere so še čelade tega tipa drugih proizvajalcev. Se pravi, da so v bistvu jet čelade, ki imajo vseeno zaščito za brado in zelo dobro zračenje....

Schubert J1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo pa takšna pa takoj mojo Sharkovo postavim na stran in kupim to....

Pa za to ceno...

Bravo NOLAN!Komi sem čakal nekaj takšnega!

G. Kompi a ta čelada bo nekje približno isti rang kot je X-lite 701?

LP Be wild

V bistvu ne. Nova Nolanova N85 bo nadomestila trenutno aktualni model N84, ki je izdelan iz brizganega polikarbonata Lexan, medtem ko X-701 spada med ročno izdelane kompozitne čelade višjega cenovnega ranga.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem testiral in se zaljubil v Nolanovo čelado N43 AIR. Ker področja čelad ne poznam najbolje, sploh ne preostalih znamk, me zanima katere so še čelade tega tipa drugih proizvajalcev. Se pravi, da so v bistvu jet čelade, ki imajo vseeno zaščito za brado in zelo dobro zračenje.

Hvala za namige!

Matic

P.S.: Če je to že kje zapisano, se opravičujem, potem sem spregledal.

Dainese Jet streamtourer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dainese Jet streamtourer.

Mož je vprašal po JET čeladi in ne D-Jet...Streamturer je za 70% manj zračna in za 30% manj zaprta.

Zračna, mislim na prezračevalni sistem.

Zaprta, mislim na obseg kalupa,ki je pri N43Air-zaprt do vratu i ličnice v celoti-podobno kot integralka.Da ne omenjam dolžino in širino vizirja.

Pri Streamturerki imaš tilnik v celoti odkrit!

Tako,da ti dve čeladi,se ne da NIKAKOR primerjat!

N43air je ful fajn čelada,morda,če bi bila iz drugega (lažjega) materjala narejena,bi bila ODLIČNA,posledično bi bila cena za se zjokat.Je pa za ta denar narejena več kot dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem testiral in se zaljubil v Nolanovo čelado N43 AIR. Ker področja čelad ne poznam najbolje, sploh ne preostalih znamk, me zanima katere so še čelade tega tipa drugih proizvajalcev. Se pravi, da so v bistvu jet čelade, ki imajo vseeno zaščito za brado in zelo dobro zračenje.

Hvala za namige!

Matic

P.S.: Če je to že kje zapisano, se opravičujem, potem sem spregledal.

Jst sem si jo tudi nabavu za toplejše dni in mestno vožnjo, in sem zelo zadovoljen z njo. Res je zelo zračna in zelo pregledna. Ne da se pa vozit samo z zatemnjenim vizirjem in odprto čelado, ker se zrak vrtinči pod očmi. Ampak nad 30km/h tudi ni potrebe imeti odprt vizir. Druge take pa nisem zasledil. Neki podobnega ima givi, samo se mi tale nolanka zdi precej boljša. Dober kompromis med varnostjo in zračnostjo. Iskal sem čelado za motor, ki je zelo zračna hkrati pa ima zaščito brade, ker odprte jet čelade se mi zdijo zelo neprimerne. Za daljše ture pa vseeno raje vzamem integralko, je le bolj varna, pa občutek je boljši. Za po mestu/medmestje pa je N43Air zmagovalka. yes.gif

Kje pa ima ta čelada "zaščito brade"

post-5391-125416997997.gif Jaz je na nobeni sliki ne vidim n43_01.jpg n43_00.jpgn43_04.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pomoč fantje.

Sem že lastnik N43 air v belo-črni kombinaciji.

Kje je "zaščita brade"? Napačne slike si videl. Če greš na stran Compaca, boš našel tudi slike z bradnim delom. Čelada je "univerzalna". Bradni del lahko snameš, prav tako prozoren vizir, zraven ima pa tudi "šilt" za na vrh čelade. Tako jo lahko uporabljaš kot enduro čelado, lahko kot navadno jet, lahko pa na načina, kot jo nameravam sam: vedno z bradnim ščitnikom, na zelo kratke razdalje brez prozornega vizirja, samo s spuščeno sončno zaslonko, na malce daljše razdalje, ki vključujejo tudi večje hitrosti, pa s prozornim vizirjem.

Še vedno pa upam, da bom dovolj "pameten", da bom na res dolge poti dal na bučo integralko (N84), ki jo nosim sedaj. Iluzija za tiste res vroče dni in pot ob morju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pomoč fantje.

Sem že lastnik N43 air v belo-črni kombinaciji.

Kje je "zaščita brade"? Napačne slike si videl.

:slap:

Sem gledal sam N43, moral bi pa N43 AIR

whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer čelado že imaš in tudi pravilen odgovor si že dobil, Schuberth J1 a je Schubert konkretno dražji in mislim, da N43 Air nekako nima prave konkurence. Število videnih/prodanih pa temu le pritrjuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu ne. Nova Nolanova N85 bo nadomestila trenutno aktualni model N84, ki je izdelan iz brizganega polikarbonata Lexan, medtem ko X-701 spada med ročno izdelane kompozitne čelade višjega cenovnega ranga.

Lp, Boris Kompare B)

Nekatere barvne kombinacije za Nolan N85 so pa kar zanimive. Kdaj se bo dalo kakšno testno zapeljati?

Me pa tudi zanima ali se dobi napis za N32 (glej sliko) moja ga nima, nove ga pa imajo :blush:

post-4877-125441824203_thumb.jpg

post-4877-125441830263_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, med barvami za N85 bi si kar najdu zase primerno... Torej, kdaj, katere barvne kombinacije in cene naj bi blo tole v Sloveniji??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede barvnih kombinacij po zaslugi Kompija tako ni nobenega problema saj ti katerokoli potegne direktno iz tovarne ne glede katere so izbrane za slovenski trg samo kakšne 2,3 tedne je za počakat. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mož je vprašal po JET čeladi in ne D-Jet...Streamturer je za 70% manj zračna in za 30% manj zaprta.

Zračna, mislim na prezračevalni sistem.

Zaprta, mislim na obseg kalupa,ki je pri N43Air-zaprt do vratu i ličnice v celoti-podobno kot integralka.Da ne omenjam dolžino in širino vizirja.

Pri Streamturerki imaš tilnik v celoti odkrit!

Tako,da ti dve čeladi,se ne da NIKAKOR primerjat!

N43air je ful fajn čelada,morda,če bi bila iz drugega (lažjega) materjala narejena,bi bila ODLIČNA,posledično bi bila cena za se zjokat.Je pa za ta denar narejena več kot dobro.

To z % si malo mimo pihnila. Dainese je imel pred modelom NOLAN N43 AIR že podobno čelado, ki ima tudi snemljiv bradni del in podaljšan del pri tilniku. Za izbiro dodatnega prezračevanja uporabiš nižji položaj vizirja. Težko se strinjam s teboj, da je manj zračna.

Tudi cena je podobna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da sem letos hotel kupiti nekakšno podobno čelado, sem ravno to čelado z zaščito bradnega dela testiral dva dni na motorju.....lahko samo opišem moje izkušnje in moje mnenje .....

1. čelada je občutno preglasna ne glede na to, ali so zračniki zaprti ali odprti.

2. tisti, ki si lahko sam vstavi predbradni del brez pomoči je zame car....meni v dveh dnevih ni niti enkrat uspelo

3. notranjost čelade je totalno faljena . čelada nehumano škripa ko se notranjost drgne ob stiropor.

4. prostor za ušesa je hudo skopo odmerjen, tako da so ponavadi ušesa rdeča, ko snameš čelado

suma-sumarum se mi zdi, da je ta čelada hudo precenjena.....mnogo boljša izbira se mi zdi Schubert J1 , čeprav je razlika v ceni velika....

Drugače sem na koncu kupil bmw System 5 preko ebay-a in me je koštala 20 evrov več kot nolan....zračenje neprimerno boljše (če imaš zaprt vizir in odprte vse zračnike dobesedno čutiš, kako ti zrak šiba čez lase......to je moja prva čelada, katero raje vozim zaprto kot pa odprto v veliki vročini)

drugače je to samo moje mnenje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje pa je precej drugačno:

1. "glasnost" je manjša kot pri marsikateri preklopni čeladi

2. podbradni del vtaknem brez problemov, tudi večkrat na dan

3. kakšnega škripanja do sedaj še nisem zaznal (uporabljam jo eno sezono)

4. v čelado sem namontiral slušalke in mikrofon, kljub temu me čelada na ušesih ne tišči - si prepričan da imaš pravo velikost?

Na splošno me je čelada prepričala! Zelo sem zadovoljen z njo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekatere barvne kombinacije za Nolan N85 so pa kar zanimive. Kdaj se bo dalo kakšno testno zapeljati?

Ja, med barvami za N85 bi si kar najdu zase primerno... Torej, kdaj, katere barvne kombinacije in cene naj bi blo tole v Sloveniji??

Novo N85 lahko na slovenskih prodajnih policah pričakujemo takoj, ko bodo v Nolanu zagnali proizvodnjo novega modela – predvidoma že od novega leta dalje. Takrat bo seveda na voljo tudi za testne vožnje. Maloprodajne cene bodo ponovno za 5% nižje kot v Avstriji, Nemčiji … in se bodo vrtele od 179,- do 279,- EUR – odvisno od barvne kombinacije in opreme.

Od 28 barvnih kombinacij, ki jih sicer ponuja Nolan, bo 6 najbolj prodajno zanimivih, vsak trenutek na voljo tudi pri nas (v vseh velkikostnih razredih). Vse ostale barvne kombinacije pa bomo lahko zagotovili po posebnem naročilu. Rok dobave je v tem primeru sicer malce daljši, cena pa zato ni nič višja!

Me pa tudi zanima ali se dobi napis za N32 (glej sliko) moja ga nima, nove ga pa imajo :blush:

Grafične nalepke z oznako modela so letošnja novost. Trenutno še niso uvrščene v seznam nadomestnih delov, vendar bom vseeno povprašal, če so izdobavljive.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novo N85 lahko na slovenskih prodajnih policah pričakujemo takoj, ko bodo v Nolanu zagnali proizvodnjo novega modela – predvidoma že od novega leta dalje. Takrat bo seveda na voljo tudi za testne vožnje. Maloprodajne cene bodo ponovno za 5% nižje kot v Avstriji, Nemčiji … in se bodo vrtele od 179,- do 279,- EUR – odvisno od barvne kombinacije in opreme.

Od 28 barvnih kombinacij, ki jih sicer ponuja Nolan, bo 6 najbolj prodajno zanimivih, vsak trenutek na voljo tudi pri nas (v vseh velkikostnih razredih). Vse ostale barvne kombinacije pa bomo lahko zagotovili po posebnem naročilu. Rok dobave je v tem primeru sicer malce daljši, cena pa zato ni nič višja!

Grafične nalepke z oznako modela so letošnja novost. Trenutno še niso uvrščene v seznam nadomestnih delov, vendar bom vseeno povprašal, če so izdobavljive.

Lp, Boris Kompare B)

Pa bojo kakšni začetni popusti mogoče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To z % si malo mimo pihnila. Dainese je imel pred modelom NOLAN N43 AIR že podobno čelado, ki ima tudi snemljiv bradni del in podaljšan del pri tilniku. Za izbiro dodatnega prezračevanja uporabiš nižji položaj vizirja. Težko se strinjam s teboj, da je manj zračna.

Tudi cena je podobna.

Ajooooj,a na tisto kahlo misliš?Ja pred 3mi ali 4mi leti so mi jo demonstrirali v Vicenzi in takrat je blo moje mnenje:hm,ja no,ok,itak Vi znate vse lepo in odlično ispeljat...sem pa šla domov z mnenjem,da bo šla isto leto ven iz kataloga...in Wala...prodaja je bla nikakva,glede na povpraševanje in vse ostale marketinške plese se je tvoja vsemogočna znamka rahlo vštela,kot pri marsikaterem izdelku do sedaj...Tudi za njih velja ista : Ni vsak dan Nedelja:rolleyes:

Dainese je priden pri marsikaterih izdelkih,ampak za čelade pa niso in ne bodo nikdar vložili toliko truda,kot pri oblekah.SE JIM NE SPLAČA!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, da toliko denarja za propagando svojih čelad ne porabijo. Lažje je bilo kupiti znamko AGV, ki jo že propagirajo tudi na DAINESE artiklih.

Podobno kot SONY ERICSSON zdaj tudi DAINESE AGV.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • b2z25
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!