Skoči na vsebino

Moped vs. Skutr-kaj je boljše?


Killroy

Priporočene objave

Vespaman: hvala. NIsi pru k je prvič zanga slišu. K sem ga šu gledat mi po pravic povedan na začetk ni bil ušeč :oops: .Ampak se navadeš. Pa kuk so ga gledal, k sem ga kolegom prprlu pokazat. Pa so hit utihnel k so vohal moje izpušne pline(od skuterja,se razume) Zdej pa: z deli je bl tko. Prejšen let so jih začel dobavlat k nam u slo. Jst sem ga kupu u domžalah tm k je VELE. MOj je LC. Vem de jih je kuplenih u slo. 30. Jst poznam enga, vem pa še za enga druzga. Baje bol leži u ovinku ker ma niži zic kt yamaha al pa gilera. Ampak za dve let bo, a :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje bol leži u ovinku ker ma niži zic kt yamaha al pa gilera.

Pomoje višina zca ne vpliva prav nič na način vožnje, dokler je le-ta za centimeter različna. Poleg tega ti moram povedat, da ima Runner zic 810mm, Aerox in Manhattan pa 820mm (oddaljenost od tal). Torej manj oziroma enako. Vpliva pa kot prednjih vilic, sam okvir skuterja, razporeditev teže itd. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to maš prov, sam usejen. Itak je pa odvisen kolk upaš 8) :wink:

Točno to. Je pa res, da je verjetno z nižjimi skuterji lažje polagat. Sploh pa, ker imajo nižji praviloma tudi manjšo medosno razdaljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to maš prov, sam usejen. Itak je pa odvisen kolk upaš 8) :wink:

Točno to. Je pa res, da je verjetno z nižjimi skuterji lažje polagat. Sploh pa, ker imajo nižji praviloma tudi manjšo medosno razdaljo.

Bo držal ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Raje imam skuterje. Recimo sploh si ne morm predstavljat kako bi kako pelal zadaj na 4-ki :P S skuterjem polagam toliko, da me dostkrat že na un štender vrže, največkrat na krožnem :OK: ( ponoči se lepo iskrice vidijo za mano :) )Drugače pa so mi po drugi strani mopedi všeč zaradi ročnih prestav, pač mi je zelo fajn prestavljat, maš vsaj kaj za delat, pa še po zadnji greš komot, sam mal se z kuplungo poigraš :OK: . Vedno ko imam priložnost prosim katerega od prijateljev z mopedi za kekšen krog ;)

LP :whistle: :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej mopedi so tudi TZR, RS, GSM, itd. Raje mi je moped, ker je potrebno več koordinacije kot pri skuterju. Pa če se najde kdo, da upa it z odblokiranem skuterjem dol z rakitne proti RS ali TZR nej se javi. Bomo vidl kdo bo hitrej čez ovinke :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to sm hotu napisat ko sm prebiru to temo!

Vsi pod moped razumejo 4-ko, avtomatika, atx-a (10let stare tomose)! Pod moped spadajo pa tud ti motorji ko jih je še the stroj naštel pa še dost ostalih je...

- Po moje je za vse ki mislijo še naprej ostati motoristi moped veliko bolj primeren(z njim lahko pridobiš iskušnje)kot pa skuter, ki je po načinu vožnje popolnoma drugačen...

- Js svojim mopedom GSM pridem čist vseposot (asfalt, makedam, zemla, drek,...) ni važn naklon...Pri večini skuterjov pa je že raven makedam problem...

- Malo kateri motorist me NE pozravi, ko se srečamo!

- V gužvi skuterjev, je moped vsekakor bolj opazen!

- Velika kolesa in varnejša vožnja po slovenskih uničenih cestah.

,......

pa še bi lahko našteval prednosti pa se mi ne da..

moped rulzz :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej mopedi so tudi TZR, RS, GSM, itd. Raje mi je moped, ker je potrebno več koordinacije kot pri skuterju. Pa če se najde kdo, da upa it z odblokiranem skuterjem dol z rakitne proti RS ali TZR nej se javi. Bomo vidl kdo bo hitrej čez ovinke :devil:

to je beseda!!!! jst treneram zdej skoraj vsak dan tam :OK: :worship:

drek,...) :

- Malo kateri motorist me NE pozravi, ko se srečamo! V gužvi skuterjev, je moped vsekakor bolj opazen!

- Velika kolesa in varnejša vožnja po slovenskih uničenih cestah.

,......

pa še bi lahko našteval prednosti pa se mi ne da..

moped rulzz :OK:

drek,...) :eek: :kva2: :lol: :worship:

- Malo kateri motorist me NE pozravi, ko se srečamo!- tako je!! V gužvi skuterjev, je moped vsekakor bolj opazen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te kakšen motorist ne pozdravi je najbrž zaposlen s kakšno drugo stvarjo, sem pa 100% prepričan, da pozdravijo vsakega mopedista, medtem, ko nisem še nikoli videl motorista, ki bi pozdravil koga na skuterju. :grim Edino sošolca na gileri DNA pozdravi kdo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mopedi so tut men bl ušeč ja, s skutrjam se sploh neznam pelat, kr sploh nimaš nč med nogam in se pučutm ko da bi skiro pelu. Pa še prestav nimajo :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist odvisn od posameznika use morš probat potem pa vidiš kaj ti je bolj na roko al skuter ko maš use kar potrebuješ v rokah al moped ko tudi noge prevzamejo neke funkcije menjalnik, zadnja zavora .)

use kakor bi se pa use lohk navadu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm se ena 3 leta z mopedom vozu pa sem se ga naveliču. Sm zdaj raje na skuterja prešalto. Nekak mi je lepši ker je bolj "masiven". tak da :OK: skuter rulz :OK:

Popravljeno . Popravil DoMy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuter samo mora biti močan okvir sploh,če ga vozi nekdo z malo več kilaže ali npr.starejši voznik. Vsakomur bi priporočal Hondo Zommer, res je malo draga ampak se obrestuje-zelo kompakten skuter majhna poraba in tehnično zelo izpopolnjen!!!!!!! :OK:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te kakšen motorist ne pozdravi je najbrž zaposlen s kakšno drugo stvarjo, sem pa 100% prepričan, da pozdravijo vsakega mopedista, medtem, ko nisem še nikoli videl motorista, ki bi pozdravil koga na skuterju. :grim Edino sošolca na gileri DNA pozdravi kdo

sorry, ampak mene je do zdj še vsak pozdravu...mam pa runnerco... :yes:

aja...drgač jst noge držim na sovoznikov sedežu in imam styling luč spredi, tko da od daleč od spredi zgleda kot neki orenk mopedinho...:D

Popravljeno . Popravil Red Arrow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sorry, ampak mene je do zdj še vsak pozdravu...mam pa runnerco... :yes:

aja...drgač jst noge držim na sovoznikov sedežu in imam styling luč spredi, tko da od daleč od spredi zgleda kot neki orenk mopedinho...:D

sej to nas "motoriste" pol zjebe, pol nas je pa sram :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj vas je pa sram? mene tudi motoristi večinoma pozdravljajo. jaz jim vedno odzdravim nazaj. če me pa oni ne pozdravi potem pa tud jaz njega ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj vas je pa sram? mene tudi motoristi večinoma pozdravljajo. jaz jim vedno odzdravim nazaj. če me pa oni ne pozdravi potem pa tud jaz njega ne.

Jaz mirkam, da nepozdravljam mopedistov(skuteristov),sem pomotoma tudi že pozdravil in lahko to potrdim da me je bilo kar malo sram!!!!!!!!!!! Doma imam tudi skuter in ko ga vozim še nisem doživel da bi me motorist pozdravil. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabljate da SKUTER=MOPED :slap:

Od kdaj ima skuter ročni menjalnik :blink: To je potem isto kot če bi reku TDM (tvoja) = M1 (od rossija) :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!