Skoči na vsebino

Kam po sloveniji?


BoštjanG

Priporočene objave

Letos z mojo dobiva obiske iz tujine, pa sem naredil en tak pregled v stilu ''kaj je možno videt' v naši deželici''. Če komu kaj koristi lahko spodnji tekst mirne duše kopira in pošilja naokrog-ne prilaščam si kakšnih hudih avtorskih pravic, obenem pa me tudi ne preveč kregat, če je kaka slovnična napaka v tekstu :whistle::evilgrin: Če ima kdo še kaj za dodati pa kar z besedo na dan(dobrodošli predvsem tisti iz vzhodnega bloka)!!

super lokacije... sam bi rabil en mesec, da bi vse to obletal ;) ... pa boš uspel, svoje goste, povsod na te kraje odpeljat :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@maus: Ni varjante, da vse našteto pogledamo. Dan ima samo 24ur in, če bi res intenzivno pohajkoval bi pomoje vse skupaj obdelal v enem dobrem tednu. To sem naredu en tak pregled, pol naj pa izbereta kaj se jima zdi bolj zanimivo. rolleyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@maus: Ni varjante, da vse našteto pogledamo. Dan ima samo 24ur in, če bi res intenzivno pohajkoval bi pomoje vse skupaj obdelal v enem dobrem tednu. To sem naredu en tak pregled, pol naj pa izbereta kaj se jima zdi bolj zanimivo. rolleyes.gif

ampak res je... ko ti pridejo prijatelji iz tujine, maš kar velik problem, kam jih peljat in kaj bi radi videli. Običajno se sami prej pozanimajo in si že izberejo nekaj lokacij. Vsaj jaz imam/o take izkušnje. Večji problem je, kam jih odpeljati na pravo slovensko hrano. S tem imam/o ponavad največje probleme. Ponavad jih prepričam/o, da je krača avtohotona slovenska hrana :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S pravo avtohtono hrano pa pri naši hiši ni problemov. Mati speče potico, za južno so krvavice, zvečer se pa maže zaseko na kruh! trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos z mojo dobiva obiske iz tujine, pa sem naredil en tak pregled v stilu ''kaj je možno videt' v naši deželici''. Če komu kaj koristi lahko spodnji tekst mirne duše kopira in pošilja naokrog-ne prilaščam si kakšnih hudih avtorskih pravic, obenem pa me tudi ne preveč kregat, če je kaka slovnična napaka v tekstu :whistle::evilgrin: Če ima kdo še kaj za dodati pa kar z besedo na dan(dobrodošli predvsem tisti iz vzhodnega bloka)!!

Od "vzhodnega bloka" je najboljš da jim pokažeš Ptuj, tam je ogromno kamenja iz rimskih časov, pa še najedli in napili se bote kot carji.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

V zadnji številki MotoSI-ja je menda 11 najlepših slovenskih izletov. Ali je kdo voljen poskenirati ta članek? Se mi zdi, da pritiče v to temo.

Bi ga jaz poskeniral ampak že več let ne berem motorevij...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo ve za kake hribe po slo, od kjer je lep razgled naj tut napiše: zanima me seveda manj asfaltirane destinacije v smislu Slavnika, Snežnik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo ve za kake hribe po slo, od kjer je lep razgled naj tut napiše: zanima me seveda manj asfaltirane destinacije v smislu Slavnika, Snežnik...

Če prideš na Koroško skoraj ne moreš falit.

http://www.motosvet.com/album/album.php?cid=2461 Del severnega Pohorja, je še kar nekaj makadama.

Tudi okrog Uršlje gore in Graške gore se kaj najde. Ceste na Peco so bile večinoma makadamske. Prelaz iz Črne v Logarsko dolino vmes imaš še panoramsko cesto lahko pa še skočiš do Bukovnika....Smrekovec....

Verjetno v zadnjih letih niso nič asfaltirali, saj še komaj kaj vzdržujejo ceste.

Skratka pridi pogledat v naše kraje.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnji številki MotoSI-ja je menda 11 najlepših slovenskih izletov. Ali je kdo voljen poskenirati ta članek? Se mi zdi, da pritiče v to temo.

Bi ga jaz poskeniral ampak že več let ne berem motorevij...

A kupil pa ne bi revije, če te že tako zelo zanima, kaj so se avtorju potrudili pripraviti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@mashina: Ne-ne bom je kupil. Predvsem zaradi tega, ker sem se skozi leta naveličal vsako jesen brati pol revije, kjer opisujejo, kako naj se konzervira motocikel za čez zimo.

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@mashina: Ne-ne bom je kupil. Predvsem zaradi tega, ker sem se skozi leta naveličal vsako jesen brati pol revije, kjer opisujejo, kako naj se konzervira motocikel za čez zimo.

Saj nikjer ne piše, da morš celo prebrati (ali odobravati). Gre za to, da je nekdo nekaj truda vložil v to ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

greš v merkator v mal širši jakni...5 minut strahu in jo imaš...revijo mislim! :naughty:

pa še nekaj. zakaj toliko o gorenjskem koncu lapate. so tut drugi konci slovenije še bolj zanimivi kot smrdljivi in predragi bled in bohinj kje te takoj olupijo za parkirnino na neurejenih "parkingih".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

greš v merkator v mal širši jakni...5 minut strahu in jo imaš...revijo mislim! :naughty:

pa še nekaj. zakaj toliko o gorenjskem koncu lapate. so tut drugi konci slovenije še bolj zanimivi kot smrdljivi in predragi bled in bohinj kje te takoj olupijo za parkirnino na neurejenih "parkingih".

nič več, danes je na polici že nova. stane celih 7€

@Ni3ous: Nanos si že prevozil? na Vipavsko stran je kar lepo videt!

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ti si kot zgleda,Božič in Novo leto prespal saj Srbija od 24.12.2009 NEPOTREBUJE več viz in lahko potujejo po EU kot turisti 3 mesece pogoj pa je samo asimetrični potni list!!! :hmm:

Jebi ga Brumči, ti pa svoj nosek čisto povsod porineš pa še kako lepo oslarijo napišeš, da se človek prav prijetno nasmeji.... Upam da srbski motoristi zaradi tvoje izjave ne merijo simetrije svojih dokumentov..... :lol1:

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebi ga Brumči, ti pa svoj nosek čisto povsod porineš pa še kako lepo oslarijo napišeš, da se človek prav prijetno nasmeji.... Upam da srbski motoristi zaradi tvoje izjave ne merijo simetrije svojih dokumentov..... :lol1:

LP Bajsi

naravno da nemerimo simetrije svojih dokumenata

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prideš na Koroško skoraj ne moreš falit.

http://www.motosvet....um.php?cid=2461 Del severnega Pohorja, je še kar nekaj makadama.

Tudi okrog Uršlje gore in Graške gore se kaj najde. Ceste na Peco so bile večinoma makadamske. Prelaz iz Črne v Logarsko dolino vmes imaš še panoramsko cesto lahko pa še skočiš do Bukovnika....Smrekovec....

Verjetno v zadnjih letih niso nič asfaltirali, saj še komaj kaj vzdržujejo ceste.

Skratka pridi pogledat v naše kraje.

Scarabeo

Hvcala, super, ravno take info sem rabil. Tole bo aktualno takoj spomladi ko se segreje.

LP

nič več, danes je na polici že nova. stane celih 7€

@Ni3ous: Nanos si že prevozil? na Vipavsko stran je kar lepo videt!

Ne še, bemtiš sezona je prekratka :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa se je zgodil zanimiv dogodek v Rusiji:

Se menim z Rusi od kje sem in kako velika je Slovenija okoli 300 km po dolgem pa mi en reče:

Zakaj pa te maš motor, saj se nimaš kje vozit! :lol1::lol1:

No, jaz sem pa moral Rusom dopovedovati, da je Slovenija velika približno 3. ure. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz sem pa moral Rusom dopovedovati, da je Slovenija velika približno 3. ure. :naughty:

KLEVETE :glare: ... js sm že potoval z motorjem od LJ do Kolpe .... cca 9 ur :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KLEVETE :glare: ... js sm že potoval z motorjem od LJ do Kolpe .... cca 9 ur :lol:

A se ti ne vožiš sam na kavo v Postojno? Kolpa je predaleč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se ti ne vožiš sam na kavo v Postojno? Kolpa je predaleč!

Mi boš ti povedal, kam se lahko še vse peljem na kavo. Pa še kakšno dogodivščino s tvojih potovanj mi boš povedal, da bom vsaj malo tega potovalnega duha z motorjem doživu.... kavo js častim :P

Potovanje od LJ do Kolpe (cca 9 ur) je bilo zelo zanimivo :D, pa tudi zabavno ;). Tega potopisa naum napisu .... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi boš ti povedal, kam se lahko še vse peljem na kavo. Pa še kakšno dogodivščino s tvojih potovanj mi boš povedal, da bom vsaj malo tega potovalnega duha z motorjem doživu.... kavo js častim :P

Potovanje od LJ do Kolpe (cca 9 ur) je bilo zelo zanimivo :D, pa tudi zabavno ;). Tega potopisa naum napisu .... :lol:

Po mojem si iz LJ krenu proti KR, pa čez Vršič, dolino soče, vipavsko dolino, ribnco, kočevje, livold, črnomelj....ja okrog 9 ur bo. Aja pa še postanek za kavo v Postojni prištej.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!