Skoči na vsebino

Moped vs. Skutr-kaj je boljše?


Killroy

Priporočene objave

skutr sux. Sem se že ene par ur vozu z njem pa sem bil vedno vesel ko sem spet na prestave prišel.Manual shift ruls! :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je sicer res, sam skuter pa dost lepš zgleda pa hitrejši je. Sicer ga lohk pa tut sam mal pošravfaš. Zakva pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi izbiral med tem bi izbral skutera - zarad tega ker bi se boljše počuto. Mislim da malo bolj elegantno izpadeš na skuterju kot pa na ATX-u al pa APN-u :wink: Pa če zadeve nimaš lih za neke hude podvige ti lahko oboje enako dobro služi. TOMOS rulz ker mi je bil pač prvi moped ki sem celega razstavo ampak zdaj ga definitivno nebi kupo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NIC!

Sicer mam na vikendu skuter sam ga ne vozim k je bljek tko da ga nekak prevzema bratranc sam se registrerat ga bo treba na nejgovo ime pa bo kr jz ce grem grem do kaksne plaze ki je mal oddaljena pa se to grem raje pes al pa s kolesom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že topic je tak za smejat. Moped vs. Skuter je isto ko če bi reko Pecikl vs. Motor. Pa veš kako svetlobno leto so mopedi za skuterji. Pa to sploh ni za razpravljat. Brezstopenjski avtomatski menjalnik si lahko jemlješ samo kot pozitivno stran. Tam se pa matraš z menjavanjem na vsake 10km/h več moraš šaltat v naslednjo prestavo. Zato pa skuterji nimajo prestav, ker je na taki mali kobaturi brezveze neko "prenešeno tehnologijo" od večjih bratcev prenašat. Glede na to da je 90% mopedov samo zračno hlajenih že dovolj pove, da mašine ribajo bolj kot nenamazan kondom. Položit ne moreš z mopedom nikoli tako kot lahko s skuterjem, razn s RS 50 in podobnimi. Tudi bobnaste zavore so iz časa Hitlerja, kot tudi konstrukcija okvirja (mopeda jasno). Vilce na Tomosih so slabše ko na mojem starem Moutainbikeu in jih ni noben problem zlomit. Mah brezveze. Na mopede prisegajo samo še vaški posebneži pa še te se spreobračajo k skuterjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomosaki je lepo povedal:)

Pa ne vem kaj vsi motoristi sinfate skuterje. Ste mogoce pomislili, da nekaterim pac starsi en dajo dnara za nek motor al pa kaj in sami tudi ne morejo kupit, ceprav bi radi meli, al pa so se premladi za sploh kaj takega vozit. In skuter se mi zdi v takih primerih najboljsa izbira. Ok, rs50 bi se tudi dalo, ampak za tisti dnar lahko se skutera sfriziras zraven, rs pa bo sel se vedno 45...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mopedi. Če bi bil zdajle ene 10-12 let mlajši, bi se definitivno odločil za kako malo endurco ala Rieju ipd. al pa saj Yamaha DT (ker to so zame mopedi, pač mal bolši kot ATX), jo ''opremil'' z ustreznimi KIT-om oz. napilil do maximuma, pol pa da vas vidim, skuteristi, sploh pa, ko bi do taprvega makedama prišli, pa tudi čez robnike in zelenice, česar v mestu ne manjka. Pa še zvok je 100x bolj znosen, kot pa tisti, ki me spominja na CORONA 1200W 6 filter system :D :wink: :twisted: Sicer pa vas že en dobro zrihtan TOMOS E 90 tok dol udar, da ni res. Pa so ga Tomosovci pogruntal pred 20+ leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pravim stvar okusa.

Vendar je res, da če kupiš moped, moraš prestavlat non stop. Sicer je dobro, da se navadiš na prestave, če misliš pol kupit kak težji motor. Trenutno mam skuterja - za po mestu po mojem mnenju ni boljšega, nameravam pa spet motor kupit.

Glede šraufanja: Koliko spremljam ta forum, vidim da se fantje še kar spoznajo na šraufanje pa mislim da to ni bistvene razlike kot pri mopedih.

Glede cen pa je tak jasno, da je Tomos najcenejši - tega lahko doma šraufaš kolko hočeš, ampak če si kupiš kako Aprilio RS ali pa Riejuta, to pa je že vprašanje če boš doma šraufal, pa še obupno dnara rabiš za dele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JSt rečem kok za koga!! eni majo radi skutere eni pa mopede. men so mopedi itak najbolj. sam ne cestni ampak enduro. skuterji pa tak 2x na mesc da se mal odpočiješ od šaltanja...................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam mam skuterja, vendar prisegam na nožno prestavljanje.

Boljše je, kakor vzameš. Že zato, ker lažje nardiš burnout ;)

Sicer pa skuter skuter, recimo RS50 je pa že motor! To je bistvena razlika :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se samo po cesti furaš skuter, če pa rad še kam zaviješ s ceste moped!

Skuter majo itak že vsi!!

Prvo sem gledal mojo zabavo, ekonomičnost, uporabnost, zato moped!

Če pa se furaš samo po cesti in mestu skuter!

Moped pa mi je bol pri srcu!

Če poš šol mimo s šestko te bo vsaj kdo pogledal, skuteriste pa itak noben več ne jebe! Večino punc pa glih ne briga če maš Atxa al skuter (itak ma že ona skuter)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuter je meni vsec, ker te vsaj ne napiha napriemr v kolena tako, pa bolj varen je pa bolj primernen za visje hitrosti kot kak apn al pa kaj.

Sicer pa je prestavljanje sveeno nekam bolj zanimivo se mi zdi...mogoce vsaj na zacetku, ker pol se itak navadis in podzavestno to delas pa je isti drek:)

Drugace pa je skuter res za po asfaltu maro dirkat, za doma pa bi jaz vseeno se mel kakega enduraca TM al pa kaj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mopedi. Če bi bil zdajle ene 10-12 let mlajši, bi se definitivno odločil za kako malo endurco ala Rieju ipd. al pa saj Yamaha DT (ker to so zame mopedi, pač mal bolši kot ATX), jo ''opremil'' z ustreznimi KIT-om oz. napilil do maximuma, pol pa da vas vidim, skuteristi, sploh pa, ko bi do taprvega makedama prišli, pa tudi čez robnike in zelenice, česar v mestu ne manjka. Pa še zvok je 100x bolj znosen, kot pa tisti, ki me spominja na CORONA 1200W 6 filter system :D :wink: :twisted: Sicer pa vas že en dobro zrihtan TOMOS E 90 tok dol udar, da ni res. Pa so ga Tomosovci pogruntal pred 20+ leti.

Dobro jutro! DAJ NE SERI!!! :evil: Ko bi ti dobo najprej željen moped (ki je vsaj 100K sit dražji od skuterja), najdo tapravi kit za tvojega Rijeua al pa DT-ja, bi jas za ta dnar al pa še manjši naredo raketo iz skuterja. Pa daj povej mi keri moped so že sfrizirali na 70ccm, pa da je šou 160km/h. Ne nekaj na pamet srat!! Poleg tega te bi zaradi manjše medosne razdalje pusto po ovinkih zadaj, da o ravninah ne govorim. Predn bi se ti ustrezno odšaltal, bi se s skuterjem že vrtel na najvišjih obratih.

Zvok na mopedu ti je kurac palac (dobesedno). To se tak dere, ko da bi kosilnico vkurblal (z izjemo RS 50). Pol se pa 50km/h pelješ pa okolica misli, da zvočni zid podiraš :D Če maš originalni filter na skuterju je 100x bolj tih od tiste tvoje prdulje, ki že z navadno "gobo" ropota, ko stari kombanj.

Navadni Tomos me udar? Če bi ti reko, da greva stavit, bi se ti itak posral, ker nimaš niti blage veze kaj govoriš. Poleg tega, kaj ti pomaga, če so ga pogrunatli pred 20 leti, če je današnja tehnologija Tomosov izpred 20 let. :D :evil:

Welcome to the 21 century Fred Flintstone!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi pišete da so mopedi poceni. Meni se ne zdijo, niti pod razno poceni!

APN 6 ...... 216.359 SIT

ATX ......... 280.000 SIT

Revival .... 290.000 SIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej se bodo spet začeli vsi kregat! :cry: :P

Glas od skuterja je res gnjil, proti glasu od mopeda!

Pri mopedih (vsaj Tomos) je vzdrževanje res poceni, friziranje še več, nikoli se nič ne zlomi in ne izrabi! Samo olje kaka zračnica in žarnica, pa bencin!

Tolko dnarja vložit za friznit skuter pa tudi nebi dal!

Za bat, kapo in cilinder od Btja sem da 5 jurjov,karburator 1 jurja,cela mašina pa okrog 10 jurjov, povej ti kolko si dal za kit?? :? Pol ti pa še zariba :)

Edino kar je slabo pri tomosu so bremze a če obvladaš vožnjo lahko tudi s kilavimi bremzami ustaviš takoj in zmanjšašpred vsakim ostrim ovinkom!

Če pa govorimo o Dt in Rieju pa ni primerjave! Končna pa tudi ni vse!

Skuter ma pa itak že vsak 14 letnik ki misli da je zdej frajer k ma gor kit in mu gre 115, pol pa se sploh noben za njim ne obrne, a sej je isto z zrihtanmi avtomatiki!

Mam pa rad tudi kašn makadam in tukaj se pokaže da je moped allroad,skuter pa bol za po mestu in zato moped zmaga, čeprav so vsi za skuterje!

Ampak en je rekel: Ljudstvo je masa ki ne misli!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oboje ima dobre in slabe.

Skuterjeva prednost je po mojem predvsem vgrajeni prtljažnik. Ta je bolj kot policijske akcije in akcije Sveta za varstvo v prometu dvignil odstotek uporabnikov čelade med mladimi vozniki koles z motorjem.

Pa število voznic dvoslednih vozil so skuterji povečali. Na mopedih jih nikoli ne bi bilo toliko.

Po moje je iz kategorije mopedov potrebno izvzeti krosovske izvedenke. To so pač kros motocikli, ki imajo z mopedi skupnega le to, da zaradi prostornine motorja in končne hitrosti dobijo rumeno tablico.

Moped v ozkem pomenu besede je pa bicikel z motorjem in je tako, kot skuter, namenjen krajšim prevozom v urbanem okolju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kulk ljudi, tulk je različnih okusov.

moje mnenje pa je sledeče; mislim da tiste štirke hvalijo sam ˝hribovci˝, ko si ne morjo prvoščit skuterja al pa še z njim niso še nikol pelal. Me res zanima, ka more bit na štirki tak fajnga? to da ga lahka vsakih 10 km/h na uro šaltaš? nič ne rečem pri 125 ccm cestnem motorju pa 125 kubičnem skuterju, bi se definitivno odločil za cestnga, kr tist je že filing ko šaltaš, pa vsaj kam potegne, ne pa štirka ko ma take pospeške ko moja stara mama na palčki! pa rad bi vas vidu če bi bli še glasni ko bi se pelal čez ovinke, tiste štirke pustim 5 kilometrov uzadih! :twisted:

pa to je bilo samo moje skromno mnenje. :D

sicer je pa oboje 50 ccm kosilnica, ko vreje tak ko pisker za čaj! :cry:

tak da se splača počakat na kj težjega, od 600 ccm pa višje! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomosaki, kar se skuterjev in mopedov tiče je zame itaq vse skupi eno igračkanje, spomini na najstniška leta al kako bi temu rekel, ker trenutno nimam v bistvu ne enega ne drugega. Ko bo pa moj sinko dovolj star za te igrače, bom pa bolj iz izkušej govoril.

Če bi pa rad rad videl, kaj vozim, poglej v profil... glih zato, da ne boš mislil, da mam prduljo z gobo namest filtra in da ropota ko star kombajn... Aja, v galeriji maš tut slikco, če te zanima... In če si potem še vedno za race (samo ti s skuterjem, ne z CBR-ko, če jo res imaš), lahko tudi za stavo (progo lahko izbereš ti), ni blema. Za dober denar tudi 1 cilinder odklopim, da bo bolj zanimivo.

A ker moped so sfrizirali, da je šel s 70cc 160? Tomos je šel z 49cc PREKO 160, bajdpot. In kaj misliš, če bi se en Polini al pa Malossi resno enga kit-a za tomos lotil, da ne bi bilo možno da bi potem kak APN kak skuter pičil? Ccccc......

Če se ti da, poglej malo na www.mopedsonline.com, pa boš videl, kake ''rakete'', kakor se ti izražaš, Amerikaninoti iz bednih Tomos Avtomaticov in Puch maxi-jev delajo. Navaden poni leti 100 km/h in več.

Kar se pa Yamahe DT tiče, sem jo pa vozil z 70cc kitom, pa tudi skuter z 70 cc kitom sem vozil, tako da saj mal vem kaj pišem. In nobeden ni govoril o ovinkih in ravninah, ampak robniki, zelenice, makadam itd.. Dej saj prov preber no. Poglej mal na www.polini.it , tam piše da naj bi imela taka DT pol 6 KM. Ne bom trdil, ampak recimo za RS 50 obljubljajo 10,5 KM, kako je to pol v resnici, ne vem. Vem tudi, kako gre PUCH z POLINI kitom 65 ccm :wink: .

Edino če si s tem mislil na mojga Ponija, sam tega pa ne da so pred 20 leti pogruntal, ampak pred ene 35-imi :wink: . S to prdulco pa bi se moj mulc itaq že znal sam pelat, če bi bil dost velik. Ti si pa kao odrasel pa misliš da si bogec če en SESALEC obvladaš al kaj? Zame so vse to le IGRAČKE, Yamaha pa IGRAČA, ki jo je treba znat tudi resno jemat, če lahko dojameš tole.

Kar se pa mojega posta tiče, je pa to pač moje mnenje, če pa drži ali ne, pa itaq ne bomo nikoli dokazali. Pa ne se tako razburjat, po moje boš ti lepoto še kaj rabil :D .

Tole je pa zanimivo, takle izpad enga pubertetnika. Dej Tomosaki piš še kej no, ne zdej nehat.

Aha, pa še tole: kar se pa tvojega zadnjega stavka tiče, si pa ti tisti, ki pišeš, kakor da bi ti en Fred Kremenčkov glavo nosil.

Pa zakaj pa si ti pol Tomosaki, če tok črtiš tomosove mopede? Dej bod rajši YamasakiS (s za skuter, da bojo ja vsi vedli).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej se bodo spet začeli vsi kregat! :cry: :P

Glas od skuterja je res gnjil, proti glasu od mopeda!

Glas od skuterja je gnjil proti mopedu? Mislim, kak lahko rečeš nekaj takega, če je oboje dvotaktna mašina. Je pa res, da za skuter se dobi še kak dober auspuh, ki naredi zvok malo jači, medtem, ko moped kriči na vse pretege skozi en slabo zvarjen tulec, ki se mu reče MF Power.

Pri mopedih (vsaj Tomos) je vzdrževanje res poceni, friziranje še več, nikoli se nič ne zlomi in ne izrabi! Samo olje kaka zračnica in žarnica, pa bencin!

To si se pa malo zmotu. Števec za tvoj Tomos pride isto kot števec za Yamaho Aerox, kar pomeni 16.000 sit. Medtem ima Yamaha malo več funkcij na števcu, kot pa Tomosov, ki kaže zgrešene kilometre (njegovih 1000m je mojih 900m) in pač hitrost vsaj do 60km/h. Vzdrževanje te na koncu košta enako, saj se Tomos neprimerno več kvari kot povprečn skuter, to pa že zato, ker s Tomosom se težko pelješ 100km naenkrat, ker prej stvar crkne in bat zariba. S skuterjem (predvsem zaradi vodne hlajenosti, pa tudi tisti zračni so zelo dobri) sem uspel naredit 270km naenkrat (brez postankov, razen bencinska). Najdi mi enega Tomosa, ki bi prevozil tako razdaljo in bi pri nažiganju (recimo 90km/h) ostal cel. Ne trudi se, ker ga ni. Glede kvalitete raznih spojev in vilic spet nebom zgubljal besed, ker tisti Tomosovi deli se niti primerjat ne morejo s deli najslabšega skuterja! Ne samo, da so deli zanič (bobni, heh), tudi okvir mopeda je na takem nivoju, da se na kolesu počutim varneje. Si že kdaj slišal, da bi ble Tomosove vilice boljše od Piaoli ali bremze boljše od Brembovih diskov? Mislim, da ne. Poleg tega si ne rabiš sam delat mešanice, ampak ti jo dela sam.

Tolko dnarja vložit za friznit skuter pa tudi nebi dal!

Za bat, kapo in cilinder od Btja sem da 5 jurjov,karburator 1 jurja,cela mašina pa okrog 10 jurjov, povej ti kolko si dal za kit?? :?

Skuter niti ne rabiš frizirat, samo blokade daš ven, pa leti več kot sfriziran moped. Vsaj do zdaj še nisem za nobenega slišal, ki bi z mopedom prehitel skuter. Tisti, ki so ti povedali, da so ga, so se grdo zlagali. Glede fiziranja je pa tako. Več dnarja kot daš, več lahko pričakuješ. To mislim, glede tistega tvojega super kita za BT, ki je vbistvu interšpar varianta. Ampak tisti kit ti nebo nikoli držal tako kot en Malossijev ali pa Polinijev. Se pravi, da raje daš malo več pa si sigurn, da se neboš na prvem ovinku ustavu. Sej je res, da so izjeme, ko tudi kiti na skuterjih zaribajo. Pri Tomosih je pa to del vsakdana. Če te že zanima, za kit sem dal 24.000 sit. Ti mi raje povej, kolko kilometrov si naredo s tistim kitom. Jas sem jih z mojim 15.000! In še vedno se kilometri obračajo. Pred tem pa sem jih naredu 10.000 še z navadno mašino, ki še danes zgleda kot nova.

Pol ti pa še zariba :)

Pripoved iz lastnih izkušenj?

Edino kar je slabo pri tomosu so bremze a če obvladaš vožnjo lahko tudi s kilavimi bremzami ustaviš takoj in zmanjšašpred vsakim ostrim ovinkom!

Ja, če ti pa en nepričakovano zapelje na cestišče iz stranske ceste si ga pa najebal. Moram priznat, da so me diski že neštetokart rešli.

Če pa govorimo o Dt in Rieju pa ni primerjave! Končna pa tudi ni vse!

Nisem ga še peljal. Si ga mogoče ti? In hkrati tekmoval s skuterjem? Guess not!!

Skuter ma pa itak že vsak 14 letnik ki misli da je zdej frajer k ma gor kit in mu gre 115, pol pa se sploh noben za njim ne obrne, a sej je isto z zrihtanmi avtomatiki!

Se obrnejo, se! Ampak taki, ki so tudi sami skuteraši. Jasno, da mopedisti se ne obrnejo za njimi, ker jim zavidajo. Za zrihtanim avtomatikom pa se obrne vsak! Zato, ker nobenemu ni jasno, da lahko avtomatik pri 60km/h podre zvočni zid. :D

Mam pa rad tudi kašn makadam in tukaj se pokaže da je moped allroad,skuter pa bol za po mestu in zato moped zmaga, čeprav so vsi za skuterje!

Očitno neveš, da z Zipi tekmujejo na kross progah sakčejo in počnejo vse, kar tudi njihovi so-kubični mopedi. Glede na to, da ni treba prestavljat je skuter še toliko boljši na terenu. In moped zgubi obakrat.

Ampak en je rekel: Ljudstvo je masa ki ne misli!

Po tebi sodeč je to res. Brez kakršnegakoli argumenta, kar nekaj nabijaš napamet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!