Skoči na vsebino

Uničeni ležaji na sprednjem kolesu - kje dobiti menjavo?


SpecialG

Priporočene objave

dsc00545.jpg

dsc00549.jpg

dsc00551.jpg

dsc00556.jpg

dsc00558.jpg

dsc00559.jpg

dsc00560.jpg

Zanima me kje lahko dobim ležaje in kako se dobi tudi notranje ležaje ven in kako jih bom potem lahko namestil nazaj noter?

Hvala za pomoč, že 1 mesec mi motor stoji. :BUA::BUA:

Lp Domen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ležaju premeri notranjo luknjo in zunanji premer ter širino ležaja, ali pa prepiši št. ležaja če se vidi, prodajajo jih v eurotonu na Tržaški v Lj. če si z drugega kraja jih imajo sigurno v kakžni železnini ali trgovini z kmetijskimi stvarmi. Ležaj probaj iz nasprotne strani pesta zbiti s pomočjo kakšne cevke ali močnejšega izvijača. Pa dobr zrihti :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ležaju premeri notranjo luknjo in zunanji premer ter širino ležaja, ali pa prepiši št. ležaja če se vidi, prodajajo jih v eurotonu na Tržaški v Lj. če si z drugega kraja jih imajo sigurno v kakžni železnini ali trgovini z kmetijskimi stvarmi. Ležaj probaj iz nasprotne strani pesta zbiti s pomočjo kakšne cevke ali močnejšega izvijača. Pa dobr zrihti :yea1:

ok najlepša hvala!

se prau je treba celo notranjost menjat ne samo te kroglice?

Kok pa je približni strošek celote tega?

aja sm že probou izbijat z nasprotne strani pa mislm da se ne da :unsure:.

KAKO SE PA POTEM TO NAZAJ NAMESTI=?

res najlepša hvala za odgovor!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok najlepša hvala!

se prau je treba celo notranjost menjat ne samo te kroglice?

Kok pa je približni strošek celote tega?

aja sm že probou izbijat z nasprotne strani pa mislm da se ne da :unsure:.

KAKO SE PA POTEM TO NAZAJ NAMESTI=?

res najlepša hvala za odgovor!!!

Ležaj je treba izprešat ali izbit ven, kajti ležaj je razpadu in se ne menja samo kroglic. Na ležaju so neke številke in ti povejo kakšen je lažaj. Ležaj se potem upreša nazaj. Ležaji so verjetno standardni, tako da jih ne bo problem dobit. Obstajajo tudi specializirane trgovine, ki se ukvarjajo z ležaji. In ker sta v kolesu dva, moraš menjat oba in ne samo tega k ti je razpadu. Strošek, kva pa vem, za moj motor ( 2 kolesa, 5 ležajev ) okol 40 €.

Ker vidim da si iz Kranja maš trgovino v Šenčurju - Tinex.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zbiješ jih vn kot so ti že povedal iz notranje strani z kakđnim izvijačem. Enakomerno udarjaj po vseh straneh kroga pa bo. Zaprešaš ji pa tako da vzameš dolg vijak ga porineš skozi pesto in daš z vsake strani podložko, ki bo pritiskala na ležaj ter zadevo zateguješ. podložka bo tako rinila ležaj v sedišče. Upam da sem OK razložu tole :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zbiješ jih vn kot so ti že povedal iz notranje strani z kakđnim izvijačem. Enakomerno udarjaj po vseh straneh kroga pa bo. Zaprešaš ji pa tako da vzameš dolg vijak ga porineš skozi pesto in daš z vsake strani podložko, ki bo pritiskala na ležaj ter zadevo zateguješ. podložka bo tako rinila ležaj v sedišče. Upam da sem OK razložu tole :krneki:

kako misliš da je treba udarjat po notranji stran?

če sem te prav razumel je prešanje način za zabijanje ležajev v kolo?

aja kaj pomeni pojem sedišče in pesta???

najlepša hvala in lp Domen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strošek, kva pa vem, za moj motor ( 2 kolesa, 5 ležajev ) okol 40 €.

Ker vidim da si iz Kranja maš trgovino v Šenčurju - Tinex.

misli ( 2 kolesa, 4 ležaji) = 40€ ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dsc00676.jpg

A JE TREBA TO TUT VN ZBIT? SEM ŽE PROBAL PA SE NE DA! KAJ NAJ NAREDIM?

dsc00678.jpg

DELI KI SEM JIH DOBIL VN! ALI JE PRAVILNO?

dsc00679.jpg

KAR JE ŠE OSTALO ZNOTRAJ PESTI!

dsc00680.jpg

LEŽAJ ZNOTRAJ PESTI. ALI NAJ GA PUSTIM ZNOTRAJ ALI KAKO???

NAJLEPŠA HVALA ZA VSO POMOČ! :worship::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega,oprosti,ampak po tvojem pisanju sklepam,da NIMAŠ pojma o tem,česar si se lotil! Jaz ti predlagam,da poiščeš kakšnega kolega,strica,dedka,....,da ti to pomaga zrihtat.Al pa mogoče servis?

Ne misli,da te zajebavam,ampak ti svetujem v tvoje dobro! Da si ne boš še kaj naredu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako misliš da je treba udarjat po notranji stran?

če sem te prav razumel je prešanje način za zabijanje ležajev v kolo?

aja kaj pomeni pojem sedišče in pesta???

najlepša hvala in lp Domen

Mislu sem da ga zbijaš z druge strani kolesa. Daš šravfncigr v luknjo (tam ko pride os čez) in zbijaš ležaj od znotraj-upam da sm dobr razložu. Ja prešanje je način potiskanja ležaja v kolo. Pesto je srednji del kolesa, sedišče pa luknja v kateri je ležaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

misli ( 2 kolesa, 4 ležaji) = 40€ ???

To so ponavadi standardni ležaji in niso dragi pri meni stane tak ležaj 5€ kom. moraš pa dati številko ležaja, ki je napisana na samem ležaju ali na tesnilu ležaja kot izgleda je to ležaj 6303 2-rs to 2-Rs pomeni tesnilo z obeh strani in jih pri montaži ni potrebno mazati namažeš samo malo osovino, da ne oksidira.Nov ležaj je v enen kosu zato moraš te stare šalčke(ostanek)ležaja zbiti ven in ko boš montiral nove ležaje ga nesmeš tolči po notranjem obroču ampak samo po zunanjem.Najbolje da nastaviš kar kako gedoro bojl velikko ca 30 mm zunanjega premera(izmeri ležaj).Če nikjer nevidiš številke ležaja izmeri notranji premer X zunanji premer X širina ležaja npr.32X17X12 če napišeš te podatke ti bo vsak trgovec znal dati pravi ležaj samo glej, da bo z obeh strani zaprt z gmi tesnilom. :hmm:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!