Skoči na vsebino

Moped vs. Skutr-kaj je boljše?


Killroy

Priporočene objave

Meni je moped zakon!! ..in to govorim o mojem avtomatiku...sicer ma že skoraj 12 pomladi, ampak ga ne zamenjam za noben 'oh-in-ah' skuter, ker se preprosto počutim bolj varno na njem in mi je dosti boljši za vozit..

če bi gor zrasla s skuterjem, bi mogoče mislila drugače, ampak sem pač 'tomos' generacija.. :wink:

lp alena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dobro da se vsaj pocutis varno. Ker v resnici nisi:) Zakaj mislis da na c1 ne rabis celade? a za to, ker je manj varen kot avtomatik? ;) lahko bi nasteval doosti stvari o varnosti, ampak ta da si na katerikolem tomosu bolj varen kot na skuterju je bosa...

btw...

ko se peljes 60 probaj malo prestavit rit na zicu. bomo vidli kako ravno bo moped pol so:) na skuteru lahko lezis pa rit premikas kolko hoces pa skoraj ne zaide s smeri...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js lahko z avtomatikom delam kar čem, moj prijatelj pa ga da po zadnji ko stoji na sedežu 8)

Enkrat sem šol po par granatnih jabolk in je en lovec pustu avto sredi ceste in šel proč. Js pa pridem do tam in kaj nardit, naj čakam lovca 3 ure prej ko pride (to kar bi naredu če bi mel skuterja), ne, dal sem gas in čez par njiv, kakšen kanal in sem bil na cesti,seveda z mopedom!

Samo brezveze se kregat, jaz nikoli nebi mel tvojega skuterja, ti pa ne moga mopeda, zato ima vsak kar mu paše in konc!

(totemobitrebazapret,kjesteadminipress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjemi, nebi pršu mimo, če je meni kakšen krat udarlo v motor in cilinder, bi tebi prej vse karene dol zmetalo, pa še zagozdu bi se kje :lol:

A sej to nima veze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo nekaj o skuterjih in offroad - mi smo brez problema vozli in skakali po motokros progi. no vse do takrat ko nisem jas po nekem deževju obstal v pol metra globokem blatu in zaradi teže skuterja in malih koles nisem mogel 1 uro ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegi so se pa smejali na usa usta, ane?! :lol: :wink:

Drugač sta pa glede na razmerje cena/kvaliteta skuter in moped enaka. Moped ima rahlo prednost v tem, da se naučiš šaltat, ostalo je za skuterjem.

Če gledaš absolutno (pozabiš ceno) je pa skuter neprimerno boljši. Se opravičujem, ampak nekaj je n let stara zračno hlajena zadeva, nekaj pa sodoben vodno hlajen kit - ki ga b.p. zamenjaš z 70cc.

Ni se mi še zgodilo, da bi me moped prehitel. Sem pa z dvema gor prehitel tri ATXe u 2 kilometrih, ko sem šel v šolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjemi, nebi pršu mimo, če je meni kakšen krat udarlo v motor in cilinder, bi tebi prej vse karene dol zmetalo, pa še zagozdu bi se kje :lol:  

A sej to nima veze

Morš pa vedet, da je skuter višji od avtomatika. Vsaj moj ma plastiko tok dvigneno, da ne morem nasedet na robnik. Tut kakega višjega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dobro da se vsaj pocutis varno. Ker v resnici nisi:) Zakaj mislis da na c1 ne rabis celade? a za to, ker je manj varen kot avtomatik? ;) lahko bi nasteval doosti stvari o varnosti, ampak ta da si na katerikolem tomosu bolj varen kot na skuterju je bosa...

btw...

ko se peljes 60 probaj malo prestavit rit na zicu. bomo vidli kako ravno bo moped pol so:) na skuteru lahko lezis pa rit premikas kolko hoces pa skoraj ne zaide s smeri...

Pa bremze. Taki bobni, da majo današnji pecikli boljš bremze. Sej je res, da je moped lahek, ampak bobni so "far out". Zdaj si pa zamisli, da moraš v skrajni sili zabremzat. Če se pelješ tako, da bremzaš po potrebi še gre, ampak ko gre za nepredvidene reakcije pa diski pokažejo svoj namen. In dobiš jih že na najslabšem skuterju. TGB 101 je že za 299.000 sit, kar je skoraj tolko kot Revival. Skratka vozite tisto, kar pač imate raje. To je svtar vsekga posameznika, jast sam vem, da ne zamenjam mojga za nič na svetu za moped.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dobro da se vsaj pocutis varno. Ker v resnici nisi:) Zakaj mislis da na c1 ne rabis celade? a za to, ker je manj varen kot avtomatik? ;) lahko bi nasteval doosti stvari o varnosti, ampak ta da si na katerikolem tomosu bolj varen kot na skuterju je bosa...

btw...

ko se peljes 60 probaj malo prestavit rit na zicu. bomo vidli kako ravno bo moped pol so:) na skuteru lahko lezis pa rit premikas kolko hoces pa skoraj ne zaide s smeri...

Pa bremze. Taki bobni, da majo današnji pecikli boljš bremze. Sej je res, da je moped lahek, ampak bobni so "far out". Zdaj si pa zamisli, da moraš v skrajni sili zabremzat. Če se pelješ tako, da bremzaš po potrebi še gre, ampak ko gre za nepredvidene reakcije pa diski pokažejo svoj namen. In dobiš jih že na najslabšem skuterju. TGB 101 je že za 299.000 sit, kar je skoraj tolko kot Revival. Skratka vozite tisto, kar pač imate raje. To je svtar vsekga posameznika, jast sam vem, da ne zamenjam mojga za nič na svetu za moped.

Lulek. Sej Revial že ima disk.

Sicer pa so zavore za upočasnitev vožnje in ne ustavljanje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fanjtje, poglejte mal na stran 3 zadnjo objavo in mi malo razširite obzorje. Lahko tudi ti TOMOS: :wink: . Pa bod enkrat faca pa ne zdej spet prec popizditisa fasat. Al pol se bomo spet kregal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je moped zakon!! ..in to govorim o mojem avtomatiku...sicer ma že skoraj 12 pomladi, ampak ga ne zamenjam za noben 'oh-in-ah' skuter, ker se preprosto počutim bolj varno na njem in mi je dosti boljši za vozit..

če bi gor zrasla s skuterjem, bi mogoče mislila drugače, ampak sem pač 'tomos' generacija..  :wink:  

lp alena

Ajd,sva že dva.Ubistvu je moj mal starejš(je že upihnil svojo 17 svečko na torti :D ).OK,sej so skuterji kul,sam jest sm tud (še) tomos generacija.

Pa še to:Kolk mislte,da košta cena popravila škode na mopedu pa na skuterju?Konkretn primer:Enkrat sm se skištov(priznam,po moji krivdi :oops: ) pr hitrosti 25-30 km/h,jez drsim 2-3 metre po asfaltu,moped je naredu tri salte u luftu in z treskom priletel v tla.Jest se poberem,mal luč poštemam in se peljem naprej.Ena moja bivša sošolka se je pa s skutarjem pri nizki hitrosti zaletela v en avto, skutr odcpred maska-leva stran čist popokana,opraskana in zlomljena,ena luč razbita,pa še en špegu je (mensezdi) šu.Cena pa............. :shock: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ni drsel(to sm jest delov,k sm z mopeda padu),prov salte je delov u luftu,pol je pa z treskom prletu na tla.Jest pa v jok........

Drgač sm pa tud že vidu,kako zgleda čelno trčenje z šestko.Prjatu se je zaletu od uzadi u en avto,pa je mel vilce nazaj zakrivlene,luč je šla pa tud rakom žvižgat.Sam ga je mensezdi vseen cnej pršlo,ker so bli pol deli itak rableni kupljen oz.najden(sej veš,na Đesenicah dobiš dele za tomose skor na vsakmu voglu),kukr pa če bi se z skutrjem tko zaletu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dobro da se vsaj pocutis varno. Ker v resnici nisi:) Zakaj mislis da na c1 ne rabis celade? a za to, ker je manj varen kot avtomatik? ;) lahko bi nasteval doosti stvari o varnosti, ampak ta da si na katerikolem tomosu bolj varen kot na skuterju je bosa...

btw...

ko se peljes 60 probaj malo prestavit rit na zicu. bomo vidli kako ravno bo moped pol so:) na skuteru lahko lezis pa rit premikas kolko hoces pa skoraj ne zaide s smeri...

*Če nisi dobro prebral...JAZ se na avtomatiku počutim bolj varno, ker mi ga je lažje vozit kot skuterja in ga JAZ tudi dosti bolje obvladam, kot skuterja...

*Na avtomatiku bom bolj težko prestavila rit na zicu pri 60 kmh...KER NE GRE TOLIKO!!!!

lp alena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se mi zdi pa čudno, ker je avtomatikova mašina tako švohcana, da ga lahko pri speljevanju obdržiš na mestu, če se z nogami opreš ob tla. Od kolega avtomatika sem jest zadržal na mestu, ko sem na šodru noge ob tla pritisnil.

Poskusi to na Speedfightu.

Verjetno je imeu kakšno zadevo zamenjano, ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itak, da je bil prerihtan.

Sej kuk pa grejo zablokirani skuterji? Lih tok da se premika...sosedov Pepi ti lohk tam s Flexerjem dela konkurenco...

Ko je pa odblokirano in kaj prerihtano pa itak obojni letijo zlo dobr za 50ccm...itak prevč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vidu avtomatika ki je nascal speedfighta brez blokad v pospeških!

Jas pa Poljskega Fiata, ki je na avtocesti prehiteval Porscheja pri 300km/h. Vbistvu mu je še hupal poleg, ker je Porsche prepočas vozu. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ni drsel(to sm jest delov,k sm z mopeda padu),prov salte je delov u luftu,pol je pa z treskom prletu na tla.Jest pa v jok........

Drgač sm pa tud že vidu,kako zgleda čelno trčenje z šestko.Prjatu se je zaletu od uzadi u en avto,pa je mel vilce nazaj zakrivlene,luč je šla pa tud rakom žvižgat.Sam ga je mensezdi vseen cnej pršlo,ker so bli pol deli itak rableni kupljen oz.najden(sej veš,na Đesenicah dobiš dele za tomose skor na vsakmu voglu),kukr pa če bi se z skutrjem tko zaletu.

Ja morš pa vedet, da bojo ene vilce na skuterju mal več poškodb vzdržale kt na mopedu. Ravn to kar se je zgodl tvojmu prjatlu z APN 6, se je zgodl moju s starim NRG-jem. In tip je ziher ene 40 odzad preltu, pa mu je sam blatnik stran padu. Ostalo je blo vse celo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dobro da se vsaj pocutis varno. Ker v resnici nisi:) Zakaj mislis da na c1 ne rabis celade? a za to, ker je manj varen kot avtomatik? ;) lahko bi nasteval doosti stvari o varnosti, ampak ta da si na katerikolem tomosu bolj varen kot na skuterju je bosa...

btw...

ko se peljes 60 probaj malo prestavit rit na zicu. bomo vidli kako ravno bo moped pol so:) na skuteru lahko lezis pa rit premikas kolko hoces pa skoraj ne zaide s smeri...

Pa bremze. Taki bobni, da majo današnji pecikli boljš bremze. Sej je res, da je moped lahek, ampak bobni so "far out". Zdaj si pa zamisli, da moraš v skrajni sili zabremzat. Če se pelješ tako, da bremzaš po potrebi še gre, ampak ko gre za nepredvidene reakcije pa diski pokažejo svoj namen. In dobiš jih že na najslabšem skuterju. TGB 101 je že za 299.000 sit, kar je skoraj tolko kot Revival. Skratka vozite tisto, kar pač imate raje. To je svtar vsekga posameznika, jast sam vem, da ne zamenjam mojga za nič na svetu za moped.

Lulek. Sej Revial že ima disk.

Sicer pa so zavore za upočasnitev vožnje in ne ustavljanje!

Lulika. Sej ma tut bobn zadaj. Poleg tega je vprašanje, kok tist njegov disk v resnici drži.

Kuko samo za opočasnitev vožnje? A pol, če se hočeš ustavit se ne moreš? Al pa daš noge na tla, pa ko se ostavi se ostavi. Nevem, jast še vedno uporabljam bremze za ustavljanje. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sj veste ka pravjo-vsak hval svoje! Sam sem 2 leti vozu skutrja in sm komi čakou, da sm naredu izpit za 125! Kar se tiče pa stroškov- za bat in cilinder sem odštel 14.000 sit(original piaggio)- se mi zdi, da za tomos ne pride kej velik cenejš! Je res, da ma šterka:) menjalnik in da malo pije, samo je bolši občutk skutja položit do konca-tolk, da se je spodnji stranski ščit po tleh brusi, pa še skutr ma večje sedeže, kar je praktično za miške okol vozt :D !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa tut mal lepš zgleda, če se prpeleš s skuterjem k pa z eno štirko. Ne vem kera se bo uzat na prtlaženk usedla :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!