Skoči na vsebino

Moped vs. Skutr-kaj je boljše?


Killroy

Priporočene objave

Jaz mirkam, da nepozdravljam mopedistov(skuteristov),sem pomotoma tudi že pozdravil in lahko to potrdim da me je bilo kar malo sram!!!!!!!!!!! Doma imam tudi skuter in ko ga vozim še nisem doživel da bi me motorist pozdravil. :OK:

K pa maš zaeno raketo da skutrji niso vredni tvojga pozdrava?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K pa maš zaeno raketo da skutrji niso vredni tvojga pozdrava?

Mene drgač z cestaki ponavad usi pozdravjo edin kkšni z čoprčki so preveč ponosni ...

Drgač pa tut skuteraši klele pr ns nč ne odzdravlajo razn uni k se poznamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene drgač z cestaki ponavad usi pozdravjo edin kkšni z čoprčki so preveč ponosni ...

Drgač pa tut skuteraši klele pr ns nč ne odzdravlajo razn uni k se poznamo.

Mene cestaki vsi pozdravjo, tut kak čoper se je že najdu, največ je blo endurcov in potovalcev... drgač pa še noben skuter, razen tisti ki se poznamo, to itak, sam uni novopečeni skuteristi tko gledajo na cesto pr unih 45 km/h, jst se pa nasprot pelem 105 pa jih pozdravlam oni pa neč... so preveč zatopljeni v cesto, zato pa tolk nesreč... :BUA:

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K pa maš zaeno raketo da skutrji niso vredni tvojga pozdrava?

BMW-K1200R 163 Ks 2,8 sek 100 Km/h,8,6 sek 200 Km/h.Prva prestava 150 Km/h,če bi še kaj rad zvedu VPRAŠ. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW-K1200R 163 Ks 2,8 sek 100 Km/h,8,6 sek 200 Km/h.Prva prestava 150 Km/h,če bi še kaj rad zvedu VPRAŠ. :OK:

:hmm: po ravnini tišat ga zna vsak :doze:

Ko pa gre kej po ovinkih? A greva en race u Novem Marofu nrdit. Ti z tvojmu bmwjm jes pa s skutrjm .) Baje se tm da tko z tavelkimi motorji pelat kukr s skutrji ... tko da greva nrdit dirko: vsak pele 5 krogov pa kdor skupno bol cajt nrdi zmaga. Pa pol če te prehtim te nav treba bit sram da si kkšnga skuterista na cest pozdravu .)

No si upaš?

ps.: na Novmu Marofu še nkol nism vozu tko da bo za oba prvič .)

Popravljeno . Popravil beno
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: po ravnini tišat ga zna vsak :doze:

Ko pa gre kej po ovinkih? A greva en race u Novem Marofu nrdit. Ti z tvojmu bmwjm jes pa s skutrjm .) Baje se tm da tko z tavelkimi motorji pelat kukr s skutrji ... tko da greva nrdit dirko: vsak pele 5 krogov pa kdor skupno bol cajt nrdi zmaga. Pa pol če te prehtim te nav treba bit sram da si kkšnga skuterista na cest pozdravu .)

No si upaš?

ps.: na Novmu Marofu še nkol nism vozu tko da bo za oba prvič .)

V soboto imate menda srečanje skuteristi v Nm,pa me poklič po Gsm-u pa boš cesto zbral in greva probat,veš jaz imam motor za cesto ne za pisto!!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj kje u soboto, kje kaj piše, jst nč ne vem :?

brumer, povej kje si to prebrau

Bom probov najdet in ti sporočin mislim ,da je v soboto pred Šparom na parkplatzu,nasproti avtobusne postaje. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto imate menda srečanje skuteristi v Nm,pa me poklič po Gsm-u pa boš cesto zbral in greva probat,veš jaz imam motor za cesto ne za pisto!!!! :OK:

sorry kolega ampak za takšne podvige je obvezna pista, vsaj bolj varna če ne druzga pa verjem da on nima kj delat s tabo po ravnini, njemu gre zipo do konca tolk ko tebi v prvi...

glede ovinkov je pa druga stvar, tukaj pa bi RES dou dnar na Benota... :OK:

Mimgrede... jst bom itak u NM v soboto (upam), dj povej še cajt kdaj je srečanje, da uletim... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok da še jz povem svoje mnenje pač o skuterjih in mopedih (sicer niste dobro opredelil kaj nej bi spadalo pod mopede ... ) vozu sm se že z vsem, z 4ko (jo mam še zdej doma) in je prou kul se zapelat mau okol po travnikih itd ... pač sem doma na vasi... v garaži stoji tud yamaha aerox (trenutno zaribana po 16.000km) vendar v prihodnjih dneh bo notr mhr predelava... poleg teh dveh sta v garaži stala tudi hondra cr85 in kawasaki kx85 z obema sm tekmoval 4 leta...

sedaj pa da opišem svoje mnenje o teh motorjih ... vse iz lastnih izkušenj. tomosova 4-ka je motor narejen za po travnikih, cestah po vasi, ni pa za daljše ture po cestah recimo do morja, tudi skuter ni vendar je vseeno bolj primeren za na cesto, saj ima boljše gume (predvsem mislim širše in ne skoraj kvadratne tko kot atx ali 4ka). Ne vem zakaj v tej temi govorite o offroad, ne 4ka oz atx ne skuter nista primerna za tako vožnjo, pa lahk rečete kar hočete. Je res da z atxom lažje prideš čez gozd... po blatu in to.

Vedno najljubše mi je bilo ko smo prišli z treniga (motokrosa) in sem se lepo vsedel na skuter (nikoli brez ćelade) se lepo odpeljal počasi malo po okoliških cestah za užitek... skuter je pač motor za krajše razdalje tako kot tomosovi motorji. če hočeš res ne vem kakšne dolge ture vozt pa da udobno sediš pa ne vem kaj si kupi čoperja al pa kakšno yamaco r6 ali r6 oz kakšen motor v tem rangu.

prebral sem poste in strinjam se s trditvijo tomosakija, ki je v enem postu napisal da so skuterji po ovinkih NA CESTI!!! veliko boljši za peljat kot kateri koli tomos... ZAKAJ? na cesti ni pomembno kolk colsko gumo maš pomembna je širina... ma pa usak skuter vsaj šeenkrat širšo gumo kot katerikomi atx 4ka in avtomatik (to jz štejem pod mopede) in tudi kvaliteta gum na skuterjih (odvisno spet od firme) je veliko boljša. Pač tomosovi mopedi so kako bi rekel vse v enem, malo po travniku in mal po cesti ;) skuter je za na cesto, ker se znjim veliko lepše pelje, o vzmetenju in zavorah ste pa itak že vse povedal, da o tem ne govorim...

če se pa zaletiš recimo pri 80kmh v nasproti vozeč avto oz da ti zapelje nepričakovano na cesto, pa v obeh primerih hude poškode (jebeš motor) telesa, v najhujšem primeru celo smrt. To velja za vse motorje, če pogledamo recimo avto srednjega cenovnega razreda... če se zaleti pri 80kmh (če ste gledal uno reklamo po tv k so testiral) se mašina oz prednji del avtomobila znajde pri vozniku. Pa če pogledate konstrukcijo avta ki ima pred sabo kar nekaj mase v primerjavi z motorjem .... razmislite malo...

sem se peljal tudi z motorjem (od prijatelja) yamaha tzr 50 (upam da sm pravilno napisal oznako) brez blokad, mu gre precej boljše kot če bi primerjal skuter recimo yamaho aerox brez blokad (z originalnim izpuhom) ... če bi ga predelal recimo da daš mhr replico gor pa vse ostalo kar spada zravn ... bi šla tzr precej hitreje od skuterja...

moje osebno mnenje o skuterjih in mopedih ... oboje mam doma in z obema se vozm ... le vsako ob svojem času, oz. kadar mi zapaše ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto imate menda srečanje skuteristi v Nm,pa me poklič po Gsm-u pa boš cesto zbral in greva probat,veš jaz imam motor za cesto ne za pisto!!!! :OK:

:lol1: :lol1: :hooray:

Sm čist predvidu tvoj nasledn post :D .)

Jes sm iz gorenske tko da nam šu na un meeting pa tut po cest ne mislm dirkat .)

Če se pa okorajžš za na pisto pa kr kle napiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto imate menda srečanje skuteristi v Nm,pa me poklič po Gsm-u pa boš cesto zbral in greva probat,veš jaz imam motor za cesto ne za pisto!!!! :OK:

brez zamere brumer, ampak s tem da bi su probat na cesto si ga pa mal v kamn :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW-K1200R 163 Ks 2,8 sek 100 Km/h,8,6 sek 200 Km/h.Prva prestava 150 Km/h,če bi še kaj rad zvedu VPRAŠ. :OK:

Zakaj malce dvomim v te podatke glede na to da je BMW taka krava? ker mislim da ima tanova R1 nek tak pospešek pa je dost lažja k pa tale kravca <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj malce dvomim v te podatke glede na to da je BMW taka krava? ker mislim da ima tanova R1 nek tak pospešek pa je dost lažja k pa tale kravca <_<

Teli podatki so sigurno pravilni, ce ne verjames klikni SM, definitivno je pa neumno primerjat skuter s takim motorjem, kot ce bi dal ob bok temu motorju zx12r, ki se ji pri 260 sele taprav zacne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj malce dvomim v te podatke glede na to da je BMW taka krava? ker mislim da ima tanova R1 nek tak pospešek pa je dost lažja k pa tale kravca <_<

ta KRAVA ima boxer mašino in bi prosu da ne gre kj čez nje... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta KRAVA ima boxer mašino in bi prosu da ne gre kj čez nje... :angry:

haha pol je pa sploh veselica pr teh masinah (s 163hp) k se pojavijo tezave z odmicnimi gredmi ane :lol1:... ne mi cez r1 ipd.

dost offtopic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta KRAVA ima boxer mašino in bi prosu da ne gre kj čez nje... :angry:

Ta krava kot jo samo ti imenjuješ, to je namreč lep žrebec (raketa),preberi si link (SM) od Langusa,verjetno neznaš nemško jaz ti bom samo zgornjo vrstico prevedel: vodno hlajen,štiritaktni 4-cilidrerski motor,2-odmične gredi,4-ventili na cilinder. :BUA:

untitled.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha pol je pa sploh veselica pr teh masinah (s 163hp) k se pojavijo tezave z odmicnimi gredmi ane :lol1:... ne mi cez r1 ipd.

dost offtopic

Dobr bi blo,če bi prej prebral tehnične podatke predno jih objaviš -PREBERI ponovno!!!!!!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta krava kot jo samo ti imenjuješ, to je namreč lep žrebec (raketa),preberi si link (SM) od Langusa,verjetno neznaš nemško jaz ti bom samo zgornjo vrstico prevedel: vodno hlajen,štiritaktni 4-cilidrerski motor,2-odmične gredi,4-ventili na cilinder. :BUA:

a maš mogoče TI kakšne probreme z branjem? Preberi si malo nazaj post, ki ga je napisu Gapi.... pizda, potem se pa znaši nad menoj šupak...

in če ne znaš slovensko sm te zagovarju, idiot... napisu sm da nočm kj preko boxerja slišat... zdj pa to vzem kokr sam veš, vidm da ti en kolešček fali u buči... :lol1:

aja...pa mimgrede, verjem da znam nemško... sj jo morm znat... zdj se pa used na tega tvojga žrebca pa se zapel u kandelaber...

Popravljeno . Popravil Red Arrow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a maš mogoče TI kakšne probreme z branjem? Preberi si malo nazaj post, ki ga je napisu Gapi.... pizda, potem se pa znaši nad menoj šupak...

in če ne znaš slovensko sm te zagovarju, idiot... napisu sm da nočm kj preko boxerja slišat... zdj pa to vzem kokr sam veš, vidm da ti en kolešček fali u buči... :lol1:

aja...pa mimgrede, verjem da znam nemško... sj jo morm znat... zdj se pa used na tega tvojga žrebca pa se zapel u kandelaber...

Lepo mi želiš- ne pozab na pregovor -kdor drugmu jamo koplje sam vanjo pade. :OK:

Ps.Zame je polemike konec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo mi želiš- ne pozab na pregovor -kdor drugmu jamo koplje sam vanjo pade. :OK:

Ps.Zame je polemike konec.

sem prehiter, bi jo preskočil...

zame tut... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer, ka ti s takim motorjom sploh delaš v skuter kategoriji :P Pa kok se ti da kregat s skuteristi.... :doze:

Drugač pa tista z Benotom je bla super ideja za na pisto.....

Da nam poročata..kok se je kej obnesu tvoj BMW in pa Benotov skuter :OK:

Sm pa mal podvomu če si sploh upaš :D al pa je ta BMW sam tvoja pobožna želja in ga sploh nimaš :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!